Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (40) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »

EmilyG.
1061 příspěvků 16.03.17 15:35

@Judy24 v Levných knihách mají brožovanou knihu o háčkování s návody.

Janettali
25 příspěvků 16.07.17 09:11
letné topy

Moja práca

Jahudka64
41 příspěvků 19.10.17 11:37

Já jsem si vždycky pletla rukavice, a čepice:)

Uživatel je onlinevlm
4239 příspěvků 19.10.17 18:28

@Jahudka64 kdy vždycky?

trnk
306 příspěvků 28.08.18 16:27

Neměl by někdo zájem (za odvoz) o starší časopisy Praktická žena? Jedná se o ročníky 7/1991 - 7/1992, 1994, 1995, 1996, 1997 a č. 2-5, 10/1998. Jsem z Prahy. V případě zájmu pište, prosím, do SZ.

zwedavka
960 příspěvků 15.09.18 16:21

Dámy, studovala jsem návod na přetočený nákrčník möbius. Potřebovaly bych si potvrdit, jestli jsem to pochopila. Takže nahodím na kruhovou jehlici n. 4 krátké, jednou přepletu a než uzavřu kruh, tak to jednou přetočím?

Temperance
1049 příspěvků 15.09.18 23:37

@zwedavka A který návod jste studovala? Já jsem zkusila tento https://youtu.be/LVnTda7F2V4, protože mi přišel nejjednodušší. Nic se nepřetáčí, jen to chce hodně dlouhou kruhovou jehlici, to první očko odsunout zhruba do jeji poloviny a pak začít nahazovat. Při práci máte pořád tu jehlici ve dvojité smyčce. Já testuju vzorek, nemám představu, kolik oček mám nahodit. Jak jsem psala ve stěžovacím vláknu, proces vzniku je docela vzrušující ;-)

xSx
434 příspěvků 29.09.18 21:20

Jsem si tu cetla o nakrcnikach, tak jsem si dva vyrobila

xSx
434 příspěvků 01.10.18 12:52

jinak bych ještě vlastně ráda nadhodila dotaz, kde nakupujete příze? Já většinou v galanterii narážím jen na akryl, případně vlnu a ta zas děsně kouše. Máte zkušenost s jinými materiály? Díky

květušína
121 příspěvků 01.10.18 13:03

@xSx já obvykle objednávám ve Vlnapu mají tam směsové příze s vlnou i 100% vlněné. Posílají zdarma i vzorník (katalog).

https://eshop.vlnap.cz/Default.aspx

a nebo Toptex, tam jsem už dlouho nic nekupovala a dříve tam měli hlavně bavlněné a viskózové příze, ale koukám, že přidali i směsové s vlnou

http://www.toptex.cz/

DRW
2021 příspěvků 01.10.18 14:31

@xSx kouse jen nektera vlna, vetsinou ta, co dostanete pod 100/100g Kc. Nekouse merino vlna. Vlnene materialy urcene pro male deti ty by nemely kousat ze sve podstaty a vetsinou tomu tak je. A pak kombinace vlna+hedvabi, vlna+hedvabi+kas­mir/yak/alpaka/mo­hair. Samotna alpaka nebo mohair lehce skrabat muzou, ale zase jde o kvalitu toho vlakna. Kombinace vyse zminenenych materialu a bavlny je dobra. Bavlna nekouse, ale moc nehreje :) Viskoza jako primes neni na skodu. Krome ponozkove prize je dobre si dat pozor na jakykoliv akryl/polyamid/ny­lon etc.
A ted odkud a za kolik, ja osobne nakupuju z www.vlnenesestry.cz nebo www.katrincola.cz, www.donegal.cz (irska vlna) ci https://www.studio-lana-art.com, asi je jich na ceskem trhu vice, ale tohle jsou mi favorite. na hodne kvalitni kousky si klidne odlozte i 500 Kc/ks, Dobra cena za 50g je okolo 3 euro, tj cca 75 Kc. Jinak doporucuji bud stranky vyrobce nebo zahranicni galanterie. Na FB je nekolik dobrych stranek o pleteni, kde vam poradi nejen s prizi, ale i s technikou pleteni, nektere vyrobky sice patri do pekel horoucich, ale pletarky jsou v vetsinou zdatne a zacatecnice neodradi. Muj favorit jsou vlnene sestry nebo pleteni a hackovani, radirna, chlubirna nebo pak zahranicni anglicke ci nemecke.

květušína
121 příspěvků 01.10.18 15:23

@DRW ach, chtěla bych všechny donegal vlny a myslím si, že aspoň jednu barvu budu nutně potřebovat. :)

Ještě jsem si vzpomněla na příze DROPS, ale nemám s nimi zkušenost.

https://www.garnstudio.com/yarns.php?…

Já teď pletu patchworkovou šedo žlutou deku ze zbytků a páraných vln, asi to bude dílo století. :)

Příspěvek upraven 01.10.18 v 17:11

xSx
434 příspěvků 01.10.18 16:43

@DRW @květušína diky moc za rady. Jsem si rikala, ze bych se pustila do svetru, ale kdyz koukam na ty ceny a spotrebu (11 klubek na ten, co mam na mysli), tak asi zustanu u cepic :( jinak sleduju youtube a sama si domyslim, nemam ambice na slozite vzory a umim jen hackovat, pleteni mi nikdy moc neslo.

květušína
121 příspěvků 01.10.18 17:09

@xSx já umím zase plést a háčkovat jen trochu. Zrovna včera jsem říkala dceři, že svůj první svetr jsem si upletla v 6. třídě. Ale čepici jsem snad neupletla ani jednu. Háčkuji jen drobnosti a když potřebuji něco obháčkovat. Do větších projektů se nepouštím. :)

Sided
11 příspěvků 01.10.18 17:33

@květušína Garnstudio sleduju a hodně podle nich pletu. Nakupuju Drops a velká spokojenost, navíc návody opravdu odpovídají a jsou srozumitelné. Největší výběr mají na Ganella.cz, co nemají skladem, není problém objednat (ale většinou mívají skladem vše, co potřebuji).

Yello
24 příspěvků 01.10.18 17:52

Ahoj, Měla bych dotaz ohledně vlny - kde ji nakupujete?? Hledám hlavně přírodní příze. Děkuji

DRW
2021 příspěvků 01.10.18 18:53

@Yello moje odpoved viz vyse a pak google a vyhledavani podle znacek, cteni slozeni etc.

Prirodni prize jsou hedvabi, kasmir, angora, alpaka, mohair, bavlna, bambus, viskoza, len (ano viskozove vlakna jsou vlakna rostlinneho puvodu, patri k nim i modal napr.), merino, 100% vlna, yak. A pak uz jen zalezi na vas. Samozrejme kombinace vyse uvedenych vlaken meni vlastnost vysledneho vlakna.
U hedvabi, kasmiru, mohairu, alpaky, yak je treba pocitat s tim, ze pri pleteni se vytahne a musi se susit vodorovne, je to vseobecne vlastnost zivocisnych vlaken, takze pokud to povesite vytahne se, co to da. Vyjimkou je uprava superwash, kdy vlna je upravena tak, ze uz neplstnati a nevytahuje se.

Rostlinna vlakna se nektera srazi, ale tvar drzi dobre.

Vsechno co je akryl, nylon, polyamid, polyester etc. jsou vlakna umela. Vyjimku tvori kvalitni ponozkove prize, kde je i chtene, aby klubicko obsahovalo mezi 10-25% nylonu ci polyamidu, protoze ponozky dele vydrzi a drzi pekne tvar. Navic se pletou na jehlic 2-3 mm vetsinou. Cim mensi cislo, tim pevnejsi ponozka a dele vydrzi.

Protoze to neni, tak jednoduche, jak to vypada je u prirodnich vlaken jeste rozdeleni podle poctu niti ve vyslednem vlakne, jeho sily etc.

FB pletarske skupiny jsou zdrojem rad, inspiraci etc.

DRW
2021 příspěvků 01.10.18 18:56

@xSx ja byt vami tak bych se toho nebala, s hladce a obratce vyrdrzite hodne dlouho a tech vzoru je nespocet, chce to jen se nebat. Umim dobre oboji: pleteni i hackovani. Presto pletu radeji a vice. Hackovani nema tolik moznosti, pokud nehackujete tuniskou technikou, tam obcas nektere vyrobky vypadaji jako pletene.

DRW
2021 příspěvků 01.10.18 19:01

@květušína

Drops ma vlnu kvalitni a nekvalitni, je to sazka do loterie. Pletu obcas z jejich baby merina pro miminka v mem okoli a nikdy jsem nemela problem. Moje sestra pletla deku do kocarku svemu vnouceti a po vyprani to mohla rovnou vyhodit. Objednavaly jsme najednou, jen kazda jiny set barev, muj bily set ke krtu (obleceni + deka) prezily i nasledne pouzivani a dnes ho neter pouziva i u druheho ditete. Takze stacila jina barva a stejny typ jina kvalita. To same s jejich alpakou koupenou pred 3 lety bez problemu, neskrabala a barva odpovidala popisu. Letos ta sama barva podle cisla, barva jina a vlna skrabe.

xSx
434 příspěvků 01.10.18 21:36

@DRW díky. Myslím, že se i k tomu pletení dostanu. Nicméně chci si uháčkovat tohle https://www.yarnspirations.com/…009567M.html
a nějak tápu ohledně příze, má to být na háček č. 9, nicméně doporučená příze je na háček 6,5. A taky bych chtěla, aby to tak pěkně splývalo, nechci nic moc trčavého. Mno a když už objednám těch 11 klubek, tak si chci být jistá. No nic, asi se na to budu muset vyspat. Díky za tipy

Judy24
699 příspěvků 02.10.18 09:14

@xSx Rozumím těm problémům s cenou. Pokud by vám stačil akryl, tak doporučuju Red Heart řadu soft. Nechápala jsem, co na tom všechny ty američanky vidí (naučila jsem se háčkovat teprve loni a podle youtube), ale pak jsem si jedno koupila a je to fakt příjemná příze.
Ale zase je samozřejmě otázka, jestli kupovat relativně levnou přízi na něco, s čím strávíte hodiny a hodiny ruční práce.

Já jinak nakupuju nějčastěji přes internet (buď v Lana Art - zasílají na požádání i vzorky, nebo co najdu) a občas skočím v Praze do ""Moje klubko"":http://www.mojeklubko.cz/ . Mají tam hlavně ty zmiňované Drops.

A poslední dobou se hlavně snažím už žádnou přízi nenakupovat. :D Mám toho plný šuplík.

if5
182 příspěvků 02.10.18 10:44

@xSx Ten rozpor v číslování může být dán právě tím, aby výsledek byl splývavý a měkký - větší háček dělá větší oka.

xSx
434 příspěvků 02.10.18 11:03

@if5 mno tomu asi rozumím, ale ono jde o to, že určitý počet ok dělá nějaký rozměr. Chtěla bych to trefit co nejpřesněji, protože se obávám, že to nebudu umět přizpůsobit, když to bude hodně mimo.
@Judy24 s cenou už jsem se smířila, do tisícovky se vejdu s nějakou směsovkou, to není tak strašné. ty hodiny práce ale budou :D

květušína
121 příspěvků 02.10.18 11:43

@xSx přiznávám se, že úplně přesně nechápu, v čem je problém, proto se už dopředu omlouvám, jestli má odpověď bude mimo. V návodu je příze o návinu 109 m na 100 g. Neboli to taky můžeme přepočítat na 104,5 m na 50 g, záleží o jaké gramáži budou klubka vlny, kterou chcete koupit. Pokud si tedy chcete pořídit přízi dle vlastního výběru a nechcete dopočítávat sloupky a řady, důležité je, aby měla stejný nebo aspoň velmi podobný návin. Jaká je uvedená doporučená síla háčku či jehlic na etiketě příze není zas až tak podstatné.

A jinak pulovr vypadá moc pěkně na té paní s brýlemi, taky by se mi takový líbil.

xSx
434 příspěvků 02.10.18 12:08

@květušína jj, už jsem si toho taky všimla :D jsem včera byla unavená z vymýšlení co přesně si koupit. Ale jinak díky. Mně se právě ten svetr líbí hrozně moc, uplně jsem se do té představy zažrala a nechce mě to pustit.

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
 Váš příspěvek

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

Autor: Janča

Říká se, že maminka má vždycky pravdu. Před pár dekádami let jsem o... Celý článek