Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (288) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2940 příspěvků 22.6.21 22:02

@BeKaa Všechny čtyři naráz - au! Jak pak můžete fungovat? Já mám spodní sekané v lokálce s rozpětím 3 týdny, abych mohla aspoň na jedné straně kousat. A horní mám trhané bez sekání, protože vyrostly a šlo to. Všechny v pohodě, jen u spodních jsem měla modřiny a muž se mnou odmítal chodit ven, protože to vypadalo, že mi dal jednu po hubě.
Jsem ráda, že jsem do toho šla. Když jsem zubařce před deseti lety na asi druhé návštěvě řekla, že ty spodní dělají peklo a jestli je nevyndáme, nevěřícně se na mě dívala, že do toho chci jít z vlastní iniciativy. Po zkouknutí rentgenu mi to vřele doporučila, rostly vodorovně.

BeKaa
681 příspěvků 23.6.21 06:44

@Vinca_minor No, nic moc jsem nefungovala, jako dieta teda dobrý :-)
Ty osmičky mě bolely, protože na střídačku rostly, mám malou pusu, takže mi křivily zuby a jako bonus byly přirostlé ke kosti.
Na křesle bych to asi nedala, takže mě uspali, všechno vytrhali najednou a druhý den mě pustili. Pak jsem jezdila co dva dny na kontrolu a čištění, ale stejně se tam ten zánět dostal.
Ale pokud by tam nebyl, tak jsem strávila tři dny na lécích proti bolesti a pak už by to bylo v pohodě.

Brep
827 příspěvků 23.6.21 07:07

@Vinca_minor Ja uz jednu venku mam a to bylo beu problemu, za 15 minut jsem byla venku z ordinace. Ani jsem neotekla, v praci se divili, jak dobre po tom trhani vypadam :D
Nase doktorka rika, ze osmicky jsou zuby navic. A mne rostou sikmo, takze se obcas kousnu do tvare, coz je k vzteku.
To se sladkym si zapamatuju, dekuju.

Vinca_minor
2940 příspěvků 23.6.21 07:32

@BeKaa Já jsem po sekání těch spodních dostala preventivně antibiotika. Zubařka říkala, že po takovémhle zákroku má zánět 95 % pacientů a že je mnohem jednodušší tomu antibiotiky předcházet, než to pak léčit. Byť příznivcem atb nejsem, tady jsem to uvítala.

květušína
696 příspěvků 23.6.21 09:51

Když to tak čtu, tak jsem strašně ráda, že mi ani jedna osmička nenarostla.

@Vinca_minor tak ať se vám to zhojí bez komplikací.

Vinca_minor
2940 příspěvků 23.6.21 11:03

@květušína Neradujte se předčasně. Mojí mámě se první probudila až po šedesátce. Na oslavě si stěžovala, že ji něco bolí, ale neví, jestli zuby, v krku, ucho nebo co vlastně. Já na to, že tak mě bolely spodní osmičky. Ona: nedělej si ze mě srandu! Tak jednu má venku a u druhé jí řekli, že je to časovaná bomba. A moje zubařka měla pacienta, kterému se osmička probrala v 82 letech.

Vinca_minor
2940 příspěvků 23.6.21 11:06

@květušína Díky. Zatím mám v sobě od včerejška třetí ibalgin dvoustovku a je mi fajn. Můžu normálně jíst, jen horkému a hodně tvrdému se vyhýbám, takže si dělám espresso na ledu. Skvělý letní nápoj :D

DanielaS
5290 příspěvků 23.6.21 11:27

Drzim palce! Ja behem tri let nechala vytrhat vsechny osmicky, u ctyr ruznych zubaru. Prvni tri pohoda klidek, u posledni - no byla jsem rada, ze je posledni. Samotny zakrok dobry, den pote dobry, ale i pres antibiotika se to zanitilo… a to nebylo dobry. Zajimavost: na rucni vymackavani hnisu z celisti anestezie nefunguje.

květušína
696 příspěvků 23.6.21 11:41

@Vinca_minor tak budu doufat, že mě něco takového nečeká, jelikož je podle RTG nemám ani založené. Zubaři si většinou myslí, že je mám dávno vytržené.

Oveeec
3034 příspěvků 23.6.21 12:02

Mně na tom přišla zajímavá jedna věc. Trhali mi tři, čtvrtou jsem vůbec neměla, hotové to bylo rychle, pohoda, ale stejně, když jsem pak vyšla do čekárny, kde jsem si na chvilku sedla, překvapilo mě, že se třesu. Buď to bylo psychické, protože i když jsem si odmítala připustit, že jdu na osmičky, v podvědomí to samozřejmě muselo strašit, anebo to bylo tím, že tělo utrpělo docela velkou škodu naráz a samovolně na to takhle zareagovalo. Nebo obojí dohromady, samozřejmě.

bao-baba
1953 příspěvků 23.6.21 13:04

@Oveeec Podle mě je to tím, že tělo utrpělo škodu. Měla jsem to samé po prvních implantátech - žiletkových. Už se dávno nedělají, je to masakr. Dnešní implantáty jsou jenom takové šroubečky, nic to není. Tehdy jsem se také takhle třásla, bolest nikde, injekce byla opravdu silná, ale to zranění tělo zaznamená.

Vinca_minor
2940 příspěvků 23.6.21 13:13

Mě zubařka taky nechala odpočívat a vstávat pomalu přes sed a furt se ujišťovala, že mi nic není. I když je to „jen“ trhání zubu, je to zásah. U mě to naštěstí proběhlo v klidu, ale vzhledem k nízkému tlaku (naposled 90/60) jsem se předem nadopovala kafem.

Shameeka
70 příspěvků 23.6.21 13:36

Oba s manzelem mame vsechny osmicky a ted je mi trosku spatne z te diskuze, snad to ani jednoho z nas neceka, mame je dobre narostle. no kazdopadne mam dalsi motivaci cistit opravdu peclive

Temperance
3297 příspěvků 24.6.21 14:10

@Shameeka Taky mám všechny a nikdy nezlobily. Založíme klub?

Temperance
3297 příspěvků 24.6.21 14:45

Potěšila mě včerejší příhoda. Chystala jsem se na očkování (díky za optání, snáším ho dobře) a v koupelně slyším takové tiché zašustění. Kouknu dolů a na dlaždičkách ležel řetízek s vánočním dárkem - zlatý přívěsek zhotovený na zakázku. Povolilo pérko v zapínání řetízku. Na těle jsem vůbec necítila, že mi sklouzl. Stát se to kdekoli jinde… nechci domýšlet.

Ghost B.C.
4112 příspěvků 29.6.21 09:47

Jen tak pro radost… Narodili se mi rybí špunti Endlerek :) Zkušený akvarista jistě řekne, že to u těchto rybek není žádné umění, ale stejně z nich jsem nadšená. A dospělé samice už mi chodí jíst i z ruky. Milé zvědavé ryby :)

Porkpiehat
2986 příspěvků 29.6.21 09:51

@Ghost B.C. Fotku! Teda… Fotky!

Ghost B.C.
4112 příspěvků 29.6.21 09:53

@Porkpiehat Odpoledne se pokusím, ale nejspíš budou vidět jen ty dospělé oprskliny :)

chitrá alex
408 příspěvků 29.6.21 10:19
@Ghost B.C. píše:
A dospělé samice už mi chodí jíst i z ruky. Milé zvědavé ryby :)
že Vám ryby žerou z ruky, to si umím představit. Ale že jste je naučila chodit, to je hodně dobrý výkon :-)
Porkpiehat
2986 příspěvků 29.6.21 11:07

@Ghost B.C. Budu se těšit :-)

kobylkalucni
454 příspěvků 29.6.21 13:45

Já jenom k těm zubům. Zubař mi taky neustále říkal, jak mi rostou osmičky vodorovně, že tam zavazí, že budou muset jít ven… tak jsem se odhodlala a nechala si vytrhnout horní. Jako bylo to lepší, ta jedna me neustále dloubala do čelistního kloubu. Ale pak jsem šla kvůli predkusu k rovnatkové zubařce a ta mě skoro sprdla, že jsem si je nechala vyrthnout, protože ona kvůli predkusu musela vytrhnout pětku a šestku. Tím ale dostala o chlup víc místa než potřebovala a kdybych měla osmičky, že je mi je stáhne dopředu a tím by mi zarovnala i ten milimetrový rozestup, který teď mám, navíc bych měla pořad kompletní chrup. Teď se mi občas stává, že se mi mezi stoličky zasekne kousek masa, slupka z jablka… Proto pokud vás osmičky nezlobí, nechte si je na místě, nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat. Navíc nyní se daji zuby “presadit” a je to šetrnější než implantáty.

Vinca_minor
2940 příspěvků 29.6.21 13:58

@kobylkalucni Kdysi jsem chodila na rovnátka a přišla tam paní s tím, že je objednaná na trhání zubu. Ortodontista jí řekl, ať to zruší, že jí ho zkusí zachránit, že by se do čelisti měl vejít, a je škoda každého zubu, který jde ven. Mně naopak říkal, že jestli mi vylezou osmičky, že se mi do čelisti nevlezou. Teda vlezou, ale nebudu schopná je vyčistit. Ale nic mi v pubertě netrhal.

Ghost B.C.
4112 příspěvků 29.6.21 18:15

@Porkpiehat Fakt jsem se snažila, ale nerozmazaná a s větší počtem osazenstva mi vyšla jen jedna. Mobil je totiž moc zajímavý, musí se honem zkoumat ze všech stran :-) Bez prťat samozřejmě. Ono i tyhle „velké“ ryby jsou sotva znát, jen co trošku oddálíte. Nicméně na těchto vzducholoďkách můžete vidět, že prťata ještě budou.

Příspěvek upraven 29.06.21 v 18:21

Ghost B.C.
4112 příspěvků 29.6.21 18:16

@chitrá alex Dostala jste mě :D Ale třeba někdy v budoucnu…?

Ghost B.C.
4112 příspěvků 29.6.21 18:28

Tak nakonec se nechalo nalákat alespoň jedno miminko:

Stránka:  « Předchozí 1 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek