Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (68) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EJK
266 příspěvků 15.10.19 09:11
@cerruti píše:
@EJK ďakujem. Preložím si to. Ak nebudem vedieť, vratim sa sem. Len ešte otázku to prechodene očko, preberiem obratene? Ak ano tak mi ten vzor dava konecne zmysel.

Áno, je to brioche, 1 hladko, 1 s nahodením prebrať obratko.

xSx
713 příspěvků 16.10.19 09:29

Od včera je výprodej Alpak vln na Dropsu, jen tak mimochodem :)

květušína
277 příspěvků 16.10.19 10:29

@xSx ehm, ano vím, ale raději se tam nedívám. Jsem předzásobená. A navíc má vyhlídnutá Polaris zlevněná není, ale to ani není alapka. Ale tak mohla bych o ni napsat aspoň Ježíškovi. :)
Jinak třeba ta Puna nebo Alpaka, ty jsou tak krásně heboučké, ach.

xSx
713 příspěvků 16.10.19 10:45

@květušína jsem si tak 2 týdny zpět objednala 5 klubek nezlevněné brushed alpaky. Sakra :D

květušína
277 příspěvků 16.10.19 10:49

@xSx já zas objednala alpaku, antracitovou, je nádherná. Už se těším, až z ní budu plést. Ta Brushed aplaca musí být taky moc příjemná.
Ten svetr, co jsem sem dávala je z Lima, tam je alpaky jen 35 % a je už znát, že je taková tvrdší, když tam je vyšší podíl vlny.

xSx
713 příspěvků 16.10.19 12:17

@květušína koukněte na německé stránky DROPS, mají tam o dost jiné ceny, třeba ta Vaše Polaris vyjde na cca 85 Kč… To mě teda zas zaskočilo, jak velké jsou rozdíly a češi to maj zas nejdražší.

květušína
277 příspěvků 16.10.19 12:32

@xSx asi vás už nebudu číst. :) Nejen že v Německu mají příze levnější, ale kromě Drops další nádherné, které bych si přála mít, podívejte (16,70 euro za 100 gramů, ehm)

a nebo tahle samovzorující

Temperance
2027 příspěvků 16.10.19 12:45

@xSx Jj, přišlo mi to mailem, a už jsem se i zamilovala - kabátek je z Alpaky Bouclé. Asi si dám předčasný vánoční dárek - nebo vlastně nebude předčasný, do Vánoc bych to mohla mít i uštrykované ;-) Jen najít čas a zajet do prodejny, protože přízi potřebuju vidět naživo a osahat. Přemýšlím o starorůžové.

xSx
713 příspěvků 16.10.19 14:39

@květušína já se zase zamilovala do přízí od Purl Soho, hlavně do kašmírových. Tam jsme na 20-40USD za klubko :D a už jsem oznámila, že k vánocům chci aspoň jedno klubko Malabrigo, moje favoritky tu.

Temperance
2027 příspěvků 16.10.19 15:06

Tak už mám objednáno. Problém je v tom, že se tam dostanu jen jeden den v týdnu, mají nestandardní otvírací dobu a já mám nestandardní pracovní dobu…

xSx
713 příspěvků 16.10.19 15:17

@Temperance jestli jste objednávala v mojeklubko, tak paní píše: Nabízím možnost domluvit se individuálně na prodeji mimo otevírací dobu. Je třeba mi napsat nebo zavolat.

Temperance
2027 příspěvků 16.10.19 15:41

@xSx Já vím, ale k tomu se uchýlím až když to nepůjde v její obvyklou dobu.

xSx
713 příspěvků 16.10.19 21:05

Tak doufam, ze jsem na tomhle svetru udelala vsechny chyby a dalsi uz budou v cajku :)

květušína
277 příspěvků 17.10.19 08:25

@Temperance ten Váš vybraný svetr je podobný té vestě z příze Polaris. A asi bude i praktičtější.

@xSx z jaké příze ten svetr máte? A ty černobílé přechody - to je chlupatá bílá příze nebo černá a bílá dohromady?
Ano, ta příze Malabrigo je skutečně nádherná. Vidím, že jste zatížená na takovou mořskou zelenou. I tu Kid Silk od Drops jste si objednávala zelenou, že? Co se Vám z ní podařilo vyrobit? Já jsem zatížená na modrou a modrofialovou. Zelenou moc nenosím, skoro vůbec. Vlastně v mém šatníku mám pouze dva kusy oblečení v takové šalvějově zelené (je to spíš zeleno šedá) - jedny šaty a jeden svetr.

květušína
277 příspěvků 17.10.19 08:31

Já mám nejnověji vyhlédnutý svetr od DROPS tento, ale pochopitelně ne zelený :D, i když se mi v této zelené líbí moc. Zatím ještě není přeložený do češtiny nicméně než se k němu dostanu, třeba už bude.

xSx
713 příspěvků 17.10.19 08:55

@květušína je to z příze Red Heart Unforgettable. Je to akryl, není moc dobrá, má tenká a tlustá místa, rozhodně z toho není úplet jak přes pravítko. Ale nakoupila jsem ji v záchvatu nevědomosti a bylo mi líto těch x klubek nechat ležet. Jo a ta příze je samovzorující, trefit ten druhý rukáv byl mazec, ale záhadně se mi to povedlo napoprvé :D
Na tu zelenou zatížená jsem, no, vlastně celkem nevědomky. Z tmavě zelené Drops mám rozdělaný přehoz přes ramena a z té světlé, co jsem postovala minule pletu s přípletem z Merino extra fine - podržte se - přesně tenhle zelený svetr :D :D včera jsem akorát začla…

květušína
277 příspěvků 17.10.19 09:18

@xSx tak to je dobré :D To mě tedy výsledek obzvlášť bude zajímat. Doufám, že se vám povede. A moc prosím, že se pak podělíte o zkušenosti s těmi „pytlovitými“ rukávy? Jak to vypadá, jak se to nosí a tak.

Já teď pletu pro přítele vestu z Vereny z příze Baby Merino na trojkách jehlicích, 167 ok jedna řada. Nyní mám nějakou krizi nebo co, okolek už mám hotový asi týden, ale večer jsem vždy tak unavená, že vůbec nemám sílu soustředit se na první řadu vzoru, takže mi to leží v obýváku na stole a nic nepřibývá.

xSx
713 příspěvků 17.10.19 10:24

@květušína jasně, dám vědět, ale než se dostanu k rukávům, tak to asi bude chvíli trvat… Já teď pletu pořád v kuse a dost mě bolej ruce, ale potřebuju alespoň začít ten svetr a vyzkoušet ten vzor. Včera jsem to nějak zvrtala. A to mám teď ještě svrbění na ponožky, protože je to poslední věc, co jsem ještě nezkoušela :D
Nicméně se trochu bojím, co udělá to merino po namočení, včera jsem namáčela ten akryl a dost mě překvapilo, jak giganticky nasákl a ještě ráno byl mokrý. Si ani nechci představit, co udělá ta vlna.

květušína
277 příspěvků 17.10.19 10:56

@xSx já teď beru léky, které mě uspávají, takže asi proto nemám večer vůbec elán něco dělat. Ponožky už mám za sebou a dokonce i vyprané, neroztáhly se ani nesrazily. Už mám rozpletené druhé.
ještě jsem chtěla dodat k tomu, jak jste měla trable s přízí při praní. Já jsem teď prala ten fialkovo bílý svetřík, co jsem tu dávala nedávno a po vyprání ta bílá příze strašně smrděla jakoby čpavkem. Tak si říkám, že když se v tom svetříku náhodou zpotím, že a budu tak smrdět, no fuj.

Nugat
149 příspěvků 17.10.19 11:55

Prosím, hledám šikovnou pletačku na pletacím stroji, co plete na zakázku. Nevíte o někom?

Temperance
2027 příspěvků 17.10.19 14:15

@květušína To vypadá na „obyčejný“ brioche. Kdybyste potřebovala pomoct s překladem, pošlete mi SZ. Ale trochu bych se bála, že se budou hodně zachytávat a vytahovat nitě, měla jsem kdysi podobný a pořád jsem ho musela spravovat.

květušína
277 příspěvků 17.10.19 14:39

@Temperance děkuji za nabídku pomoci s překldam. Už ho plete @xSx dá mi pak vědět, jestli se mám do toho vůbec pouštět :) protože já se k tomu nedostanu určitě dříve než za rok (a to jsem ještě velmi optimistická). Dcera i dcery od přítele totiž dostanou k vánocům vlnu, kterou si přály. Takže mě pak čekají 3 svetry. Naštěstí na 7 jehlicích.

Temperance
2027 příspěvků 17.10.19 14:59

@květušína Ještě k tomu mému svetru (říkají mu kabátek) - vyskočil na mě, když jsem hledala návody k akčním přízím.

Temperance
2027 příspěvků 21.10.19 14:46

Tak příze už je pod střechou, svrbí mě prsty, ale musím se přes ně klepat, dokud nedokončím UFO - dárek pro tetu k narozeninám, které má v půli prosince. Tohle je ten dárek, akorát ve světležluté.

xSx
713 příspěvků 22.10.19 09:03

@Temperance jsem si na Vás včera vzpomněla, já buklé moc nemusím, ale zveřejnili nové návody na anglické mutaci a tohle je nádhera.
Jinak teda zelený svetr zatím žádná paráda, neb jsem už třikrát párala celý svetr (čti prvních 20cm od spodního okraje), pořád mi ta oka na brioche někam utíkají :(

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek