Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (193) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oldyn
6228 příspěvků 9.1.20 11:03
@Dear_me píše:
No nevím, taky jsem to naštěstí samozřejmě nezažila, ale myslím, že pud sebezáchovy je natolik silný, že nedovolí člověku zemřít hlady, když kolem něj pobíhá „maso“. Vzpomněla jsem si na povídku Nezmar od S. Kinga, kdy muž uvízne na opuštěném ostrově, kde jsou jen kameny a vůbec nic k jídlu, a po nějaké době si v extrémním zoufalství a hladu začne postupně odřezávat a konzumovat končetiny. Jasně, je to vymyšlené a extrém, známe Kinga, ale myslím, že v situaci, kdy člověk umírá hladem, sní kočku, psa nebo třeba krysu (i daleko horší věci) naprosto bez přemýšlení.

Věřte mi, nesnědla. Měla jsem v minulosti problém s přijímem potravy, dokázala jsem zvracet už jen z představy jídla, dodnes nesmím přemýšlet o tom, kolik lidí na tu zeleninu, maso, ovoce asi makalo. Takže já bych se prozvracela až do smrti.

isko
1665 příspěvků 9.1.20 11:44

@Jordaan :) Tak dospělí vědí, jak ty ruce byly myšlený :)

pavka_l
1088 příspěvků 9.1.20 12:40

Uf, nějak mi to vlákno radostné nepřipadá, nakouknu, až se změní téma.

Temperance
2293 příspěvků 9.1.20 13:40

@Oveeec Já jsem těžkej masožravec, ale zabít jsem dokázala jen asi dvakrát kapra na Vánoce. Kdybych si ta zvířata měla zabíjet, přestala bych maso jíst.

MP blanka
2268 příspěvků 9.1.20 15:21

Ja som ešte ani tu muchu nedokázala poriadne zabiť. Nie, že bo som sa o to nepokúšala, už stokrát som natiahla ruku a vedena jasným úmyslom som sa so všetkou silou natiahla… a v poslednej chvíli mi ruka nejak sama ucukla. Zabitie muchy nepovažujem za zločin, nemám morálne zábrany, ale niečo mimo mňa mi v poslednej chvíli zabráni. Ale malinko odvážna som, komárov som trafila už veľa - asi že sú menší?

Yaay
326 příspěvků 9.1.20 15:43

@MP blanka konkretne u much mam blok zabit ich rukou vzhladom na to, ze muchy si sadaju naozaj na vsetko ak viete co myslim. Ale novinami ich mlatim hlava-nehlava nemam s tymi potvorami zlutovanie.

Birdonawire
373 příspěvků 9.1.20 20:48
@pavka_l píše:
Uf, nějak mi to vlákno radostné nepřipadá, nakouknu, až se změní téma.

Zcela souhlasím.

Královna trnů
8 příspěvků 9.1.20 21:46

@MP blanka Tak to máme opačný problém… Já chci plácnout mouchu a neucukne mi ruka, ale ta moucha.

MP blanka
2268 příspěvků 9.1.20 22:24

@Královna trnů - to má logiku, mucha cíti nebezpečenstvo, tak cukne. Ale ja ju chcem zabiť - a nejde to!

Oveeec
2313 příspěvků 9.1.20 23:44

@Temperance Právě! Kapra bych zabít rozhodně nedokázala. Ale jinak je to jak říkáte, kdyby si to lidi měli zabíjet sami, byla by vegetariánů určitě půlka (ale kdo ví, na vesnici s tím obecně lidi asi problém nemají, nejspíš jde o zvyk).

@MP blanka Jsem ráda, že to říkáte! Taky mám problém zabít mouchu, a taky si nemyslím, že je to něco špatného. Jenže se mi to zdá nechutné, a jednak je mi jich prostě líto, jako všeho živého. Akorát komáry mlátím nelítostně :) A klíšťata, ale těch už je mi líto víc (navzdory tomu, jaký jsou to parchanti), protože je nejde jenom tak plácnout, aby to měli rychle za sebou. Ale já jsem holt přecitlivělá :)

isko
1665 příspěvků 10.1.20 08:48

Moucha prý oproti lidem vnímá v nějaké zrychleném režimu, tzn. že když ji chce člověk bleskurychle lapit rukou, tak je to pro ni hrozně pomalé a stačí uletět.

Královna trnů
8 příspěvků 10.1.20 11:53

Mně dnes dělá radost to, jak voní vzduch - a i jeho teplota. Připomíná mi to ty první jarní dny, kdy jaro ještě tak docela není, ale víte, že se blíží, a najednou máte chuť něco dělat.

Temperance
2293 příspěvků 10.1.20 13:41

@Královna trnů Jo, máte pravdu, dnes je nádherný den :-)

Temperance
2293 příspěvků 10.1.20 13:42

@pavka_l Už můžete ;-)

pavka_l
1088 příspěvků 10.1.20 14:16

@Temperance děkuji, mám radost :-)

MP blanka
2268 příspěvků 10.1.20 15:33

Tak aby ste vedeli, ja mám radosť, že už je po sviatkoch! Bolo to fajn / sneh mi teda chýbal, ale viem, že nemôžem mať všetko / kľud, ranné vyspávanie do pol deviatej a spomalený režim, stretávky s kamarátmi, pečivo a trochu toho alkoholu, dokonca som párkrát pozerala aj TV, ale už stačilo. A len som to včera povedala nahlas, ohlásila sa mi dnes prvá zákazníčka! Hurá, ať žije práca!

Temperance
2293 příspěvků 10.1.20 15:53

@MP blanka Je vidět, že svou práci máte ráda :-)

giuliettka
5620 příspěvků 10.1.20 16:00
@MP blanka píše:
Hurá, ať žije práca!

Příspěvek upraven 10.01.20 v 16:01

MP blanka
2268 příspěvků 10.1.20 16:00

PS. A keď sa darí, tak sa darí. Len to spomeniem nahlas, ohlási sa prvá zákazníčka, a len to napíšem, príde druhá. A táto rovno kvôli svadobným šatám, navyše, tieto sa mi aj páčia. Ale nebojte, o event. ďalších zákazníkoch už tu referovať nebudem.
@Temperance - áno, mám tu prácu rada.

MP blanka
2268 příspěvků 10.1.20 16:02

@giuliettka :-)!! To viete, že nežijem iba preto, aby som pracovala. Ale keď už tá poľahoda trvá dlho,…

giuliettka
5620 příspěvků 10.1.20 16:07

@MP blanka Mám upravený príspevok preto, že mi nezobrazilo na prvý pokus obrázok, nie žeby som menila význam. Nemyslela som nič zle, že žijete len pre prácu, len že je sa teším z piatku. :-D
(ale ja som typ čo nikdy piatok nečaká, len tento prvý týžden po takom dlhom voľne dal zabrať)

MP blanka
2268 příspěvků 10.1.20 16:57

@giuliettka : kľud, z ničoho som vás nepodozrievala! Práca, či oddych - ničoho nesmie byť príliš, ideálne tak, ako v tej našej rozprávke : Přiměřeně!

benyka
7994 příspěvků 10.1.20 17:08

Těší mě, že se mi podařilo konečně zpracovat hromadu prádla asi tak za poslední měsíc, kdy jsem byla naprosto zdechlá a jenom jsem to házela na jednu hromadu (asi metrovou). Už mi po té celorodinné rýmičce zbývá vyžehlit jenom asi tak dvě sta kapesníků a bude to v lati. :-)

Temperance
2293 příspěvků 10.1.20 17:44

Já jsem dnes udělala radost pár rostlinám na pracovišti - přesadila jsem je do větších květináčů. Já vím, je leden… ale v těch klimatizovaných prostorách s celodenním svícením to ty stálezelené superodolné kytky myslím neřeší a jsou rády za čerstvou zeminu a víc prostoru pro kořínky.

benyka
7994 příspěvků 10.1.20 17:57

@Temperance Taky to jarní počasí se mnou cloumá. Ale po loňské zkušenosti, kdy jsem si při přesazování dvou velkých fikusů poničila záda, dopřeju větší květináč už jenom menším rostlinám. Těm dvěma stromům už jenom doplním hlínu a rozdám je příbuzenstvu.

Stránka:  « Předchozí 1 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek