Vlnene odevy - tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Kerstin
516 příspěvků 10.11.11 10:08

Předevčírem jsem koupila za nějaké 4 stovky dlouhý šedý elegantní kabát (70% vlna, 10% kašmír, 20% PAD) v sekáči na Josefské.. myslím ten nový, jak byl byl Beneton(?). Mají tam ještě spoustu dalších, v různých barvách - zachytila jsem růžový, zelený - a taky kožichy.

Olinka
2582 příspěvků 10.11.11 12:44
zelitschko ha detto : když už se tu propírá Marks and Spencer, mají tam teď punčocháče 100 % merino a další 100 % kašmír. Kašmírové jen černé, merino jen šedé, koupila jsem si ty z merina. Když jsem si je prvně oblíkala tak kousaly jak krokodýl, ale po přeprání v ruce a chvilce zahřátí na kůži to bylo ok a to mám suprhodněextra citlivou kůži. V tomhle počasí jsou supr, v místnosti si člověk myslí, že mu v nich bude zima, ale venku v nich je krásně tak, že jsem si k nim vzala jen botky s tenkou podrážkou a bylo dobře :)
Za kolik? Jestli se mi oplatí se pro ně vydat;-)
zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.11 17:41
Olinka ha detto :
zelitschko ha detto : když už se tu propírá Marks and Spencer, mají tam teď punčocháče 100 % merino a další 100 % kašmír. Kašmírové jen černé, merino jen šedé, koupila jsem si ty z merina. Když jsem si je prvně oblíkala tak kousaly jak krokodýl, ale po přeprání v ruce a chvilce zahřátí na kůži to bylo ok a to mám suprhodněextra citlivou kůži. V tomhle počasí jsou supr, v místnosti si člověk myslí, že mu v nich bude zima, ale venku v nich je krásně tak, že jsem si k nim vzala jen botky s tenkou podrážkou a bylo dobře :) Za kolik? Jestli se mi oplatí se pro ně vydat;-)
asi tak 300, ruka mi cukala, ale stojí to za to :)
Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.11 16:37
Nevím kde se zeptat a tady mi to přijde nejvhodnější…Jaké máte zkušenosti s odžmolkováváním kašmírového svetříku? Dnes jsem jich pár objevila v jednom SH, za příznivou cenu a jeden opravdu moc pěkný, ale zdál se mi už trošku jetý, tak se ptám, jestli se to dá nějak zachránit.
Díky za případné typy.
Karoleenah
2322 příspěvků 14.11.11 18:46

Mám jeden kašmírový svetr a odžmolkovávala jsem ho docela nedávno, takovým tím elektrickým odžmolkovačem. Šlo to moc hezky a svetr vypadá jak nový. Žiletkou bych se ale možná bála, přece jen je takový jemňoučký…

MP Faraya
24 příspěvků 15.11.11 18:47

Ještě přidávám tip na novou kolekci (fashion joy) od bundles.cz. Mám s nimi ty nejlepší zkušenosti, dlouho dělali jen oblečky por děti, ale teď rozšiřují a já si tam asi vysním k Ježíškovi.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.11.11 20:22

Právě jsem rozbalila svůj krásný sekáčový kabát, koupený na ebay. Cena 500,– včetně poštovného z anglie. No a je ze 100% vlny. Bohužel, je tu malý problém. Ten kabát smrdí. Zřejmě se bývalá majitelka bála, aby se jí do něj nepustili moli, je cítit chemicky. Prát se nesmí ani v ruce. „Odsmradí“ ho v čistírně? O tom dost pochybuju… Máte někdo nějaký tip?

ZetKa
292 příspěvků 15.11.11 21:29

Barbucho, když jsem koupila kabát v second handu, a smrděl klasickou sekáčovinou (byl z hrabáku), tak po vyčištění v čistírně se to ztratilo.
Jinak také mám jeden z anglie, sice v přepočtu za 620, ale je nádherný! Sytě zelený (teplá zelená), na kolena, 70% vlna 30% acryl (to mohlo být lepší, uznávám). A je v podstatě jako nový. A samozřejmě nejdůležitější věc je, že mi neskutečně sluší. Už v něm dělám po ulicích parádu :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.11.11 22:16
Výborně, díky ZetKo. Hned zítra běžím do čistírny. Ten můj je v barvě camel a přiznám bez mučení, že nebýt článků o kabátech, tak jsem si ho nekoupila. Vypadal na fotce tak nějak obyčejně a 100% vlny by mě předtím nijak neoslovilo (snad v tom nejsem sama). No a barvu bych si dřív nekoupila kvůli „vyblitosti“. Ale pak jsem si řekla, že když mi nebude slušet, tak ho aspoň někomu dám. A kupodivu, ta barva mi sedí. A ještě k tomu je do Áčka, takže lichotivý:-)
Gratuluju k Tvému zelenému úlovku:-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.11.11 07:28

Tak kabát po vyčištění v čistírně smrdí snad ještě víc. Ten asi nosit nebudu… No smůla, ale stane se to.

MeInHoney
3 příspěvky 19.11.11 11:37

Mam dotaz: koupila jsem priteli kasmirovou salu, nosi ji asi 14 dni a uz je totalne sezmolkovana. Je to normalni nebo jsem koupila nejakej smejd?

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.11 11:38

Barbu to by byla škoda!!!
Vyvětrat, popřípadě zkusit na lemu postříkat sprayem proti zápachu textilií ( V CZ jsem ho viděla v DM vedle utěrek do sušičky a utěrek pro stálobarevnost do pračky - žlutá krabička zn. Iberia, zpravidla za pokladnou ).nebo napařit přes utěrku a do napařovací nádobky dát parfemovanou vodu do žehličky ( L´occitane).
Popřípadě vyvětraný zavřít do skříně s tamponkem vydatně politým parfemem, já bych bojovala!

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.11 11:40

Není to normální, reklamovat (.

ZetKa
292 příspěvků 19.11.11 13:58

Barbucho, to je mi líto! Zkus zabojovat, jak radí RenaLange. A tímto RenaLange zároveň děkuji za tipy, nenapadlo by mně to …

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.11.11 16:03

Díky za tipy, už jsem domluvila vrácení kabátu. Je to zřejmě nějaká silná chemikálie a není to normální „sekáčovina“

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.11 11:57
Karoleenah ha detto : Mám jeden kašmírový svetr a odžmolkovávala jsem ho docela nedávno, takovým tím elektrickým odžmolkovačem. Šlo to moc hezky a svetr vypadá jak nový. Žiletkou bych se ale možná bála, přece jen je takový jemňoučký…
Tak jsem to zkusila velmi opatrně novou ostrou žiletkou a myslím, že to vypadá lépe. Stál 60.- takže jsem si říkala, že kdyžtak není tolik co ztratit :) Díky.
Oliva
55 příspěvků 20.11.11 15:43
Barbucha ha detto : Právě jsem rozbalila svůj krásný sekáčový kabát, koupený na ebay. Cena 500,– včetně poštovného z anglie. No a je ze 100% vlny. Bohužel, je tu malý problém. Ten kabát smrdí. Zřejmě se bývalá majitelka bála, aby se jí do něj nepustili moli, je cítit chemicky. Prát se nesmí ani v ruce. „Odsmradí“ ho v čistírně? O tom dost pochybuju… Máte někdo nějaký tip?
Nedávno tady někdo na pekle v diskuzi psal, že kabáty pere a potom někdo další potvrzoval, že kabáty prát v pračce lze. Přemýšlím o tom, ale bojím se (minulý týden jsem vyprala v pračce ve studené vodě vlněnou šálu a je poloviční…). Ale pokud ostatní možnosti selžou, tak jako poslední pokus bych to zkusila.
Bohužel v těch příspěvcích o praní kabátů nebylo nic o složení a typu kabátu, jenom že šlo o vlněný kabát s visačkou „pouze čistírna“.
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.11 16:57

Vcera jsem po letech zasla do Benettonu a nasla tam 100% vlnene svetriky s V vystrihem a cardigany za 25€. Ve 14 ruznych barvach. Velke mnozstvi vlnenych a kasmirovych svetru jsem videla tez v P&C, ceny vyssi, nez Benetton, ale porad jeste prijatelne (hlavne jejich domaci znacky).
Pokud si nekdo udela nakupni vylet do Nemecka, vrele doporucuju obchod Halhuber (jak uz tu nekdo psal), kvalitne zpracovane obleceni, hezke kabaty s vysokym podilem vlny. Kvalita obleceni je vysoka, ceny podobne jako v Zare.

MP Barbucha
3716 příspěvků 4.12.11 21:26

Mě ten kabát ta prodejkyně dovolila vrátit, ale musela bych zaplatit ještě poštovné zpět. Takže to nemá cenu, zkusím ho tedy vyprat, za to nic nedám:-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.12.11 14:50

Jdu na to, kabát letí do pračky! Budu informovat..

MP Barbucha
3716 příspěvků 17.12.11 18:29

Tak vlněný kabát pračku celkem ustál, ale smrdí dál. Takže jsem udělala pár pokusů. Vyprala jsem jej nejdříve na 20 stupňů, jen tak jako na osvěžení. To s kabátem ani nehnulo. Ale bohužel smrděl dál.
Tak jsem zkusila ještě na 40, to už na kabátě zanechalo stopy. Trošku se zkroutily lemy.Smrdí dál…
Shrnula bych to takto:
Jemnější vyprání zřejmě čistá vlna snese, ale pokud je kabát v takovém stavu, že nepomůže čistírna, vyprat ho už stejně nemá cenu:-) Nechala jsem ho nakonec u popelnic, takže snad aspoň hřeje nějakou bezdomovkyni

ZetKa
292 příspěvků 18.12.11 11:32

Barbucho, tak to je mi líto, že to takhle dopadlo. Snad bude další koupě lepší!

MP Barbucha
3716 příspěvků 18.12.11 23:12

Díky, občas to nevyjde. Naštěstí byl levný. Jinak ostatní věci, které jsem koupila na e-bay byly ok:-)

oskarina
266 příspěvků 27.12.11 19:34

Tak znovu doporučuji Textil House v Praze - dnes měli vše za 75,–, do pátku budou zlevňovat.. Ve Vršovicích dnes za 75,– svetr, propínací (perleťové knoflíky), složení: 49 % merino wool high quality, 29 % velbloudí vlna, 15 % angora, 3 % hedvábí a 4 % polyester. Viděla jsem nejméně dva pěkné kabáty s velkým podílem vlny, svetrů plno, koupena i jedna vlněná sukně!

modra_kocka
903 příspěvků 27.12.11 19:40

Barbucho, zkuste ještě jako poslední záchranu 2 věci: osvěžovač textilií (prodává DM. Možná jsou i jiné podobné výrobky, ale já je neznám) nebo dát přes noc na topení (pochopitelně na topicí topení). To topení skvěle funguje např. na cigaretový pach (z hospody); nevím, jestli bude fungovat i na jiné zápachy, ale za pokus nic nedáte. Teda pokud jste ten kabát už nevyhodila :)
OSvěžovač textilií: http://www.autohificlub.cz/…0_502453.JPG

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek