Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (146) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Sided
54 příspěvků 8.1.21 11:40

Pokud někoho zajímá nebo se chce inspirovat, na Garn jsou navrhované nové modely na jaro https://www.garnstudio.com/…avorites.php?… .

MenthaPiperita
103 příspěvků 8.1.21 11:51

@Sided Chce to vyzkoušet (na něčem menším), není to tak hrozné. Mě to zajímalo, tak jsem to vyzkoušela, odškrtla si a zas odložila. Z čisté vlny pletu málo a z neupravované vůbec ne, ani moje kůže na rukou se s ní nesnese

bao-baba
1428 příspěvků 8.1.21 13:47

@MenthaPiperita
Děkuji za vysvětlení.

xSx
989 příspěvků 8.1.21 17:34

@MenthaPiperita teď jsem pletla podruhé z čisté vlny a je fakt, že směsky mi sedí asi taky líp (teda ne nějaký akryl), ale třeba nylon není v přízi to nejhorší.

Akorát teď jsem tak procházela různé věci a mám neskutečnou chuť vytvořit něco z Islandské vlny Ístex (třeba Plotulopi, ta ani není zatočená). Myslím, že to bude asi skříňový výrobek, ale hrozně bych chtěla vidět, jestli je ta vlna fakt tak teplá a skvělá, jak všichni píšou. A taky mám ráda pořádnou challenge :D

DanielaS
5220 příspěvků 8.1.21 18:50

Mam norsky svetr z norske vlny (teda asi ovci) a jeste podsity flisem, takze nekouse a je extra teply. Tak teply, ze jsem ho uz asi patnact let nemela na sobe. Ale moc pekny, se sobem.

ajatar
679 příspěvků 8.1.21 20:40

@xSx Plötulopi je ale fakt super! Na prvý pohľad sa zdá krehká, musela som si na pletenie s ňou dosť dlhú chvíľu zvykať. Ale ten sveter je ľahký, teplý a prakticky vôbec nežmolkuje a a to som ho nijak nešetrila. Islandská vlna určite nie je pre každého… ja som si už zvykla, ale väčšinou keď si naňho niekto siahne, tak sa otrasie hrôzou :-D

MenthaPiperita
103 příspěvků 8.1.21 21:05

@xSx Směle do toho. Ono se mi to líbí, i ty techniky jsou zajímavé a bavily by mě, ale pro atopika, navíc přecitlivěleho na lanolin, to není příjemná práce. Tak zůstávám u ponožkových přízí, velmi jemné superwash vlny, bavlny, bambusu a tak. Aspoň můžu s klidným svědomím plést kamarádkám na miminka, protože co nezlobí mě, nebude zlobit ani je.

MenthaPiperita
103 příspěvků 8.1.21 21:08

@DanielaS Ach! Svetr s jelenem! Kéž by se tak našel někdo, kdo by ho chtěl, abych měla důvod se do něj pustit…

Sided
54 příspěvků 8.1.21 21:22

Z pravé vlny jsem pletla zimní ponožky/papuče původně na domácí nošení. Neznalá pravé vlny a při mém utahování se mi příze několikrát přetrhla (a to je dost silná, Eskimo - teď Snow od Drops) a dají se použít jedině spaní (a bohužel v ponožkách nespím ani v zimě), protože při chození na chodidle okamžitě zplstnatěly a na namáhaných místech se začaly prodírat. Navíc (opět má neznalost) jsem je poprvé špatně vyprala, takže se hodně srazily. Nevím, zda a kdy si opět troufnu na pravou vlnu.

DanielaS
5220 příspěvků 8.1.21 21:35
@MenthaPiperita píše:
@DanielaS Ach! Svetr s jelenem! Kéž by se tak našel někdo, kdo by ho chtěl, abych měla důvod se do něj pustit…

Co ja se loni nahledala VKUSNEHO svetru s jelenem! Si u vas klidne objednam. Poslete kalkulaci.

květušína
628 příspěvků 8.1.21 21:47

@xSx ta islandská vlna mi připomněla, že moje babička chovala ovce, takže já si pravé ovčí vlny (i třeba jen ručně předené na kolovrátku) od mala užila až až. Zřejmě proto mi vůbec nevadí, když vlna kouše a že je tvrdá. Prostě beru, že to k ovčí vlně patří. Samozřejmě nechci srovnávat vlnu z ovcí z Bílých Karpat s vlnou z islandských oveček, ale v duchu jsem si teď krásně nostalgicky zavzpomínala.

Vinca_minor
2278 příspěvků 9.1.21 00:28

@MenthaPiperita Já se hlásím o svetr s jelenem :deer:! Mou jedinou podmínkou je, aby v sobě neměl ani procento vlny, protože mě sežere i minimální podíl superkvalitní a superjemné :D

Vinca_minor
2278 příspěvků 9.1.21 00:32

A znáte pohádku od Macourka O Kateřince a kousavém svetru?

bao-baba
1428 příspěvků 9.1.21 10:17

@Vinca_minor
Znám, v té knížce jsou všechny pohádky moc pěkné. Co se týče kousavosti vlny, tak mi to hrozně vadí. Když si kupuju svetr, tak zkouším kousavost přiložením na krk. Nechci se při nošení nějakého oděvu cítit nepříjemně, tak většinou dávám přednost svetrům bavlněným.

Singer ka
36 příspěvků 9.1.21 11:54

@Vinca_minor mě sežere i zmínka o vlně, chodím se sem koukat na svetry, obdivují šikovnost pletařek, ale nic vlněného na sobě nesnesu, kouše me to i přes dvě vrstvy

Vinca_minor
2278 příspěvků 9.1.21 13:03

@Singer ka Přesně, taky mě baví obdivovat zdejší práci a nápady, hrozně ráda bych vlnu nosila, musí skvěle hřát, ale snaží se mě sežrat. Takže buď si musí nechat zajít chuť vlna na mě, nebo já na vlnu.

xSx
989 příspěvků 9.1.21 13:07

@Singer ka @bao-baba @Vinca_minor troufam si tvrdit, ze treba takove merino s upravou superwash by kousat nemuselo ani vas.

Vinca_minor
2278 příspěvků 9.1.21 13:10

@xSx Na merino se chystám, spodní tričko musí být super, ale potřebuju k tomu otevřené obchody, abych ho mohla otřít o tvář a krk.

xSx
989 příspěvků 9.1.21 13:48

@Vinca_minor jsem myslela ted hlavne pleteny svetr. Ale mam zkusenost, ze otrit o tvar nekdy nestaci, ono az se zahrejete nebo zpotite, tak je to potom jine (sem tam me neco zacne kousat az po tom, co se v tom obleceni zahreju. Ale mne obcasny kousanec nijak nevadi). Ale drzim palce, vlna je skvely material (ackoli ma sva ale) a je skoda se o nej ochudit :)

MenthaPiperita
103 příspěvků 9.1.21 14:23

@DanielaS
@Vinca_minor
Dámy, děkuju vám za důvěru, ale speciálně u Daniely se obávám, že by úplně neocenila můj občas poněkud bohémsko-punkový přístup k věci (ty vaše dokonale spasované vzory…), nemohla bych si za to říct o peníze. Ale jestli narazíte někde na nějaký inspirativní obrázek (jak si představujete vkusný svetr s jelenem), tak to sem hrňte.

Vinca_minor
2278 příspěvků 9.1.21 18:14

@MenthaPiperita Já jsem starý rocker, i když se tvářím decentně, takže bohémsko-punkový přístup k věci je ok :D Já mám naopak pocit, že svetr s jelenem má být trochu úlet :D ale je fakt, že i úlet musí být vkusný. Hmmm, a bez té vlny by to šlo?

DanielaS
5220 příspěvků 9.1.21 18:17
@MenthaPiperita píše:
@DanielaS
@Vinca_minor
Dámy, děkuju vám za důvěru, ale speciálně u Daniely se obávám, že by úplně neocenila můj občas poněkud bohémsko-punkový přístup k věci (ty vaše dokonale spasované vzory…), nemohla bych si za to říct o peníze. Ale jestli narazíte někde na nějaký inspirativní obrázek (jak si představujete vkusný svetr s jelenem), tak to sem hrňte.

A ja myslela, ze u pleteniny to proste z logiky veci MUSI vyjit na ocko presne! Vicebarevne jsem teda pletla jednou, copanky dvakrat.

DanielaS
5220 příspěvků 9.1.21 18:20

V unoru jsme z Italie od kvetoucich pampelisek uprchli do CR a nasledne se tam zasekli, a ono snezilo, tak jsem v Lidlu poridila tento, ale ma to esteticke rezervy. 

MenthaPiperita
103 příspěvků 9.1.21 18:32

@DanielaS Vzor samozřejmě přesně vyjde (když se dobře vypočítá), ale když se pak třeba sešívá, nevyjdou úplně dokonalé švy z rubu, například.

DanielaS
5220 příspěvků 9.1.21 19:02

Jeleni:

Stránka:  « Předchozí 1 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek