Vlasy po ramena - možnosti česání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Barbuchaa
219 příspěvků 8.2.13 15:06

Já jsem to měla s vlasy po ramena naprosto bez problému (i s výrazně sestříhanými), i když to chtělo trochu trpělivosti a vlastní invence. Daly se i ty drdoly. Teď mám o kus kratší, asymetricky střižené, a jsem zoufalá, co si učesat na ples, protože s aktuálním střihem nejsem schopná nic rozumného vymyslet (a to už jsem zkoušela ledacos, i tutoriály na YT zklamaly).

wednessday
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.13 17:36

@Barbuchaa Podobný problém jsem měla také, teď už naštěstí vlasy dorostly. Ze začátku jsem měla vlasy na jedné straně nakrátko, na druhé skoro po ramena, na mírně vlnitých jemných vlasech. Prvních několik měsíců to vypadalo výborně jen se základními úpravami a pak začala „zábava“ s odrůstáním… Záleží na tom, v jakém to je stadiu. Pokud se to dá sepnout do culíku, tak lze použít příčesek, možná i drdol s podložkou. Pokud ještě ne, tak prostě vyfoukat, nechat rozpuštěné a tvářit se, že je to správná délka, možná zvýraznit konečky gelem, případně připnout třeba peříčkovou sponku. http://www.nejlepsiceny.cz/…i-cerne.html

trinita
323 příspěvků 8.2.13 17:57

Nosievala som vlasy po zadok, potom pod lopatky, potom po ramená, neskôr pod uši, teraz som „na chlapca“ - platí u mňa, čím kratšie vlasy, tým ľahšia úprava a menšia variabilita… po ramená nebolo zlé, ale po lopatky bolo lepšie

misial
1396 příspěvků 8.2.13 17:58

@trinita Já mám pod lopatky a stejně mi přijde, že s tím nic moc nedělám :( Achjo, nemůžu se rozhodnout.

Barbuchaa
219 příspěvků 8.2.13 18:49

@wednessday Velké díky za tipy. Aktuální stádium je naštěstí dobré, stříháno cca před měsícem, takže jsem zatím neculíková a odrůstající fáze mě teprve čeká. Nad příčeskem jsem uvažovala, nakonec byl zavržen, protože mám hodně specifickou barvu vlasů (barvím hennou, takže různé odlesky a odstíny v závislosti na světle a naposledy namíchané barvě). Vidím to na horkovzdušnou kulmu, vlny jsou z ní měkké a přirozené, na rozdíl od té „kovové“, po které vypadám jak beránek. Ale přála bych si něco víc netradičního, tak se nevzdávám a stále hledám :D

Ozdobné sponky nosím i na běžné nošení, stejně tak šátky do vlasů - účes může být pořád stejný, a přesto vypadá pokaždé jinak. A bez gelu na konečky a objemového pudru bych se už asi neobešla :)

(omluva za OT pro ostatní)

wednessday
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.13 19:29

S vlasy po ramena se dá dělat už téměř všechno - všechny výšky culíku, francouzský cop (volný zbytek podstrčit pod vlasy na hlavě), stočený drdol, podložkový drdol (sock bun). Jenom mám pocit, že délka po ramena je taková ta poslední, od které je to už jedno a zároveň první použitelná na účesy pro dlouhé vlasy, takže se člověk trochu nadře.
Jinak celkové vyznění záleží na délce vlasů kolem tváře. Ty by neměly končit v nejširší části obličeje, ale kousek pod.

Audrey.Piper
412 příspěvků 8.2.13 20:38

Mně odrostla poměrně rychle, vlasy mi rostou (prý) strašně rychle :D Teď je má pod lopatky asi za rok a měsíc dva.

modny guru
280 příspěvků 9.2.13 13:50

@MUDr.Lant
Neviem, aku podlozku myslite?

MUDr.Lant
389 příspěvků 9.2.13 13:59

@modny guru zadejte si do google „drdol podložka“, ty, co jsem myslela já, vypadají trošku jako drátěnka či dounat, uděláte si cop, který prostrčíte středem a přehnete přes okraje a bastrčíte pod podložku a vlasy přichytíte malými vlásenkami.
S podložkou lze vytrořit opravdu hezký drdol i když máte pár vlasů, které jsou jemné.

modny guru
280 příspěvků 9.2.13 14:02

@MUDr.Lant
Dakujem. Skusim, aj ked sa bojim, ze sa mi cez to nebudu dat rozprestriet vlasy, pretoze tie moje su naozaj prilis jemne.

Lacrimosa
162 příspěvků 9.2.13 14:29

Technický dotaz: Vám drdoly přišpendlené pomocí „bobby pins“ drží? At si jich tam napíchám kolik chci, postupně mi během dne vylézají nebo jak jsou vlasy těžké, účes sjíždí a začne mě to tahat :D Takže často rezignuji a sundavám. Přitom bych si ty vlasy ráda nějak zajímavě zamotala. Vlasy mám na lopatky.

MUDr.Lant
389 příspěvků 9.2.13 18:10

@Lacrimosa já si drdol přichytávám obyčejnými vlásenkami, „bobby pins“ mě více tahají a podle mě do drdolu nejsou moc vhodné.
Chtěla jsem vložit odkaz na vlásenky, ale bohužel mi to nějak blbné, stačí ale zadat do google „vlásenky“ a je to.
Z drdoulu moc nevypadávají a nikdy jsem si nemusela drdol rozpustit nuceně dříve, než bych chtěla.

MarlaSinger
98 příspěvků 9.2.13 18:17

Díky zkušenostem se svými afrovlasy jsem vám schopna doporučit jen jednu možnost: Nechat narůst. :D

Mladá chemička
219 příspěvků 9.2.13 19:56

Já mám momentálně délku vlasů tak 5 cm pod ramena. Když jsem se nechala asi před 5 lety ostříhat své husté hřebíky, které dosahovaly tak do půlky zad, tak jsem toho rozhodnutí nelitovala. Vlasy z té délky jsem měla až na tzv. podkovu, kdy jsem to vzadu měla vyholené (vcelku skok :D), postupem času jsem s tou podkovou experimentovala a teď si nechávám vlasy narůst na délku, co mám, max do půlky lopatek. Jsou ostříhané tak, aby byl maximální objem a vlasy měly tvar. Nechci už nikdy dlouhé vlasy, protože jsou pro mě osobně nepraktické, když si je musím co druhý den mýt.
A co se týká stáhnutí, tak culík při momentální délce bez problému, nebo to řeším různými sponkami, klipsami. Nejčastěji však rozpuštěné, protože to mému kulatému obličeji nejvíce prospívá a prý mi to tak i nejvíc sluší, takže to člověk i trochu té nepraktičnosti pomine :D

Lacrimosa
162 příspěvků 9.2.13 20:41

@MUDr.Lant: Aha, koukám na to. Musím to někdy zkusit. Možná mi to bude lépe držet, protože tyto vlásenky nejsou narozdíl od pírek tak sevřené. Když jsem právě koukala na nějaké návody a tutorialy, špendlí to tam právě často pomocí pírek (bobby pins).

eveK
334 příspěvků 9.2.13 21:51

No má nedávná osobní zkušenost je, že s delšími vlasy se pracuje mnohem jednodušeji. Teď mám délku těsně pod ramena a kromě culíku s tím nejde nic, na drdoly je to moc krátké, ale je pravda, že rozpuštěné to vypadá dobře, ale v mém případě asi tak hodinu po vyfoukání a pak zas nic, takže já to nechám znovu dorůst.

MUDr.Lant
389 příspěvků 9.2.13 22:25

@eveK je to zvláštní, já s délkou po ramena s tím problém nemám a nemyslím si, že by se daly nosit jen v culíku a nebo rozpuštěné.

Sionel
136 příspěvků 9.2.13 23:31

Pokud si tím nejste jistá, nestříhejte!
Já jsem nosila vlasy skoro do pasu na první stupni základky, pak jsem si je nechala na konci 5. třídy ostříhat a byla jsem spokojená, to víte, dítě…
a od té doby jsem je udržovala v délce po lopatky…
a loni na podzim jsem si já trubka řekla, že už by to po těch 12 letech chtělo změnu, a šlo to na mikádo… já blbá jsem před letošníma plesama málem brečela, že s těma vlasama sama nic nezvedu, protože na to, aby s tím člověk něco provedl, to aby vykradl drogerii (pinetky, tužidla, vosky, laky)… takže nechávám dorůstat a těsím se na miliony variací, který si zase budu moct udělat… snad to doroste rychle :-)

blacken
2449 příspěvků 10.2.13 07:22

Já mám vždy stádium krátkých vlasů - kdy si říkám, že by bylo fajn se nějak zajímavě česat a nechávám to dorůst… Ve fázi z krátkých na mikádo je to pokaždé utrpení. Od mikáda už je to v klidu až se postupně z culíků a zapletenců dostanu k délce po ramena a říkám, si, jak budu chodit načesaná, až to bude delší. Nakonec to mám pod lopatky a velký změny nezaznamenávám - stejně nosím culík a dělám toho ještě míň než s polodlouhými. Nakonec jsem z toho znuděná a zatoužím po krátkých vlasech, které mají lepší tvar. Takhle to točím každé 3-4 roky. Nikdy jsem neměla pocit, že by vlasy po ramena byly hůř upravitelné - spíš naopak - nepotřebuju balík pinetek, aby mi to drželo…:-D

eveK
334 příspěvků 11.2.13 00:10

@MUDr.Lant Já nevím, možná jsem chromá, ale prostě mi to nejde. Když dělám drdol, tak ty vlasy nejdou tak „bytelně“ omotat, začne mi to lézt ven a je po účesu, určitě to je tím, že to dělám špatně, ale prostě mi to nejde.

misial
1396 příspěvků 1.10.13 17:56

Tak jsem se po dlouhé době odhodlala, mám je po klíční kost, do culíku je dám v pohodě, drdol udělám buď „domácí“ nebo s podložkou stejně jako předtím, a prozatím jsem nadšená, tak snad nebudu za chvíli oplakávat :D

Viktorie H.
664 příspěvků 1.10.13 22:59

Mě se hrozně líbí účesy tady od té slečny: http://www.youtube.com/…DRS-5Phh_hgQ (kdyby vám to nefungovalo, účet se jmenuje Lets make it up!) Má tam spoustu krásných účesu a některé jdou i mě a to mam vlasy nad ramena. Teď jsem si oblíbila tento účes: vlasy rozdělíte na dvě části (jako když děláte třeba culíky nebo copánky) a začnete zaplétat francouzské copy, měly by ale být blíže k té prostřední pěšince aby se pak ta pěšinka dala zakrýt a já začínám plést až konce temena hlavy, zezadu jsou copy vidět celé. Dopletu do konce ( v mém případě 2 cm od konce hlavy :D ) a zagumičkuji. Potom ty copy různě zamotám tak, aby z nich vznikl drdol. Pak už jen tou „francouzskou“ část copu sesponkuji k sobě aby moc nebyla vidět pěšinka a je to… bylo na to i video, právě od téhle slečny, ale nemohla jsem ho najít, určitě to vysvětlí lépe než já :D
A ještě se mi moc líbí tenhle účes: http://www.youtube.com/watch?… ale to na mě bohužel vůbec nejde :( což mě fakt mrzí, protože mi to připomíná něco, čím bych chtěla inspirovat

Morže
1094 příspěvků 1.10.13 23:19

Určitě bych krátké vlasy vyzkoušela. Můžete toho litovat, ale budete mít zkušenost. Vlasy narostou :) Jsem vždy chtěla dlouhé vlasy, ale bohužel skončily mi lehce pod ramena a dál už se mi jen třepily a lámaly se. Šla jsem na krátko na mikádo.
Nevím, jaké máte vlasy. Já mám husté vlnité vlasy a s krátkýma mi to lezlo všude možně do obličeje, pokud jsem si vlasy nevyžehlila. Na údržbu mi krátké vlasy připadali horší a samozřejmě se s tou délkou nedají dělat žádné copy nebo drdoly. Proto chci mít dlouhé vlasy a furt nic :(
I když psala jste, že jste spíš culíkový typ. Já naopak nosím vlasy hlavně rozpuštěný. No je to o zvyku :)

Nellis3
18 příspěvků 22.11.14 22:28

Tato délka je podle mě dobrá, mám vlasy cca stejně dlouhé. Drdol nosím poměrně často a vypadá to hezky a je to rychlé. Používám twistery - buď gumičky, co vypadají jak drátěná houbička, nebo plastový, co vypadá jak sponka a má uvnitř zoubky, ještě i klip na francouzský drdol. Tady ty doplňky ocením hlavně ráno, kdy většinou moc nestíhám. Teď uvažuji i o štrasovém hřebenu, který bych dala do natupírovaných vyčesaných vlasů.

Sarikinka
1 příspěvek 2.1.17 21:42

Hele mám vlasy po ramena a dlouhou dobu s tím mám problém. Mám extra hustý vlasy a žijí si vlastní život. Skoro každý ráno si je žehlí, aby můj culíku vypadal trošičku k světu. A navíc se mi hrozné líbí copy, jenže si je neumím na sobě plést, takže s nimi mám problému dost. Ale za nic bych je neviměnila. Ač mě stojí sebe víc nervu, mám pocit, ze pravé teď mi to s nimi alespoň trosku sluší a když si je vy žehlí podobá se člověku, na druhou stranu, každé ráno se probouzí jako Afroameričan.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek