Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (106) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
xSx
874 příspěvků 19.4.20 18:13

Tak jsem to vymyslela, kdyby nekdo chtel rozpis vzoru, muzu zase poskytnout (i kdybych nemela, vim).

MenthaPiperita
82 příspěvků 19.4.20 18:58
@MilkaKo píše:
Pletla jsem z několika přízí - z nových i z klubíček jednou pletených, ale je to pořád stejně nakřivo. Já nevím, ale nějak se mi nechce věřit, že by na to měl vliv jak je utkaná příze… Spíš asi pletu špatnou technikou?

Zakrut příze trochu vliv mít může. Taky můžete zkusit ponožkové jehlice (dá se plést na 4 nebo 5)… a hlavně, rozdělte si tu práci tak, aby to splétání bylu uprostřed té jehlice - a je jedno, na jakých jehlicích budete plést. Píšu to srozumitelně?

MilkaKo
42 příspěvků 15 inzerátů 19.4.20 20:32

Zkoušela jsem plést na 5 ponožkových, to mám rovně - oka neutíkají. A ujímání nic moc… Ale pro mě jako začátečnici, se mi plete hůře. Jehlice mi vypadávají a pletou se mi dohromady.
Když pletu magic loop ujímám většinou na 10 až 8 místech. Záleží jak mám čepičku velkou. Takže 9× to mám v pořádku, ale to jedno mi vyjde vždy na ten spoj (nebo jak bych to řekla). A tam mám problém… Ať začnu počítat a ujímat kdelikoli, vždy se postupně, jak oka ubývají, dopracuji k tomu, že mi jedno oko vyjde na jednu jehlici a druhé na druhou…

V3S
51 příspěvků 22.4.20 00:24

@xSx Ano? Mohla bych poprosit o rozpis? Děkuju pěkně.

Pohlednice
42 příspěvků 28.4.20 11:27

@xSx Mohu také poprosit o rozpis vzoru. Děkuji moc.

Temperance
2699 příspěvků 28.4.20 23:11

@Pohlednice Jsem totálně OT, ale potěšil mě Váš avatar :-)

MilkaKo
42 příspěvků 15 inzerátů 9.5.20 07:15

Dobrý den, prosím o radu, jak plést takový typ čepičky? Hledala jsem na netu na návod, ale nic moc jsem nenašla - jen v angličtině, a to pro mě jako pro začátečníka není to pravé ořechové.

Už jsem zvládla základní magic loop i ujímání. Pletla jsem na dolní jehlici a vyzkoušela jsem plést díky @xSx na horní - a najednou jde ujímání krásně. Vyzkoušela jsem i jiný typ příze a už se mi čepička tak nekroutí.

Ještě bych chtěla zkusit takovýto typ čepičky…

Temperance
2699 příspěvků 9.5.20 15:58

Není to přesně ono, ale podívejte se třeba na
https://www.garnstudio.com/pattern.php?… - hráškový vzor můžete nahradit patentem
https://www.garnstudio.com/pattern.php?… - sekci s mašličkou můžete vynechat
https://www.garnstudio.com/pattern.php?… - můžete plést jednobarevně
https://www.garnstudio.com/pattern.php?… - lem si můžete upravit na obyčejný patent
Všechny tyto návody jsou dostupné v češtině.

MilkaKo
42 příspěvků 15 inzerátů 9.5.20 18:13

@Temperance Díky moc, vyzkouším.

xSx
874 příspěvků 18.5.20 09:28

Dalsi projekt- Brightfeather od Jennifer Steingass. Moc se mi libi jeji tvorba

květušína
517 příspěvků 18.5.20 20:35

@xSx vypadá to moc hezky.
Já jsem konečně dopletla ty žinylkové svetry a teď pletu z Drops Alpaka jednoduchý svetřík. Ale jde mi to pomalu, jelikož je to na jehlicích 3,5 a hlavně až na počtvrté jsem trefila správnou velikost - pletu podle svého návrhu.
Něco v tomto stylu, ale s lodičkovým výstřihem a ne raglán. A vlastně ani tak moc vypasovaný nebude. Takže spíš taková volná inspirace podle obrázku níže. :)

květušína
517 příspěvků 1.7.20 17:35

Nezkoušely jste nahodou některou z bavlněných přízí od Drops? Mají tam na ně teď 40% slevy. Lákají mě především ty v kombinaci se lnem.

Temperance
2699 příspěvků 1.7.20 17:46

Já jsem si vyhlídla tričko pletené napříč z Paris (https://www.garnstudio.com/pattern.php?…), ale zaráží mě, že je dost tlustá, tak se bojím, aby moc nehřálo. Poněvadž je pletené napříč se zkrácenými řadami, nejsem si jistá, jestli bych to dokázala přepočítat na tenčí přízi. A protože chci červené, musím se vypravit do kamenné prodejny, abych si vybrala odstín.

květušína
517 příspěvků 1.7.20 19:04

@Temperance na ten jsem se zrovna nedávno dívala. Já bych ráda tento svetřík z Drops belle v téhle žluté a nutně potřebuji tmavě modrou Bomull Lin, ale ještě nevím, na co. :)

takvselijak
330 příspěvků 1.7.20 21:35

@květušína Pletla jsem svetřík do letadla z DROPS Belle.

květušína
517 příspěvků 1.7.20 23:22

@takvselijak jak se vám z ní pletlo a jaká je na nošení? Jestli je příjemná, není v ní moc horko a tak…

květušína
517 příspěvků 2.7.20 20:35

@Temperance já čekám, až mi do mého eshopu naskladní přízi na ten svetřík, tak mám roupy a projíždím ty příze a líbí se mi ještě tato tunika, že bych si ji udělala trochu delší jako šaty. Jen nevím, kam bych je nosila, no.

No a potom ještě tato halenka z příze Paris se mi líbí moc. Taky není v češtině, ale to mi nevadí.

Temperance
2699 příspěvků 2.7.20 23:29

@květušína Ten druhý obrázek se mi taky líbí - proč jsem si ho nevšimla? Ale nedokážu odhadnout, jak by na mně vypadaly ty rukávky, jsou nápadité.

květušína
517 příspěvků 3.7.20 11:32

@Temperance ano, ty rukávy upoutají. ještě se mi líbí podobný top z příze Muskat. Vůbec nevím, kde vzít víc času na pletení. :D

Temperance
2699 příspěvků 3.7.20 12:51

@květušína Nasadila jste mi brouka do hlavy ;-) Jestli narazím na hezkou bambusovou nebo viskózovou přízi, zkusila bych to tričko pruhované - užší proužky trup, rukávy širší. Lem u krku a dole nejužší.
Ačkoliv - ještě jsem si ho neprohlížela na Dropsu - jestli je nesešívané, tak budou muset být proužky stejně široké… ale kde pak střídat barvy? To je výzva!

Edit: Nemůžu to najít, jak se to jmenuje?

květušína
517 příspěvků 4.7.20 11:15

@Temperance je to Canyon Clay a plete se odshora dolů, takže asi proužky stejně široké. Asi pak ale trochu zaniknou ty rukávy.

Já teď dodělávám ten svůj šedý halenkosvetřík z Drops Alpaca. Pořád nemůžu trefit rukáv, aby to vypadalo hezky, už třikrát jsem vypárala rukávovou hlavici a včera rukáv až do půlky. Je to čím dál lepší a s přimhouřeným okem už jsem to včera mohla nechat, ale už vím v čem je problém a když rukáv zúžím, bude to vypadat ještě lépe.
Už se těším, až budu zase něco plést podle návodu a ne podle toho, co si vymyslím sama. Pak mi to půjde určitě rychleji, když to nebudu věčně párat. :D

takvselijak
330 příspěvků 4.7.20 11:41

@květušína Svetřík je příjemný a teplý rozhodně není. Pletla jsem seed stitch na 5mm jehlicích, aby byl takový „děravější“. Visí pěkně.

Temperance
2699 příspěvků 4.7.20 23:05

@květušína Díky za odkaz, píšu z mobilu, až budu na noťasu, návod si stáhnu. Našla jsem zajímavou přízi s viskózou u Yarn Queen, a jak o tom furt přemejšlím, možná budu pruhovat jen tón v tónu, třeba smetanovou a režnou. Každopádně se po státním svátku vydám do její kamenné prodejny a uvidím :slight_smile:

Temperance
2699 příspěvků 9.7.20 15:34

@květušína Dnes jsem se konečně dostala do Yarn Queen. Nakonec jsem koupila jen jednu barvu, takovou nazlátle žlutou, tenkou, takže budu jak navigace: „přepočítávám…“. Tu terakotovou tam měli taky, líbí se mi, ale potřebuju něco jiného, v načervenalé části spektra už mám letních svršků víc. Je to Tynn Line, 53 % bavlna, 33 % viskóza a 14 % len. Existuje i tlustší verze, ale chtěla jsem co nejlehčí.

Temperance
2699 příspěvků 14.7.20 17:14

@květušína Neodolala jsem a zajela do kamenné prodejny Dropsu. Ta Belle je krásně hebká - zrovna jsem začala zkušební vzorek a jsem příjemně překvapená. Muskat je trošku tvrdší, ale hlaďoučká. Paris měkká, ale dost tlustá.
PS Musím veřejně pochválit paní majitelku obchůdku Moje Klubko v Praze na Smíchově. Velmi trpělivě mi pomáhala vybrat odstíny, které by mi šly k pleti. Ano, takhle by to mělo být všude, ale všichni víme, že tomu tak není. (Jediná nepříjemnost tohoto obchodu je, že artikly ve slevě se nedají platit kartou, jen hotově, ale za to paní majitelka asi nemůže.)

Stránka:  « Předchozí 1 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek