Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (53) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
3843 příspěvků 08.03.19 19:56

Prosím nájdite mi niekto vzor na ten bielý polštář. :-D

bao-baba
311 příspěvků 17.03.19 23:18

Nevíte prosím někdo, jak se háčkuje tento vzor?

cerruti
563 příspěvků 17.03.19 23:44
bao-baba
311 příspěvků 18.03.19 09:31

@cerruti
Děkuji mnohokrát!

Temperance
1607 příspěvků 18.03.19 17:36

@giuliettka Ještě ho hledáte? Našla jsem toto: http://avercheva.ru/?…, odhaduju, že princip bude podobný.

giuliettka
3843 příspěvků 18.03.19 17:40

@Temperance Nie, sestra si to našla. Ja som už 20 rokov neplietla, ja by som to asi nedokázala urobiť podla niečoho podobného. :-D

květušína
212 příspěvků 27.05.19 19:36

Konečně jsem dokončila deku ze zbytků a vypáraných svetrů. Vypadá lépe, než jsem čekala.

Temperance
1607 příspěvků 28.05.19 13:27

@květušína Moc hezká :-) To jste někde našla, nebo jste si to celé vymyslela?

květušína
212 příspěvků 28.05.19 15:28

@Temperance Děkuji. Ne, nedělala jsem deku podle žádného vzoru, jen se mi nakupily párané vlny z šedých svetrů, jeden žlutý dětský svetr plus nějaké zbytky a zrovna to byla barevnost, co se mi hodila. Vzory jednotlivých čtverců jsem si buď vymyslela a nebo vyčetla z časopisů. Ještě že jich mám tolik. :D

Temperance
1607 příspěvků 02.07.19 11:52
už jsem to zase udělala :-(

Od kamarádky bývalé pletařky (bývalé, protože karpály) jsem před časem dostala osm desetidekových přaden 100% vlněné bordó příze. Na Dropsu jsem objevila geniální návod na svetr - geniální proto, že se plete kromě lemů jen hladce a navíc vcelku od krku dolů bez sešívání (nerada sešívám).
Udělala jsem si vzorek, přepočítala oči a řady na tloušťku příze, pustila si Četnické humoresky a dala se do díla. Po vypletení dvou přaden (sedlo a jeden rukáv) jsem zjistila, že má každé z nich jiný odstín. Pak teprve jsem začala kontrolovat čísla šarží a ano, tušíte správně: sedm přaden je stejných, jedno jiné a samozřejmě tím jiným jsem začala.
Nejsmutnější na tom je, že tuto chybu jsem už před lety udělala… a šťastně na to zapomněla. Utěšuje mě jen to, že do zimy je ještě daleko a letošní dovolená přede mnou :-)

LorelaiH.
3216 příspěvků 02.07.19 12:39

@Temperance jj, jiné šarže jsou peklo. Já jsem si takhle pletla čelenku, zhruba v polovině mi došlo klubko (copánkový vzor, takže spotřeba velká, navíc klubko malé) a začala jsem druhým! Až po několika týdnech nošení jsem při umělém světle zářivky zjistila, že jsou to jiné odstíny!!! Přitom na denním světle nebylo nic vidět!

Temperance
1607 příspěvků 02.07.19 12:45

@LorelaiH. Jojo, mně to taky prozradila ledková žárovka, klasické držely h… - bobříka mlčení.

květušína
212 příspěvků 02.07.19 14:29

@Temperance jak se znám, stalo by se mi to samé. Já teď taky pletu svetr z návodu Drops a taky v celku od shora dolů. Musela jsem vypárat trup včetně sedla vyplétaného norským vzorem, jelikož svetr byl o 5 cm užší než v návodu. Moc se to nedalo na těch kruhových jehlicích změřit, takže jsem pletla a pletla a pak jsem to dceři zkoušela a než bych to dopletla, bylo by jí to malé. A to jsem měla ještě o něco tlustší přízi. Takže pletu znovu o velikost větší a na větších jehlicích. Ale že jsem měla zrovna PMS, tak i slza ukápla. :D

Mimochodem, na Drops mají 40% slevu na některé bavlněné příze. Už mlčím.

Temperance
1607 příspěvků 02.07.19 14:45

@květušína Jj, o té slevě vím ;-)

Temperance
1607 příspěvků 19.07.19 14:02

@květušína Jak se má Váš svetr? Já jsem teď zhruba tam, kde 2. července. Akorát že jsem se rozhodla taky pro větší velikost (ta původní by sice šla, ale když už jsem párala, tak větší bude komfortnější). A protože nemám ráda zbytky, usmyslela jsem si, že po sedle upletu napřed rukávy a pak event. přizpůsobím délku svetru množství příze. Jenže to jedno přadeno mi na sedlo nestačilo, tak jsem vypletla i druhé a teď se tedy pustím do těch rukávů. Pletu jen po chvilkách večer podle toho, jak moc jsem utahaná - no ale „času dost, nač ten shon“ ;-)

květušína
212 příspěvků 19.07.19 14:34

@Temperance děkuji za zeptání, celkem to postupuje, alespoň jsem zatím nemusela párat. Konečně se mohu bavit o pletení s někým jiným, než s mámou a švagrovou, v mém přímém okolí totiž nikdo nesdílí takovou vášeň pro pletení jako já. :D
Dokonce se mi zdá, že teď, když je dítě pryč a mám na ruční práce víc času a pořád se hrabu ve vzorech a střizích a taky více pletu, mě ani tolik netrápí migrény. Asi mám konečně dostatek času na relaxaci podle svých představ.

Určitě budu muset doobjednat (a nebo taky zkrátím svetr), tak snad nebude doobjednaná příze v jiném odstínu. Mám upletený celý trup a začala jsem rukáv. Trup mám zakončený, ale ještě jsem přízi neustřihla, musím počkat 14 dnů, až se dcerka vrátí od svého tatínka, aby si svetr vyzkoušela, jak je jí dlouhý. Ale nevadí, mám rozdělaných (nedokončených) více projektů. :D.
Velmi se mi líbí toto pletení se shora v jednom kuse, jelikož se u toho skoro vůbec nestříhá příze, ale vyplete celé klubko, takže, když se musí párat, vypáře se vždy celé klubko a ne x menších. Snad chápete, co mám na mysli.

Mimochodem pletu dceři tento (v tmavě modré), ale delší, než je na obrázku:

pak bych chtěla udělat tento pro sebe:

Temperance
1607 příspěvků 19.07.19 15:17

@květušína Ty jsou oba MOC hezké :-)
Já jsem si vybrala tento: https://www.garnstudio.com/pattern.php?… - nejde mi zkopírovat obrázek, tak posílám odkaz.
A jo, nedokončených projektů taky pár mám ;-) Na jednom anglicky mluvícím fóru se jim říkalo UFO (unfinished objects).

květušína
212 příspěvků 19.07.19 17:09

@Temperance UFO : D

cerruti
563 příspěvků 22.07.19 15:48
Poradite mi ako na tie značky.

Poradite čo znamenaju tie značky?

cerruti
563 příspěvků 22.07.19 15:49

A teraz neviem prečo mi to píše 2krat.

Temperance
1607 příspěvků 22.07.19 16:32

@cerruti Nejsou to řetízková oka a dlouhé sloupky?

Demode
1951 příspěvků 22.07.19 18:19

@Temperance Jo, taky bych řekla řetízek a dlouhý dvakrát nahazovaný sloupek.

cerruti
563 příspěvků 22.07.19 19:05

@Temperance @Demode ďakujem. Idem skúšať.

květušína
212 příspěvků 22.07.19 20:24

Konečně jsem dokončila již dávno rozpletenou halenku, čekala roky jen na všití rukávů.

Temperance
1607 příspěvků 23.07.19 07:43
@květušína píše: … čekala roky jen na všití rukávů.

A to je jeden z důvodů, proč mě tak nadchl svetr pletený vcelku odshora dolů :-D Akorát mě mrzí, že to nejde u véčkových :-(
Před časem jsem si upletla jeden nesešívaný kardigan napříč. Prostě jen obdélník, v místě budoucích rukávů příslušný počet ok pomocnou nití, pak jsem ta oka nabrala a rukávy upletla kruhově. Jediné dva krátké švy na ramenou. Foto nemám, v případě zájmu dodám.

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek