Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (146) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
9067 příspěvků 5.1.21 23:59

@Temperance Já jsem pletení v ruce definitivně vzdala, když mi měsíc po pracném upletení svetr rozežrali moli. Asi jim padla do oka ta malinová barva, protože ostatních věcí ze stejného materiálu od bílé po tmavě hnědou si dodnes ani nevšimli.

květušína
628 příspěvků 6.1.21 09:17

@xSx musím napsat, že jsem na instagramu projela tu „vaši“ Jeniffer Steingass a musím napsat, že bych nutně potřebovala uplést většinu jejích sverů a nejlépe vždy v několika barevných varintách. :)

MenthaPiperita
103 příspěvků 6.1.21 10:06

@benyka Ono na tom něco bude. V nějaké staré knize pro hospodyňky jsem kdysi četla, že pro sledování přítomnosti molů se má na dno skříně dát kus červené vlněné látky a pravidelně ji kontrolovat. U nás se ve stejné skříni pustili do mého fuchsiového kabátu, mužův šedý je absolutně nezajímal, byť látka byla prakticky stejného složení (vlna/kašmír).

benyka
9067 příspěvků 6.1.21 10:21

@MenthaPiperita S tím jsem se taky setkala. Ale stejně dopadla i manželova pletená vesta, která byla sytě modrá.

xSx
989 příspěvků 6.1.21 10:49

@květušína a víte co? Ona navrhuje v kadenci svter/měsíc a všechny jsou většinou top :D taky se trápim, ale abych ulehčila svědomí a peněžence, tak jsem teď jeden slíbila kamarádce ;)

edit: kdybyste něco od ní opravdu pletla, tak si dejte pozor, některé návrhy mají opravdu hluboké sedlo (končí 5 a více cm pod podpažím). Mně to třeba moc nevyhovuje, tak jen abyste si toho byla vědoma.

květušína
628 příspěvků 6.1.21 14:31

@xSx děkuji za varování, určitě to zohledním při výběru. 3 týdny zpět posílala zdarma nějaký návod všem, kdo si napíšou o newsletter, tak to jsem zmeškala. Když ale píšete s jakou rychlostí navrhuje, tak si ještě počkám. Beztak mám rozpletený ten z Malbriga, halenku s Drops Belle a pak je v pořadí ten Birkin sweater. Na ten už návod mám, je to výtisk časopisu Laine, kde je právě tento svetr, plus samozřejmě další vzory na pletení

ajatar
679 příspěvků 6.1.21 15:20

Ten „náprstok“ na pletenie dvoma farbami síce mám, ale nikdy som si naňho nezvykla. Vypletané vzory robím technikou ako na tomto videu. Ja som teda až po nejakej dobe prišla na to, že tá farba, ktorú držíte pri pletení vľavo (je jedno, či sú namotané obe na jednom prste alebo pletiete „obojručne“ ako na videu) vyjde vo vzore ako „dominantná“.

ajatar
679 příspěvků 6.1.21 15:26

@xSx od J. Steingass som toho jednu dobu uplietla strašne moc, ale poslednou dobou mi pripadá, že to seká ako Baťa cvičky a dosť sa tie motívy opakujú. Občas ma teda niečo fakt zaujme, ale už nemám takú potrebu upliesť každý nový vzor.

květušína
628 příspěvků 6.1.21 15:34

@ajatar njn, vy už jste přesycená. :) Ale je všude tolik různých návodů s vícebarevným sedlem, že si říkám, že snad už ani nejde vymyslet něco nového.

xSx
989 příspěvků 6.1.21 18:45

@ajatar jako jo, ma toho hodne a je to podobne, takovy signature styl si celkem vytvorila, coz mi prijde sympaticke. Libi se mi vetsia, ale taky nemam potrebu delat vsechny. Mam tam jeste tak dva, co bych rada upletla (a do te doby bude mit dalsich 20 navrhu)

@květušína ona nabira dost testerek, ale clovek musi mit alespon ravelry nebo instagram, aby videla, jak lidi pletou. A taky to musi byt hotove za mesic, coz ja vetsinou davam, ale ne vzdycky

ajatar
679 příspěvků 6.1.21 18:51

@květušína to je fakt. Ako zas tie vypletané vzory sú asi najzaujímavejšie pletenie za mňa.. takže si z času na čas musím nejaký upliesť, už len preto, že ma to hrozne baví :-D

Temperance
2990 příspěvků 6.1.21 22:57

@xSx Tak jsem se tam teď taky podívala. Do jednoho jsem se zamilovala na první pohled: https://www.ravelry.com/…rary/newleaf :-)

květušína
628 příspěvků 7.1.21 08:27

@xSx ano, všimla jsem si, že dělá test knitting call, ale já bych to za ten měsíc nestihla. Nemít dítě a třeba být single, tak ano, ale takhle jsem ráda, když večer upletu pár řad. Ale třeba až dítě vyletí z hnízda, tak proč ne. :)

@Temperance ten je krásný. Těžko vybrat jeden. Mně se asi nejvíce líbí ten její poslední, ačkoliv zrovna nemá barevné sedlo

A pak tento, co už tu dříve dávala @xSx

květušína
628 příspěvků 7.1.21 08:36

@ajatar já mám hodně ráda copánkové vzory. Ale někdy bych chtěla vyzkoušet pravou techniku fair-isle i s prostříhnutím, ale zatím na to nemám odvahu. A taky mě odrazuje to, že se svetr už nedá vypárat a vlna znovu použít. I když, kdo by páral takový norský vzor, to je pěkný opruz. Ale zrovna včera jsem se dívala na blog jedné Norky.

Sided
54 příspěvků 7.1.21 10:05

@květušína S tím prvním jste mi připomněla svetr, který mám také v plánu (i když počítám nejdříve za rok). Není sice prostřižený, ale podobný typ vyplétaného vzoru Drops Fjord Mosaic . Bude sice v jiných barvách (meruňková se smetanovou - přízi už mám), ale snad vyjde hezky.

xSx
989 příspěvků 7.1.21 10:34

Taky mám v záloze dva ‚typické‘ norské

Steek se používá u toho prvního na kapucu (všichni píšou, že poprvé je to děsný adrenalin :D). Nesmí se na to ale používat superwash vlny, chce to stopro vlněnou kousavku, něco jako Létloppi nebo tak.

květušína
628 příspěvků 7.1.21 10:38

@xSx chce to stopro vlněnou kousavku, něco jako Létloppi nebo Drops Lima. :D

Vyzkoušet si to na kapuci není úplně špatný nápad. Naučit se to na něčem menším a pak teprve stříhat svetr. V každém případě, adrenalin to bude pořádný.

Příspěvek upraven 07.01.21 v 10:49

květušína
628 příspěvků 7.1.21 10:44

@xSx ty jsou taky velmi zajímavé a hezké. No a když už jsme u těch plánů. Ještě bych chtěla v budoucnu uplést svetr se vzorem Riddari (typický islandský vzor)

A šaty s copánkovým (aranským) vzorem z jedné prastaré Burdy

xSx
989 příspěvků 7.1.21 11:03

@květušína bud se stavam odolnejsi, nebo ta Lima povoluje v kousavosti. Uz nemam chut se po celodennim noseni svleknout z kuze :D

ajatar
679 příspěvků 7.1.21 16:18

@květušína Tie fair isle svetre sú nádherné. Na niečo také som zatiaľ nemala odvahu, ale dúfam, že to časom príde…

@xSx Ja si myslím, že si človek proste zvykne. Mne už nevadí ani Léttlopi priamo na telo :-D

Temperance
2990 příspěvků 7.1.21 16:32

@květušína Jo, ten světlý bez sedla je taky moc hezký :-)
Průšvih je, že mi u svetrů víc sluší výstřihy do V… ačkoliv, „průšvih“ - nebo spíš úspora za návody? ;-)

benyka
9067 příspěvků 7.1.21 23:46

Dámy, dělaly jste někdy něco tuniským háčkováním? Vzpomněla jsem si na to, když jsem ukazovala vnučce dvoubarevný kabátek a čepičku pro cca roční dítko, které jsem kdysi uháčkovala a z nostalgie zachovala. Ta technika mě tehdy nadchla, protože je jednoduchá a celkem efektní (ale asi jenom na pravidelný vzor). Vzpomínám si, že jsem dělala i tříbarevný vzor, ale to už je dávno pryč…Tak jsem tomu dneska věnovala nějaký čas a zkusila, jestli vytvořím ještě nějaké vzorky jenom tak „z hlavy“.

Uživatel je onlinebao-baba
1428 příspěvků 8.1.21 10:14
@květušína píše:
Naučit se to na něčem menším a pak teprve stříhat svetr.Příspěvek upraven 07.01.21 v 10:49

To se stříhá pletenina podle střihu, nebo jde o něco jiného? Asi mám triviální dotazy, ale moc jsem toho v životě neupletla :-)

MenthaPiperita
103 příspěvků 8.1.21 10:34

@bao-baba Svetr se vzorem typu Fair Isle (drobný mnohobarevný) se plete dokola bez přerušování, a tam, kde chcete třeba zapínání nebo rukávy, se nejdřív zpevní šitím nebo háčkováním a pak prostřihne. Dělá se to jen z čisté obyčejné vlny, protože ta se pak zaplstí a spolehlivě drží.  

Sided
54 příspěvků 8.1.21 11:39

@MenthaPiperita Já bych se i přesto bála, že zkazím hotový svetr :-).

Stránka:  « Předchozí 1 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek