Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (265) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
840 příspěvků 23.2.21 20:26

Dnes k nám přiletěli špačci, jak ráda je zase vidím a slyším.

if5
444 příspěvků 24.2.21 07:41

@ertz A včera večer se nad setmělou zahradou honili první dva netopýři.

Vinca_minor
2367 příspěvků 24.2.21 08:55

Dnes ráno jsem viděla první kosí bitku!

Murray
211 příspěvků 24.2.21 09:27

Stala se mi minulý týden taková nemilá věc, naplnila se moje nejhorší noční můra, měla jsem defekt na dálnici. Musela jsem odstavit auto, navléct si vestu, vystoupit a volat si o pomoc. Tou dobou ještě hodně mrzlo a foukalo. Naštěstí se ukázalo, že je to jen proražená pneumatika.
Ale co chci hlavně napsat je: zastavilo modré Audi, vystoupil mladý muž, navlékl si vestu, ptal se zda mám v autě klíč, zvedák, rezervu… Normálně mi to kolo šel vyměnit a já na něho koukala jako úplný blázen. Přemýšlela jsem jestli mě zná… nebo proč to dělá, kdo to je? Pak jsem mu tedy řekla, že je hrozně hodný, ale že už mi jede pomoc, že nemusí nic dělat. Říkal, že mě tam viděl stát a vracel se od nejbližšího sjezdu aby mi pomohl. Byla jsem v úplném šoku a jsem v podstatě i po týdnu.
Jak teď všechno nestojí za nic, je blbá nálada, lidi jsou naštvaní a mám pocit, že jsme všichni čím dál víc rozhádaní a unavení, tak tohle bylo pro mě jako zjevení. Že prostě dobří lidé jsou a pomůžou, když je potřeba. Fakt mě to hrozně překvapilo.
A tomu pánovi tímto ještě jednou děkuji.

Byljednoujedenživot
214 příspěvků 24.2.21 09:37

@Murray Chápu, že jste dojatá lidský přístupem. Ale racionálně je to blbost. Hodně mrzlo a foukalo a vy si takhle stojíte na dálnici a opravujete kolo… To není dobré ani pro další účastníky provozu, mohl vás někdo přehlédnout a přejet, narazit do vás, cokoli.. To prostě není dobré. Defekt na dálnici znamená označím auto trojúhelníkem a odejdu z dálnice, nepohybuji se ve vozovce.
Nechci moralizovat, ale je to tak. Nechcete být členem rodiny, ve které někdo nechtíc narazí do auta a to odražené auto někoho smrtelně zraní. Není to zas tak výjimečná a neobvyklá událost.

Murray
211 příspěvků 24.2.21 09:41

@Byljednoujedenživot Jéje. Tak to se omlouvám, špatně jsem se vyjádřila.
Já vzorně označila auto a odešla jsem z vozovky přes škarpu na pole (kdyby tam byla svodidla, tak za svodidla). Kolo jsem si neměnila sama a při té opravě za námi stálo oranžové auto silničářů se světelnou šipkou a hlídalo, aby nás něco nesmetlo. Myslím, že předpisy jsem dodržela a na bezpečnost jsem myslela. Jen se mi to všechno nechtělo vypisovat, bylo by to moc dlouhé.

Byljednoujedenživot
214 příspěvků 24.2.21 09:44

@Murray V tom případě super, mně se úplně sevřel žaludek při představě, že takhle někdo stojí, byť na okraji dálnice a sám si něco opravuje.
Není to nic výjimečného, jezdím často a lidi měnící se v řízení, čůrající na okraji dálnice, vytahující věci z kufrů, ideálně hned za namrzlým povrchem mostu atd nejsou nic výjimečného. Chápu, že se může stát náhlá příhoda, nevolnost, ale to co vídám pravidelně mi hlava nebere. Nedávno jsme se bavili s kolegou, jak málo lidé věnují pozornost prevenci úrazu a jak moc se potom diví.

MarryJu
570 příspěvků 24.2.21 09:56

@Murray Před Vánoci jsem měla dopravní nehodu. S mou malou dcerkou. Jela jsem po hlavní a z boční cesty do mě v plné rychlosti narazilo auto a řidič odjel. Po nárazu mi vypadla řídící jednotka, vyletěly erbegy. V protisměru plno aut, za námi také. Stačila jsem strhnout volant a zastavit těsně před lampou. Zasekly se pásy a já nemohla dcerku dlouho vytáhnout z auta. V autě byl dým, dcera plakala..Když jsem ji vytáhla, tak k nám přišla paní ( také děkuji za pomoc!) a snažila se dcerku uklidnit mezitím co jsem volala na policii a pro pomoc. Po telefonátu paní musela odjet do práce a já s dcerou v náručí čekala 3/4 hodiny u vraku auta na příjezd policie. Byl mráz, sněžilo, strašná zima. Stály jsme u krajnice frekventované silnice. Po celou dobu zastavil pouze jeden mladý muž a nechal nás na chvíli se ohřát v jeho autě. Odnesly jsme si díky bohu jen nachlazení a teploty. Auto bylo totální škoda.
No a co chci říct :-) Když jsem přišla do práce, tak mi říká kolegyně, že nás její dcera viděla, když jela do obchodu. Že jsme stala u krajnice s dcerou v náručí a že jsme byly celé zasněžené a když se z obchodu vracela, že jsme tam pořád byly.. Neměla jsem slov. Dcera mě zná. Poznala mě. A nic

Murray
211 příspěvků 24.2.21 10:01

@MarryJu To je vážně hrůza. K pláči. Je dobře, že jste vyvázly jen s rýmou.
Musím říct, že mě tato moje příhoda přinutila se zamyslet i sama nad sebou, zda a za jakých okolností bych někde někomu zastavila a zajímala se, jestli nepotřebuje pomoci. A taky se samozřejmě na té dálnici našli tací (asi 3), kteří na mě troubili. A to už jsem tedy vůbec nepochopila.

kalivrata
459 příspěvků 24.2.21 10:18

Mám teď takové nedobré období, kdy se mi všechno sype pod rukama, takže mě teď ta příhoda @Murray i příhoda @MarryJu rozplakala, to první v dobrém, z toho druhého mi bylo smutno.

bao-baba
1563 příspěvků 24.2.21 10:18
@MarryJu píše:No a co chci říct :-) Když jsem přišla do práce, tak mi říká kolegyně, že nás její dcera viděla, když jela do obchodu. Že jsme stala u krajnice s dcerou v náručí a že jsme byly celé zasněžené a když se z obchodu vracela, že jsme tam pořád byly.. Neměla jsem slov. Dcera mě zná. Poznala mě. A nic

k poblití

xSx
1024 příspěvků 24.2.21 10:22

@MarryJu ŘIDIČ ODJEL?! To nepochopim. Někomu zdemoluju auto a ujedu? Ještě to dokážu pochopit, když někomu promáčknu nárazník při vyparkovávání (neudělala bych to), ale ujet od nehody je prasárna největšího kalibru. Fuj, to jsem se naštvala.

Byljednoujedenživot
214 příspěvků 24.2.21 10:22

@MarryJu Jako přes kopírák! Ten pocit zklamání nikdy nevymizel. Ale je fakt, že bohové mají smysl pro humor a už několikrát mě dostali do situace, kdy jsem byla já na straně podporovatele a pomocníka, který mi kdysi tolik chyběl.

Ale mám i hezké zážitky, například ve městě zastavili policisté a opravili malé holčičce jízdní kolo :).

MarryJu
570 příspěvků 24.2.21 10:26

@bao-baba Taky se mi v tu chvíli, když mi to kolegyně říkala chtělo regulérně zvracet. Ta její dcera má stejně starého syna jako je moje dcera. Viděla uplakané dítě v mrazu u vraku auta a prostě nic.
Když jsem poté dívala na kamerové záznamy ( kamera byla umístěna na lampě před kterou jsme zastavily),tak jde jasně vidět kolik aut tam projelo a jak nás z daleka objížděly.

MarryJu
570 příspěvků 24.2.21 10:28

@xSx Ano odjel. Daleko neujel. Měl taky dost poškozené auto. Pak utekl.

Jordaan
9337 příspěvků 24.2.21 10:43

@MarryJu

Pripomela jste mi nasi sousedku, ktera zvesela vypravela, jak z okna videla, jak nekdo v noci do privesu auta naklada manzelovu motorku. Nektery lidi jsou proste svine. Jsem rada, ze se Vam i dceri nic vazneho nestalo (ve smyslu opravdoveho zraneni) a doufam, ze pokud nekdy budete potrebovat pomoc, tak ze narazite na nekoho slusneho a hodneho.

MarryJu
570 příspěvků 24.2.21 10:50

@Jordaan Děkuji.Já byla ještě na nemocenské samozřejmě s krční páteři. Ale už jsem v pořádku. Zůstalo mi akorát menší trauma, které zažívám, když řídím a vidím, že z vedlejší cesty přijíždí auto. Stres a pocit na zvracení zažívám při každé cestě do práce a z práce. Byla to bezmoc. Nemohla jsem nic ovlivnit. Musím to překonat a chce to nejspíš čas.

bao-baba
1563 příspěvků 24.2.21 11:07

@Jordaan
Tak nevím, nejsem právník, ale zdá se mi, že by to klidně mohlo být na žalobu. Byla svědkem trestného činu. Nemyslím, že by jako měla jít bránit vaši motorku vlastním tělem, ale třeba vám zavolat, zavolat policii, napsat SPZ. Určitě takovou krádež vyšetřovala policie. Přiznám se, že bych jí v tom čumák oráchala, minimálně bych jí jako svědka nahlásila. Tohle chování nenávidím.

bao-baba
1563 příspěvků 24.2.21 11:10

@MarryJu, @Jordaan Fuj, to jsem se rozčílila…a tak radši něco, co do tohoto vlákna patří: včera jsem viděla motýla babočku.

Stránka:  « Předchozí 1 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek