Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (193) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Birdonawire
372 příspěvků 5.2.20 19:39

@květušína Vyvolala jste u mne rozporuplné pocity. Líbí se mi Vaše nadšení a obdivuji Vaše odhodlání!
Ovšem v bytě nade mnou, jen o patro výš, bydlí někdo s podobnou snahou naučit se hrát na klavír. I můj nepříliš hudební sluch trpí jak zvíře a když se do hraní pustí v půl jedenácté večer, mám chuť táhle výt. :-)

květušína
364 příspěvků 5.2.20 21:53

@Birdonawire my tedy bydlíme v rodinném domě, takže sousedy neruším ani ve dne. Ale máme digitální piano, takže večer, pokud už děti (nebo muž) spí stejně hraju se sluchátkama.

květušína
364 příspěvků 5.2.20 21:54

@Temperance děkuji.

Birdonawire
372 příspěvků 5.2.20 22:02

@květušína Předpokládala jsem, že sousedy netýráte, tak nějak jsem Vás odhadla. To byl můj osobní povzdech nad někým, kdo má stejné sny, ale bohužel nepochopil, že na ně nikdo není zvědavý.

květušína
364 příspěvků 5.2.20 22:11

@Birdonawire chápu vás. V každém případě hlasitá hra na nástroj v bytě v 11 večer je pořád stejně bezohledná i kdyby jste měla za souseda klavírního virtuosa.

Oveeec
2310 příspěvků 5.2.20 22:43

Možná se mi to zdá, ale mám dojem, že cvičení na hudební nástroj bývala dřív celkem běžná kulisa, ale dneska že už to nefrčí. Asi už děti nemusí povinně chodit do houslí :) Měla jsem proto docela radost, když u nás v domě cvičil jeden pán na trombón, nebo co to bylo. Ale když potom cvičil nějakou stupnici pořád dokola, nějak mě ta radost přešla :)

benyka
7986 příspěvků 5.2.20 22:53

@Oveeec Připomněla jste mi, že když jsme kdysi s matkou mandlovaly prádlo v domovní mandlovně nebo vařily v kuchyni oběd, tak jsme si zpívaly prostonárodní písně a nezkoumaly jsme, jestli je otevřené okno, nedejbože jestli tím někoho snad rušíme. Jenže v té době cvrlikala na ulici i hejna vrabců… Dneska celý den nic ani nepípne, a když si k vaření pustím rádio nebo cinkám příbory při pootevřeném okně, tak mám pocit, že tím ruším lidi v celém bloku.

Oveeec
2310 příspěvků 5.2.20 23:08

@benyka Já bych hrozně chtěla slýchat lidi zpívat prostonárodní písně! Sama si je zpívám moc ráda. Ale máte pravdu, takový ten běžný život prostě z ulic mizí, žijeme hrozně sterilně. Nebo aspoň ve městě. Zase je pravda, že už jsem na to zvyklá, a kdyby si někdo vzal k mytí auta rádio a pustil ho na plné pecky, to už bych prskala. Moc se mi líbil ten projekt Kateřiny Šedé (Šedivé?), UNES-CO, jak se snažila vrátit obyčejný život do Krumlova. Mimochodem našli se i tací, kteří jí za to vyhrožovali násilím.

benyka
7986 příspěvků 5.2.20 23:17

@Oveeec Doba je jiná i my jsme jiní. Dneska jsem schopna pochopit, že i tehdy to naše zpívání někoho mohlo rozčilovat. Ale stejně si myslím, že zpívat prostonárodní písně a pouštět si rádio jsou úplně odlišné věci. Asi tak, jako že mi nevadí, když se lidé hlasitě baví a smějí, ale vadí mi, když se stejně hlasitě hádají.

květušína
364 příspěvků 6.2.20 08:14

@benyka @Oveeec Já si myslím, že běžný život v dnešní době je daleko „hlučnější“ než třeba před 20 lety. Obzvlášť ve městě. Je daleko víc aut, takže dostáváme celodenně dávku hluku z dopravy, více telefonátů, na jaře a v létě nemáte klid ani po práci nebo o víkendu, jelikož je všude hluk ze sekaček nebo motorových pil atd. Takže je pochopitelné, že člověk touží po klidu.

Matmys
2564 příspěvků 6.2.20 08:48

Písně ano, ty jednou skončí. Když u nás v protější škole běžely nějaké letní kurzy hudby, tak jsme mohli celý den poslouchat vokály a každý den jiný typ (jazz, muzikál, lidovky…). Tak to jsme si občas pípla s nimi :)

Ale když někdo cvičí celé nedělní odpoledne na flétnu Modlitbu pro Martu a stále se stejnou chybou, tak přestávám mít ráda hudbu i lidi.

czDanda
639 příspěvků 6.2.20 13:15

@květušína začínala jsem s Kniežočkou skladieb pre Annu Magdalenu Bachovú / v češtině jsme to nesehnali./
Dojímalo mě, že takový génius skládal pro manželku jednoduché a krásné etudy. Ona prý hrávala též večer, až poté, co uspala všechny jejich děti. :-)

Temperance
2286 příspěvků 6.2.20 13:59

„Pepíčku, dám ti pět korun, když budeš hodinu cvičit na housle.“
„Ale soused mi slíbil deset korun za každý den, kdy cvičit nebudu.“

Temperance
2286 příspěvků 6.2.20 14:13

@květušína Já bych - kdybych vůbec někdy hrála - hrála se sluchátkama furt. Jak jsem v dětství neměla prakticky žádné soukromí (můj „pokojíček“ vznikl přepažením kuchyně na dvě části, takže byl průchozí mezi kuchyní a špajzem, ta přepážka byla z poloprůhledného skla a stěna do ložnice rodičů byla probouraná, neb tam nebylo topení), vypěstovala jsem si celoživotní háklivost na to, aby nikdo nepoznal, co zrovna dělám.

Puffin
229 příspěvků 6.2.20 20:14

@Temperance Tedy koukám, že můj pokojíček s jediným oknem na balkón, kde se věšelo prádlo, a plastovými částečně průhlednými shrnovacími dveřmi, které propouštěly i zvuk spadlého špendlíku, byl vlastně velmi osamoceným ostrovem…

Oveeec
2310 příspěvků 6.2.20 20:58

Já jako malá snila o vlastním pokoji, ideálně v patře, aby se do něj muselo chodit po schodech. Kamarádka takový měla, strašně jsem jí ho záviděla. Dokonce jsem se jednou na rodiče urazila, že ho nemám. My jsme měli s bráchou místnost přepaženou stěnou, která ale nebyla po celé délce, takže tam stála skříň a místo dveří byl závěs. A bylo to vlastně fajn, i když můj pokoj byl průchozí. Později jsem svůj pokoj dostala, a dokonce v patře, to bylo taky fajn :)

květušína
364 příspěvků 7.2.20 08:13

@Temperance Se sluchátkami se mi nehraje moc dobře. Ono i tak to digitální piáno má horší zvuk než klavír. :). A se sluchátky (tedy s těmi našimi) je to ještě horší. A taky mě z nich po nějaké době tlačí uši. Asi bych měla investovat do nějakých kvalitnějších.
Já jsem byla v pokoji o rozměrech 3×3 m ještě se dvěma bratry, takže o soukromí nemohla být řeč vůbec.

@czDanda ano, to znám! Dokonce z ní mám vybraný jeden menuet, ale ještě jsem se k němu nedostala. Děkuji za zajímavost ohledně Bachovy ženy, vidím, že život žen je v určitých chvílích velmi podobný i po několika staletích. :D

Temperance
2286 příspěvků 7.2.20 13:45

@květušína Já mám takováhle. Netlačí a ani se neperou s brýlemi. Nejsou drahá, zkuste je.

květušína
364 příspěvků 7.2.20 15:48

@Temperance děkuji za tip. Ale asi pořídím nějaká studiová, aby ke mně nepronikl sebemenší zvuk. Čím to je, že když začnu hrát, musí kočky zrovna hlasitě hrabat ve svém kočičím WC, co je za dveřmi? A mě to strašně rozčiluje.
A asi se i zamknu, protože muž mi obvykle chodí sem tam něco říct (nic, co by nepočkalo) a to mě taky rozčiluje, protože chci hrát a soustředit se na to.
Prostě když cvičím, chci mít klid. Od všech.

Temperance
2286 příspěvků 7.2.20 15:52

@květušína Kočky přestěhujte a na dveře dejte ceduli: Cvičím. Nevstupujte, je-li vám život milý! :-D (Případně s obrázkem boxera u pytle.)

bao-baba
629 příspěvků 8.2.20 18:19

Dívala jsem se na koncert Andre Rieu a tohle mě tedy dostalo… https://www.youtube.com/watch?…

Koncert Andre Rieu dnes také vysílá překvapivě TV Barrandov.

Vinca_minor
1372 příspěvků 9.2.20 18:13

Já jsem jako dítě cvičila na flétnu, a to velmi vlažně a odpoledne a max půl hodiny. Přesto na mě sousedi bušili do topení. Vtipnější bylo, když se skorosoused učil na lesní roh. Po paneláku se to moc hezky rozléhalo a když jsme vykecávali na schodech a on do toho začal z bytu troubit, mělo to působivou atmosféru :D

Ophelie
764 příspěvků 10.2.20 07:52

@Vinca_minor bych si připadala jako na parfosním honu.

Stránka:  « Předchozí 1 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek