Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (215) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
922 příspěvků 5.4.20 17:32
@giuliettka píše:
@vlm Ja mám kámošku krajčírku a tá pracuje denne 15 hodín. Večne mi to omieľa pri mojích voľných víkendoch. Lenže ona príde do práce, hodinu pije kávu, snída, pozrie si fb, a všetky bulvárne novinky, potom tak 2 hodiny šije, príde zákazníčka a s každou sa vykecáva, necháva si doniesť jedlo do práce, takže si dá pauzu na obed, po obede zase skontroluje fb a net. Potom pauzu na svačinu a fb. Ale nie je to, že sa naje u stroje, ale krásna hodinová pauza. A k tomu je to fajčiarka, takže každú hodinku postáva vonku a vypaľuje zobák. Ja som jej jeden deň bola pomocť a usúdila som, že ona maká tak 3 hodiny z tých 15 a nestíha pretože je lína jak veš a viackrát som tam nešla. :-D

Před lety jsem byla 14 dnů pracovně v USA. Nemakali tam 80 hodin týdně, jak nám to ukazují ve filmech, pracovali cca 8 - 16:30. Ale velmi intenzivně: žádný internet, kávička, noviny. Absolutně žádné hovory o soukromých záležitostech, jen stručné služební. Oběd 15-20 minut. A ne, nebyla to pásová výroba, ale kancelář.

giuliettka
6710 příspěvků 5.4.20 17:48
@lorens píše:
@giuliettka Nemá to smysl, máte vždy pravdu, ale dítě jsem to viděla dělat jen ve filmu, stejně jako vy. Nežerte ten Hollywood tolik. :)

Ale ja som netvrdila, že mám pravdu, len čo si ja myslím o tých čo vykladajú ako zvládajú tri zamestnania. Ale v jednom máte pravdu, už toho nechám, nemá to zmysel, vy ste presvedčená, že všetkým v Amerike sa pri ochorení koronavirom dostane rovnakej péče, že všetci makajú jak šroubi, nikto si svoje pracovné vyťaženie neprikrášlil, všetky zamestnania sú zodpovedné a ťažké a Amerika je zem zasľúbená, kde holuby padajú do huby, tak končím.

giuliettka
6710 příspěvků 5.4.20 17:49

@bao-baba Tá moja kámoška je OSVČ, ktoré sa nadrú do bezvedomia. :-D
edit tu v CZ, netuším či USA má OSVČ. :-)

lorens
2440 příspěvků 6.4.20 01:18

@bao-baba To musela být nějaká výjimečná firma. Zas tak zlé to tady obecně není, i když se zaměstnavatel snaží a na snaží kladu důraz, zaměstnance vytěžit. Strašně záleží na tom, kde pracujete. V malé firmě nelze práci předstírat tak dobře, jako ve velkém korporátu. Když máme sezónu, pracuji tak od devíti do šesti, do sedmi a často i o víkendu doma. I dnes, když jsem byla tady ticho, jsem to jednomu chlapovi spočetla. Jinak bych nestíhala, ale zase mám úplně jiné příjmy než recepční od 8:30 do 16:30. Mimo sezónu o víkendu nepracuji vůbec a jinak 6 hodin max.

@giuliettka OSVČ máme, říkáme tomu jinak. Tady by to mohla tak dělat, kdyby měla sponzora, co by ji živil, jinak by pošla hlady. Jestli se tak vaše známá uživí, potom je ČR definitivně země zaslíbená.

A že jsme v tom radostném vláknu The Donald, samozřejmě ze státního, zaplatí léčbu covid-19 každému, i těm bez pojištění. Tudíž i váší paní s obrovským účtem. Péče se stejné nedostane každému, stejně jako v ČR - nemocnice nejsou všechny stejné a doktoři jakbysmet.

Lizbeth
1315 příspěvků 6.4.20 15:16

Mě občas štve, když někdo chodí přesčasy, dělá noční někdy i 24h a podobně náročně vypadající akce a pak se dozvím, že se u toho dá spát a nic se nedělá. Ale peněz z toho spoustu..a ano, musí tam být, ale pokud si lehne a spí, tak..

Femur
287 příspěvků 6.4.20 16:16

Můj brácha taky takhle chodil na noční, pak tam spal, jednou za směnu ho někdo probudil, že se něco pokazilo, on to měl za deset minut spravený a šel zase spát. A k tomu si vždycky přinesl z kantýny svíčkovou nebo guláš s deseti, schoval si to, na začátku směny ohřál a povečeřel. To se mu to spalo. A výsledek se brzy dostavil. :-) 20kg nahoře během několika měsíců.

giuliettka
6710 příspěvků 7.4.20 18:01
@lorens píše:
A že jsme v tom radostném vláknu The Donald, samozřejmě ze státního, zaplatí léčbu covid-19 každému, i těm bez pojištění. Tudíž i váší paní s obrovským účtem. Péče se stejné nedostane každému, stejně jako v ČR - nemocnice nejsou všechny stejné a doktoři jakbysmet.

Síce Vám nerada beriem iluzie v tomto radostnom vákne, ale ten Váš Káčer Donald prepláca len časť prípadnej liečby. Aj to nie každému, ale len vybraným skupinám. A tí s miernými príznakmi, ale bez poistenia sa ani k lekárovi neunúvajú, a vírus šíria ďalej. Lebo keby sa nechal otestovať a zistilo sa, že covid nemá, tak návštevu nemocnice cáluje na drevo. Ale držte si optimizmus a ďakujte Bohu, že nežijete v chudobnejších častiach New Yorku. Jo a to o tom nechodení s Covidom v USA k doktorovi, kým nepotrebuje pľúcný ventilátor, nemám z Hoolywoodského trháku.

MP blanka
2475 příspěvků 9.4.20 20:29

Ani nie pred rokom som sem dala fotku tejto cesty 4.kategorie, po ktorej sa občas presúvame na bicykli. Dnes sme s prekvapením zistili, že aj taká vcelku bezvýznamná cesta sa môže dočkať opravy. Keď sme na ňu zišli z lesných kamenitých ciest s výmolmi a zvyškami po práci drevorúbačov, išlo sa nám ako bosému po koberci.

MP Janka
568 příspěvků 10.4.20 09:56

@MP blanka
Závidím, já chtěla vyrazit na kolo dneska, jenže jsem si při pobíhání po úřadech natáhla vazy nebo šlachy ( doufám, že to je něco z toho a ne obnovený úraz) a můžu zase sedět akorát doma na zadku. Holt 8 km po několika týdnech o berlích je moc.

MP blanka
2475 příspěvků 10.4.20 10:42

@MP Janka - tak bacha na prílišnu horlivosť! Netuším, koľko máte rokov, a mladý človek vie často obnoviť svoje sily neuveriteľne rýchlo, ale zázraky sa nekonajú, a telo si pamätá a môže vám to spočítať neskôr. No a čím je človek starší, tým menej by si mal hrať na mladého. Doprajte si radšej pomalší nástup aktivít, trpezlivosť je na mieste. A nech sa vám noha rýchlo okľudní!
PS - nepoúčam čisto teoreticky, aj ja som si najskôr pekne prakticky odskúšala, aj s následkama to, pred čím varujem. :-)

MP Janka
568 příspěvků 10.4.20 10:51

@MP blanka
Pozítří 30, takže furt blbnu a tělu nedávám asi takový oddech, jaký by chtělo. Jenže tohle nebylo v plánu. Končí mi platnost OP, takže jsem vyrazila na náš 2 km vzdálený městský úřad pěšky. MHD radši v téhle době vynechávám. Dojdu tam a na dveřích cedule, že je dnes zavřeno kvůli kyber-útoku. Takže jsem musela na úřad jiné městské části a rázem byl z poklidné 4 km procházky 8 km pochod, který noha asi neustála.

EmilyG.
1693 příspěvků 10.4.20 10:56

@MP Janka vam nedali po nekolika tydnech o berlich RHB?
Nevim jak funguji centra, v tv jsem zahlidla jak odjizdeli posledni tyden pacienti z Klimkovic, ale to nedavaji ani seznamcviku na doma?
Protoze me to pripada celkem sebevrazedne, sednout po nekolika tydnech na kolo a dat hned 8 km.
Edit : aha, uz vidim, sla jste pesky.

MP blanka
2475 příspěvků 10.4.20 12:47

@MP Janka - prajem pekné narodeniny a nech vám nohy po doliečení dobre behajú!

MP Janka
568 příspěvků 10.4.20 13:25

@EmilyG.
Na kole zvládnu v klidu 20 km, kolo a plavání jsem měla dovolené celou dobu léčení. Rehabilitace, jako řízené rozpohybování, se na tohle myslím nepíšou, když ta noha není znehybněná. Ani před 9 lety, po komplikované zlomenině, kdy jsem o berlích byla skoro půl roku, mi rehabilitace nepředepsali.
A jinak v současné době rehabilitace nejsou, aspoň tam, kam jsem chodila na magnetoterpii, vše do odvolání zrušili.

EmilyG.
1693 příspěvků 10.4.20 22:12

@MP Janka o rehabilitace si musite rict! Po komplikovane zlomenine byste mohla mit i lazne!
Az pomine tohle corona peklo reknete si o ne, je to prijemne a mate na to narok.

MP Janka
568 příspěvků 11.4.20 08:42

@EmilyG.
Pro mě představa lázní není zrovna příjemná, spíš mě to děsí. Jsem lehce asociál, takže si tuhle příležitost nechám ujít.
Pro příště vím, že mám radši risknout MHD, než si hrát na hrdinku.

Dalmitka
1763 příspěvků 11.4.20 12:38

@MP Janka - „Končí mi platnost OP, takže jsem vyrazila na náš 2 km vzdálený městský úřad pěšky. MHD radši v téhle době vynechávám.“ Neviem, ako je to momentálne v Čechách, ale u nás na SK platnosť dokladov nemusíme riešiť - až do skončenia tejto mimoriadnej situácie; predlžujú sa automaticky bez postihov.

Dalmitka
1763 příspěvků 11.4.20 12:44
@MP Janka píše:
@EmilyG.
Pro mě představa lázní není zrovna příjemná, spíš mě to děsí. Jsem lehce asociál, takže si tuhle příležitost nechám ujít.
Pro příště vím, že mám radši risknout MHD, než si hrát na hrdinku.

Ste môj človek - v živote som nebola ani raz v kúpeľoch či na liečení, hoci mám nárok na minimálne raz ročne to absolvovať bez doplatkov. Tiež ma desí predstava byť pár týždňov v nejakom „kolektíve“ a najviac sa hrozím toho, byť na izbe s cudzou osobou. Keď som seriózne uvažovala o tom, že predsa pôjdem a zisťovala som doplatky za 1/1 izbu, došla som k záveru, že pobyt pri mori ma vyjde lacnejšie ako zmieňovaný doplatok. Takže asi nie; nie som družiaci sa typ.

bao-baba
922 příspěvků 11.4.20 13:36

@Dalmitka
u nás taky nemusíme řešit

EmilyG.
1693 příspěvků 11.4.20 20:43

@MP Janka ja jsem ted spis myslela nejake balneo centrum ve meste nebo tak. Mela jsem vloni pocatkem leta zlomeny obratel, do lazni jsem potom dochazela, ale opravdu mi to pomohlo. Vodolecba ( voda prijemne tepla, pani me masirovala bublinkama), fajn to bylo. Mela jsem i nejako elektrolecbu, dobry, ale jednou tam byl na praxi student fyzioterapeut a to bylo uzasne. Ja teda vubec nejsem asocial, ja jsem strasne uzvanena, ale nemam rada muze kadernika nebo masera, je mi to takovy zinantni.
Tak tenhle mlady muz mi ten zadek tak rozhybal a zasadil vsechny kosticky kde maji byt, ze jsem se zpatky uplne vznasela!
Letos jsem si rikala ze bych dala tyden masazi a jidla v Thajsku, no, muzu zatim tak akorat cucet na Fichtelberg a masirovat se brezovym kostetem.

cerruti
616 příspěvků 12.4.20 13:24

Včerajší vylet. Bolo krásne.
Thunersee-Beatenberg-Niederhorn Švajčiarsko.

MP blanka
2475 příspěvků 12.4.20 15:34

@cerruti áno, krásne! Terajšia jar je ideálna na výlety do prírody.

benyka
8320 příspěvků 12.4.20 15:42

Zdá se, že svět se vrací k normálu. Z titulků na Seznamu:

Vinca_minor
1656 příspěvků 12.4.20 21:06
kobylkalucni
342 příspěvků 13.4.20 13:11

Konečně prší! Doufám, že to bude pořádný zalévací deštík, příroda je vyschlá. Pořad říkám, že kdyby nebylo koronaviru, tak už jsou na hlavních zprávách zemědělci s počtem krav, které budou muset na podzim kvůli nedostatku krmiva porazit…

Edit: hm, tak jsem to zakrikla. Hromy buracely děsivě, ale nakonec spadlo deset kapek a už zase svítí sluníčko :-/ pod barakem nám před měsícem navozili novou hlínu a pohazeli to travnim semenem. Hlína tam pořád je tak, jak byla a je stejně suchá jako před deštěm

Stránka:  « Předchozí 1 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek