Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (53) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
květušína
212 příspěvků 02.10.18 12:11

@xSx ano, je moc hezký, snad ještě nakonec začnu litovat, že neumím háčkovat. :) Asi si budu muset najít podobný, ale pletený. :)

Temperance
1622 příspěvků 02.10.18 14:11
@květušína píše:
V návodu je příze o návinu 109 m na 100 g. Neboli to taky můžeme přepočítat na 104,5 m na 50 g.
???
xSx
630 příspěvků 02.10.18 15:10

@Temperance asi tam mělo být 54.5

květušína
212 příspěvků 02.10.18 15:41

@Temperance @xSx ach ano, samozřejmě tam mělo být 54,5 m. Přiznávám, že jsem docela roztržitá osoba, ale dnes mám po jednom bolestivém vyšetření, tak snad mě to aspoň pro tentokrát omlouvá :)

Temperance
1622 příspěvků 02.10.18 16:01

@květušína Tak se brzy zotavte!

DRW
2039 příspěvků 02.10.18 16:09

@xSx osobne bych s tim vetsim hackem nemela problem, vetsina modelu byva upletena vice lidmi (testovano). Navic si muzete udelat zkusebni vzorek. Me se ten kousek libi, Cena za to klubicko je vysoka, ale Bernat jako prize je kvalitnejsi nez Red Heart. Takze je na vas, co koupite. Ja bych to klidne uhackovala z cotton merina od Dropsu. Bylo by to teplejsi a napohled mozna i hezci.

tech 109m/100g divala jsem se primo na klubicko a je to smesovka 80%akryl, 20%vlna

Yello
42 příspěvků 02.10.18 17:10

@DRW děkuji za skvělý rozbor, jsem začátečník, tak je každá rada drahá:) a kouknu, kde nakupuješ vlny. Sháním jemnou vlnu na dotek, ale silnější. Zatím, ty které jsem ošahala, byly dost kousavé.

xSx
630 příspěvků 02.10.18 22:22

@DRW dneska jsem koupila na zkoušku Andes od Dropsu (65 vlna, 35 alpaka). Koupila jsem jednu, není to nejlevnější, ale uvidím, jak to bude vypadat, až kousek uháčkuju a pak se rozhodnu :) zatím to nevypadá nejhůř. Pak dám vědět. Díky.

takvselijak
291 příspěvků 02.10.18 23:26

@Yello Já kupuju taky DROPS, mívají velmi dobré ceny. Z tlustších přízí mám zkušenost jenom s Big Merinem. Mám z ní moc příjemnou čepici, mimochodem merino nekouše snad nikdy, ale bylo to jako plést žvýkačku. Je opravdu extrémně pružná, takže to chce spíš menší jehlice a vhodný vzor. Ostatní příze mám spíš tenčí, dva svetry mám rozpletené z Puny a Nordu. Obě mi přijdou velice příjemné a nekousavé. Potom mám ještě v zásobě Limu (ano, byly slevy, no nekupte to) a ta mi takhle na pohmat přijde trošku hrubší, tak jsem na ni zvědavá. Jinak pokud byste nemohla sehnat hrubší přízi, tak se dá použít i tenčí dvojitě.

xSx
630 příspěvků 03.10.18 01:25

@takvselijak tenci dvojite mi prisla na mysl… Merino se mi libi, mam cepici ze smesovky 50 akryl 50 merino a je to strasne prijemne hladke a jemne. Jak se znam, tak tech svetru napletu zas milion, nez mi odejde zrak nebo zada :D

xSx
630 příspěvků 12.10.18 11:07

Tak a je hotovo. Byl to opruz, ale zvladla jsem to. Mam k tomu akorat par poznatku - nedoslo mi, ze to budou takhle netopyri rukavy a svetr je kratsi, nez je mi mile. Respektive ten rozparek vede celkem vysoko. Ale jinak jsem na sebe desne pysna, ze se mi podarilo vyrobit po tech cepicich takovyhle kus obleceni :)

delinka81
10 příspěvků 17.10.18 09:29

Parádní,z jaké vlny jste nakonec háčkovala?

xSx
630 příspěvků 17.10.18 10:14

@delinka81 pokud reagujete na mě, tak je to z příze Drops Andes, viz výše.

DRW
2039 příspěvků 17.10.18 20:35

@xSx mate to velmi hezke, nejspis ten zbytek, co mam doma jeste jednou zpracuji.

Yello
42 příspěvků 01.11.18 10:37

@takvselijak Děkuji. Od Dropsu nyní zkouším:)

giuliettka
3863 příspěvků 04.12.18 18:08

Idem si zase pre pomoc. Keď je na schématu pomlčka dolu, tak pomocná ihlica je k sebe? A keď je dolu, tak pomocná ihlica od seba? Alebo ako?

DRW
2039 příspěvků 04.12.18 21:13

@giuliettka tady jsou graficke znacky http://www.rucni-pleteni.eu/…opisech.html pro ruske navody.

giuliettka
3863 příspěvků 05.12.18 15:35

@DRW Wauv, nech vám to pánboh vynahradí na deťoch, vnúčatách aj pravnúčatách. Ste úžasná.

pavka_l
920 příspěvků 06.12.18 09:14

@giuliettka prosím, prosím, jak vypadá upletený vzor podle toho návodu? Nebylo by foto?

xSx
630 příspěvků 19.12.18 10:34

nahazuju další dotaz - pustila jsem se do pletení :D a chtěla jsem se zeptat, jak pletete - continental nebo english style (příze v levé nebo pravé ruce)? Protože jsem zkoušela oboje a přijde mi, že ten vzor vypadá trochu jinak. Nebo někde dělam chybu. Dík za odezvu.

giuliettka
3863 příspěvků 19.12.18 15:34
@pavka_l píše:
@giuliettka prosím, prosím, jak vypadá upletený vzor podle toho návodu? Nebylo by foto?

Ja som prehliadla vašu otázku. Prepáčte.

Temperance
1622 příspěvků 19.12.18 17:07

@xSx Já tedy nejsem žádná extra pletařka, ale dokud se Vám neozve někdo povolanější, tak aspoň můj skromný názor: Myslím, že nezáleží ani tak na tom, na které ruce máte namotanou přízi (já na levé), ale spíš jak nabíráte očka. Navedlo mě to, jak píšete „continental vs. english style“. Hladce je, když se očko nabere zespoda a ve výsledku je nepřekřížené, anglicky hladce se nabírá seshora a ve výsledku je překřížené. Obrace to jde taky, ale anglicky obrace se mně osobně plete dost špatně (možná neznám ten správný fígl). Laicky odhaduju, že možná podle toho, jak pleteninu držíte, se nabízí jeden nebo druhý způsob nabírání oček (ale to se jen domýšlím, nikdy jsem to nezkusila). Pak ovšem výsledek opravdu bude vypadat jinak.
Tak, zkušené pletařky, kde jste?

DRW
2039 příspěvků 19.12.18 18:05
@xSx píše:
nahazuju další dotaz - pustila jsem se do pletení :D a chtěla jsem se zeptat, jak pletete - continental nebo english style (příze v levé nebo pravé ruce)? Protože jsem zkoušela oboje a přijde mi, že ten vzor vypadá trochu jinak. Nebo někde dělam chybu. Dík za odezvu.

Nemel by byt rozdil ve finalni pletenine, evropsky/nemecky/continental styl pleteni je jednodussi. English/americky je trosku slozitejsi, ale jinak na rychlost je stejny. Pak lze jeste pouzit tazeni nite okolo krku. Plette tak, jak vam to vyhovuje a jak vam to jde prirozene. Ja mam nit volne okolo leveho ukazovaku, klidne i 2 pri pleteni dvoubarevne pleteniny.

DRW
2039 příspěvků 19.12.18 18:08

@giuliettka uz pletete a z ceho? Mam pocit, ze jsem to videla na FB v nejake pletarske skupine, dokonce nove upletene.

xSx
630 příspěvků 19.12.18 22:46

@Temperance @DRW díky za odpověď, už jsem chybu našla. Opravdu to bylo nabíráním oček, u continental (levá ruka) jsem je nabírala blbě. Díky za odezvu, až dokončím to veledílo, tak se tu třeba zas pochlubím :)

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek