Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (177) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
3043 příspěvků 28.6.21 15:40

@Temperance Mně též :D Od toho jsou zkušební vzorky.

Temperance
3373 příspěvků 2.8.21 18:14

Https://www. seznamzpravy. cz/clanek/kamery-zachytily-tajnou-zbran-olympijskeho-viteze-z-videa-je-hit-171149#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy. sznhp. box&dop_req_id=Aqhef8Fvdeb-202108021441&dop_id=171149&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz :-)

Sided
94 příspěvků 2.8.21 22:01

Dovolím si vložit svůj poslední projekt (Drops Love Links). Jsem tedy ráda, že ho mám z krku - 7 měsíců práce. Dvakrát páráno celé sedlo. Zvolila jsem jinou barvu i přízi než je v návodu, takže jsem vše musela přepočítat na její sílu, jiné číslo jehlic a mé utahování. Myslím, že mám norských vzorů na dlouhou dobu až po krk :-D.

Uživatel je onlinekvětušína
749 příspěvků 3.8.21 08:40

@Sided máte to moc krásné. Škoda, že vám lidi neuvěří, že je to pletené ručně, jak precizně to máte. :D Ale nemůžu se na tu nádheru vynadívat. Už abych taky mohla normálně plést.

Sided
94 příspěvků 3.8.21 09:39

@květušína Tohle přesně mi řekla moje maminka, když jsem byla zhruba v půlce :-). A tak jsem si tenkrát udělala dvě dokumentační fotky na jehlicích :-).

xSx
1197 příspěvků 3.8.21 13:08

@Sided Nádhera!

Temperance
3373 příspěvků 3.8.21 13:52

@Sided Tleskám vestoje!

Sided
94 příspěvků 3.8.21 15:34

Moc všem děkuji.

xSx
1197 příspěvků 5.8.21 18:54

Dlouho jsem chtela obycejny cerny rolak, tak ho mam :)

Singer ka
200 příspěvků 5.8.21 19:04

Když vidím pletený svetr začne mě svědit celé tělo, ale máte můj obdiv za dokonalou ruční práci @Sided @xSx

Vinca_minor
3043 příspěvků 5.8.21 19:34

Chci se zeptat zkušenějších - dá se nějak opravit chyba v úpletu, kdy omylem píchnete do příze a jedna nitka zůstane tam, kde nemá? Bojím se tu nitku přestřihnout, aby to pak nedělalo neplechu, a nic jiného mě nenapadá. Díky :D
Bude to jednoduchá začátečnická trojúhelníková šálka ke kabátu, barvy jsou zkreslené špatným světlem.

Vinca_minor
3043 příspěvků 5.8.21 19:38

Neměla jsem to fotit, až na fotce jsem si všimla ještě jedné chyby. Ale až doteď jsem ji neviděla, tak nepředpokládám, že si jí někdo při nošení všimne :D

xSx
1197 příspěvků 5.8.21 19:49

@Vinca_minor kdyz nevidite jednu chybu, tak pri noseni nikdo neuvidi ani tu druhou. Bud bych to zkusila hackem zatahnout, aby to nebylo videt tolik, nebo bych se na to vykaslala. Rozhodne bych nestrihala :)

xSx
1197 příspěvků 5.8.21 19:50

@Singer ka me toho taky kouse hodne, ten moher je na to idealni, ale kdyz me to tak bavi a ty veci se mi libi, tak to ignoruju :D

Vinca_minor
3043 příspěvků 5.8.21 19:52

@xSx Si myslim, že stříhat je blbost :D Asi to nechám tak, při nošení mě nikdo nebude detailně pozorovat ze vzdálenosti dvaceti centimetrů :D

Vinca_minor
3043 příspěvků 5.8.21 19:54

@xSx Gratuluju k roláku a závidím, že se přes kousání přenesete. Mě kousací svetry dohání k šílenství a kouše mě i minimální podíl kvalitní vlny. Přes tričko.

Singer ka
200 příspěvků 5.8.21 19:58

@Vinca_minor v pravo dole od té první? do se ztratí v pohybu, nic nestříhejte. aspon je poznat že je ro ruční práce

Vinca_minor
3043 příspěvků 5.8.21 20:03

@Singer ka :D Jako věčný začátečník, háčkující maximálně jednoduchou vestu pro barbínu a obal na mobil, jsem hrdá, že konečně háčkuju něco na sebe. I když v porovnání se zdejšími úžasnými pletařkami se můžu jít zahrabat… :D

Sided
94 příspěvků 6.8.21 11:08

@Vinca_minor Opravit se to nedá, ale nechte to být, ono to pak v šále v pohybu nebude vidět, nebude položená takto rovně. A navíc tyhle nitkové příze mají tendenci na vytahování nitek i při nošení, takže ono toho tam časem bude víc a fakt si nikdo nevšimne.

Já mám k tomuto „hrůzostrašnou“ historku :-D. Mám velkou vestavnou skříň a v ní separé část na svetry - poličky odshora až dolů. A taky mám dvě kočky :-D. Když k nám začala chodit mám maminka s novým psem, který kočky nemá rád, začaly se schovávat. A ta jedna se naučila tlapkou odsunout posuvné dveře vestavné skříně a vyškrábat se po všech patrech svetrů až do té horní, kam moc nedosáhnu, takže je poloprázdná. A tam se rozvalí a čeká, až návštěva odejde… No a cestou nahoru po všech patrech hezky vytahuje ze svetru nitky, jak do nich zasekává drápky… Dnes už to mám zajištěné, ale když jsem to tenkrát objevila, tak jsem zoufalstvím plakala :-D a chtěla kočku zabít :-D.

xSx
1197 příspěvků 6.8.21 12:19

@Sided kocka mi doma delala to same a diky tomu mam do dneska tik davat vsechny veci do skrine naruby.

Uživatel je onlinekvětušína
749 příspěvků 6.8.21 15:40

@xSx takový praktický kousek v šatníku nesmí nikdy chybět. Sedí ten střih hezky nebo jste musela dělat nějaké úpravy?

@Vinca_minor to děláte to tuniské háčkování? Máte to moc hezké, zajímavá struktura. Chyby neřešte, na šále/šátku se to ztratí. No, já když mám na svetru někde chybu, tak se na ni pořád dívám a dál pletu a nakonec to vypářu. :D (většinou)

Temperance
3373 příspěvků 6.8.21 15:53

@květušína Taky pářu, když to nejde spravit… Ale teď na triku, které si u mě objednala kolegyně, mi záhadným způsobem vznikl jeden rukávkový raglán o oko širší (nebo užší? ani to se mi nepodařilo zjistit, návod jsem přepočítávala na tenčí přízi) - srovnala jsem to v podpaží :-)

Vinca_minor
3043 příspěvků 6.8.21 17:33

@květušína Jo, tuniské. Uháčkovala jsem si tunu vzorků, abych dobře pochopila techniku jednotlivých vzorů. Můžu sem něco dát, je-li zájem. Dost mě to chytlo, ale jako první nositelnou věc jsem chtěla něco fakt jednoduchého. Je to „full stitch“ se střídáním barev, modrá a barevná, bavlna s akrylem.

Vinca_minor
3043 příspěvků 6.8.21 17:39

A kdyby chtěl někdo zkoušet tuniské háčkování - vemte o číslo větší háček, než je pro přízi doporučeno. Jednak je úplet je hodně tuhý, druhak u složitějších vzorů, než je „simple stitch“, je problém vůbec tím tuhým úpletem propíchnout háček a nabrat správné oko.

xSx
1197 příspěvků 6.8.21 17:56

@květušína je to muchlacek :) strih jsem upravovala trosku, on uz v navodu bylo sedlo dlouhe 24 cm (strasne moc na me), tak jsem ubrala nejaka opakovani a tim padem je svetr i malinko uzsi, ale nijak mi to nevadi. Jinak strih se mi moc libi, prijde mi to hezci nez klasicky raglan a lepe sedici nez kruhove sedlo :)
Co Vas loket? Lepsi se to?

Stránka:  « Předchozí 1 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek