Vrácení bot - prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lamie
1 příspěvek 1.9.15 22:53
Vrácení bot - prosím o radu

Dobrý den, napadlo mě se zeptat i na Pekle…
Objednala jsem si boty ze Spartoo.cz. Po doručení jsem zjistila, že jsou mi velké a rozhodla jsem se je vrátit. Problém je, že když jsem je včera připravovala pro vyzvednutí dopravcem, který je bude doručovat zpět firmě, všimla jsem si, že mají nad podrážkou na tenkém pokovovaném (?) lemu odřeninky, pod kterými prosvítá modrá barva. Z mého používání to být nemůže, měla jsem je na noze jen v bytě a nanejvýš patnáct minut při zkoušení, neběhala jsem v nich, neupadly mi…zbytek času stály v botníku. Vzhledem k tomu, že jsem si toho všimla až po vyřízení všech potřebností k vrácení, jsem je dnes předala dopravci. Ve skladu Spartoo ve Francii je prý podrobí nějakému jejich testu kvality a pokud budou v pořádku, vrátí mi peníze. Děsí mě ale ty odřeninky, protože boty nebyly nijak levné (4000 ve slevě, původně skoro 7000) a jsou pro mě nenositelné, proto mám strach, že vyhodnotí, že jsem je poškodila a peníze mi nevrátí.
Nemáte nějaké tipy, jak v takovém případě postupovat? Jsem si stoprocentně jistá, že z mého naprosto minimálního „používání“ to není. Boty mají vypadat jako obnošené, mají dokonce v rámci designu obroušené podrážky na patě a celé jsou z hodně odrbané kůže, a ty odřeninky tedy na první pohled zapadly, jsou patrné jen při zkoumání zblízka. Ale jsem si jistá, že tam být nemají, hlavně díky té modré barvě pod tím oškrábaným. Což ale není moje chyba…a pokud se boty za sedm tisíc přeci jen skutečně začnou loupat po pár minutách nošení, je to spíš na reklamaci jako vadný výrobek, jenže na to už je pozdě.
Vážně bych nerada, abych o ty peníze přišla zbytečně, není to pro mě nijak málo. Nikdy jsem zboží nevracela, nevím tedy, jak při případném problému postupovat.
Děkuji za rady. :)

Reakce:
Karin
3950 příspěvků 2.9.15 00:46

Nejsem si jistá, ale pokud vám nevrátí peníze, tak vám snad alespoň vrátí boty. A vy je pak můžete reklamovat.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek