Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (215) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
2508 příspěvků 3.4.20 20:19
Lakerol
148 příspěvků 4.4.20 10:01

@Temperance Ach jo, doufám, že to aspoň doma umyjí. Je to další způsob, jak to rozšířit ještě víc.

giuliettka
6715 příspěvků 4.4.20 10:08
@Lakerol píše:
@Temperance Ach jo, doufám, že to aspoň doma umyjí. Je to další způsob, jak to rozšířit ještě víc.

Je lepšie umrieť hladom, ako na covid?
https://www.novinky.cz/…ili-40319343

Lakerol
148 příspěvků 4.4.20 10:40

@giuliettka Čím dýl se to bude šířit, tím dýl v těch s…kách budou. Opravdu doufám, že si ty plechovky doma umyjí. Solidaritě fandím, ale tímto způsobem může být spíš kontraproduktivní. V Neapoli v chudších čtvrtích jsou tak úzké ulice, že když si dva naproti sobě otevřou okno, tak už není ta minimální vzdálenost, z ulice se vchází rovnou do obýváku, prádlo se suší na ulici, kolem jezdí motorky, víří se prach, atd. Takže když se v tom sousedství nakazí jeden, chytnou to všichni klidně přes okna.

ertz
408 příspěvků 4.4.20 11:34

Zajímavý článek o Itálii je zde. Rozhovor s italským majitelem ZPS Zlín.
https://www.idnes.cz/…n-zpravy_ras
Vybrala jsem, co mě nejvíc zaujalo:
Většinovou populaci tvoří lidé, kteří vyrostli po druhé světové válce. Jsou zvyklí celý den pracovat, jsou stále aktivní, odpoledne pak tráví s rodinou, s vnuky.

Je mi líto, že to musím říct, ale v Itálii bohužel první dva týdny typický starší Ital pokračoval v životním stylu, na jaký byl zvyklý.

Jen bych dodala, že když v ČR celý den pracuju, tak rodinu vidím až večer.

giuliettka
6715 příspěvků 4.4.20 19:03
@ertz píše:
Jen bych dodala, že když v ČR celý den pracuju, tak rodinu vidím až večer.

Mne vždy pripadá divné, jak v amerických filmoch, alebo v životopisoch celebrít tvrdia, že maminka mala 3 zamestnania, aby nás uživila, tatínek mal 3 zamestnania, aby nám zaplatil školné… a napadne ma, to sa asi moc nepredrela, len cesta z a do jej pri tom musela trvať 2 hodiny, koľko hodín z toho vobec pracovala v každom zamestnaní? Hodinku v jednom? Tí z tými troma zamestnaniami mi vždy pripadali ako nemakačenkovia, čo nevedia poriadne makať, tak šolíchajú kade tade.

bao-baba
922 příspěvků 4.4.20 19:27

@giuliettka
U nás je obvyklejší druhé zaměstnání, úklid ve firmách před začátkem pracovní doby, úklid společných prostor bytových domů po večerech, víkendové doplňování regálů…v USA také třeba mají párhodinové /to je teda slovo/ úvazky jako prodavačky, chodí po večerech pinglovat.

vlm
5128 příspěvků 4.4.20 19:29

@giuliettka celkem s vámi souhlasím, Ale znám jednu ženu, měla dvě zaměstnání, obě v režimu krátký dlouhý týden, 7×12 hodin. k tomu ještě roznášela letáky, což byla brigáda syna, ale on se za to styděl protože co kdyby ho někdo viděl, tak roznášela maminka, neptejte se kdy…asi v noci. k tomu přišla do práce a říká, večer upeču buchtu :-),v práci končila 21.30, Vydržela pár let, pak onemocněla, a zvolnila…

EmilyG.
1693 příspěvků 4.4.20 20:33
@vlm píše:
@giuliettka celkem s vámi souhlasím, Ale znám jednu ženu, měla dvě zaměstnání, obě v režimu krátký dlouhý týden, 7×12 hodin. k tomu ještě roznášela letáky, což byla brigáda syna, ale on se za to styděl protože co kdyby ho někdo viděl, tak roznášela maminka, neptejte se kdy…asi v noci. k tomu přišla do práce a říká, večer upeču buchtu :-),v práci končila 21.30, Vydržela pár let, pak onemocněla, a zvolnila…

@vlm
To je hrozne. Aspon ze zvolnila.

ertz
408 příspěvků 5.4.20 08:41

@giuliettka Myslím, že u nás je to tak, jak říká @bao-baba, ta druhá práce je přivýdělek, třeba jen nárazově. V USA je asi víc lidí, kteří nemají vzdělání nebo kvalifikaci, takže mají pouze nenáročné zaměstnání na pár hodin denně ( a tak zvládnou i ty dvě a víc) a pak to s příjmy takhle „flikují“, jak se dá. A něco si ty celebrity přidají, aby vynikl jejich úspěch a bylo víc fanoušků.

giuliettka
6715 příspěvků 5.4.20 08:52
@ertz píše:
@giuliettka V USA je asi víc lidí, kteří nemají vzdělání nebo kvalifikaci, takže mají pouze nenáročné zaměstnání na pár hodin denně

No ja si myslím, že tie zodrané matere o ktorých sa pri trojitom zamestnaní píše, pracujú v skutočnosti normálne 8 hodín denne, len rozkúskované na 2 hodinky tam, 3 tam a 3 inde. A z toho vyjde úbohá zodraná mater. :-D

vlm
5128 příspěvků 5.4.20 08:56

@giuliettka tak nějak to bude, někteří lidi mají sklon k přehánění, například můj švagr pracuje 25hodin ale znám lidi co po práci třeba večer chodí ještě uklízet, roznáší letáky CA tak podobně, paní z mého příspěvku výše je extrém.

ertz
408 příspěvků 5.4.20 09:01

To je pravda, lidé jsou různí a různá jsou i jejich měřítka. Jednou jsem náhodně vyslechla dvě paní z ulice. Jedna se chválila, že už si na jaře uklidila zahradu /nešlo to poznat, byl tam nepořádek jako jindy/. Druhá si stěžovala, že jarní úklid zahrady ještě nestihla ( taky to nešlo poznat, protože to měli hezké jako vždy).

vlm
5128 příspěvků 5.4.20 09:05

@ertz když dva dělají totéž…:-)

giuliettka
6715 příspěvků 5.4.20 09:08

@vlm Ja mám kámošku krajčírku a tá pracuje denne 15 hodín. Večne mi to omieľa pri mojích voľných víkendoch. Lenže ona príde do práce, hodinu pije kávu, snída, pozrie si fb, a všetky bulvárne novinky, potom tak 2 hodiny šije, príde zákazníčka a s každou sa vykecáva, necháva si doniesť jedlo do práce, takže si dá pauzu na obed, po obede zase skontroluje fb a net. Potom pauzu na svačinu a fb. Ale nie je to, že sa naje u stroje, ale krásna hodinová pauza. A k tomu je to fajčiarka, takže každú hodinku postáva vonku a vypaľuje zobák. Ja som jej jeden deň bola pomocť a usúdila som, že ona maká tak 3 hodiny z tých 15 a nestíha pretože je lína jak veš a viackrát som tam nešla. :-D

Příspěvek upraven 05.04.20 v 09:24

bao-baba
922 příspěvků 5.4.20 09:09

@giuliettka
Jenom připomínka, aniž bych chtěla rozporovat, co píšete - 2 hodiny tam, 3 hodiny onam a 3 hodiny zase jinde, znamená mnohem více času mimo domov než 8 hodin v kuse.

giuliettka
6715 příspěvků 5.4.20 09:16
@ertz píše:
To je pravda, lidé jsou různí a různá jsou i jejich měřítka.

My sme mali susedku čo sa strašne nadrela. Ako vravievala moja babička tá susedka vzala žochtár, vzala štokrlík, odniesla ku kráve štokrlík, podložila žochtár, posadila sa, podojila krávu, odniesla mlieko do špajze, vyliala do putery, odniesla žochtár do kuchyne, umyla ho a odložila na miesto. A ja si vždy spomeniem na to ako to babička rozprávala a zakončila tým, no a ja som tak akurát podojila krávu a kým to ona dorozprávala, tak som aj kone obriadila. :-D

giuliettka
6715 příspěvků 5.4.20 09:17
@bao-baba Ale tak ja som o práci písala. :-D
@giuliettka píše:
pracujú v skutočnosti normálne 8 hodín denne,
lorens
2441 příspěvků 5.4.20 14:50

@giuliettka Nebo taky vstanou ve čtyři, tak do půl sedmé rozvezou denní tisk, vrátí se domů, vypraví děcka do školy, jdou do práce na osum hodin, vrátí se domů, obstarají rodinu a od desíti do půlnoci jdou uklidit místní kino. K tomu si v sobotu a neděli hodi směnu v místním supermarketu. Samozřejmě potom, co rozvezli denní tisk. V sobotu a neděli si přispí, protože lidi vstávají později a noviny může dodat i v sedm.

giuliettka
6715 příspěvků 5.4.20 15:20

@lorens No tak rozvoz amerického tisku, sa za prácu považovať nedá. Sedí človek v aute a vyhadzuje noviny oknom. Takže tá ranná práca prácou nie je. Takže furt je to jak u nás jedna smena + úklid niečoho navyše.

lorens
2441 příspěvků 5.4.20 15:32

@giuliettka Samozřejmě to není práce jako v lomu. Ale musí vstát, dojet si pro noviny do tiskárny nebo na distribuční místo, přepočítat, naložit je a za každého počasí rozvézt. A nevyhazuje je vždy z okna, protože to vždy nejde. I tady lidi bydlí v bytových domech, u nás zaparkuje a proběhne se, část lidí má vchod zezadu, ne od ulice. Taxikář podle vás taky nepracuje, jen se vozí :)

Puffin
269 příspěvků 5.4.20 17:02

@giuliettka Asi dva roky jsem kombinavala zaměstnání na půl úvazku, vedení jednoho projektu a péči o tři malé děti (školka a první stupeň skoly). Od té doby se hluboce skláním před těmi, co zvládají víc prací, jako nejtěžší práce mi tenkrát přišlo všechno to uřídit a skloubit. Od té doby vím, že jsem velmi vděčný zaměstnanec jednoho zaměstnavatele.

giuliettka
6715 příspěvků 5.4.20 17:03

@lorens Tak prácu taxikára nenahradí 8 ročné decko na kole. „Prácu“ toho roznášača novín v pohode áno.
Aj napriek vášmu vysvetleniu si myslím, že tí čo majú tie tri práce, sú neschopní. Keby niečo vedeli robiť poriadne, tak si zarobia dosť v tom hlavnom zamestnaní.

giuliettka
6715 příspěvků 5.4.20 17:12

@lorens A k tej drine ako taxikár. O tom pacientovi-taxikárovi, čo dostal ten liek remdesivir píšu toto: jde o „velice obézního a polymorbidního pacienta s bronchiálním astmatem", takže zrejme to až taká ťažká práca nie je, keď ju mohol vykonávať takto ťařko chorý človek.

lorens
2441 příspěvků 5.4.20 17:27

@giuliettka Nemá to smysl, máte vždy pravdu, ale dítě jsem to viděla dělat jen ve filmu, stejně jako vy. Nežerte ten Hollywood tolik. :)

Stránka:  « Předchozí 1 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek