Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (197) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
8179 příspěvků 14.3.20 18:50

@Oveeec Jo, jo. Včera jsem udělala obhlídku zahrady. Hlavně fialky fialové – voní už když tam člověk vleze, fialky bílé – první trs, který se tam nevím odkud vzal, sněženky – těch bylo letos málo a už končí, sedmikrásky – jako vždy krásné k pomilování, sem tam narcis – stydlín, nechce se nechat vyfotit, ať dělám co dělám vždycky je rozmazaný, a hyacinty, které si koupím nebo nechám dát k narozeninám a pak je na podzmi vysadím do zahrady – teprve lezou, ale fest.

Oveeec
2376 příspěvků 14.3.20 19:18

@benyka Už tolik? To je krása! U nás jsou petrklíče, sněženky už nějak odkvetly, no a teď začínají ty fialky. Zdá se mi, že to je nějak hrozně skokem, že je ještě přece pořád zima a nechce se mi věřit, že už je jaro, ale možná jsem to prostě jenom nevnímala. Musím s tím začít, ať si to užiju :)

MP blanka
2379 příspěvků 14.3.20 21:57

A my sme sa boli prejsť okolo Zurišského jazera a toľko divokých prvosienok všetkých farieb som ešte nikdy nevidela - úplné koberce, krása. Napriek tomu mi najväčšiu radosť urobili obe vnučky. Posledný spoločný večer, takže ešte využiť čas na hry, rozprávanie, robievam im masáže, ale nakoniec išli spať o pol desiatej nie preto, ale kvôli sudoku. Staršia / 10 / tomu prepadla v stredu, a dnes aj mladšia / 8 / a nevedeli sme to skončiť. Bola to spoločná zábava a pre babičku hrdosť na šikovné vnučky.

Jordaan
8916 příspěvků 14.3.20 22:46

@MP blanka

Curych je nadherny, to jezero s vyhledem na kopce jim zavidim.

Oveeec
2376 příspěvků 14.3.20 23:58

OT: Normálně to neřeším, ale mohl by mi někdo (ideálně ta dotyčná) vysvětlit, co se mu (jí) nelíbilo na mojí radosti z toho, že kvetou fialky? :D

benyka
8179 příspěvků 15.3.20 00:35

@Oveeec na petrklíč jsem zapomněla. :-)

Jordaan
8916 příspěvků 15.3.20 00:44

@MP blanka
A stastnou cestu zitra!

isko
1757 příspěvků 15.3.20 09:35

@MP blanka
Jó a pak se tady nezapomeňte nahlásit! Ať víme, co se děje!

MP blanka
2379 příspěvků 15.3.20 21:21

@Jordaan @isko - to je od vás milé, ďakujem za záujem. Sledovali sme správy, čítala som diskusiu tu, rozprávali sme sa s deťmi a boli sme pripravení, že sa cesta minimálne na hraniciach predĺži. Ale bola to jedna kľudná, pohodová a kvôli minimálnej premávke na cestách a krásnemu počasiu aj pekná cesta. Dve hranice sme prešli cez prázdne colnice, na jednej iba tak postávali dvaja colníci a prejazd bol iba malinko spomalený, ale bez kontroly. A najväčšie prekvapenie bolo na slovenskej strane, iba ukázať občianku a veľmi milý mladý policajt sa nás spýtal, z ktorej krajiny ideme, či vieme, ako sa máme správať a že sa máme nahlásiť lekárke. Takže v skratke - žiadne kolóny, a cesta bez problémov.

Jordaan
8916 příspěvků 15.3.20 21:53

@MP blanka

Tak to je skvele! Doufam, ze se Vam podari dobre zorganizovat i ty dalsi veci a at Vam ta karantena co mozna nejlepe utece.

MP blanka
2379 příspěvků 15.3.20 22:04

@Jordaan - najväčší problém bude, zajtra sa dovolať našej lekárke, iné problémy nevidím. Dalo mi síce prácu, s pomocou detí presvedčiť manžela, že teda bicykel neé, lebo trval na tom, že takto nikoho ohroziť nemôže / s tým som, s dovolením, súhlasila / ale hrozba tej vysokej pokuty zaúčinkovala. Takže zajtra domáci kľud, ožehliť, čo dnes manžel ešte z posledných síl hodil do pračky, niečo dobré si uvaríme a už sa teším na záhradu. Keďže koronavírus a karanténa, tak ani žiadne zákazníčky a momentálne mi to ani nevadí.

Oldyn
6286 příspěvků 17.3.20 10:32

@MP blanka
Taky tady to omezení vítám. Všichni jsme doma, denně vařím, přesazuju kytky, dělám na zahradě, tady je ticho a klid. Jen se modlím, aby do vedlejší dědiny, kde je chatová oblast nepřijeli lonťáci a nezamořili to tu.

Matmys
2591 příspěvků 17.3.20 13:40

@Oldyn Ty jo, to je tak sobeckej příspěvek, že mi nestačilo jedno rameno.

EmilyG.
1314 příspěvků 17.3.20 13:46
@Matmys píše:
@Oldyn Ty jo, to je tak sobeckej příspěvek, že mi nestačilo jedno rameno.

Jo. To je něco tak bl…

Oldyn
6286 příspěvků 17.3.20 13:50

@Matmys
To je možný, ale všem nám jde o zastavení šíření viru, ne?. Tady u nás vedle, spíš celkově všude tu žijí lidé 60+. Jak myslíte, že to dopadne, když se do těch okolních chatiček sjedou všechny ty rodiny s malejma dětičkama, který musí pořád mít nějakou činnost, nejlépe venku, aby z té chatičky za chvilku nebyla kůlnička na dříví. Stačilo mi to o víkendu, zavřeli všechny ty městský kratochvíle a všichni se nasáčkovali sem. Ale jo, klidně budu sobec.

EmilyG.
1314 příspěvků 17.3.20 13:58

@Oldyn mě by nevadili. Já jsem takovej sobec ze jsem rada ze to nervou ty moje, já cizi deti v okolí vítám. Asi tím, ze na stará kolena ( spis prastará ) jsem vyfasovala par děcek, o to víc soucitim s utrapenyma rodicema kteří ještě musí chodit přes týden do prace. Ať si porvou, aspoň jsou zdraví.

Oldyn
6286 příspěvků 17.3.20 14:04

@EmilyG. Řeč je o době karantény, kdy jsou různá omezující opatření. Ale tak proč ne, každého věc.

EmilyG.
1314 příspěvků 17.3.20 14:18

@Oldyn když se nebudou sdružovat u táborových ohňů a společných grilovacek ( prý někteří dělají! ) a bude každý na svým nic mi nevadí.
Je mi lito všech hostinskych, kadeřnic a pod., všech živnostníků a zaměstnavatelů. Bezúročny úvěr je sice trosku pomoc, ale jistina se splatit musí,…
Krom toho v této chvíli nikdo nedal odpověď zda jde o překážku na straně zaměstnavatele (100 procent náhrada mzdy) nebo částečnou zaměstnanost ( možnost platit 80 nebo tam kde kolektivní smlouva či vnitřní předpis dovoluji 60 procent).
V případe ze se jedna o překážku, matky co jsou na ošetřovacce doma ji zruší, protože proč by byly doma za 60 procent?
Není to legrace, krom toho ze sejedna o zdraví, pokud se to potahne spoustu lidi to postihne ba zničí jinak.

benyka
8179 příspěvků 17.3.20 15:18

My jsme byli zase dneska v lese. Chataři tam naštěstí nebyli žádní, ani starousedlíci. (Ani chaty ani baráky.)

giuliettka
6127 příspěvků 17.3.20 16:01
@Oldyn píše:
@EmilyG. Řeč je o době karantény, kdy jsou různá omezující opatření. Ale tak proč ne, každého věc.

Topto si čítala, je to z dedinky Pečky.
Vesnici koronavirus nijak neumrtvil, protože blahodárný klid tu byl už před ním.

„Návyky?“ Pozdvihne obočí pán v montérkách, na kterých jsou zachycené piliny. Jako každou sobotu si jde nakoupit k vietnamskému obchodníkovi v nedalekých Ratenicích. „Jako že žiju teď nějak jinak? A proč?“ diví se opravdu upřímně. „Copak já mám na nějaký viry čas? Víte, co mám havěti doma? A musím opravit cirkulárku. Jo, hlásili, že nemám jíst nedovařený netopýry a musíme si mýt ruce. Copak já si je dřív nemyl?“
(strašne ma prekvapilo, že pán neskonštatoval, nie že copak ja si nemyl ruce, ale copak ja předtím jedl nedovařené netopýry? A kromě toho ja je mám rád jenom dobře propečené. )

Lizbeth
1236 příspěvků 17.3.20 16:22

Mě se přihlásili nový brigádníci - hostinský co mu zavřeli hospodu a paní co jí zavřeli Pepco..jsou zoufalí.

giuliettka
6127 příspěvků 17.3.20 16:25

@Lizbeth Niektorí si nemajú z čoho vytvoriť rezervy. Ja viem, že som tu pindala na hercov, ale tam mi to pripadá iné, jak sa fotia na instagram obklopení luxusom a vykrikujú jak si potrebujú odýchbuť 3 krát do roka niekde na Bali…

bao-baba
799 příspěvků 17.3.20 17:00

@Oldyn
Pokud se k vám ti „lonťáci“ nepřibližují, tak vám nic nehrozí. A já věřím, že k vám se nikdo nepřibližuje.

bao-baba
799 příspěvků 17.3.20 17:05

@Lizbeth
Ach jo, z toho je mi opravdu smutno, protože takových bude hodně. A zároveň se toho obávám.

Oldyn
6286 příspěvků 17.3.20 17:32

@bao-baba
Byste se divila. Pořád vomrzujou, kólisti chtěj vodu, zeptat se na cestu. Chaťáci v sobotu večer zrnkový kafe a pět vajíček. Víte, jak je ten městskej lid zhýčkanej večerkama, votravnej? A furt poptávaj nějaký řemeslníky.

Stránka:  « Předchozí 1 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek