Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (273) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ophelie
1142 příspěvků 7.4.21 11:29

@Shameeka „z kama“ prosím nechte, dialekty jsou skvělé a je třeba je podporovat.

V Uherském Hradišti jsem viděla (tedy dokud nebyla uzávěra okresů) výlohy s panely výtvarných věcí dětí ze ZUŠ. Přiznám se, že mě to rozslzelo. Kombinace talentů s výborným vedením.

Uživatel je onlineČírina
434 příspěvků 7.4.21 13:04

@bao-baba Když jsem byla mladá a hloupá, pokoušela jsem se najít „Valmez“ na mapě.

Vinca_minor
2508 příspěvků 7.4.21 14:01
Vinca_minor
2508 příspěvků 7.4.21 14:04

Jo a u nás se odjakživa píše zkama dohromady. Dialekty jsou supr, já suverénně míchám středomoravský s východočeským. A pak ze mě lezou věty typu „chcu zavolat bráchoj“.

Temperance
3116 příspěvků 7.4.21 14:58

Zkama? No přece ztama! :-D

Temperance
3116 příspěvků 9.4.21 08:46

Opouštím jazykové okénko :-)
Někdy cca v září jsem na hřbitově z kontejneru vytáhla květináč s azalkou. Byla zbědovaná, ale žila, a mně se jí zželelo. Vzala jsem ji domů, obrala uschlé větvičky a zvadlé lístky, když přišly mrazy, přesunula jsem ji z balkonu mezi okna - a takhle se mi odvděčila (foto z dnešního rána).

Chichinka
114 příspěvků 9.4.21 09:15

@Temperance
Krásné…s maminkou je nám vždycky líto chryzantém ve hřbitovním kontejneru, tak nám jich hodně zdobí zahradu :-)

Temperance
3116 příspěvků 9.4.21 10:05

@Chichinka Děkuju Vám. Hned je mi líp, že nejsem sama, kdo adoptuje vyhozený rostliny. Vždyť jsou to taky živý bytosti - a ne, nejsem ezoterik :-)

Chichinka
114 příspěvků 9.4.21 10:09

@Temperance :-D Taky nejsem ezoterik a taky je vnímám jako živé..

mikrob
311 příspěvků 9.4.21 10:51

@Temperance Dcera už donesla od popelnic hromadu kytek, některé teda nepřežily, ale některé jsou krásné. Chryzantémy ze hřbitova taky adoptujeme, ale ty většinou moc nevydrží.

bao-baba
1683 příspěvků 9.4.21 11:02
@Chichinka píše:
@Temperance :-D Taky nejsem ezoterik a taky je vnímám jako živé..

No jasně, když chcete, aby byla krásné, musíte je mít ráda.

kobylkalucni
425 příspěvků 9.4.21 14:24

Počítá se jako adopce fialka z Tesca ve slevě za 9,90? Byla zvadlá, stačilo ji ostříhat a zalít. Akorát měla mrcha nevděčná na začátku krásně plné, vlnité květy vínové barvy, které byly olemované bílou. Postupně ztrácela ze svých kudrlin a kvetla stále jednodušeji a jednodušeji, až byla obyčejná, jednobarevná. Asi jako když se žena po svatbě promění v obtloustlou paní s umaštěným culíkem. Jsem povrchní, proběhl rozvod. Fialka jsem nechala na společném parapetu s nápisem “k rozebrání”. Někdo uviděl její vnitřní krásu, za dvě hodiny už tam nebyla :-)

Temperance
3116 příspěvků 12.4.21 08:52

.

Uživatel je onlineČírina
434 příspěvků 12.4.21 11:56

@Temperance Zhruba před třiceti lety našla moje babička u popelnic vyhozené velkokvěté muškáty. Vzala je domů. Po její smrti si je vzala k sobě moje máma a máme je dodnes.

Vinca_minor
2508 příspěvků 12.4.21 12:46

Já dám občas v baráku na schránky zakořeněnou kytku s nápisem: rýmovník - ráda věnuji. S tím, že kdyby do dne nezmizela, tak ji zlikviduju. Vždycky zmizí do hodiny.

Porkpiehat
2689 příspěvků 16.4.21 13:07

Před několika měsíci (možná je to už půl roku) nám kabelkovka nabídla kanál OCS. Nabídku jsem v emailu jen tak prolétla a až když jsem zaregistrovala mírně zvýšenou fakturu za telefon, tak jsem se o ní začala zajímat. A zjistila jsem, že nabídku bylo nutné odmítnout, jinak to budou brát, že souhlasíme. Myslím, že šlo o 5 euro (víc to určitě nebylo). Tak jsem si řekla, že je to znamení, že se budeme moci koukat na TWD druhý den po odvysílání v USA a nabídku jsem nezrušila (bylo možné jí zrušit asi do tří měsíců). Od té doby jsem tam shlédla spoustu filmů, ke kterým bych se jinak nedostala a ani by mě nenapadlo se na ně dívat. A hlavně jsem už shlédla spoustu seriálů. Většinou si je pouštím večer jako kulisu k práci na počítači nebo k šití. Včera jsem se tak hrozně smála jedné scéně ze seriálu Future Man (jsem teprve za půlkou první série, tak mi neprozrazujte nic z dalších dílů), že se manžel začal zajímat, na co se to koukám. Nemohla jsem se utišit asi deset minut, až jsem se bála že vzbudím děti v patře. Musela jsem jít vyndat nádobí z myčky, abych se uklidnila, protože další pohled na obrazovku se zastavenou scénou ve mě vyvolával další salvy smíchu. Vůbec netuším proč jsem se tak hrozně smála. Asi se ve mně ta dobrá nálada z tohoto ujetého seriálu hromadila a vyvěrala na povrch při téhle scéně.

SPOILER!!! na seriál Future Man, konkrétně epizodu 7 z první série.
Future Man se potopí do nádrže v domě Jamese Camerona, aby vylovil hmotu pro cestování časem. Tiger a Wolf mu pak mají dát umělé dýchání a chtějí na to použít odsávání do akvárií (to byla ta scéna, co mě definitivně rozesmála). Do toho to komentuje hlas, který řídí dům Jamese Camerona. Ten hlas se jmenuje Sigourney (píše se to jinak, ale to není podstatné). A celá pasáž z domu Jamese Camerona je proložená odkazy na jeho filmy - Titanic, Propast, Avatar, Terminátor (Josh řekne „Já se vrátím“) a jistě spoustu dalších, které jsem buď zapomněla nebo jsem si jich nevšimla.
KONEC SPOILERU

Asi jsem něco takového potřebovala, abych uvolnila tlak, který prožívám jako všichni ostatní.

Aroosak
641 příspěvků 16.4.21 16:34

Otevřela jsem dnes email a v něm tato fotka s židlí, která mi úplně vyrazila dech. Krásné jednoduché tvary. Líbí se mi, jak je všude oblá, nikde žádný roh, o který by se člověk mohl přerazit.

Temperance
3116 příspěvků 16.4.21 20:58

@Aroosak Mám ráda tento povrch dřeva - na jedné návštěvě jsem pořád musela hladit nábytek :-D

bao-baba
1683 příspěvků 17.4.21 08:23

@Aroosak Podobné křeslo z týkového dřeva jsme s manželem koupili před časem v bazaru za tři stovky, hrozně se mi líbilo tvarování opěradla a područek z masivního dřeva. Potřebuje nové polstry, ještě jsem se k tomu neodhodlala.

Stránka:  « Předchozí 1 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek