Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (120) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
xSx
919 příspěvků 16.10.20 09:47

@květušína nevim, no, kdyz jsem si ten svetr zkousela ze zacatku, tak mi ten rukav prisel v pohode. On ma na konci jeste dvoubarevny vzor, ktery jsem horko tezko dokoncila, tak se mi to parat fakt moc nechce. A nemam o moc min ok, nez bylo uvedeno v navodu (silnejsi jehlice i prize). Tak nejak nevim. Zkusim to vyblokovat a kdyz ani to nempomuze, tak to budu muset predelat :(

květušína
554 příspěvků 16.10.20 10:11

@xSx ano, vypnutím se tomu dá trochu pomoct. Ale já vám rozumím, že se vám do toho nechce. Když jsem pletla dceři svetr, párala jsem celé sedlo s norským vzorem, protože ten svetr byl fakt celý malý. Byl to opruz už jen to párání. Ale kdysi jsme s kamarádkou měly heslo: Nevadí, že se páře, hlavně že se plete.
Edit: moc krásná zelená.

Temperance
2881 příspěvků 17.10.20 01:13

@xSx To je nádhernej vzor! Přiznávám na rovinu, (zatím) bych si na to netroufla. Držím Vám palce, ať to nakonec dopadne dobře!

xSx
919 příspěvků 17.10.20 20:13

@Temperance A ja myslela, ze Fair Isle pletete levou zadni! Jeniffer Steingass ma velice jednoduche vzory, jedina nevyhoda je, ze nekdy jsou tam mista, kde kontrastni barvu nesete pres pet ocek, tudiz se musi zachytavat. Jinak je to ale velmi jednoduche, vetsinu veci ma jen dvoubarevnych. Ja treba zase moc neumim plasticke vzory, respektive me to zase tolik nebavi (ruzne cables a podobne).

Mimochodem asi 4 dny potom, co jsem si koupila vyse uvedeny vzor, tak vydala novy a to jsem si rikala, ze se mi libi jeste mnohem vic 

Temperance
2881 příspěvků 17.10.20 20:16

@xSx Fandíte mi… jsem ve stadiu hladce-obrace-nahodit-splést, výjimečně copánek ;-) Celkem si s tím (zatím) vystačím.

květušína
554 příspěvků 17.10.20 21:01

@xSx @Temperance já mám ráda i fair isle i copánkové vzory i krajkové i úplně jednoduché. Teď se mi líbí tenhle od mé oblíbené Kim Hargreaves

@xSx ten je taky hezký, akorát by mi vadily ty široké konce rukávů asi

xSx
919 příspěvků 18.10.20 09:43

@květušína od té Kim se mi hrozně líbí ten tmavěmodrý svetr, co jste dávala minule :)
Jako jo, ona má většinu rukávů takto, protože je na tom ten vzor. Ale dá se udělat i užší, akorát s tím musíte počítat a případně víc ubírat. Nebo ty konce vynechat, což dělá hodně pletařek.

ajatar
674 příspěvků 18.10.20 20:26
@xSx píše:
@květušína nevim, no, kdyz jsem si ten svetr zkousela ze zacatku, tak mi ten rukav prisel v pohode. On ma na konci jeste dvoubarevny vzor, ktery jsem horko tezko dokoncila, tak se mi to parat fakt moc nechce. A nemam o moc min ok, nez bylo uvedeno v navodu (silnejsi jehlice i prize). Tak nejak nevim. Zkusim to vyblokovat a kdyz ani to nempomuze, tak to budu muset predelat :(

Krásny sveter, bola by ho škoda! Čo nabrať očká po okraji výstrihu a upliesť jednu-dve rady s uberaním a potom ukončiť? Takto som to spravila s jedným svetrom z Drops Air, kde sa výstrih nosením vyťahal. Táto priadza povolí dosť, takže si myslím, že aj ten užší rukáv by mal byť časom v pohode. Ale samozrejme záleží aj ako sedí teraz.

xSx
919 příspěvků 19.10.20 09:47

@ajatar s tím výstřihem ještě uvidím, dotyčná, co si ho objednala říkala, že jí širší výstřih nevadí. A na ty rukávy snad pomůže blokování (mocně doufám). Díky :)

Sided
38 příspěvků 19.10.20 13:47
@Temperance píše:
@Sided Ve vzoru bych buď přidala řadu DS, nebo sekci A. y - podle toho, jestli chcete výsledek kompaktnější nebo lehčí.

Tak po dvou měsících trápení jsem svetr dokončila (Garn Studio - Lacey Days z příze Cotton Light). Sedlo jsem na radu Temperance předělala za dvě nitky. Ještě jsem slíbila uháčkovat prostřední dceři žábu :-) a zahazuju háček v dál a vracím se k jehlicím. Zjistila jsem, že háčkování mě opravdu nebaví a budu se držet jehlic.

xSx
919 příspěvků 19.10.20 15:05

@Temperance Jinak abych Vás povzbudila, tak já jsem začala plést před rokem cca a můj asi třetí svetr byl Fair Isle (ten se stromy), být Vámi, nebojím se toho! :)

Temperance
2881 příspěvků 19.10.20 22:55

@xSx Nejde o bála/nebála, spíš o UFO ;-) A než je stihnu dokončit, objevím něco nového, co bezpodmínečně musím vyzkoušet. Letos se mi nedostávalo letních topů, napřesrok to bude - snad - jinak… Stromy mám uložené :-D

Stránka:  « Předchozí 1 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek