Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (177) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinekvětušína
750 příspěvků 9.8.21 09:02

@xSx děkuji za optání. Určitě se to zlepšilo oproti tomu, co bylo na začátku, ale momentálně to uvízlo v takovém stavu, kdy mě to nebolí, když se určitým činnostem vyhýbám a mám pocit, že se to moc nelepší. Zrovna jsem začala druhé kolo rehabilitací, které si ale hradím sama, jelikož počet proplácený pojišťovnou už mám vyčerpaný. Vždy dva dny po rehabilitaci mě ruka bolí hodně, a to pak propadám frustraci a beznaději. Přiznám se, že občas jsem zkoušela uplést jednu nebo dvě řady, jestli to už jde, ale bohužel. Takže pořád zatím jen s lítostí koukám na ravelry a instagram na krásné příze a vzory. :)

xSx
1197 příspěvků 9.8.21 11:03

@květušína ach jo, to je teda neprijemne, ze to porad boli :( jeste me napada, co zkusit terapii razovou vlnou? Jeste jsem to nezkousela, ale kvuli tomu kotniku to dost zvazuji.

750 příspěvků 9.8.21 12:34

@xSx ano rázová vlna mě taky napadla, ale četla jsem na to (v souvislosti s tenisovým loktem) dost rozporuplné recenze. Teď mě čeká cca 10 terapií laserem a když to nepomůže, tak bych o rázové vně začala více uvažovat, ale před tím bych asi ještě vyzkoušela léčbu krevní plazmou.
Vás ten kotník tak zlobí?

Temperance
3373 příspěvků 9.8.21 13:40

@xSx Díky za názor na střih, chystám se na takto řešený top s krátkým rukávem, povzbudila jste mě :-)

750 příspěvků 23.8.21 08:51

@xSx odpovídám Vám sem, ať neplevelím diskusi o Co jste si dnes koupily pletením. Oba šály, co jste tam dala, jsou moc hezké. Mně se ten s rostlinnými motivy z knihy taky líbil, plus ještě další tři asi mi přišly zajímavé. Tak nějak jsem si myslela, že bych si mohla 52 weeks of shawls budu přát k vánocům (muž je beztak vždycky bezradný), ale ještě uvidím. Kdo ví, kdy budu moct aspoň trochu plést, fňuk. Zkoušela jsem pár řad o víkendu a pak jsem si nadávala, protože mě ruka dost rozbolela. Tak teď se opravdu na pletení ani nepodívám, dokud nebude ruka v pořádku, což může klidně do těch vánoc trvat a moc doufám, že déle ne, jinak fakt nevím.
Ale abych tu jen nefňukala, mně se z té knihy asi nejvíc líbí tenhle první a ty dva mi přijdou taky zajímavé a samozřejmě bych všechny moc chtěla uplést. :D

xSx
1197 příspěvků 23.8.21 09:33

@květušína jaj, tak to je mizérie, že Vás stále ten loket bolí :( ten první vypadá hrozně étericky, to je zajímavé. A ten poslední jsem si zrovna hodila do oblíbených :D ale všichni píšou, že je to dost špatně napsaný návod… Já třeba na šátky moc nejsem, ale když už, tak ať jsou obrovské. Moc mě nebaví takové ty úzké dlouhé šáličky, to pak tam člověk ani nemusí dělat žádný vzor…
Já teď jedu na ponožkové vlně, jedny jsem dopletla konečně po víc jak roce, druhé mám v plánu a pak ten šátek. Svetry budou asi zase až v zimě :)

xSx
1197 příspěvků 23.8.21 10:06

@květušína a teď jsem objevila na instagramu, že ten botanický motiv by měl být dostupný na konci září jako samostatný návod… Tak to si možná ta merlot příze počká na ten správný návod :)

Temperance
3373 příspěvků 23.8.21 18:23

@květušína Soucitně tlapkám, já mám teď těžce pletoucí období. @xSx Několikery ponožky jsem spáchala ze starých zbytků vlny podle katrincoly, nejvíc jedu v halenkách a topech. Šály se mi líbí, ale nějak je neumím nosit. Z těch od @květušína nejvíc ta první.

xSx
1197 příspěvků 14.9.21 19:20

Tu jsou ty dokoncene ponozky, jedny po hibernaci a jedny jako dovolenkove pleteni

750 příspěvků 15.9.21 13:13

@xSx oboje vypadají moc pohodlně. Co máte v plánu dál? Já stále ještě chodím na rehabilitační procedury, takže nepletu a zajímají mě ostatní. :D

xSx
1197 příspěvků 15.9.21 16:05

@květušína dekuji :) ty oranzove jsou z Fyberspates a to je hodne luxusni prize, ne teda na ponozky, takze ty jsou vlastne jen na paradu :)
v planu ted vlastne nemam nejak nic, porad mam rozpleteny brioche satek a stejnou nechut si k tomu sednout a v zasobe prizi, ketra si nejspis pocka na sal s botanickym motivem. Jinak nemam nejake pnuti, ze bych neco musela uplest. Ale myslim, ze se jeste neco spolehlive objevi :)

750 příspěvků 15.9.21 17:56

@xSx věřím, že se brzy něco nejde. :)

Já sem mohu dát aspoň rozpletený svetr pro muže z Kilcarra Tweed. Ta zelená je ve skutečnosti o dost výraznější a světlejší a s oranžovými nopky, takže svetr ve skutečnosti vypadá lépe.

Sided
94 příspěvků 16.9.21 11:21

@květušína Překrásný. Nedá se někde získat návod? Já už ho živě vidím v přírodní barvě v kombinaci se šedou a světle modrou…

750 příspěvků 16.9.21 11:51

@Sided Děkuji. Je to kombinace dvou vzorů: barevná část je podle tohoto svetru: summer end
ale jelikož je svetr z o hodně tlustší příze, tak střihově je podle tohoto, jen jsem nedělala dvojitý lem u krku:
https://www.garnstudio.com/pattern.php?…

Mně osobně se víc líbí ty dvě sekce barevného vzoru pod sebou, jak je to na originálním modelu a i bych to tak udělala, kdybych špatně neodhadla spotřebu jednotlivých barev. Ta oranžová mi tak tak vyjde, kdežto zelené mám ještě určitě na nějakou vestu. :D tak jsem to udělala takto, přiobjednávat se mi nechtělo a muži je to jedno.

xSx
1197 příspěvků 16.9.21 12:16

@květušína vypadá dobře! Takový trošku vánoční vibe z toho mám. Tak přeju brzké zrehabilitování, ať to ještě muž stihne unosit letos :)
jo a vlasně mám pletací přání, až bude na skladě slabší verze té de rerum merlot příze, tak chci tento svetr

750 příspěvků 16.9.21 12:50

@xSx jé, ten mám taky v oblíbených, ale zatím ho plést nechci a kdo ví jestli vůbec. :D
Děkuji, zlepšuje se to sice pomalu, ale zlepšuje. Svetr jsem původně plánovala k mužovým listopadovým narozeninám, což asi už nestihnu, ale už jsem se s tím nějak smířila a pořídila jiný dárek.

Sided
94 příspěvků 16.9.21 17:51

@květušína Děkuji, uložila jsem si ho. Já bych dělala dámskou verzi a musím říct, že tedy ten Váš se mi líbí víc než původní.

Meredith C.
2 příspěvky 25.9.21 17:59
Poradíte s návodem?

Pletu svetr s copánkem a zasekla jsem se u nákresu. A ne a ne to rozseknout, prosím poraďte mi.

„2 oka přesuňte na pomocnou jehlici a odložte před práci,2 následující oka hladce spleťte, po té hladce spleťte 2 oka z pomocné jehlice“ Chápu správně, že ze 4 ok budou pouze dvě?
V další 52. řade „2 oka spleťte hladce“ Ze dvou ok jedno? V nákresu jsou ale oka vyznačená, neubývají… To je znovu rozpletu?
Děkuju za radu.

Temperance
3373 příspěvků 25.9.21 20:54

@Meredith C. Vítejte :-)

1. Asi to tak bude, ze čtyř se Vám stanou dvě, práce se zužuje.
  2. Dvě oka spletete v jedno, na nákresu je čtvereček v následující řadě šedivý, to znamená, že tam to oko chybí. Práce se zužuje.

V řadě 52 je asi chyba, měly by tam být taky šedivé čtverečky, myslím si…
Je to srozumitelné? Přeju Vám hodně štěstí :-)

vaanavi
98 příspěvků 25.9.21 21:22

@Meredith C. Zvyčajne to robím tak, že ak si nejakým vzorom nie som istá, upletiem si „vzorku“(počet očiek vzoru + asi 4 po jeho okrajoch). Niežeby sa mi veľmi chcelo, ale dajako natrénovať musím, kým sa uistím, že mi je jasné, ako to má ísť. Hlavne preto, že som znova začala pliesť po veľmi dlhej dobe ;)

Meredith C.
2 příspěvky 26.9.21 18:04

@Temperance Děkuji. Ano, je to srozumutelné. Zkusím to tak, jak píšete, nějak to dopadne. :-)

@vaanavi Celý svetr bude vzorek. :-D Pletu z levné příze, koupit drahou na první vývtvor jsem si netroufla. Šlo mi spíš o to, jestli se práce zužuje nebo ne. V tom by mi vzorek jen s copánkem asi moc nepomohl. Ale samozřejmě máte pravdu, těžko na cvicišti…

Temperance
3373 příspěvků 28.9.21 16:03

@Meredith C. Ještě mě napadlo: ve kterém místě svetru to je? Odhaduju, že pletete zdola nahoru a toto je v sedle, takže tam to zúžení dává smysl. (Při podrobnějším studiu - copánek se zužuje a taky tam pak nejsou šedé čtverečky.)

xSx
1197 příspěvků 28.9.21 18:47

@Meredith C. vím, že jste se na to neptala, ale teď už bych začátečníkům radila si levnou přízi nekoupit. Respektive hlavně žádný akryl. Pokud máte morál na celý svetr, tak bych investovala alespoň do něčeho od Drops. Svůj první svetr jsem pletla z akrylu a vůbec ho už nechci nosit. Taková škoda práce přitom, kdyby byl z něčeho příčetnějšího, tak ho klidně vynesu. Ale to jen tak na okraj :)

xSx
1197 příspěvků 1.10.21 20:26

Konecne jsem ulovila navod na botanicky sal, respektive vysel jako samostatny navod. Vypada to jako masakr pleteni, ale moc se na to tesim, budu tu snad brzy spamovat :)

xSx
1197 příspěvků 7.10.21 15:42

Oh, it's me again. Konecne jsem shodila z jehlic tuhle monstrozitu. Chtela jsem ji puvodne udelat jeste vetsi, ale nejak na to nezbyl moral :D Brioche a Donegal ted nechci pekne dlouho videt, diky moc.

Stránka:  « Předchozí 1 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek