Vše o druhé a třetí dírce v lalůčku

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
firefly
527 příspěvků 16.6.12 15:44
Vše o druhé a třetí dírce v lalůčku

Hezký den přeji,
chtěla bych si počíst nějaké postřehy, názory a zkušenosti s druhou, případně třtí dírkou v ušním lalůčku a podiskutovat si na to téma. Myslím klasické dírky v řadě za tou, kterou má většina z nás už od kočárku. Klidně se ale pojdmě bavit i o jiných zdobeních uší.
Zajímá má všechno, třeba jestli:
Líbí, nelíbí?
Máte? Nemáte? Pokud máte, jaké reakce má okolí, pokud vůbec nějaké?
Připadá vám hezčí, když je to symetrické na obou uších, nebo naopak asymetrické? A v jakém poměru?
Přijde vám to jako něco jen pro náctileté? Myslíte, že to může být elegantní i na někom 20+, 30+, 40+?
Všímáte si, když někdo má někdo tyto dírky navíc, ale žádné náušnice v nich? jak to na vás působí?
Připadá vám, že se to hodí jen pro určitý typ žen? Pro jaký?
Myslíte, že se to tluče s tím, když majitelka má i brýle?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 16:11

Budu odpovídat popořadě:

 1. Líbí se mi to, ale nemohla bych to mít, protože se mi zanícují dirky.
 2. Bohužel nemám. Už jsem o tom párkrát přemýšlela.
 3. symetrie, i asymetrie je pěkná. Pak záleží i na náusnicích a jejich kombinaci.
 4. Znám paní, které je už asi 40+ a nosí zásadně pokrývku hlavy (něco jako kšiltovku), chlupatou vesticku hnědou, nějaký triko s dlouhým rukávem, široké kalhoty a právě tyhle dirky taky má a je to prostě ona a nemyslím si, že by jí to neslušelo. Je to o člověku a né o věku.
 5. Všímám si jiných věcí, než jestli má dirky navíc v uchu, či ne. To by tam musela mít tunely :))
 6. Každej člověk je jedinečnej a tak něco jako určitý typ lidí není. Záleží prostě na kombinaci těch náušnic.
 7. Proč by se to mělo tlouci s brýlemi?
Coraline
1980 příspěvků 16.6.12 17:12

Mám kromě základních dírek na levém uchu jednu a na pravém tři navíc, už asi 6 let. Líbí se mi to, ale pokud už jde o víc, než dvě dirky v jednom uchu, upřednostňuju asymetrii. Jinak obecně nevýhody podle mě:

 1. kvalitní decentní náušnice do těchto,,dírek navíc" se špatně shánějí - většinou prodávají šunty, ze kterých vypadávají kamínky
 2. není moc jednoduché střídat pak barevnost kovů v základním páru náušnic. Moc se mi nelíbí, když mám třeba zlaté/bronzové/měděné náušnice a v ostatních dírkách stříbro. U takového počtu to ale pořád měnit je docela pruda:).
 3. pokud někdo tyto další dirky nosí prázdné, všímám si toho a dost se mi to nelíbí
 4. čtvrtou dirku na pravém uchu mám píchlou už hodně u kraje, protože mi sestřička nechtěla zbytečně narušit chrupavku, a je strašně vidět puzetka (uzávěr naušnice). Chtěla bych to vyřešit malilinkatým kroužkem, ale obávám se, že něco takového se nedá sehnat.

Můj vkus se od doby, kdy jsem si to nechala píchnout, celkem změnil, ale nelituju toho, patří to prostě ke mně (vlastně nelituju nikdy ničeho, takže já bych si asi z bodytuningu mohla udělat cokoliv a vím, že už z principu toho prostě litovat nebudu :D).

Jinak s těmi brýlemi nevím - pokud jsou přeplácané a nazdobené, tlouct by se to mohlo, ale když se to vkusně sladí, nevidím v tom problém.

A myslím, že to může být elegantní i na důchodkyni. Já to teď třeba hodně nosím tak, že v těch dírkách mám malinkaté bílé perličky a v hlavních dírkách o trošku větší (ale furt spíš malé) černé perly, a to si na sobě dokážu představit i za 40 let:).

kimnie
411 příspěvků 16.6.12 17:25

Druhou dírku jsem si nechávala píchnout, když mi bylo asi 15 :)
Nosila jsem v ní vždycky nějakou malou pecku, hodící se k náušnicím. Třeba perličku, kamínek, hvězdičku nebo tak, spíš neutrálnější. A líbilo se mi to, myslím, že to vypadalo dobře. Pak jsem to ale přestala nosit a dírka mi zarostla.

Každopádně myslím, že je to o osobním stylu, na někom může vypadat dobře i pět dírek, k někomu se to prostě nehodí :)Jde hlavně o to, sladit náušnice, aby spolu vypadaly dobře. O věku to určitě není a s brýlemi by to podle mě taky neměl být problém.

firefly
527 příspěvků 16.6.12 18:00

@Coraline Souhlasím, taky se mi nelíbí, když to neladí. Já sama o tom přemýšlím už hrozně dlouho (v rádu let), nejsem asi ten typ „ničeho nelituju“, ale spíš „o všem ukrutně dlouho přemýšlím“. Hodně střídám barvy kovů náušnic a typy, takže je mi jasné, že bych musela pořád měnit mnohem víc náušnic, snážím dobře bižuterii (musím zaťukat), tak by to snad nemusel být takový problém. Jinak jsem slyšela, že někdo právě byžuterii přastal snášet po té, co si nechal udělat další dírky. Je to babská povídačka, nebo s tím někdo máte zkušenost?

Ziné
82 příspěvků 16.6.12 18:12

Na levém uchu mám 4 dírky a na pravém 2, přesto nosím jen dvě náušnice a zbytek mám prázdný. Ony to vlastně už dírky ani nejsou, stačily myslím zarůst, ale znatelné pořád ještě jsou. Moc se mi to nelíbí, ale co nadělám?
V devadesátých letech byla velká móda nosit více náušnic, teď už to myslím polevilo. Navíc jako puberťačce se mi to hrozně líbilo. Teď už na to mám jiný názor…
Ještě, že jsem tehdy nešla do piercingu nebo tetování…

RoyalistGirl
75 příspěvků 16.6.12 18:14

Jéje, nevím co psát dřív, asi to vezmu jako dotazník =D
Líbí, nelíbí?

 • Většinou líbí.


Máte? Nemáte? Pokud máte, jaké reakce má okolí, pokud vůbec nějaké?

 • Mám dvoje náušnice, resp. v předních nosím spirálky (6 mm, nemám ráda slovo „roztahováky“ =D) a v zadních kroužky nebo pecky, normální náušnice mě nějak přestaly bavit. Možná půjdu i do dalších, ale nemůžu se k tomu dostat. Ty dva páry mám píchnuté v 13 - 14 letech, máma mi je propichovat nedala a jsem ráda, že jsem se k tomu mohla rozhodnout sama. Nikomu v mém okolí to divné nepřijde.


Připadá vám hezčí, když je to symetrické na obou uších, nebo naopak asymetrické? A v jakém poměru?

 • Líbí se mi symetrické, ale třeba kamarádka má na jednom uchu 2 a na druhém 5 a vypadá to taky dobře, vlastně je to celkem jedno. Nemám ráda když se kombinují náušnice, jako třeba ocelové se zlatými.


Přijde vám to jako něco jen pro náctileté? Myslíte, že to může být elegantní i na někom 20+, 30+, 40+?

 • Ne, v pohodě. Nelíbí se mi určité typy šperků, ale to většinou koresponduje se stylem toho člověka, náušnice samotné neřeším. Co fakt nemám ráda za trend, to jsou malé třpytivé nostrily.


Všímáte si, když někdo má někdo tyto dírky navíc, ale žádné náušnice v nich? jak to na vás působí?

 • Ne, toho jsem si nevšimla. Třeba je musel vyndat kvůli hnisání nebo něco, pokud to není nějak ošlivé tak si nevšimnu.


Připadá vám, že se to hodí jen pro určitý typ žen? Pro jaký?

 • Tak samozřejmě hipsterky, rebelky, punkerky, rasta, ale i na jiných to může vypadat dobře. Pro mě jsou to normální šperky.


Myslíte, že se to tluče s tím, když majitelka má i brýle?

 • Já mám brýle a snažím se to ladit - brýle mám bílo-stříbrné, v uších bílé spirálky a stříbrné kroužky. Teda doufám, že tohle nikoho nepohoršuje =D
pixie
232 příspěvků 16.6.12 18:31

Já jsem si kdysi nechala do levého ucha nastřelit dvě náušnice, jedna dírka už zarostla, druhá je stále použitelná, ale nechávám ji volnou. Nosím každý den jiné náušnice a nemám ke každým odpovídající miniaturku.
Dřív jsem v těch dvou vedlejších nosila dvě maličké stříbrné ještěrky a v hlavních nějaké stříbrné větší a myslím, že to bylo hezké. Hlavně jsem měla krátké vlasy, takže to bylo vidět, dnes už mám vlasy dlouhé, takže už to ani tolik nevynikne.
Nemám pocit, že by to bylo jen pro určitý věk, moje mamka nosí víc náušnic stále, otčím má taky asi dvě v jednom uchu.
S brýlemi se to tlouct může a nemusí, záleží, jak zdobné jsou brýle a náušnice… jako se vším, když se to zkombinuje dobře, tak klidně, když se to přežene, tak to bude vypadat divně.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 18:39

@pixie k veľkým náušniciam musí byť malá miniaturka? Ja nosím tie malé podľa toho aký kov mám na veľkých. Ak zlato, tak brilianty v zlate, ak striebro, tak rubíny v striebre. Ale sú to maličké kamienky zasadené v mini naušniciach na sposob perličky. K žiadným nemám rovnakú verziu malých a veľkých a ani som nikdy nepočula že by to malo tak byť.

guinejskeprase
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 18:43

Pokud jsou náušnice sladěny a jednotlivé páry se navzájem nepřebíjí, tak se mi to líbí. Sama mám v si v rámci pubertálních experimentů nechala udělat na jednom uchu dvě a na druhém tři, ale zaplním je bez ostychu i dnes. Nepřipadá mi to jako nic tak třeskutě extravagantního, abych se nad tím třeba i u žen 40+ pozastavovala. Stejně tak si myslím, že propíchnutí další dírky není zas takový „big deal“, aby nestálo za to to vyzkoušet, pokud to člověka láká :)

Jinak co se týče té citlivosti. I když někomu bižu nevadí, tak většinou na hojení čerstvě propíchnuté dírky potřebuje zlato nebo chir. ocel. Logicky bych řekla, že při propíchnutí nové dírky může dočasně na bižuterii špatně reagovat i dírka již zahojená a po kompletním zahojení ouška se citlivost zase ztratí.

KKristýna
473 příspěvků 16.6.12 18:45

Tak já mám v každym uchu dvě dírky navíc. První popud vlastně byl, že mám příliš mnoho takových těch drobných peciček, ale nosím spíš větší naušnice a tohle mě napadlo jako řešení. No a čím víc jsem o tom přemýšlela, tím víc se mi ten nápad líbil až jsem jednou do toho prostě šla. Sice jsem si to dost odtrpěla, protože mám hodně citlivy uši, takže mi asi měsíc hnisaly, ale jsem spokojená.
Co se týče viditelnosti, tak mám pocit, že si toho lidi vůbec nevšimnou ani když tam ty naušnice jsou.
Brýle nosím a nevidím v tom žádný problém. Akorát mi ty pacičky mlátí o šroubky.
Jinak většina mých naušnic je stříbrná nebo korálková se stříbrnýma součástkama, takže s kombinací kovů problém nemám.
Preferuji symetrii. Nebo alespoň symetrii naušnic.
A nemyslím si, že jsem nějaký typ ženy a nemyslím si to ani o svojí mamě. :-) Přesto díry navíc máme obě.

pixie
232 příspěvků 16.6.12 18:50

@gulietta No kdybych nosila klasické náušnice tak bych to tak brala, taky jsem nosila ty stříbrné ještěrky a k tomu libovolné stříbrné náušnice, ale teď nosím hodně barevných náušnic, třeba žluté placičky, modré kytičky, růžové plastové foťáčky, zelené, modré nebo duhové čtverečky… a k tomu by se mi stříbrné (byť malé) náušnice zdály divné, prostě se mi ty náušnice, které nosím, zdají dost výrazné samy o sobě a obávám se, že náušnicí, která k nim neladí, bych to zabila.

firefly
527 příspěvků 16.6.12 19:14
@guinejskeprase píše:
Pokud jsou náušnice sladěny a jednotlivé páry se navzájem nepřebíjí, tak se mi to líbí. Sama mám v si v rámci pubertálních experimentů nechala udělat na jednom uchu dvě a na druhém tři, ale zaplním je bez ostychu i dnes. Nepřipadá mi to jako nic tak třeskutě extravagantního, abych se nad tím třeba i u žen 40+ pozastavovala. Stejně tak si myslím, že propíchnutí další dírky není zas takový „big deal“, aby nestálo za to to vyzkoušet, pokud to člověka láká :)Jinak co se týče té citlivosti. I když někomu bižu nevadí, tak většinou na hojení čerstvě propíchnuté dírky potřebuje zlato nebo chir. ocel. Logicky bych řekla, že při propíchnutí nové dírky může dočasně na bižuterii špatně reagovat i dírka již zahojená a po kompletním zahojení ouška se citlivost zase ztratí.

S tou citlivostí takhle je mi to jasné, nervala bych bižu do čerstvé dírky, ale slyšela jsem rpávě i „zaručené“ příhody typu, že někdo už pak nesnesl nikdy obyčejné kovy ani v původních dírkách.
Jinak já to jako big deal beru právě z toho důvodu, že si všímám, když někdo dírky má a má je prázdné a má jen jeden pár náušnic. Nějak se mi to nelíbí a vždycky si říkám buď nepíchat, nebo pořád nosit.

pixie
232 příspěvků 16.6.12 19:20

@firefly Občas se mi stane ještě dneska, že mi obyčejné kovy po delším nošení začnou vadit i ve starých dirkách, ačkoliv jsem s tím dřív problémy neměla. Ale stačí si jeden den náušnice nevzít, pak to přejde nějak samo, ani nevím, jestli je to těmi dírkami navíc nebo prostě jen tím, že mi ty náušnice zrovna nesednou…
Pokud ti přijdou prázdné dírky divné, tak bych si to promyslela, ale já to nevnímám ani u sebe, natož u cizích, vůbec mě netankuje, že mám jednu dirku volnou…

RoyalistGirl
75 příspěvků 16.6.12 19:25

@firefly Tak o tom nevím, zdá se mi to divné. Když někdo nesnese bižuterii, tak to se snad projeví už u prvních náušnic. Ale možné je na světě všechno =)
Holt si těch uší nějak moc všímáš (můžu tykat? =)). Každý máme něco, někoho rozčilují nenalakované nehty na nohou (vedlejší diskuze), někoho prázdné dírky v uších =)
Já je teda nosím pořád proto, že mi jednou zarostly přes noc =D Ale ty zadní pecky jsem taky občas nenosila (teď mám šroubovací kroužky, tak ty se prakticky nesundávají) a fakt by mě nenapadlo, že to někdo může považovat za faux pas =D
Trochu divné jsou prázdné tunýlky, to nevypadá nic moc, ale řekla bych, že většinou to člověk má kvůli hojení a ne že by chtěl pohoršovat veřejnost =)

monicka
566 příspěvků 16.6.12 20:03

Já mám v jednom uchu jednu dírku a v druhém tři - asymetrické se mi to líbí víc. Co se mi moc nelíbí je hromada stříbrných kruhů - když jsem si nechávala ty další dírky píchat byla to taková móda a nosilo to docela dost holek.
Náušnice nosím každý den, ale vzhledem k tomu, že mám většinu visacích, tak obvykle ty další dírky zůstávají prázdné. Toho, že někdo má v uších dírky a nemá v nich náušnice si nevšímám - na to, abych si toho všimla bych musela být k lidem blíž, než je mi většinou příjemné :).
Obvykle sice nosím kontaktní čočky, protože v brýlích vypadám jako Harry Potter, ale když už si brýle vezmu, tak náušice jen hodně nenápadné a stejně si v tom připadám divně. Je to ale asi tím, že brýle mám hodně výrazné - k jinému typu to vadit nejspíš nebude.
Jinak náušnice jsou jedna z mála výstředností, které v šatníku mám - elegantních párů ze zlata nebo stříbra mám málo, zato se vyžívám v papoušcích, kytičkách, pseudodrahém kamení a podobně. Proto obvykle neřeším, jestli mi ladí se zbytkem šperků - většinou totiž neladí :).

KKristýna
473 příspěvků 16.6.12 20:26

Ono s tou bižuterií hodně záleží na kovu. Mám padesát párů, ktery mi nevadí a mezi tím je zase dalších třicet, ktery v uších dlouho nesnesu. Máti mohla nosit cokoli, ale nechala si propíchnout břicho, blbě to zareagovalo a od té doby má vyrážku třeba jen z knoflíku na kalhotách a z naušnic může nosit jenom stříbro nebo ocel.

Coraline
1980 příspěvků 16.6.12 20:32

Ono dostat alergii může člověk třeba ve 40 letech a vyvolat se to dá asi lecčíms. Já jsem alergik od 11 - tenkrát jsem si jednou lehla do pampelišek a už to jelo - pyly, trávy, ovoce, kovy… :D. Ze spony od pásku mám občas vyrážku, ale náušnice z,,bižu" naštěstí celkem snáším. Ale ne víc dní po sobě, musím pak uším zase dát odpočinout ušlechtilejšími kovy:).

blacken
2464 příspěvků 16.6.12 20:36

Většinou se mi to líbí.
Měla jsem na jednom uchu dvě a na druhém tři. Nechala jsem si to propíchnout v 15 a líbilo se mi to. Momentálně jsem to nechala zarůst a mám na jednom dvě dirky a na druhém jednu.
Reakce okolí asi nijaká - ani rodiče nic nenamítali.
Víc se mi líbí asymetrické, ale záleží, jaké v tom člověk nosí náušnice. Pokud nějaké výraznější, tak rozhodně asymetrie. Ale líbí se mi třeba pecky-perličky - od největší k nejmenší - a pak zase vede symetrie.
Nelíbí se mi naopak kruhové náušnice. Nijak zvlášť to u okolí neřeším, zvažuju, že bych si nechala zase propíchnout třetí dírku, ale není moc čas. Je to pro mě tak trochu znak nějaké subkultury - punk, rock atd. U discantek se mi to moc nelíbí. Ale pokud v tom člověk nemá nějakou ujetou náušnici, tak to může být i součást elegantního zjevu i pro starší osobu. A spíš jde o konkrétní náušnice - když tam bude mít slepičí pařát a dvacet řetízků, tak se to asi bude tlouct s čímkoliv:-D
A prázdné dirky mě zaujmou jen u tunelů…

eveK
334 příspěvků 17.6.12 21:05

Mám je tam. Ale už pár let jsou prázdné a teď upřednostňuji symetrii. Mám to jako pozůstatek pubertální rebelie :-) Na ostatních mi to nijak nevadí, jen nemám ráda ty „tlusté“ naušnice. Moje máma je 50+ a ta je na rozdíl ode mně nosí. Sluší jí to.

NineOneOne
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.12 01:52

Budu trochu off-topic, ale nevzpomenete si některá, jak se říkávalo náušnicím… byl to hrozný hit na konci 90. let, „vzorované“ kroužky, prodávalo se to snad na každém stánku… většinou u toho měli velké malované korálky, u nichž se všichni svorně snažili tvrdit, že je to z Tibetu… stříbrná barva, v prohlubních „vzorů“ začernalé… prodávaly se většinou po jedné, nosívaly se právě do dalších dírek a byly celkem unisex. Vždycky to mívali na slavnostech na různých hradech…
Podobné tomuhle, ale vypadaly značně „olezleji“ - 

Musím si je zase pořídit. I když už asi jen na koukání. :))

Ziné
82 příspěvků 18.6.12 10:48
@NineOneOne píše:
Budu trochu off-topic, ale nevzpomenete si některá, jak se říkávalo náušnicím… byl to hrozný hit na konci 90. let, „vzorované“ kroužky, prodávalo se to snad na každém stánku…

Takové jsem také nosila. Mám jich doma ještě spoustu ve všech možných velikostech :-D
Nevím, jestli mají nějaký slangový název, běžně se prodávají jako „starostříbrné kroužky s filigránem“.

Lacrimosa
164 příspěvků 18.6.12 17:20

Zdravím. Také odpovím postupně:

Několikrát propíchnutý lalůček se mi líbí. Ovšem záleží na tom, jaké šperky si tam dotyčká osoba dá.

Osobně mám již na každém uchu celkem 2 dírky. Na jednom jsem mívala 3 + propíchnutou chrupavku (při převlékání pro mě dosti nepraktické a proto jsem šperk po čase vyndala). Pak jsem vyndala ještě jednu naušnici z lalůčku, nebot jsem zatoužila po symetrii :)

Reakce okolí nebyly nějak nezvyklé, akorát se mě pár lidí zeptalo na tu chrupavku, jestli nemám strach ohledně zasažení nějakého „významného bodu“:)

Určitě si myslím, že to není jen záležitost náctiletých (osobně jsem ještě mladá študentka), rozhodně tedy nejsem proti ani ve „vyšším věku“. Opět ale záleží na provedení a na zvoleném druhu ozdob.

Občas chodím bez naušnic v těch „hlavních dírkách“ (tam nosím výraznější) Sundám si je na sport, na spaní a pak záleží, jestli někam jdu a chci se parádit, tak si je zas zpátky nandám.

Pokud bych vyšla úplně bez naušnic, myslím, že by to snad ani nikdo nezaregistroval a nebyl by s tím problém. Nemyslím si, že by to vypadalo blbě.

Nosím i brýle (pravda, jen když musím) a myslím, že se mi s naušnicemi netlučou. Už také proto, že mám nejraději jednoduché pecičky. Barevné, stříbrné. Většinou nosím v první dírce větší a v té druhé menší. Případně pak nějaký jednoduchý tvar z chirurcické oceli.

Jinak obecně si, pokud jde o vícenásobně propíchlé ucho, všímám, jak jsou na uchu dírky píchlé (rovně X oblouček kopírující linii lalůčku, případně jiná místa) a jak jsou uspořádány šperky :D

MartinaMarie
123 příspěvků 21.6.12 13:55
asi to sem nepatří

Připadá mi odporné, když má někdo takové ty velké díry u uších, co je vidět skrz. Nevím, jestli se tomu říká plugy nebo jestli jsou plugy ty tunýlky, co se to takových velkých dírek nasazují místo naušnic. Ještě tak na klukovi, ale na dívce/ženě mi to připadá hnusné. Měla to jedna ze soutěžících v Hlasu ČeskoSlovenska, taková malá správně ulítlá holčina.

Jinak se mi líbí víc naušnic, symetricky i nesymetricky, záleží na člověku. Někomu to sluší moc bez ohledu na věk.
Sama vystačím s jednou dírkou v každém uchu, o větším počtu jsem nikdy neuvažovala, protože mám od mala dost starostí s těmi svými dvěma dírkami, i když nosím odjakživa jen drahé kovy.

RoyalistGirl
75 příspěvků 21.6.12 14:24
@MartinaMarie píše:
Nevím, jestli se tomu říká plugy nebo jestli jsou plugy ty tunýlky, co se to takových velkých dírek nasazují místo naušnic.

Plugy:

http://www.marre.cz/…_gepardi.jpg
Tunýlky/flesh tunnel:

http://www.marre.cz/…ho_dreva.jpg
A ty díry v uších jsou prostě díry =)
Odporné je trochu silné slovo, ale beru, že se to nelíbí spoustě lidí =) Ostatně je to modifikace, která není vlastní naší kultuře…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek