Vše o cyklistice

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
czDanda
656 příspěvků 2.8.17 15:41

Přidávám šikovnou restauraci s klasickým českým názvem. Bohužel jsem zjistila, že už vaří pouze pro ubytované hosty.
http://www.dvurhamr.cz/

višeňka
149 příspěvků 2.8.17 19:24
@vlm píše:
@czDanda nechápu proč se kemp u Suchdola jmenuje Paris…a mnoho jiných podobně světových názvů na jiných místech

Neměl by ten dotaz spíše směřovat na na toho, kdo ten název vymyslel, a ne na nás návštěvnice…asi chtějí vypadat světově.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.17 20:39

@višeňka no nevím co vám na tohle říct, asi nic… @czDanda vypadá pochopila jak jsm to myslela…vy holt ne, co už nadělám

czDanda
656 příspěvků 3.8.17 08:08

Našla jsem vysvětlení světového názvu:
http://petrhavranek1.blog.idnes.cz/blog.aspx?…

TheDriver
7 příspěvků 3.8.17 18:39

Když tu máme tohle vlákno, zkusím dotaz na vášnivé cyklistky- od té doby co jsme zvýšili počet kilometrů/výlet na nějakých 80-100, což už na Vysočině a horském kole dá celkem zabrat, začínám přemýšlet jestli by se nevyplatilo investovat do nějakého pořádného cyklooblečení. Nemáte některá zkušenosti - je opravdu znatelný rozdíl mezi oblečením např. z Lidlu a značkovým oblečením s cenou pětinásobnou a více? Co se týče především pohodlí- otlačeného zadku a podobně :)?

FrancesAnn
86 příspěvků 3.8.17 19:04
@vlm píše:
@czDanda nechápu proč se kemp u Suchdola jmenuje Paris…a mnoho jiných podobně světových názvů na jiných místech

To je snadné. Jmenuje se podle pár chalup (osady) u Suchdola, které se jmenují Paříž. Nahlédnutím do mapy zjistíte, že kousek odtud je i Malý a Velký Londýn a Nový York. Není třeba za tím hledat snahu o světovost.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.17 20:39

@FrancesAnn no když myslíte..brát vám to nebudu

czDanda
656 příspěvků 4.8.17 13:52
@TheDriver píše:
Když tu máme tohle vlákno, zkusím dotaz na vášnivé cyklistky- od té doby co jsme zvýšili počet kilometrů/výlet na nějakých 80-100, což už na Vysočině a horském kole dá celkem zabrat, začínám přemýšlet jestli by se nevyplatilo investovat do nějakého pořádného cyklooblečení. Nemáte některá zkušenosti - je opravdu znatelný rozdíl mezi oblečením např. z Lidlu a značkovým oblečením s cenou pětinásobnou a více? Co se týče především pohodlí- otlačeného zadku a podobně :)?

Rozdíl je v kvalitě materiálu - nelidlové značkové cykloobleky vám vydrží delší dobu.
Ovšem po 80 km jízdy tlačí zadek naprosto v čemkoliv!/i dříve :-)/

višeňka
149 příspěvků 4.8.17 16:43

@TheDriver Podle mne je dobré mít na dlouhé trasy kvalitní kalhoty.
http://www.shopkilpi.cz/…ty-a-kratasy?…

Bossygirl
619 příspěvků 4.8.17 17:58

@vlm Zdravím. Zabloudila jsem na toto vlákno omylem, cyklistika věru není můj koníček. Zarazila mě Vaše reakce ohledně vysvětlení místních jmen. Pocházím z Třeboňska a tyto názvy míst se tam opravdu používají. Např Kanada pro jednu zalesněnou oblast, Amerika pro část břehu Lužnice aj. To jen pro pořádek.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.17 20:16

@Bossygirl nerozumíte psanému textu

Bossygirl
619 příspěvků 4.8.17 20:24

@vlm Ach tak. Potom se velice omlouvám, jsem rozumu mdlého.

Bossygirl
619 příspěvků 5.8.17 08:22

@FrancesAnn Dobré ráno, tak už jsem to zjistila! Místní jména typu Paříž v oblasti kolem hranic jsou jakýmsi výrazem poděkování mocnostem, které po 1.svetové válce stvrdily příslušnost této části země k nově vznikající republice, nikoli Rakousku. Howgh.

czDanda
656 příspěvků 5.8.17 09:35
@Bossygirl píše:
Např Kanada pro jednu zalesněnou oblast, Amerika pro část břehu Lužnice aj. To jen pro pořádek.

Kanada je jasná. :-)
Taky lom Amerika u Karlštejna.
Můžete blíže lokalizovat Ameriku u Lužnice? O té jsem dosud neslyšela.

FrancesAnn
86 příspěvků 5.8.17 11:03

@Bossygirl Díky za info, dozvědět se něco nového se vždy hodí. Suchdolsko mám docela projeté, takže vím, že se tam vyskytují zajimavé názvy osad, třeba Žabárna nebo Tři facky.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.17 12:07

@Bossygirl nejspíš

Bossygirl
619 příspěvků 5.8.17 12:14

@czDanda zjistím přesně a napíšu ????

czDanda
656 příspěvků 6.8.17 10:20

Rožmberská hospůdka ve Staré Hlíně.
Hned u cyklostezky, ale i poblíž Lužnice - stále plná cyklistů, vodáků i motoristů.
To proto, že tu dobře vaří.
http://www.trebonsko.cz/…037722_m.jpg

Bossygirl
619 příspěvků 14.8.17 09:53

@czDanda dobrý den, tak se musím omluvit, název Amerika se užívá blíže Rudolfova u Českých Budějovic. Chodívalo se tam na houby. Posunula jsem si to v paměti k Lužnici. Hodně bezpečných a objevných kilometrů. P. s. jsem zvědavá, kolik dostanu červených ramínek ????

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.17 10:54

@Bossygirl Amerika jemimo Rudolfova i v Písku a určidě i na jiných místech

czDanda
656 příspěvků 14.8.17 12:15

@Bossygirl
Díky. Sice ne u Lužnice, ale stále v jižních Čechách. :-)

czDanda
656 příspěvků 14.8.17 12:19

Vlkovská hospoda.
http://foto.turistika.cz/…31f_671a.jpg

Vevnitř ratejna, na terase příjemné posezení s výhledem na rybník, kolemjedoucí cyklisty a železniční přejezd, kde ještě před pár lety zvedali závory ručně.

višeňka
149 příspěvků 20.8.17 07:46

Od čtvrtka 24.8. budou mít v Lidlu podzimní oblečení na kolo.

Jako6
365 příspěvků 22.8.17 19:57

@czDanda Zadek netlačí ani po více než 80 km, když je dobré sedadlo :-)

czDanda
656 příspěvků 23.8.17 09:05
@Jako6 píše:
@czDanda Zadek netlačí ani po více než 80 km, když je dobré sedadlo :-)

Nevěřím!!
A že jsem jich už vystřídala. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek