Vše o lesanách

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rosalyn
925 příspěvků 19.9.12 19:24
Vše o lesanách

Lesana - často se zde tento pojem zmiňuje, ale dosud neměl samostatné téma. :-) Teď nemám na mysli tu francovku Lesanu, ale označení člověka. Kdo je pro vás lesana? A je to dobře nebo špatně?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 19:27

Pod pojmem lesana si představuju holku s dlouhýma, nesestříhanýma a nebarvenýma vlasama s pěšinkou uprostřed, která vyznává ekologii, vegetariánka a vše musí být bio a nosí takoví ty bavlněné batikované a hlavně volné věci a vyznává mír a lásku.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 19:28

Já to slovo viděla prvně v životě tady a mám z toho dojem, že každá, co nemá nepadnoucí džíny, ale přesto se módnímu peklu nelíbí. Používá se to tady jako nadávka

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 19:32

Ja som na tom podobne ako Mujercita. Slovo lesana poznám až z MP a úprimne netuším čo znamená, ale myslím, že pre každého niečo iné.

Jetthro
1132 příspěvků 19.9.12 19:37

Taky jsem to slovo poprve videla tady, ale v podstate se tu tim oznacuje to, cemu ja rikam podelanej hipik..rozumej tedy s ideou hippies nic moc spolecnyho nemaji (mozna krome toho ze se nekteri moc nemejou) nebo o tom vi kulovy, mezi jejich oblibene obchody patri Sanu Babu a jine etno shopy, kosmetika musi byt nejlepe z konopi, v zadnem pripade si pred nimi nesmite dat steak (a nedejboze aby vam jeste chutnal), maji radi vsechny lidi na svete a dobre stravenej den je na paloucku u lesa, s programem citajicim pleteni vencu z kvetin, huleni travy, zhulene lezeni v trave, ritualni zapaleni vonnych tycinek a k veceru dodelani se flaskou zelene od Bozkova. Take nemaji radi konzumni spolecnost, ale shake v mekaci si daji s klidem. Vlastne je to takovej hybrid hipika, hipstera a posahanyho vegetariana (hur vegana). Bonus je, pokud takovy jedinec na filozoficke fakulte studuje nejaky alternativni obor.

(berte to samozrejme s nadsazkou ;) )

Příspěvek upraven 19.09.12 v 20:37

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 19:54

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:26

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 20:00

@Fretkodlak Přesně

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 20:05

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:08

Jetthro
1132 příspěvků 19.9.12 20:12

Ja jsem teda mela cest jen s par takovymi, na gymplu, a nemam je rada pro jejich vetisnou omezene svetanazory (ktere jsem tak nejak ironicky popsala vyse)..plus z nepochopitelnych duvodu, pokud jsou vegetariani, tak maji nevysvetlitelnou potrebu cloveku cpat jak je to maso spatny a ze by ho mel prestat jist a blaaablaabla..ja jim prece taky necpu ze by se mely treba ostrihat. Jinak to samozrejme berte s nadsazkou, at si kazdej dela a nosi co chce ;)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 20:15

@Fretkodlak Já mám teda spíš dojem, že pojem „lesana“ je tu užíván spíš pracovně :D než jako nějaká nadávka. Jinak vypadá neupravená takováhle lesana a jinak neupraveně vypadá ženská někde na sociálce s kupu dětí a když si něco koupí na sebe, tak je to nejlevnější a má to různé cinkrlátky, ale není schopná si umýt hlavu.
Já proti nim nic nemám obecně. Mám zkušenost jen s jednou holčinou, která vyznává Nebe lidem, je vegetariánka, má dlouhé nesestříhané nebarvené vlasy, nemaluje se, ale nosí pokud možno veselé fosforující oblečení všemožně na sobě - černá je zapovězená, že je hrubovibrační a díky tomu nebudete šťastní a veselí, zatímco přes barevné budete plní optimismu a budete tím pádem všem rozdávat lásku a mír. Taky jsou největší zlo různé čipy, aby si nás mohli mimozemšťané zotročit… nejhorší bylo, že to cpala všem lidem a neměla toleranci vůči nám masožravým a s klidem při jídle dodávala, že jsem jako chodící hřbitov. A byla vždycky mimo. Úplně. Mlela jen to svoje a o nic jiného se nestarala.
Moje jediná zkušenost s takovou lesanou však neznamená, že všechny jsou jistě takové.. jen je to taková asociace, co si člověk vzpomene na slovo lesana.

Sibyla
2646 příspěvků 19.9.12 20:23

Lesana ve smyslu, ve kterém jej používá Ada, od níž jej všechny máme, znamená přírodní odrůdu hippies. Popis @Jetthro a @seznam.mih je přesný, odmyslete si ovšem negativní tón, které obě dámy, věřím, použily s humorem. Na lesanách není nic špatného, je to prostě životní styl. Kdo ho ovšem nesdílí, nechce, aby jeho oblečení tak vypadalo.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 20:35

@Sibyla Já si nejsem tak úplně jistá, že negativní tón byl použit s humorem. S vaším vysvětlením pojmu bych souhlasila, taky bych bez zkušeností se zdejší diskusí tipovala něco takového.
Ale když se tady člověk trochu porozhlédne, vidí, že se ten pojem používá stejným tónem a stejně opovržlivě jako hnusosandály, voživení a co já vím, prostě ty všechny zdejší odporná slova, která v podtextu nesou „osoby nehodné dýchat stejný vzduch s nadčasovou elegancí“.

rice
356 příspěvků 19.9.12 20:40

Nemyslím si, že by téma bylo šťastně zvolené - ačkoliv třeba Rosalyn sama proti lesanám nic nemá. Je to prostě označení skupiny lidí - všichni intuitivně tušíme jaké - které nadto každá z nás vnímá trošku jinak - posouváme si hranice tak, jak nám vyhovuje.

Je zbytečné je rozebírat, protože k nějaké univerzální pravdě nedojdeme z výše zmíněných důvodů.

Naopak bych si troufala tvrdit, že se diskuze zaplácne příspěvky, ve kterých se jejich autorky chopí příležitosti ukázat se v lepším světle, potvrdit si vlastní nadřazenost nad těmi „otrhanými, nemožně alternativními studentkami fildy“ nebo „bláznivými neumytými bio vegetariánkami“. Prostě hejtovací téma jako blázen - něco ve smyslu „co si pomyslíte o holce, kterou uvidíte s neoholenýma nohama“, to jsem taky obracela oči v sloup. Trochu tolerance, lidi. A nedělejte ze sebe svými výroky hlupáky, pokud to není nutné.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 20:46

@rice Všichni budem k sobě krásně tolerantní, budeme se každý k sobě respektovat, ignorovat všechny kolem nás a tyhle stránky můžeme rovnou zavřít, protože nám budou všichni kolem naprosto ukradení.

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.9.12 20:52

Rozlišujte prosím Adu, která opravdu tyto pojmy používá dost drsně až vysmívavě a diskutující tady. Dost jich používá pojem lesana tak nějak mile, s láskou a s humorem:-)
Ada slovo lesana rozhodně nevymyslela, znám to slovo od gymplu. A nemyslím, že je to nadávka, ani že lesany jsou protivné veganky. Takoví ti agresivní alternativci, kteří jsou nepříjemní a nadávají na ten hnusný konzum, ti mám pocit, že se neoblékají jako lesany. To bývají spíš jiné typy (podle mé zkušenosti). Lesany, které jsem znala na gymplu, bývaly fajn.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 20:52

@seznam.mih
Vidíte, a mně tyhle stránky začaly konečně připadat přijatelné, protože jízlivé pošklebování a předhánění se, kdo vymyslí víc urážlivý výraz, pod Adinými články, se tady podstatně omezilo, a ukázalo se, že v diskusi se komunikuje docela normálně. Škoda, asi to byla jen iluze nebo dočasná změna.

rice
356 příspěvků 19.9.12 20:58

Barbucha: jenomže pes je zakopán v tom, že agresivního alternativce někdo jiný označí za lesanu nebo si někoho takového pod tímto pojmem vybaví (nebo taky ne, ale – definici nemáme a osobní vnímání a výklad je silně rozkolísaný).
A dál se musím přiznat, že můj pocit z diskutujících tu, je přesně opačný :-) Souhlasím spíš se Sybilou - v Adiných článcích je to terminus technicus, v diskuzích pejorativní označení.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 21:00

@mujercita A proto se mi tu líbí, že tu jsou ženy rozumné se svými názory, se kterými můžu a nemusím souhlasit. To je krása diskuzí ne? :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 19.9.12 21:09

Diskuse je především taková, jakou si ji uděláme. Když se vám něco nelíbí, nebo Vám to připadá přes čáru, tak to určitě napište. Já to dělám pořád, už si připadám jako místní moralista a pravdoláskař:-)
Jinak souhlas, každý si pod pojmem lesana představí něco jiného, proto jsem psala, co to evokuje mně.
A k té Adě, ne všechny její výrazy mi vadí, některé jsou vyloženě vtipné. Co se mi nelíbí, že v článcích podněcuje k tomu výsměchu a k užívání velmi urážlivých výrazů atd. Ona je pro spoustu lidí guru, má vliv, tak by každé slovo měla vážit 10 krát. Ale to je off topic.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.12 21:16

Která nemá ve svém životě období Lesany, ta nic neprožila.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 19.9.12 21:20

Jednu takovou „lesanu“ znám a mám ji moc ráda. učí na VŠ, zkoumá na místě přírodní národy (nějaké ty pralesní indiány aj), pomáhá postiženým dětem, neholí se, do práce chodí v kostýmku a lodičkách (aj jaj, chlupaté nohy, no), věnuje se rodině a svůj přístup k životu nikomu nevnucuje. i lesana může být dámou:-)
oděvní styl lesana - batikované triko, sukně po kotníky a trekové sandály plus žebradlo neodsuzuju, když je v souladu s nositelkou (a pokud se tato pravidelně myje:-). agresivní ekologistky, které neopomenou žádnou příležitost vyjádřit svou převahu „nejim zviřátka, tak jsem lepší“ - ty nemůžu vystát.

Khajka
506 příspěvků 19.9.12 21:26

„@Já První Sakra, tak to jsem asi "neposkvrněná panna“ :-D Ale popravdě, chodila jsem ve všemožně nemožných typech oblečení, vypadala všelijak, ale k lesanovitosti ve smyslu, jak ho na MP chápu, jsem nějak nedokonvergovala…

Příspěvek upraven 19.09.12 v 21:32

Khajka
506 příspěvků 19.9.12 21:28

A omlouvám se, spojení neposkvrněná panna mělo být v uvozovkách a se smajlíkem :-D, nějak jsem to nevychytala, ups…

P. S. Už jsem opravila ;-)

Příspěvek upraven 19.09.12 v 21:33

666mahu
1490 příspěvků 19.9.12 21:31

Tak čtu, co se dozvím, protože ani já nevím, co to vlastně lesana je.
Myslím, že něco jako to, čemu můj muž říká přírodní typ. Nijak mi nevadí, dokud nepřistupují coby příslušnice hnutí Greenpeace a nevnucují mi své(jejich) názory, nepoučují a nekorunují to tím, že jim mám za jejich řeči přispět.

kacenka.smile
428 příspěvků 19.9.12 21:40

Já beru ten pojem lesana zde čistě vzhledově. Neupravená žena s dlouhými neupravenými vlasy, v pytlovitém, často batikovaném oblečení se sandály na nohou nebo bosky. Dál nemám potřebu přemýšlet nad tím, jaká je a není.
Může to být klidně veganka, která svoje názory bude nutit ostatním, nebude tolerantní, všechno, co se nebude slučovat s jejím názorem bude špatné, bude pyšná na to, že o sebe nedbá jako zbytek hloupých konzumních ovcí. Nebo to může být milá holka, veganka, která miluje zvířata, angažuje se v útulku, věnuje se třeba ručním pracem, a i přes svoje názory na svět je tolerantní vůči jiným a svůj postoj nikomu nenutí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek