Vlasy barvené hennou

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Mahagonová

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Paraplina
22 příspěvků 12.06.13 14:15
Extremní přecitlivělost na barvy na vlasy

Chci si barvit vlasy šetrně, bez chemie, ale i u těch přírodních mi vadí vůně. Například nesnesu ani Henu. Nevím kde je problém? Kdysi jsem snášela Palet Color Šampon, ale ted už rok nesnesu ani ten? Poradíte?

katkarinka
1255 příspěvků 12.06.13 19:22

Čo vám na to povedať? Ja som alergická na laktózu, tak tiež nejem jogurty.
Obecne nechápem Váš problém? Vadia vašim vlasom/pokožke? Alebo Vám proste len smrdia?

Paraplina
22 příspěvků 13.06.13 09:41
proč mě urážíte?

Tohle má byt teda ta vaše uroven na Modním Pekle??Mě vadí jak pokožce hlavi tak vůně…asi se mi v tomhle poradit nedá, ale myslela jsem, že mi sem někdo hodí ruzny typy, typ na nějakej přípravek na bazi přírodní a bez vůně a nebude to Hena. Nevím, nechápu proč na mě tak utočíte??Proč na mě utočíte??

Zebra33
2038 příspěvků 13.06.13 09:51

Paraplino, obavam se, ze nic prirodnejsiho nez hennu nenajdete. Pokud jste zkousela to Palette, tak hadam, ze nebudete zasadne proti chemii. Moje rada tedy je zajit do dobreho kadernictvi a nechat si doporucit barvu vhodnou pro citlivou pokozku (mne dava muj kadernik jeho slovy „preliv pro tehotne“ - neni tak agresivni, mne nesmrdi, ale je drazsi). Ta by vam nemusela pokozku drazdit. K tomu, ze vam osobne barvy smrdi, asi nic poradit nedokazu.

JennyV
1 příspěvek 06.08.13 11:23
Henna mé zkušenosti

Mě Henna velice vyhovuje. Může se barvit jak často člověk chce a na sluníčku barva krásně září. Původní barvu mám světle hnědou ale hennou jsem se barvila už tak 4krát. Tahle fotka je z dneška. Barvila jsem se včera večer. Smíchala polovinu balíčku Henné color měděné a čtvrt mahagonové, plus tam přidala citron, papriku, skořici, med. Nechala jsem si to přes noc a měla ji na hlavě 14 hodin. Je pravda, že někdy Henna trochu vlasy vysuší, ale jinak je posílí a mají zdravý lesk. Na zničené vlasy a na jejich obnovu je prý nejlepší arganový olej - teď ho mám objednaný ale ještě jsem ho nezkoušela. Takhle vypadají mé vlasy teď. Doufám že jsem vám trochu poradila, pokud budete mít nějaké dotazy, ptejte se. Ale nevyznám se v tom tolik jak jiní ;)

Kauci
1 příspěvek 29.09.13 22:07

Ahoj, prosim vas neviete ci vobec je neake kadernictvo v Prahe ktore by farbilo hennou? Po precitani velmi pozitivnych prispevkov na farbenie hennou by som to velmi chcela skusit ale bojim sa ist do toho sama :)

Coraline
1980 příspěvků 30.09.13 14:34

@Kauci To bych se dost divila :D. Hennu je potřeba nechat působit dost dlouho, někdo nechává klidně přes noc, ale minimum je alespoň pár hodin, takže to si v praxi v kadeřnictví neumím moc představit :D.

Klidně do toho běžte sama, na tom není nic složitýho :)

Lilith.III
15 příspěvků 30.09.13 18:41

@Kauci V některých to možné je: http://www.khadi-cz.cz/…-salony.html

Ale sama ozkoušené nemám…

Evussia
1 příspěvek 23.10.13 19:29

Zdravím, chtěla bych se zeptat, mám vlasy špinavou blond u hlavy do šeda.. Mám jednou barvené vlasy chemickou barvou cca před půl rokem, barva už je světle zrzavá. Vlasy mám jemné a zkažené, roztřepené konečky, no hrůza, proto bych chtěla poradit jakou hennu si dát, jestli to je na mojí barvu možné.. Dobarvit to do tmavé blond max. světle hnědá rez mi nevadí, spíše se mi líbí. Ale nechci aby to chytlo na zeleno nebo úplně do oranžova :/

petrosovamarie
1 příspěvek 19.11.13 12:39

Ahoj, moje přírodní barva vlasů je hodně tmavá hnědá a dva roky je chemicky barvím na modročernou, ráda bych věděla, jestli by mi pomohla černá henna na vlasy, nejde mi zase tak o nabarvení, ale spíše o jejich regeneraci. Mám hodně dlouhé, husté, suché a trochu kudrnaté vlasy, nepoškodí je nabarvení hennou? Prosím poradte.

Okavango
116 příspěvků 19.11.13 18:04

Mrkněte na www.dlouhevlasy.cz, tam najdete mnoho rad i odpovědí na otázky týkající se vlasů.

@petrosovamarie píše:
Ahoj, moje přírodní barva vlasů je hodně tmavá hnědá a dva roky je chemicky barvím na modročernou, ráda bych věděla, jestli by mi pomohla černá henna na vlasy, nejde mi zase tak o nabarvení, ale spíše o jejich regeneraci. Mám hodně dlouhé, husté, suché a trochu kudrnaté vlasy, nepoškodí je nabarvení hennou? Prosím poradte.
marketuska
103 příspěvků 19.11.13 21:47

V podstatě vše už tady bylo řečeno, ale pro případné další informace se ještě můžete zkusit podívat sem a sem , případně zkusit přes e-mail či FB zkonzultovat barvení hennou přímo s paní Síbkovou (ví toho o barvení hennou opravdu hodně), která vede eshop, na nějž Vás navede druhý odkaz…

Ant.
245 příspěvků 04.06.14 15:45

Hennu kupuji zde: http://www.prodejbylin.cz/…y/index.html
Celý kilogram vydrží docela dlouho, na mé delší vlasy asi na 11 - 12 barvení - je to čistá kvalitní henna a vyjde levněji než ostatní balení barev na vlasy. Je s ní sice více patlání při přípravě, ale výsledek je mnohem lepší, než jaký jsem měla s hennou z DM a nebo s tabulkou z Lush. Navíc samotná maska z Cassie obovaty (http://www.prodejbylin.cz/…y/index.html) je skvělá alternativa mytí vlasů (No Poo) :-)

DagmarkaIsGenius
1 příspěvek 17.09.14 10:13

Zdravím,

chystám se poprvé barvit hennou, ale máme přestavěný byt včetně nové koupelny a mám obavy z toho, že se obarví spáry, má s tím někdo zde zkušenosti? popř. zda se to dá něčím vyčistit?

Díky

Eruannele
130 příspěvků 17.09.14 10:27

@DagmarkaIsGenius To se mi nikdy nestalo a navíc, na rozdíl od chemických barev, si s ní hlavu dovedu obarvit ve stoje u umyvadla. A z porcelánu, dlaždiček, sprchové vaničky se šmouhy od henny vždy daly smýt jen vodou a rukou.

gogisek
1 příspěvek 09.05.15 14:21

Zdravím :)
Mám dvě otázky. Je pravda, že tvrdá voda zvyšuje riziko, že henna zezelená? Doma mám vodu měkkou, ale teď jsem u kamarádky kde mají vodu o něco tvrdší tak se bojím, že vzniknou nějaké nežádoucí odstíny :( Zadruhé, jaká barva je tizian? Svoje přírodní vlasy mám takové hnědo-zrzavé, záleží na světle, ale momentálně mám na nich už starší barvu, měděně červenou. Už jsem si ji koupila ale nejsem si jistá co je to vlastně za odstín :D Jak myslíte že mi to chytne?

Ant.
245 příspěvků 11.05.15 07:22

@DagmarkaIsGenius: Mnohem hůř barvu dostanete z kůže pokud si nevezmete rukavice, já je nepoužívám, lépe se mi nanáší barva a případně z uší a krku, tam doporučuji mastný krém. Díky henně mám i obarvené nehty a z nich to nejde už vůbec :-)

Ant.
245 příspěvků 11.05.15 07:28

@gogisek: Daleko víc je v tomto ohledu nebezpečná nějaká přísada, která v barvě je. Je lepší si pořídit čistou hennu s co nejmenším množstvím přísad k ovlivnění odstínu. Ty často interferují hennu. Tvrdá voda je sice méně vhodná, ale já si hennuji vlasy docela tvrdou vodou a nikdy jsem problém neměla :-)Jinak jsem našla toto http://en.wikipedia.org/…/Titian_hair

luciedc
1 příspěvek 03.02.16 14:08

Ahoj,
já barvím hennou pravidelně, momentálně jsem začala barvit na černo.
Vytvořila jsem také blog, kde se dozvíte více o henně, fakta, mýty, užitečné rady i výsledky barvení.

Myslím, že pomůže a určitě tam najdete rady, které prospějí :-)

http://malushop.webnode.cz/co-je-henna/

hipposska
3 příspěvky 08.03.16 18:59

Dobrý večer, chci se svámi taky podělit o zážitky s barvení hennou. Ze začátku to bylo šílený, už jsem to chtěla vzdát, a vrátit se k chemické barvě. Vyzkoušela jsem jak hennu z DM tak henne color, ale bez účinku, nechytalo mi to, jelikož mám dost porézní vlasy. Poté jsem našla na internetu, že barví hennou v kadeřnictví, tak jsem neváhala a objednala se. Používají hennu Khadi, a jsem s ní naprosto spokojená :) doma už žádný bordel od zeleného prášku :D kdybby někdo chtěl tak tady jsou webové stránky www.studiomakyta.cz

Hazentla
16 příspěvků 30.05.16 15:43
Pro blondýnky

Ahoj, třeba někomu pomůže zkušenost s blond/skoroblond a hennou:
Moje přírodní barva je taková ta evropská šedoplavá, na sluníčku lehce do zlata. Nějaký čas jsem používala zesvětlující sprej od Baley (s peroxidem), ten mi ale vlasy docela ničil a protože je mám dost dlouhé (pod pás), bylo to znát.
Na vlasy zesvětlené peroxidem jsem s cca měsíčním odstupem od posledního peroxidování dala směr neutrální „vitaminové“ henny od Hennecolor, k ní pár lžic henny Five Fives (dříve Lamda) odstíny Zlatá blond a Měděná. Protože nejsem moc pankáč a nechtěla jsem riskovat zelenou, vyzkoušela jsem napřed na prameni. Dá se to - prostě směs rozděláte v malém hrnečku, omatláte blátem pramínek, strčíte do igeliťáku a necháte zhruba tak dlouho, jak pak plánujete nechat celý zábal. Když z toho nebyla zelená, šlo se na celou hlavu :)
Resumé - přechodu z chemie na hennu se není třeba panicky obávat, ale osobně považuji zkoušku na pramínku za dobrý nápad.

• henna nikdy neudělá vlasy světlejší, ale z mé myšoplavé umí krásnou zlatorezavou (barva uschlého listí, čtenáři Ságy rody Forsytů vědí)
  • pokud máte světlé vlasy, jste více ohroženy barvami jako „pomeranč“ nebo „mrkev“, což je podobná hrůza, jako zelená. I zde je vhodná pramínková zkouška, a/nebo přimíchávat barevnou hennu pozvolna po lžících do bezbarvého zábalu.
  • smutná realita - henny se z vlasů jen tak nezbavíte, proto opravdu 2× zkoušejte a 1× plácejte na celou hlavu
  • samotný proces barvení je jednoduchý, nikdy jsem se s tím moc nepatlala a barva byla vždycky pěkně jednotná, přirozená a rovnoměrná.

Henně zdar :)
(právě mám na hlavě hennový zábal a trochu se nudím, tak jsem začala brouzdat po vlasofórech ;) )

danuska3
1 příspěvek 21.10.16 00:34
henna

Ahoj, přečetla jsem spoustu názorů na barvu henna, nejlepší prý je pravá henna z Indie, "henna eagles herbal base ",je čistě přírodní, troch dražšší a hlavně v Česku se neprodává. K dostání je pouze přes EBAY, ale to nezvládnu, kdyby už někdo přes ně nakupoval ráda přidám, dobrou noc Dana

yveta478
2 příspěvky 24.02.17 16:44

Prý i značka VOONO http://voono.cz/produkt/ bude v salonech. Sama jsem ji vyzkoušela a byla za mě ta nej. Ještě aby byla v kadeřnictví a bude to nej. Ale podle fb brzy budou všude.

silvia45
6 příspěvků 04.05.17 14:30

Pokud chceš přejít na hennu a máš barvené vlasy, měla bych alespoň 6 týdnů počkat. Tohle mi radila moje kadeř, když jsem přecházela z barvy. Další věc, je, jakou máš barvu. Na tmavých vlasech to není zas až tak vidět. Ideální je něco o mám já (klasická světlá - sláma), na tom je to krásně vidět. Používám tmavě hnědou a chytá to odlesky do červeno-hněda.

Kajana1
5 příspěvků 11.05.17 09:59

Ahoj holky, jsem tu nová a pročítám příspěvky a zkušenosti na hennu. Mám blond vlasy a chci to vyzkoušet. Za jak dlouho se henna případně vymyje když bych chtěla svoji původní barvu? Koukala jsem na příspěvek od Yvet478 že používá Voona, má ještě někdo podobnou zkušenosti?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek