Vlnene odevy - tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
MP Barbucha
3716 příspěvků 27.12.11 22:03

Díky Modrá Kočko, ale už letěl:-) Na topení jsem ho dala, taky mi to pěkně fungovalo u cigaretového pachu. Bohužel jediné, čeho jsem dosáhla u nešťastného kabátu, bylo že smrděl celý pokoj. Byla to prostě nějaká chemikálie proti molům, nic takového jsem ještě nikdy dřív nečichala) Ale díky za tip, bude se hodit!

DanielaS
5245 příspěvků 28.12.11 10:33

Uz s krizkem po funuse, ale pokud mas misto, nechala bych ho do pristi sezony ve skrini zavreny s balikem praciho prasku. Tchyne takhle prosakla muzovu domacnost protimolovym pripravkem a az po dvou letech to zacina z perin apod. vyvetravat. Ale u kabatu, ktery chces nosit letos, se to neda, to chapu.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.12.11 20:01

Díky Danielo, ale já už jsem nemohla snést ten smrad. Ze začátku byl cítit. Ale po pokusu s topením zamořil skoro celý byt a jakoby se ten smrad „aktivoval“ tím teplem. Už by se mi ho ani nosit nechtělo.. Ale věcí ebay second hand kupuju spoustu, jednou to holt přijít muselo…

oskarina
266 příspěvků 29.12.11 10:53

Tak jsem při obhlídce své nové vlněné akvizice - svetru na propínání (viz výše) - zjistila, že je z italské firmy André Maurice - http://www.andremaurice.it/
Tak to na nákupech v sekáči miluji! To je ten pravý „úlovek“! Svetr jsem vyprala v šampónu a je úžasný, úplně jsem se do něj zbláznila. Mrazy mohou přijít!

Olinka
2582 příspěvků 29.12.11 12:29

Jojo, sekáče. Mám asi 5 vlněných svetrů od Benettonu (pravda, některé jsou trochu kratší. Po mamčině vzoru je po vyprání ještě mokré ručně natahuju, trochu to pomáhá, ale…). Při podzimní návštěvě s-h jsem objevila nevýrazný šedohnědý, který mě ale hned zaujal materiálem - důkladná prohlídka potvrdila 100% kašmír, vyrobeno na Maltě. Má perleťové knoflíky, poslední pravda chybí. Je teňounký a přitom nádherně teplý. A teď jsem dostala naježíno další - světle šedý, zavinovací, 3/4 rukávy od M&S. Mamka pokročila do fáze, kdy některé ze svých kašmírových sekáčových úlovků nosí už jen na zahradu. Koupit ho za původní cenu, asi by ji hodně bolelo je takhle „vyřadit“.

DanielaS
5245 příspěvků 30.12.11 09:42

Hlasim vyprodej vlnenych latek na stoffe.de (latky.cz, tessuti.com), cista strizni vlna nebo 98 % cista strizni vlna + 2 % elastan, kolem 10 € za metr. Barvy sede, cerne, velmi decentni, zadne vesele barvicky.
Napriklad:
http://www.tessuti.com/…ristol-1.htm?…
http://www.tessuti.com/…tripes-1.htm?…

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.12 21:48

Dobrý den dámy, zamilovala jsem se do kašmíru - koupila jsem dva nové svetříkyze 100% kašmíru z mimibazaru a je to bomba. Takže pátrám, kde se dá sehnat další kousky. Už jsem vyrozumněla, že V Jámě prodávají věci ze 100% kašmíru - co variace na teplé dny? Jak se nosí kašmír s hedvábím třeba na halence? Co sukně - dělají se z tohoto materiálu?
Barbu -to je teda pekelná smůla s kabátem, to naštve. Taky jsem jednou koupila z Fleru čepici a cestou z pošty ji rovnou posadila na popelnici. Stála 80,– kaček.

zuzaroza
729 příspěvků 5.12.12 11:23

Kdyby měl někdo zájem, zrovna mi kamarádka přivezla z Anglie z výprodeje Marks and Spencer z Anglie vlněný svetr, Woolmark, bohužel nesedí mi barva, je to takový melír - šedo levandulově modrá. Velikost 14 (42). Jinak krásný. V přepočtu 400 Kč.

eva.evca
16 příspěvků 5.12.12 11:57

S vlněným oblečením nemám moc zkušeností (vyjma kabátů), ale nedávno jsem si koupila v sekáči dva svetříky, jeden má v sobě 10% angory, druhý (takový chlupatý) má 40% angory a 5% vlny. Oba jsou velmi heboučký a moc příjemný, ale bohužel strašně pouští chlupy. U toho druhého by mi to ještě nepřišlo tak divné. Tak se ptám, jestli se takhle chovají všechny (skoro) vlněné svetry nebo jsem měla zrovna smůlu? Nemáte nějaký tip, jek to pro příště poznat, než je koupím?

Papla
516 příspěvků 5.12.12 12:47
@MP Barbucha píše:
Tak kabát po vyčištění v čistírně smrdí snad ještě víc. Ten asi nosit nebudu… No smůla, ale stane se to.

Zkusila bych ho ještě vyvětrat jednak venku přes mrazivý den či dva, jednak nad radiátorem - vím že kuřáci takto odsmradí úspěšně nad radiátorem páchnoucí svetry
AHA VIDÍM ŽE UŽ DOŠLO KE KONEČNÉMU ŘEŠENÍ, TAKY DOBRE:-)

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.12 13:12

@zuzaroza Dejte, prosim, foto.

zuzaroza
729 příspěvků 5.12.12 13:45

Pošlu vám fotku do soukromých zpráv.

zuzaroza
729 příspěvků 5.12.12 15:22
@zuzaroza píše:
Kdyby měl někdo zájem, zrovna mi kamarádka přivezla z Anglie z výprodeje Marks and Spencer z Anglie vlněný svetr, Woolmark, bohužel nesedí mi barva, je to takový melír - šedo levandulově modrá. Velikost 14 (42). Jinak krásný. V přepočtu 400 Kč.

Přidala jsem fotky svetru do diskusního tématu Bazar MP, strana 2 - snad se někomu zalíbí. http://www.modnipeklo.cz/…rankovani/2/?…

modra_kocka
903 příspěvků 5.12.12 16:12

@eva.evca : angora pouští chlupy vždy, je to její vlastnost. I kdyby ji bylo ve složení sebemíň. Takže odpověď je, že takto se vždy chová angora, ne každá vlna :)
Pouštění chlupů se dá poznat už při zkoušení velmi snadno - prostě podle toho, zda pouští nebo ne :D Prostě ho oblékneš, sundáš, podíváš se na oblečení, na kterém jsi ho zkoušela, a buď chlupy vidíš nebo nevidíš :)

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.12 20:16

Já teda v Marks n Spenceru narazila akorát na svetr, který se jmenoval nějak „Cashmirlon“ nebo tak nějak podobně a materiál čistá umělina, stál přes tisícovku, přišla jsem si jak oklamanej spotřebitel:D

V Sekáči jsem naprostou náhodou koupila kabát a když jsem zjistila, že mi v něm ani není zima, prohlídla jsem složení, 70% vlna a je to asi znát.

Jinak pashimu z pashmina.cz mám, materiál je napsaný 100% pashmina, takže jsem si nebyla jista, jeslti to teda je kasmir nebo ne, ale je přijemná a hřeje, takže to neřešim.

Klotylka
568 příspěvků 6.12.12 10:54

Já byla v MS na Václavském náměstí v Praze a ten Cashmilon mě taky zaujal - je to 100% akryl. Kašmírový svetr tam ale měli taky - pouze v černé barvě a stál myslím cca 2500Kc.
A s tím materiálem 100% pashmina jste mě docela překvapila. Co to má být? Dost to pro mě důvěryhodnost uvedeného eshopu snížilo.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.12 11:01

@Klotylka Je to třeba tady na týhle cedulce vidět http://www.pashmina.cz/…nge-bily.jpg

Klotylka
568 příspěvků 6.12.12 11:59

Tak mě se tedy nepodařilo vypátrat, zda pašmína a kašmír (myslím vlákno) je to stejné. Některé zdroje uvádí že vlákna pocházejí z rozdílných druhů koz a pašmínové vlákno je jemnější, jiné zdroje uvádějí že jde o stejný materiál.
Docela pěkný článek jsem našla zde: http://www.answers.com/main/ntquery?…
Nicméně pokud se jedná o stejný materiál, jeho správným označením by bylo 100% kašmír. Proto označení 100% pashnima ve mně budí podezření (možná neoprávněné).

Vipera
225 příspěvků 6.12.12 14:22
tip na sukni

Narazila jsem v Promod na krásnou sukni (černá, světlý (bílý?) vzor dole kolem lemu), 75% lamb wool, bohužel na Zličíně už měli jen S. Stojí necelou tisícovku. Paní prodavačka mě pro eLko hnala na Letňany, ale bohužel jsem neměla čas, tak snad tip poslouží aspoň někomu jinému…

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.12 17:19
Pashmina Amazon

Narazila jsem na Amazonu na pasminu za super cenu 17 liber. Cedulka pise 80% kasmir, 20% hedvabi. Je jasne, ze to nebude pasmina nejvyssi kvality, ale komentare jsou vesmes pozitivni 4.7/5, takze mozna stoji za zkousku. K videni zde.

eva.evca
16 příspěvků 7.12.12 18:15

Díky, pro příště se tedy vyvaruji angoře ve složení. Svetr jsem si samozřejmě zkoušela a nepřišlo mi, že by pouštěl. Mám ale pocit, že se to vždycky projeví až po chvíli nošení.

Sheba
392 příspěvků 27.12.14 19:24

Ve Van Graaf mají ve výprodeji vlněné a kašmírové svetry. Dámské i pánské, hned v přízemí. Je fakt, že slevy tam budou stále větší, ale malé velikosti(S, M)jsou vždycky pryč nejdřív. Loni jsem tam natrefila na opravdu velké slevy svetrů, ale bohužel už měli jen velikosti od XXL výše…Dnes jsem tam koupila hezký vlněný rolák za 500.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek