Vše o pletení a háčkování

Fotoalbum tématu (183) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
Porkpiehat
3171 příspěvků 28.11.21 16:46

@Temperance Nebojte, měla jsem stejnou úvahu před několika hodinami. Že by se mi hodil lockdown, abych konečně udělala pořádek ve věcech, odkládám to pořád dokola.

@xSx Moje zimní aktivity jsou pletení čepic a ruční obšívání hedvábných šátků. Oboje se dá dělat večer u nějakého filmu.

xSx
1205 příspěvků 28.11.21 19:40

@Porkpiehat skoro bych řekla, že je u nás další lockdown na spadnutí :(

Porkpiehat
3171 příspěvků 29.11.21 09:48

@xSx Francie se lockdownu vyhýbá jako čert kříži :-) Jestli si dobře pamatuji, tak školy byly zavřené jen při první vlně 2020, na podzim 2020 byla škola zavřená jen asi tři dny (a zbytek se odehrál v posunutých podzimních prázdninách). Takže jako zaměstnanec školy se těšit nemůžu :-D A s dětmi za zadkem bych doma toho udělala ještě méně než dosud.
Ono by bohatě stačilo, kdybych byla víc organizovaná, co se týče domácnosti. Čím víc času mám, tím míň toho stihnu.

květušína
780 příspěvků 1.12.21 10:18

@xSx je moc krásný.

Já jsem včera do pračky hodila omylem s jemným prádlem i můj svetřík z Drops Alpaca. Teplota i prací gel, to bylo v pořádku. Jen se asi tím mlácením s ostatním prádlem trochu zplstnatěl, takže už to není takový ten krásně tenoučký a lehoučký teplý svetřík/halenka, ale cosi hutně neforemného. Ještě uvidím, jak uschne, ale moc šancí tomu nedávám. Ach jo, tak ráda jsem jej nosila.

xSx
1205 příspěvků 1.12.21 12:07

@květušína jaj, tak to je teda prekérka :( tak tlapkám na dálku.

Sided
97 příspěvků 1.12.21 14:12

@květušína Tak to abych si dala pozor. Momentálně dokončuju z Drops Alpacy vestu k Vánocům pro prostřední dceru. Sice už jsem ji vyprala a vyblokovala, ale prala jsem ji samotnou a naštěstí žádné změny nepozorovala. Tak si musím pamatovat, že ji nesmím házet k ničemu jinému :-).

bao-baba
2131 příspěvků 13.12.21 19:11

Nejsem zručná pletařka, ale dovolím si sem stejně přidat pro případnou inspiraci obrázek svetru, který mne zaujal.

mimi
359 příspěvků 13.12.21 20:02
@bao-baba píše:
Nejsem zručná pletařka, ale dovolím si sem stejně přidat pro případnou inspiraci obrázek svetru, který mne zaujal.

Mozem len slintat, krasny vzor, az mi zasvietili oci. Ja len taketo jednoduchosti robim.

Femur
696 příspěvků 21.12.21 15:24

Nevím jestli to dát sem, nebo do Co vás pobavilo… U nás v ZUŠce se rozhodli rozšířit řady pletařek a pletařů tímto počinem. Nevím, jestli to vytvářely děti, nebo spíš maminky a babičky, každopádně vtipný nápad jak přitáhnout k pletení nejmladší generaci. Javor babyka, který tam rostl už za mých časů, má zimní svetr.:smiley:

Porkpiehat
3171 příspěvků 21.12.21 15:39

@Femur Chtěla bych vidět ty odvážné pletařky, jak lezou po stromě a sešívají jednotlivé díly.
Asi bych se pokaždé usmála, když bych šla kolem takového stromu. V té zimní šedi je to příjemně barevné a veselé.

mimi
359 příspěvků 21.12.21 18:08
@Femur píše:
Nevím jestli to dát sem, nebo do Co vás pobavilo… U nás v ZUŠce se rozhodli rozšířit řady pletařek a pletařů tímto počinem. Nevím, jestli to vytvářely děti, nebo spíš maminky a babičky, každopádně vtipný nápad jak přitáhnout k pletení nejmladší generaci. Javor babyka, který tam rostl už za mých časů, má zimní svetr.:smiley:

Jeej, to mile! :-) a pekny napad ako deti pritiahnut k rucnym pracam. Pripomenulo mi to strom v Bruseli, ktory sme s kolegynou raz objavili, a vzdy ked sme tam boli na sluzobke tak sme chodili pozerat, ci je stale obhackovany.

mimi
359 příspěvků 21.12.21 18:10

Ospravedlnujem sa za zdvojeny obrazok

květušína
780 příspěvků 5.1.22 09:02

Konečně mohu uplést několik (3) řad aniž bych si dlouhodobě zhoršila tenisový loket. A doufám, že jsem to teď nezakřikla. Vyhráno ještě úplně nemám a po pletení mě ruka pořád bolí, takže se musím hodně ovládat, abych nepletla, je to tak lákavé, ale ještě uzdravení musím dát čas. Zatím plánuju, co dál. Momentálně to vyhrává Talvinen , ale je možné, že než dokončím dva rozpletené svetry (což může být klidně půl roku i déle), ještě se to změní. K vánocům jsem dostala knihu 52 weeks of socks, návodů mám tedy spoustu.

Vinca_minor
3108 příspěvků 5.1.22 20:30

V galanterii měli krásnou duhovou přízi od Yarn art, 25 % merino, 75 % akryl. Byla jsem nadšená, dokud jsem nezjistila, že mě to kouše…

V3S
71 příspěvků 5.1.22 21:20

@květušína Přejihodně trpělivosti, určitě tomu dejte čas.
Svetr je nádherný, řekla bych v kategorii umělecké dílo.

květušína
780 příspěvků 6.1.22 14:33

@Vinca_minor to je škoda, nejde z toho uplést alespoň vesta nebo něco, co nemáte přímo na těle?

@V3S děkuji. Čas tomu určitě ještě dám, ale je to velké sebezapření.

Vinca_minor
3108 příspěvků 7.1.22 11:54

@květušína Jsem stará citlivka. Kosmetiku snáším dobře, ale kouše mě cokoli, co se jen otřelo o vlnu. Což mě mrzí. Vesta by mě žrala za krkem, nenosím roláky… Holt si nechám zajít chuť.

květušína
780 příspěvků 7.1.22 12:44

@Vinca_minor ach tak, já myslela, že už ji máte koupenou. Mně zas vadí některá kosmetika (obzvlášť ta, která obsahuje ureu), ale kousavý svetr snesu i na holé tělo.

Temperance
3411 příspěvků 7.1.22 14:37

@Vinca_minor Nemusí to být rolák, stačí přece košile/blůza s límečkem, ne?

Vinca_minor
3108 příspěvků 7.1.22 15:17

@květušína Napadlo mě kousavost ověřit už v galanterce, i když merino prý nežere ani miminka. Přiložila jsem klubko k tváři a bylo jasno:(

xSx
1205 příspěvků 7.1.22 15:37

@Vinca_minor merino v uprave superwash opravdu nema cim zrat, neb ty chloupky a nerovnosti jsou utavene chemii. Zkousela jste alpaku? Ta nema lanolin, treba Vam vadi ten.
Jo a mimochodem kousavost se naprosto zmeni s tim, jak vytvarite uplet. Obema smery teda bohuzel, ale ja vnimam u nekterych prizi drasticky rozdil klubko/uplet.

xSx
1205 příspěvků 7.1.22 15:41

@květušína vitejte zpet! Mne porad nefunguje peklo v chromu, tak jsem lina sem datlovat pres mobil. Talvinen mam v merku uz tak dlouho, ze uz me na nej presla chut :D respektive asi bych ho upletla jen ve velmi konkretni barevne variaci. Ja teda vlastne vubec nejsem fanynka Caitlin Hunter, nechapu ten hype kolem ni.
O 52 weeks taky porad premyslim, jen nevim, zda socks nebo shawls. Asi nic, protoze uz ted mam pocit, ze me tlaci nasyslene zasoby a nestiham.

Vinca_minor
3108 příspěvků 7.1.22 16:54

@xSx Alpaka je peklo :D No prostě si nechám zajít chuť, holt příze pro mě jen bavlna nebo bavlna s akrylem. Nejsem z akrylu nadšená, ale ta šála půl napůl je příjemná.

Temperance
3411 příspěvků 7.1.22 17:00

@Vinca_minor Zkoušela jste bambus? To je krásně hladivé vlákno.

xSx
1205 příspěvků 7.1.22 18:42

@Vinca_minor alpaka me taky kouse, ale nejak si na to proste zvyknu. Akryl vrze, i ty lepsi rady, takze ten fakt ne. Kdyby nekdo chtel muj prvni akrylovy svetr, venuju :D

Stránka:  « Předchozí 1 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek