Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (197) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
rozmlsaná
457 příspěvků 22.3.20 12:51

@Lizbeth Veronika Arichteva řekla že když bude mít s manželem ponorku tak může pod maskou opakovaně říkat debil :)

Miu.Midori
23 příspěvků 22.3.20 12:53

@Lizbeth
Keď nechcem, aby sa mi zasa na jar nad hornou perou spravila pigmentová škvrna.

Uživatel je onlineif5
289 příspěvků 22.3.20 13:48

@Rezyna @Vinca_minor Vůbec teď hodně využívám archiv ČR, hlavně dokumenty - ty nemají časově omezené používání a ve starých se dá najít spousta zajímavého poslouchání. Nebo Toulky českou minulostí. A Láska za lásku pana Andrleho, to je velice útěšné povídání.

MorusRubra
720 příspěvků 28.3.20 09:26

Dneska se poprvé od 11.3. dostanu ven. Na chvíli jedeme pracovat na zahrádku. Já tam s chromou rukou moc neudělám, ale aspoň si kecnu na lavičku, budu dýchat čerstvý vzduch a čučet na protější kopec do zeleně.

EmilyG.
1314 příspěvků 28.3.20 10:18

@MorusRubra ja bych si vzala s sebou neco tepleho na prehozeni, kdyby foukalo, nebo se ochladilo. aby rameno bylo v teple.

Vinca_minor
1540 příspěvků 30.3.20 03:00

Po dlouhé době jsem si pustila The best of the Doors. Ta nostalgie a pohoda… A nadšení, kolik si pamatuju z textů! A stejné nadšení, když jsem si po patnácti letech poslechla Myši v poli od Psích vojáků. Staré dobré časy :D

Lizbeth
1236 příspěvků 30.3.20 16:28

Koukáme s dcerou na Vetřelce dvojku..právě jsem ji vysvětlovala, že tam všichni kouří a že v nových filmech už nikdo nekouří..
I když jsem zarytě proti kouření a kuřákům, tak nějak to do filmu patří..protože lidi kouří pořad :)..v těch starých filmech je to najednou takové markantní.

EmilyG.
1314 příspěvků 30.3.20 16:33

@Lizbeth jj, kdo driv v praci nekouril nemel informace, kuraci na zachode probrali vsechno.
Dedecek rikal ze pauza na cigaretu byla i za valky v lagru. Me prekvapuje, ze navzdory osvete kouri tolik mladych lidi. Ja jsem uz nekolik desetileti odnauceny kurak, ale chut na cigaretu mam porad, ted zrovna strasnou!

Temperance
2422 příspěvků 30.3.20 17:04

@EmilyG. Vzpomínám si, jak si na mém prvním pracovišti (80. léta) nekuřáci stěžovali, že oni taky chtějí pauzy.

s_sirena
36 příspěvků 30.3.20 17:27

@Lizbeth dívala jsem se na polský seriál Učitel, taky mě to zaujalo, jak všichni pořád a všude kouří… Jako z jiné doby a to je asi dva roky starý

isko
1757 příspěvků 30.3.20 19:09

@Lizbeth
Jak ji máte starou (tu dceru)?

Ta naše má 11 a furt by chtěla horory a podobné věci.

Lizbeth
1236 příspěvků 30.3.20 19:45

V červnu jí bude 11 a horory to je její..a všechno strašidelné a temné..U tatínka shlédla Anabell tři a Sirotčinec a bůh ví co ještě..u mě jede klasiku Vetřelec, Terminátor a podobný..Má ráda i zombie filmy a její nej zvíře je netopýr, což teď není moc v kurzu:)

isko
1757 příspěvků 30.3.20 20:15

@Lizbeth
Aha, jako kdybyste mluvila o té naší. V září jí tedy bude 12, ale to už není velký rozdíl.
Doma horory dětem nepouštíme, ale už přišla s tím, že viděla „It“ a další věci u kamarádky… zrovna před půl hodinou jsme shodou okolností měli diskusi. Že prý se těch hororů nebojí. Já si zase myslím, že když se jich nebojí, tak vlastně nejsou pro ni, protože horor má vyvolávat strach, a když nevyvolá, tak je to proto, že divák nemá fantazii, schopnost vcítění a emocionálně nedozrál. Ale možná jsou jenom ty dnešní děti otrlejší než předchozí generace.

isko
1757 příspěvků 30.3.20 20:16

@Lizbeth
A ještě z jiného soudku - nepsala jste tady náhodou, že vlastně nemáte žádné pořádné roušky?

Lizbeth
1236 příspěvků 30.3.20 20:31

Dnes zhodnotila u snídaně, že zatím u ní vede Řbitov zvířátek..já kontrovala, že na knížku to nemá, ať začne číst Kinga :)
Já myslím, že se nějakých scén bojí a kriticky zhodnotila, že v Anabell jedna bylo moc „lekaček“ a nebylo to ono..My ji to jako rodiče dovolujeme a to proto, že z toho nemá žádné následky ( dokud nás nevyvraždí ) a děti jsou prostě různé. Synovec stejně starý nedokouká ani Harryho Potera první díl, protože je tam strašidlo..proto si myslím, že nejsou kritéria co kdo snese a něco zakazovat není nutné.

Roušek už máme kazdý několik všechno ušité od různých lidí - v práci zafungovala solidarita, rozjeli se šicí stroje, maminky a manželky ušili a všichni během pár dnů nabízeli komukoliv v práci tašky plné roušek.
A až včera rozdával zaměstnavatel dodávku z číny, takže mám i nějakou oficiální, vyrobenou.

pavka_l
1128 příspěvků 31.3.20 15:42

@Lizbeth fakt se s desetiletým dítětem koukáte na takovéhle filmy? Ty jo, já u stejně starého syna řeším, jestli může vidět Piráty z Karibiku a nebo další díly Harryho Pottera. Asi jsem moc měkká…

giuliettka
6127 příspěvků 31.3.20 15:47
@pavka_l píše:
Ty jo, já u stejně starého syna řeším, jestli může vidět Piráty z Karibiku a nebo další díly Harryho Pottera.

Moj syn chcel čítať jedničku, mne sa tá kniha strašne nepáčila, jedničku som nedočítala a film videla len prvú časť. Dovolila som mu prvú časť s tým, že na ostatné si bude musieť počkať až bude väčší. Jak knihu dočítal, tak som sa o nej bavila so švagrinou a tá mi povedala, že som precitlivelá hus. :-D Takže malý už dočítal všetky časti, videl všetky diely a ja som začala fungovať ako @Lizbeth, ak má o niečo záujem a vidím, že mu to neurobilo žiadnu traumu, že to nerieši tak ako ja, tak dej sa voľa Božia. :-D
Pustite synovi všetky časti, oni sú naozaj odolnejší ako si my matky myslíme. :-)

Lizbeth
1236 příspěvků 31.3.20 15:48

@pavka_l
Jak jsem psala, je to v tom co které dítě snese a má rádo. Vůbec to neberu jako nějaké kritérium, že v deseti má být dítě schopno dokoukat Osvícení :)

Jinak moje dcera třeba vůbec nemá ráda hrané pohádky, to je pro ni něco tak nezáživného, že snad nikdy neviděla Pyšnou a jinou klasiku.

pavka_l
1128 příspěvků 31.3.20 17:49

@giuliettka No on po tom nijak zvlášť netouží, nějak ho ta mánie kolem Pottera minula. Z hraných filmů kouká akorát na pohádky.
Ale zase kouká na kdejaký dokument o druhé světové válce a na tankové a letecké bitvy, což je občas pěkně realistické, takže každé dítě je fakt jiné :-)

Porkpiehat
2066 příspěvků 31.3.20 18:01

Moji synové (6 a 8 let) od svých posledních narozenin viděli všechny díly Harryho Pottera, Men in black a Hvězdných válek. Když jsem váhala, jestli nechat (hlavně toho mladšího) na Harryho Pottera dívat, tak jsem narazila na článek významného francouzského dětského psychiatra, který říká, že děti se mohou i v šesti letech na spoustu filmů dívat (jmenoval speciálně Harryho Pottera), ale rodiče by měli být u nich a v případě nějakých problematických scén dítěti situaci vysvětlit. To jsme udělali u všech výše uvedených filmových sérií (nemuseli jsme se zrovna přemlouvat, máme je oba s manželem rádi) a děti traumatizované nejsou, protože je chtěli vidět znovu.
Piráty z Karibiku jsme také zvažovali, ale přijde mi, že tam jsou scény strašidelnější. Teď mě napadá, že bych zákaz vycházení (za necelé dva týdny nám navíc začínají dvoutýdenní jarní prázdniny a nejspíš nebudou mít od učitelů úkoly) mohla využít k tomu, že s dětmi na ty piráty podívala. Oba mají téma pirátů rádi, kdyby to bylo moc problematické, tak to můžu vypnout.

Daleko víc mě děsí pohádky v televizi, které běží odpoledne. Děti mají rádi kreslené seriály, ale jednou se stalo, že mezi ně dali hranou pohádku. Nedávala jsem pozor, co se tam děje. Byl to nějaký fantastický příběh. Vrátím se z kuchyně a vidím staršího syna (tehdy asi 7 let), jak se vytřeštěně dívá na obrazovku, byl úplně strnulý. Podívám se na televizi a tam někdo požíral lidi. Ale ne v náznacích, bylo to hrozné maso. I mě jako dospělé to přišlo nechutné. Syn z toho pak byl několik týdnů špatný, pořád se mu to vracelo. Vůbec mě nenapadlo, že by odpoledne v televizi mohlo být něco takového. Když chtěli koukat na film Odyssea (s Kirkem Douglasem), tak jsem číhala, abych film zavčasu zastavila, když je scéna u Kyklopa. Já jsem tedy pro, ať se děti dívají i na strašidelné filmy, ale dospělý mi měl usoudit, který může být pro dítě vhodný a sledovat film s dítětem.

Já jsem byla hrozně bojácná (a stále jsem), takže jsem z nových hororů skoro nic neviděla. Nejdřív se většinou podívá manžel sám a pak mi řekne, jestli je vhodný. Už mě zná a tak ví, co ještě snesu. Na horory se musím zásadně dívat za bílého dne a za přítomnosti manžela, za bílého dne jsou ale vzhůru děti, takže mám smůlu :-)

Vinca_minor
1540 příspěvků 1.4.20 00:07

Neteř bude mít devět a právě čte poslední díl Harryho. Když si vzpomínám na sebe jako dítě, taky jsem toho přečetla dost, co asi nebylo úplně vhodné, ale jako dospělá mám ze stejných knížek jiný pocit, dítě se na to dívá svýma očima a spoustu věcí odfiltruje. Takže bych se držela toho, že pokud dítě nemá noční můry, je to v pořádku. A souhlasím s postupem @Porkpiehat .

Titia
71 příspěvků 1.4.20 10:29

@Vinca_minor To může potvrdit. Sama jsem světu Harryho Pottera propadla někdy ve třetí třídě, takže mi bylo tak 8 nebo 9 let, další roky to četla pořád dokola, přestala jsem někdy v šesté třídě a když jsem se k tomu vrátila letos v létě (tedy ve 20 letech), byla jsem překvapená, kolik věcí jsem tam nevnímala a že to, až na první tři-čtyři díly, vůbec není taková pohádka, za jakou jsem to měla. :)

bao-baba
799 příspěvků 1.4.20 10:42

@Titia
To je kouzlo některých knih, že je každá generace může číst jinak. Co je pro dítě pohádkový příběh, to je pro dospělého příběh o lásce nebo o hledání smyslu života.

Vinca_minor
1540 příspěvků 1.4.20 12:33

@Titia Já mám Harryho ráda doteď a občas si ho poslechnu. Pustím si ho jako kulisu a pak neodolám a dám všechny díly :D

Femur
52 příspěvků 1.4.20 14:43

@Titia Já ho mám ráda taky teď v dospělosti, obzvlášť v těžkých časech.

Stránka:  « Předchozí 1 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek