Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (106) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
květušína
517 příspěvků 14.7.20 18:27

@Temperance Takový přístup opravu potěší. Já jsem si vyzvedla včera na poště balík příze Drops. Mám Paris, Bell, Bomull-Lin a Safran. Těšila jsem se na víkendové pletení u detektivek se slečnou Marplovou, jelikož muž má svůj program, ale bohužel mi spadl do klína jeden projekt, do kterého se mi moc nechce, ale nemohla jsem ho z určitých důvodů odmítnout, takže místo pletení budu pracovat. Barvy jsem trefila, jen nechápu, proč jsem si většinu objednala v odstínech slézové a starofialové. Tyto odstíny mi samozřejmě sluší a mám je ráda, ale když jsem to viděla pohromadě, tak jsem si říkala, že jsem to mohla aspoň trochu oživit třeba modrou. :D

Temperance
2699 příspěvků 14.7.20 18:52

@květušína Já mám režnou Belle, malinovou Muskat a bleděmodrou plus „tmavě olivovou“ Paris. První přijde na řadu Belle, top Serene Spring. Canyon Clay bude nakonec z Paris, ještě nevím, ze které - kvůli přepočítávání. Z druhé Paris bude Rondo. Tu tenkou si nechám na Rose of May. A Muskat musí počkat, až mě zaujme nějaký další návod ;-)

květušína
517 příspěvků 14.7.20 19:43

@Temperance já budu mít Canyon clay z vřesové. Momentálně pletu tento svetr z Puna z pudrově růžové (Svetřík z Alpaka čeká na vypnutí a sešití). Ale vůbec nevím, jestli mi vystačí vlna, mám nějakou velkou spotřebu, a to jsem si objednala množství na velikost o jednu větší, než potřebuju.

Temperance
2699 příspěvků 14.7.20 19:53

@květušína Vidíte, a mně většinou přebývá, u toho kabátku z Alpaky bouclé (Arizona) dokonce celé jedno klubíčko. Takže mám na zimu hebký šátek na krk.
Jinak to, co je pletené shora, řeším tak, že pletu napřed rukávy a pak teprve trup. Nemám ráda zbytky, a kdyby bylo příze málo, tak holt bude výrobek trochu kratší, v těle to tolik nevadí.

květušína
517 příspěvků 15.7.20 09:43

@Temperance mně jak kdy, ta Alpaca mi taky zbyla. Ale udělám to, jak píšete, nejprve, rukávy, pak teprve trup. Momentálně mám rozpletené dvě velikosti a vůbec nedokážu na těch kruhových jehlicích změřit, která bude ta správná. Obecně mám s mírami u Drops problém, i když si upletu vzorek. Rozměry podle schématu na mě sedí velikost L
Jenže podle schématu má být průměr výstřihu pro velikost L 20 cm, ale když se dívám na modelku, tak ona má ten výstřih určitě větší. Mám tedy rozpletenou i velikost XL, jelikož mi vorek vyšel menší, než uvádí Drops, tak uvidím. A to jsem se těšila, že budu plést podle návodu. :D

EmilyG.
2068 příspěvků 15.7.20 09:49

Ty veci od Drops nejsou spatne, ale nezkousely jste plest podle Burda Stricken nebo Verena ( vydava Burda )?
Me se to libi moc.
Takze jsem zhresila a objednala si sadu nejakych bambusovych japonskych jehlic ( muz suse pronesl velmi öko, cestuje to pres cely svet) a jestli to nebude litat rychleji tak…!

květušína
517 příspěvků 15.7.20 09:57

@EmilyG. Veren mám doma asi pět kilo, ale z Dropsu se mi líbí ty Top down svetry, nejsou zbytky a hlavně se nesešívají. Ty ve Vereně ani v Burdě moc nejsou, pokud vím. Burda Stricken možná ano, ale rozhodně ne česká Burda Pletení (možná tak pro úplné začátečníky), tam se mi nelíbí nikdy nic. Dřív jsem si občas koupila takovou tu Sandru pletení, ale těch mám doma asi tak kilo, takže už časopisy o pletení moc nekupuju. Ona ani ta Verena už roky nestojí za nic. Úplně špané není Filati, mám pár výtisků Filati Home a sním si, co všechno upletu, až budu mít čas. Sice jsou to němci, takže tam jsou i některé extra kýčovité věci, ale najdou se i moc hezké. Co se mi poslední dobou líbí úplně nejvíc, je Kim Hargreaves.

Já mám v plánu Ježíškovi napsat o sadu kruhových šroubovacích jehlic.

EmilyG.
2068 příspěvků 15.7.20 10:27

@květušína objednala jsem si kruhove sroubovaci bambusove, pletu na sroubovacich kruhovych kovovych, jsou lehoucke a skladne, ale chci zkusit i ten Bambus.
To je vec vkusu a tak to ma byt, aspon nechodime ve stejnem. Priznam se ze se na kazdou novou Burdu i Verenu tesim.

xSx
874 příspěvků 15.7.20 11:00

@květušína Já jedu jedině Ravelry, občas taky Drops, alespoň doma pak nehromadím hromady časopisů :)
Jinak kruhové jehlice mám Drops Pro Romance, výměnné dřevěné a jsou skvělé. Jediná nevýhoda je, že jsem myslela, že budu plést na všech velikostech, ale jak jsem se plést naučila, tak na těch velkých už nedělám nic. Jedu nejčastěji 3,5-5mm, výjimečně 6. Koncem loňského roku byla ta sada ve slevě, tak mě vyšla asi na 9 stovek.
@EmilyG. Bambusky mám taky, ale plete se mi na nich strašně pomalu, ale možná, když má člověk nějaké lepší, lakované, tak to nebude tak zlé. Obecně na rychlost jsou prostě nejlepší kovy.

EmilyG.
2068 příspěvků 15.7.20 11:16

@xSx tak ted jsem teprve napjata, poreferuju. Stoji asi 2× vic nez ty kovove, jestli to bude k nicemu tak se nastvu!
Ja ztracim hodne casu na letisti, pred dvema tydny mi kovove prosly, jak nas letelo malo byly kontroly mile a vstricne. rikala jsem si ze pro jistotu bambusove by nemusely provokovat.

Vinca_minor
1826 příspěvků 15.7.20 12:31
@EmilyG. píše:
(muz suse pronesl velmi öko, cestuje to pres cely svet)

Lepší bambus z Japonska, než plast z Číny :D

EmilyG.
2068 příspěvků 15.7.20 12:33

@Vinca_minor dekuju,jsem napjata co prijde a jak se na nich bude plest. Uz odeslali, tak ciham.

Temperance
2699 příspěvků 15.7.20 13:23

Já mám z USA plastové Denise, nejsou šroubovací, nýbrž bajonetové, a na letišti jsem ty konce sundala a dala do penálku s tužkami.
Top down pletení se mi líbí moc, nerada pletu obrace a nerada sešívám, ALE mám radši výstřih do V než kulatý :-( Ještě tak lodičkový, ten mi myslím taky sedne. Holt člověk nemůže mít všechno…

EmilyG.
2068 příspěvků 15.7.20 14:04

@Temperance dekuji, pouzdro na tuzky je vyborny napad! S temi vystrihy u sebe to mam stejne a vubec nevim proc.

Temperance
2699 příspěvků 15.7.20 14:48

@EmilyG. Já vím proč - kulaté mi tolik nesluší ;-)

Judy24
1149 příspěvků 15.7.20 14:59

@EmilyG. Taky jsem takhle „pašovala“ háčky - schválně jsem tam měla i kovové pero a vždycky bez problémů. : )

EmilyG.
2068 příspěvků 15.7.20 15:06

@Judy24 me by to nenapadlo a jsem moc vdecna za ten napad! Minule nas letelo tam asi patnact, z toho asi polovina pokracovala z Vidne na recke ostrovy, zpatky 6 v celem letadle, kontrolori byli mili, ale nechtela bych o ty jehlice prijit. Pred koronavirem jsem se neodvazila, to byli prisni.

takvselijak
330 příspěvků 17.7.20 19:19
@květušína píše:
Momentálně pletu tento svetr z Puna z pudrově růžové

Puna je skvělá příze! Mám z ní jeden svetr a až výhledově budu plést další alpaku téhle tloušťky, tak ji koupím znovu.

Jinak já mám bambusové a dřevěné jehlice nejradši. Že to po nich tak neklouže mi nevadí. Oceňuju hlavně, že nejsou pocitově tak tvrdé a hlavně studené jako kov. @EmilyG. podělíte se, jaké jsou ty vaše, až dorazí? Nějakou sadu dřevěných/bambusových teď sháním.

takvselijak
330 příspěvků 17.7.20 19:25

@EmilyG. V mnoha pokynech, co nesmí do příručního zavazadla, jsou jehlice výslovně zmíněny jako bodná zbraň. Možná to platí jen pro klasické rovné? Nikdy jsem neměla odvahu to testovat.

EmilyG.
2068 příspěvků 17.7.20 21:11

@takvselijak ja litam kazdy mesic, pred koronou jsem na jehlice v prirucnim zavazadle, ani na ty kratke sroubovaci, nemela odvahu. Dnes mi prisly ty sroubovaci bambusove japonske, neni to kov, pouzdro na tuzky by snad mohlo projit. Tak uvidim.
To uz jsem tu kdysi psala jak jsem nakracela ve Vidni s kocarem s deckama do nozirstvi, ukazala na mobilu nejaky spesl velky vystrelovaci nuz?
Prodavac zbledl, zavolal kolegu a oba vrteli hlavou.
Ja trvala na svém, jestli mi nemohou rict jiny obchod kde ten nuz koupim, neb chci manzelovi dovezt darek ( to se jeste dalo jezdit autem).
Panove pravili madam, v celem Rakousku nesezenete, neb je to nebezpecna zbran.
Objednala jsem normalne v CR, za 3 dny byl doma!
Zase si v Rakousku klidne v OC muzete koupit legalne marihuanu, toz to je ta evropska Unie a stejne predpisy pro vsechny.

EmilyG.
2068 příspěvků 17.7.20 22:23

@takvselijak zitra je vyzkousim a dam vam sem fotky sveho naradi :-)

Vinca_minor
1826 příspěvků 18.7.20 00:56

@EmilyG. Každá země má svá pravidla pro zbraně. Ve spoustě zemí je za zbraň považován nůž s čepelí delší než 7 cm nebo nůž, který se dá otevřít jen jednou rukou. O vystřelovákách nemluvě. U nás můžete mít u sebe nůž, jaký chcete, ale jinde vám můžou zabavit i větší švýcarák. Jehlice a háčky bych radši zabalila do kufru, stejně bych je v letadle nepoužívala.

EmilyG.
2068 příspěvků 18.7.20 12:10

Moje nářadí :-)

giuliettka
7309 příspěvků 18.7.20 12:40
@Vinca_minor píše:
Jehlice a háčky bych radši zabalila do kufru, stejně bych je v letadle nepoužívala.

Moja sestra cestuje hodně, a tak nejak si myslím vďaka nej, že tí čo cestujú často, to majú vychytané a cestujú len s príručnou batožinou, ktorú berú na palubu lietadla. Ona to má fakt jak v HIMYM Robin kabelku. Že je z toho príručného kufra schopná vybrať stan pre 5 osob a k tomu 5 stoličiek. :-D

květušína
517 příspěvků 19.7.20 10:02

Sleduji teď Slečnu Marplovou a občas se tam mihne hezký krajkový svetřík (svetřík s dírkovým vzorem). I sama Slečna Marplová má jeden. Myslím, že se po nějakém vzoru v tomto stylu poohlédnu.

Stránka:  « Předchozí 1 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek