Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (80) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
1869 příspěvků 13.11.19 18:12

Jinak samozřejmě všem moc děkuji za rady a pátrání, nakonec se to možná bude hodit i někomu jinému :-)

Temperance
2182 příspěvků 13.11.19 18:15

Já mám na šály ráda vzor brioche (nebo jeho alternativy viz předchozí strana). Taky proto, že radši pletu hladce než obrace, a tohle pletu ze samých hladkých ok ;-)

MenthaPiperita
54 příspěvků 13.11.19 19:57

@Porkpiehat Já se vás nechtěla dotknout, spíš jsem nechtěla být za blbce, kdyby vlákno někdo četl nahodile - jsem zblblá ze svého zvyku prakticky cokoliv plést dokola a úplně všechno na kruhových jehlicích:) A k tématu - jestli už od zacátku víte, že chcete na tu šálu vypotřebovat dvě klubíčka nebo víc, můžete ji jako „jednobarevně pruhovanou“ plést od začátku. Ta příze je jednobarevná, tak je celkem jedno, který způsob zvolíte. Často se to ale dělá u různých ombré a jiných vícebarevných přízí, zajistíte si tím plynulejší přechody (a pokud děláte něco většího, dost se to vyplatí).

Porkpiehat
1869 příspěvků 13.11.19 22:07

@MenthaPiperita Né, já jsem se neurazila :-) Bylo to upřesnění, jak moc jsem v pletení pokročilá.
S tím pletením šály od začátku jako dvouřádkovou to není špatný nápad, zkusím to promyslet (jestli teda na to dojde, protože hodně dlouhé šály mám dvě, ale víc bych užila kratší, které se jen trochu zastrčí do výstřihu kabátu). Uvidím až dopletu tuhle první, jak moc bude nakonec dlouhá.

Dnes jsem pletla v čekárně u logopedky, jeden čekající tatínek se o to zajímal, pak jsem pokračovala u ortoptičky, tam publikum nebylo. Možná někoho navnadím.

xSx
760 příspěvků 13.11.19 23:18

@Porkpiehat Já pletu dost i v metru a baví mě, když se lidi mimoděk usmívají, protože se to zas až tak nevidí :) si vždycky říkám, že jsem třeba někomu zpříjemnila den. A taky mě jednou pobavil jeden starší pán, který mi řekl: No to jsem už dlouho neviděl, že mládež kouká do pletení místo do mobilu :D

Porkpiehat
1869 příspěvků 13.11.19 23:25

@xSx Aby vás někdo nevyfotil a nedal vás mezi ty podivíny, kteří v metru krájí cibuli nebo cestují v neoprenu ;-)
V pátek jdu plést do čekárny obvodního lékaře :-D

Sided
26 příspěvků 14.11.19 10:59

@xSx Já jezdím hodně po závodech s dětmi a taky vždycky pletu. Nebo na jejich trénincích (pokud nejdu běhat). Letos potkávám na závodech MG další paní, která tam plete, konečně nejsem sama a nejsem za exota :-). Ono když tam člověk sedí 10 hodit, tak to celkem přibývá :-).
Zrovna včera jsem dopletla svetr nejmladší dceři (tedy dopletla… dokončila - to sešití a začištění je vždy na tom to nejhorší a dlouho to odkládám).
A chtěla jsem začít tento z Garnstudia pro sebe - z bílé mohérové vlny, jenže mi zbyla dvě klubka a dítko vyžaduje ještě šálu, tak přemýšlím o této - svetr je pletený hladce. Jen mě po té včerejší diskuzi vrtá hlavou, jestli to nebude vypadat špatně z rubu - na té fotce je to hezky naaranžované, ale už vidím ji, jak to zamotá přesně naopak :-). Tak pořád přemýšlím o nějakém vzoru, který bude vypadat z obou stran stejně a nebude se kroutit.

MenthaPiperita
54 příspěvků 14.11.19 11:54

@Sided A chcete přímo copánkovou? Co třeba takovou?

Sided
26 příspěvků 14.11.19 12:23

@MenthaPiperita Nemusí být přímo copánková, ale vzhledem k tomu, že ten svetr je hladce, tak jsem si říkala, že by vypadalo hezky, kdyby šála měla výraznější vzor (na druhou stranu je to asi jedno - buď bude vidět šála přes bundu nebo svetr, asi většinou nebude mít na sobě oboje).
Za návod děkuji, stáhla jsem ho a podívám se na něj. To oboustranné řešení je pro šálu určitě lepší.

Temperance
2182 příspěvků 14.11.19 14:42

@MenthaPiperita Váš odkaz se mi otevřel dost nepoužitelně, ale podle názvu jsem si to našla jinde (https://www.cometosilver.com/…lindrome.htm) - ta je krásná!

květušína
322 příspěvků 14.11.19 14:48

Nemáte prosím někdo českou Burdu 1/1993 a 10/1993? Líbí se mi tam svetry a v té říjnové jsou kromě svetrů krásné pletené červené (pokud si dobře pamatuji) šaty, ale mám jen staré ofocené obrázky bez návodů. Tak pokud by někdo měl a byl mi ochotný návody naskenovat a emailem poslat návody, budu moc ráda.

Edit: oprava ročníku Burdy a vložení obrázků:
http://www.ms77.ru/…5921_big.jpg

http://www.ms77.ru/…2332_big.jpg

http://www.ms77.ru/…5921_big.jpg

Sided
26 příspěvků 14.11.19 19:46

@MenthaPiperita Tak jsem dala Natálce vybrat mezi tou svou šálou a tou Vaší a vybrala si tu Vaši. Tak aspoň se nemusím zabývat tím, že bude z rubu vypadat jinak :-).

MenthaPiperita
54 příspěvků 14.11.19 20:54

@Sided No hlavně abyste mě obě neproklely - možná se holčičce líbila především ta duhová příze :) Snad vám to půjde hezky od ruky a budete obě spokojené. Můžete pak pochválit napad autorce, nebo všeobecně na ravelry.

Sided
26 příspěvků 14.11.19 22:32

@MenthaPiperita To ne, ona ví, že to bude z té svetrové. Ale ta je taky duhová - bílorůžovomodrá. Jen si zatím nejsem jistá tím návodem, z Garnu už mi to jde samo, tohle vypadá zase trošku jinak, o víkendu se nad tím zamyslím a snad to půjde :-).

Sided
26 příspěvků 15.11.19 12:14

@MenthaPiperita Tak jsem se podívala na video na reversible cable a je to strašně jednoduché. V podstatě ten návod už ani není zapotřebí, na tom obrázku je krásně vidět, jak se to plete. Díky moc, doteď jsem nevěděla, že se copánky dají plést tímto způsobem.

Lakerol
131 příspěvků 15.11.19 17:48

@Porkpiehat Ruské napojování. Vezmou se ty dva konce a „sešijí se“, nebo spíš propletou.

cerruti
590 příspěvků 22.11.19 19:40

Vie mi niekto poradiť. Už 2dni parem. Ak robim raglan odspodu. Vrubkovym vzorom. Furt hladko lic rub. Na raglanovej linii. Ako mam uberat pred označovačom? Treba to doľava naklon. Ale mne sa robia divotvorne očká. Neide linia.

Puffin
214 příspěvků 22.11.19 20:14

@xSx Potěšilo by mě potkat ženu, která v metru plete. Ale v Herkulovských úkolech pro H. P. od A. Christie to Poirot vnímá jako naprostou rezignaci na ženskost a sugestivně popisuje, jak se do něj v metru ty jehlice při brzdění zapichují. Dost mě to dnes při čtení pobavilo, když jsem si vybavila tuto diskusi.

Porkpiehat
1869 příspěvků 22.11.19 21:37

Metro na vesnici bohužel nemáme, takže nemůžu nést pochodeň pletařek v dopravních prostředcích :-) Ale stále pokračuji v pletení v čekárnách. Jednou jsem si dokonce vzala pletení do auta, protože mám mezi odvezením dětí do školy a otevřením místního obchodu několik minut volna, tak jsem upletla aspoň pár řad šály.

takvselijak
310 příspěvků 23.11.19 00:17

@cerruti Pletla bych standardně každou druhou řadu k2tog, marker st, ssk. Tzn. z líce ubírat, z rubu normálně plést. https://www.youtube.com/watch?…

cerruti
590 příspěvků 23.11.19 09:58

@takvselijak ďakujem ale dali ste link na klasiku, ktoru ovladam. No nepomôže mi to na vzor, ktory je z licnej aj rubovej robeny hladko.To prehodené splietane očka pred neviem urobiť tak, aby vyzeralo pekne. Robim vrubik nie žeržej.

xSx
760 příspěvků 23.11.19 20:48

@Puffin hmmm, rezignace na zenskost rikate? To mi nedava smysl :D jinak ackoli mam doma 3× UFO, tak jsem v progresu ponozky (potencialni ctvrte UFO). Mam radost, ze se mi podarilo prekonat patovou situaci :)

xSx
760 příspěvků 24.11.19 12:04

@cerruti ale to, co davala @takvselijak preci je vroubek… Nebo alespon to z te fotky, na video jsem nekoukala

cerruti
590 příspěvků 24.11.19 16:18

@xSx veď to fotka ma vrubok. Video žeržej.

takvselijak
310 příspěvků 24.11.19 21:15

@cerruti Však vy pletete z obou stran hladce. Tzn. vždy buď na líci nebo na rubu (jedno z toho, abyste ubírala vždy ob řadu) ubíráte klasicky raglán. Přesně tak jsem upletla ten vzorek na ukázku.

Stránka:  « Předchozí 1 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek