Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (177) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
květušína
750 příspěvků 8.10.21 08:24

@xSx takto na fotce ale vypadá šátek krásně. Kdo by řekl, že s ním bylo tolik trápení. A pod ním máte na sobě Forestland. Opravdu to vypadá dobře. A já si zase povzdechnu: už abych taky mohla plést.

xSx
1197 příspěvků 8.10.21 09:42

@květušína díky, nakonec to dopadlo hezky, ona ta příze opravdu hodně povolí po vyprání, jen jsem ji teda prala třikrát, abych vymyla ten olejový zápach. Pak byly ale nezapošité konce neuvěřitelně křehké, takže doufám, že se šátek nebude trhat v těch velkých nabíraných okách. Jinak to utrpení bylo fakt hlavně tou přízí, pořád se kroutila, trhala a vypadalo to fakt ošklivě. Kdybych si koupila nějakou kroucenou za nehorázný peníz, asi by mě ten proces bavil víc :)
trochu si teď trhám vlasy, že jsem si v Helsinkách nevzala alespoň jedno klubíčko MadelinTosh, u nás se nedá sehnat, je děsivě drahá (30 euro za klubko), ale jsou to snad nejkrásnější barvy, co jsem viděla. Kam se hrabe Malabrigo, fakt.
A ano, pod šátkem je forestland, doteď jsem žila v mohérovém roláku, tak jsem ze skříně vytáhla tento, protože potřeboval krapet upravit u krku, tak mám zase forestland vlnu :)
Tak snad Vám bude brzo dopřáno s pletením, už se to tedy táhne pěkně dlouho :(

květušína
750 příspěvků 8.10.21 10:07

Musela jsem se na tu Madelin Tosh podívat a opravdu ráj barev. Já jsem nedávno objevila českou firmu Mountain fibres. Mají své stránky a prodávají i na Fleru. Samozřejmě, výběr je omezený oproti nabídkám ze zahraničí, ale některé barvy se mi opravdu líbí. Zatím jsem tam ale nic nekupovala. Jen ji mám v merku, až se mi uzdraví ruka. Je to otrava, co vám budu povídat. Čas od času propadám zoufalství, že už snad nikdy nebudu plést, obzvláště tehdy, kdy se mi to nějakou činností zhorší. Snažím se vyhýbat všemu, co by mi mohlo škodit, což není vždy možné, ale někdy stačí jeden neopatrný pohyb a celý proces uzdravování se vrátí o týden nebo čtrnáct dnů zpět. Proto se to tak vleče.

Uživatel je onlineFemur
691 příspěvků 10.10.21 18:15

@xSx Madeline Tosh se dá sehnat u Vlněných sester. Ale hned to zmizí, tak asi dělají i nějaké předobjednávky.

xSx
1197 příspěvků 11.10.21 09:09

@Femur vim vim, dekuju, ale prave je hned pryc a ty dodavky nejsou nejak pravidelne, no. Tak priste, az nekam pojedu, tak si klubko koupim, alespon jko kontrastni vyplet nebo tak neco :)

V3S
68 příspěvků 11.10.21 21:49

@xSx Právě jsem se platonicky zamilovala. :-) Platonicky, protože cena je mimo moje možnosti.

květušína
750 příspěvků 12.10.21 09:03

@xSx kdesi na Ravelry v sekci Travelry jsem viděla diskusi, když někdo někam jede, kde jsou dobré ochody s přízí. Byla jste ve Finsku letos? Líbilo se Vám tam?

xSx
1197 příspěvků 12.10.21 10:18

@květušína viděla jsem, jen není tedy moc aktivní. Já sama si vyhledávám obchody s přízí když někam jedu, většinou velice náhodně. V těch Helsinkách to byl jen takový nápad kousek od nádraží, ale obchod byl moc krásný s naprostou neskutečným množstvím přízí :)
Finsko se mi líbilo dost, není to uplně lezení po horách, na které jsem zvyklá. Nicméně kotník mi řekl, že letos hory ne e. Je tam moc hezky, navíc když třeba ještě strávíte nějaký čas v chatce u jednoho z jezer. A nejste tam v období komárů.

xSx
1197 příspěvků 12.10.21 10:20

@V3S já si většinou něco takového přeju k narozeninám/vánocům atd, protože sama si takovouhle dardu taky nekoupím. Jak říkám, max jedno přadénko na výplet nebo nějaký šátek, dělat z toho cokoli většího mi přijde jako uplný nesmysl.

květušína
750 příspěvků 12.10.21 12:11

@xSx děkuji za odpověď. Momentálně totiž přemýšlím, kam bychom s mužem příští rok jeli na pár dnů na svatební cestu. Nejhorší asi bude překonat můj strach z létání, jinak budeme muset jet jen někam za humna. :D

@V3S přesně, jak píše @xSx . Za chvíli tu máme vánoce a vy jste určitě byla celý rok hodná. :) Já takto loni dostala od muže Malabrigo na celý svetr (muž je beztak vždycky s dárky pro mě bezradný, tak byl ještě vděčný, že jsem mu dala tip).

xSx
1197 příspěvků 12.10.21 14:11

@květušína jeli jsme to autem, takže pokud nemáte fobii i z dlouhého ježdění, tak se to dá :) navíc i pobaltí je moc hezké, ja mám dost ráda Estonsko, takže mi to ani nepřišlo tak dlouhé. Gratuluji ke svatební cestě mimochodem :)

V3S
68 příspěvků 12.10.21 22:20

@květušína Děkuji za milou poklonu.
Možná bych mohla letos udělat výjimku a přát si konkrétní věc. Manželovi jinak situaci neulehčuji :-) a přání nemívám. Nechávám se ráda překvapovat.

Ještě se vás @xSx a @květušína, jako zdatných pletařek, zeptám, zda je možné na nějakých internetových stránkách vybírat pletací projekt právě podle množství materiálu? Tzn. uvedu váhu nebo délku příze a vyfiltrují se výrobky, na které bude potřeba tolik gramů/metrů.

květušína
750 příspěvků 13.10.21 09:36

@V3S na Ravelry to jde - když půjdete do záložky patterns a zvolíte pokročilé vyhledávání (advanced search), můžete si zde zvolit i více kritérií (délka tam taky je).

@xSx děkuji za gratulaci, zatím o cestě tedy jen přemýšlíme, ani ještě nevím, na jak dlouho bychom jeli. On ten den D teprve nastane. Momentálně řeším oblečení. To víte, budu se vdávat už po druhé, takže půjčovny plné bílých šatů už pro mne nejsou a nabídka společenských šatů v nich je tristní. Nakonec si nechávám šít dlouhou půlkolovou sukni z tmavě modrého krojového brokátu a k tomu budu mít asi bílou krajkovou halenku.

xSx
1197 příspěvků 13.10.21 10:31

@květušína ooo, takhle podle popisu to zni uz skvele :) Tak az budete planovat a padne to na Finsko, klidne se ozvete, muzu Vam dat nejake tipy.

@V3S ja bohuzel skoro nic jineho nez Ravelry nepouzivam, takze Vam poradim to same. Jeste obcas miva Woolpoint nebo myslim i Vlnene sestry navody na jednopradenkove veci, vetsinou nejaky mensi satek. Jinak nevim. Myslim si, ze kdybyste napsala email vlnenym sestram s konkretni prizi a mnozstvim, tak by Vam asi take byly schopne poradit.

V3S
68 příspěvků 15.10.21 16:12

@květušína @xSx Děkuji mnohokrát. Je moc fajn, že lze takto dohledávat.

květušína
750 příspěvků 18.10.21 08:00

Koho by to zajímalo, tak u Drops začala Alpaka party, trvá až do konce roku - příze s alpakou jsou se 30% slevou.

@xSx v pátek jsem byla na zkoušce a sukně je nádherná. Děkuji, určitě se ozvu. S mužem plánujeme, že až se děti osamostatní, koupíme nějakou dodávku, ve které se dá i přespávat a budeme jezdit po Evropě

Temperance
3373 příspěvků 18.10.21 13:59

@květušína Tak o tom ježdění nazdařbůh už dlouho sním… a ještě déle budu (Důvod? Hypotéka.) ;-)

if5
515 příspěvků 18.10.21 20:30

@květušína Hlavně to moc neodkládejte!

květušína
750 příspěvků 19.10.21 10:08

@if5 vzhledem k tomu, že mužova mladší dcerka má teprve 13 let, tak to asi ještě nějakou chvíli potrvá. :)

květušína
750 příspěvků 19.10.21 10:09

@Temperance my máme taky hypotéku a na to auto si musíme teprve našetřit. Nazdařbůh asi úplně jezdit nebudeme, muž potřebuje mít plán. :D

xSx
1197 příspěvků 10.11.21 23:21

Jenn Steingass mela dlouhou odmlku a ted testuje novy vzor - och och. A to jsem si od ni uz nic nechtela kupovat :D

květušína
750 příspěvků 11.11.21 07:56

@xSx zahlédla jsem ho asi před týdnem na IG, taky se mi moc líbí.

Temperance
3373 příspěvků 11.11.21 16:02

Moje známá ze zdravotních důvodů přestala plést a donesla mi 4 kg svých zásob. Je tam pár zbytků, ale zároveň nejmíň na 4 řádné projekty. Svrbí mě prsty a hlava šrotuje, hodil by se mi další lockdown (ale nechci se rouhat, tak to neříkám nahlas).

xSx
1197 příspěvků 11.11.21 17:03

@Temperance ale tak zacina zima, to se obecne plete lip, nez v lete :) nebo aspon ja toho pres leto moc neudelam.

xSx
1197 příspěvků 28.11.21 14:14

Covid svetr.

Stránka:  « Předchozí 1 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek