Vtipy související s módou

Fotoalbum tématu (4203) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

blacken
2448 příspěvků 20.06.18 00:58

@pavka_l Směšné jsou tyhle komenty. Jako dítě z vesnice - jo, slepice se zabila, když nesnášela vejce (i když ani to se nedělalo vždycky, někdy se nechala prostě jen dožít). Ale zabila se proto, aby z ní bylo maso a ona prožila život nějak snesitelně - chodila si po dvoře, vyhřívala se na slunci v hejnu s ostatníma a tak vůbec. Dokrmovala se hlavně zrním a šrotem, občas i zbytkama, ale ne vyloženě odpadem. Jasně, mohla ji dostat liška nebo káně, ale pokud měla štěstí, tak pár let snášela vejce a pak rychlou smrtí skončila v polívce. Ok. Ale teď to funguje jinak - slepice sedí v kleci, kde se ani neotočí, krmí ji hnusem a když ji po pár měsících vyčerpaj, tak je bezcenná a do polívky stejně nejde. Naopak si myslím, že by se ony babičky dost děsily toho, jak tyhle věci fungujou dneska. Tahle potřeba tvářit se, že tak jak to funguje, to funguje výborně a proč to měnit, je v pekle správně.
Takže jo, je to naivní projekt, ale aspoň známka toho, že už některým lidem dochází, že se daj věci dělat i jinak.

DRW
2018 příspěvků 20.06.18 06:42

@blacken
neni spravne, ze existuji mega producenti jidla, ale… take existuji megaspotrebitele jidla. Lide, kteri vi, kolik prace obnasi vyprodukovani potravin, vetsinou neplytvaji potravinami, kupuji to, co opravdu spotrebuji. A v tomhle novem systemu se ted shlizi mladsi generace a hovori o humannim pristupu ke zviratum. Nejjednodussi je koupit tyto veci v malem a u malo producentu, pak by totiz ti potravinovi megaproducenti ztratili vyznam. Jidlo by bylo drazsi, ale lide by se ho nejspis i vic vazili. Osobne mi na tech aktivitach nic nevadi, jen v nich nevidim logicky smysl, je to vse jen a jen o citech. A nakonec i o lenosti dnesnich majitelu domku, kteri si nejsou ochotni vypestovat malem ani ta rajcata v kvetinaci ci rybiz, jahody na svem perfektne strizenem a chemicky osetrenem travniku. Natoz chovat 3-4 slepice, ktere by zlikvidovaly spoustu zbytku z kuchyne, ale jeste by daly to vajicko. Ale jsou ochotni napnout sily zachranovat slepice z velkochovu. No zivim se logikou a tu logiku v tom opravdu postradam. Jinak si myslim, ze nejsem az tak stara vykopavka, jsem vicemene mestsky clovek, ktery bydli na samote u lesa, ale uz jsem to nekde psala v mestske ctvrti, kde jsem v detstvi a mladi bydlela u kazdeho domu lide meli slepice, mensi zahradku se zeleninou, ovocne kere a stromy. Dneska, kdyz jedu za maminkou, tak jen tam, kde ziji jeste puvodni obyvatele, popr. mi vrstevnici je videt nejaky uzitkovy chov a uzitna zahrada, ale zbytek je 5cm pazit, coz je taky spatne. Ja bych byla spise nez za akci zachrante slepice, za akci zachrante hmyz a jinou havet. Nejlepe vcely. Bez nich nam ty zachranene slipky totiz nepomuzou.

Edit: aspon viditelne vynechane pismena a carky. Disortografie je potvora verna :)

radmila.k
107 příspěvků 20.06.18 07:23

@Ghost B.C.
Naprosto jste vystihla můj názor.

pavka_l
707 příspěvků 20.06.18 08:43

@DRW Souhlasím s Vámi do puntíku.

pavka_l
707 příspěvků 20.06.18 08:44

@blacken Já ale neříkám, že to, jak to funguje, je správně. To jste někde četla?

Lála_druhá
452 příspěvků 20.06.18 09:20

@DRW
Díky, napsala jste to i za mě. Dnešní doba vůbec v mnoha ohledech postrádá logiku a za „obyčejný selský rozum“ bych uspořádala rekviem.

Oveeec
1817 příspěvků 21.06.18 21:36

@DRW K těm včelám, četla jsem nedávno, že jsou včely jako druh docela agresivní, a že ty snahy o jejich nasazování leckde jsou spíš kontraproduktivní. Že jsou totiž ještě jiní opylovači, které včely vytlačujou a na které se jednoduše zapomíná. Tím nepolemizuju s Vaším příspěvkem, možná naopak :)

DRW
2018 příspěvků 21.06.18 22:06

@Oveeec ano jsou i jini opylovaci a jsou stejne ohrozeny druh jako ty vcely napr. cmelaci a spousta brouku, nejsem expert na hmyz, takze jen selsky rozum. Meli jsme v okoli 2 vcelare a oba postupne skoncili a nekolik let jsme meli mensi urodu ovoce na stromech, ktere nejsou samosprasne. Ted potomek 1 z nich obnovil vcelstvo a na zahradw je to videt, dnes v tom vedru lemovaly hranu bazenu a sedaly na plastovy rost, ktery jsme jim tam hodili.
K tomu mizeni hmyzu mam docela slusnou historku: Ja na nasem pozemku chranim i srsne, protoze kdyz jsou srsni je mene much a jineho neprijemneho hmyzu, celkem mi nevadi zadni brouci ruznych velikosti, ktere obcas najdu v travniku nebo okoli domu vcetne jesterek, uzovky, zab. Souded si potrpi na kratce sestrizeny pazit s vysazenymi tujemi a jinymi stromky. Udrzuje to vsemoznou technikou a postriky a tuje mu zdatne oziraji nadherni zeleni brouci, kteri se nasi zahrade vyhybaji obloukem.

Bystromila Klíšťová
34 příspěvků 21.06.18 22:27

@DRW Ano, jsou jiní opylovači, zaplaťbůh za ně. Když na poli v sousedství vysázejí řepku, tak včely, mrchy nevděčné ;-) , zmizí na pole. Takže všechny třešně a meruňky mají u nás na svědomí především čmeláci. Letos jim za odměnu postavím domeček.

macko.pu
790 příspěvků 23.06.18 13:58

isko
1169 příspěvků 23.06.18 21:09

12×

benyka
6487 příspěvků 23.06.18 23:45

@isko Možná si hlídá diamantový manžetový knoflík (ten druhý má falešný).

Miu.Midori
18 příspěvků 24.06.18 17:21

.

isko
1169 příspěvků 28.06.18 23:24

.

bluuudicka
1037 příspěvků 29.06.18 07:48

@Miu.Midori Koho mi to jen… Už vím :-)

Jordaan
8263 příspěvků 29.06.18 08:44

@bluuudicka

Vcera jsem na Vas zrovna myslela :-). Koukala jsem totiz na ten novy porad Kristelove a bylo to jeste vetsi dno, nez jsem ocekavala. Videla jste to?

bluuudicka
1037 příspěvků 29.06.18 09:10

@Jordaan Upřímně - zkusila jsem to a nedala jsem to, její celá existence mě skoro fyzicky bolí :-) Četla jsem jen „odborné rozbory“ na té FB stránce a úplně mi to stačilo. Včera se taky mimo jiné profláklo, že mají coby obžalovaní koncem července s TŘ stání u soudu kvůli těm falešným erotickým inzerátům… A ona, která je tak sprostá a tak ráda uráží lidi, vyhrožuje každému, kdo jí napíše jiný než podlézavý komentář, trestním oznámením… Až si někdy říkám, že snad nemůže být tak pitomá a nesoudná, ale ona pak vždycky prokáže, že to dno umí prokopat ještě mnohem hlouběji, než by člověk čekal :-)
Edit - překlep

MP blanka
1445 příspěvků 30.06.18 09:27

.

kobylkalucni
129 příspěvků 04.07.18 23:57

MP blanka
1445 příspěvků 08.07.18 14:30
.

.

macko.pu
790 příspěvků 13.07.18 11:43

.

bluuudicka
1037 příspěvků 13.07.18 20:53

Užijte si víkend :-)

macko.pu
790 příspěvků 18.07.18 08:43

.

MP blanka
1445 příspěvků 18.07.18 08:54
..

.

macko.pu
790 příspěvků 20.07.18 09:07

.

Stránka:  « Předchozí 1 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 Další »
 Váš příspěvek

Céline Dion odmítá holčičí a klučičí oblečení

Žádná růžová nebo modrá! Zpěvačka Céline Dion uvádí genderově... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Rozhovor: K šití korzetu bruska a kladivo

Autor: Monika

Riwaa Nerona o šití korzetů, spodním prádle a nádherných křivkách... Celý článek