Výběr cestovního kufru

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Dahllie
2222 příspěvků 20.8.13 21:01

Já už mám dva roky obyčejný hadrák z Globusu za pět stovek. Ale je fakt, že je to kabinové zavazadlo, takže zacházení je zcela v mé kompetenci. Odbavovaný látkový nechávám motat do folie a drží taky, i když už má omlácené a potrhané rohy. Letošní sezóna je asi jeho poslední.

Alizon
1235 příspěvků 20.8.13 21:39

Na kratsi cesty mam maly (schvaleny jako kabinove zavazadlo) skorepinovy kufr se dvema kolecky. Na cesty delsi kufr vetsi - latkovy - par mych znamych melo s velkymi skorepinovymi kufry spatnou zkusenost, praskly jim - a protoze ho vyzdycky nemam uplne plny, bojim se ze by se mi mohlo stat to stejne. Ten velky ma ctyri kolecka - manipulace s nim je uzasna, nemusim ho za sebou tahat, jen ho zlehka posunuji. Zvolila jsem klasiku - oba jsou Samsonite.

Alizon
1235 příspěvků 20.8.13 21:43

A oba jsou zarive cervene. Na pase v letisti je uz z dalky vidim a kdyz mi jednou nejaky ztrati bude jejich popis zazivnejsi nez jak jsem to jednou provadela na letisti v New Yorku: cerny, stredni velikost, zvlastni znaky zadne. Takovych kufru tam kolovalo mraky.

Anwen
692 příspěvků 20.8.13 22:16

@Mylady2 ráda bych do 2000 maximálně 3000
Edit: kč :)

Anwen
692 příspěvků 20.8.13 22:20

@666mahu no jako studentka asi na všechno :) nerada beru krosnu takže ho budu tahat asi všude kam pojedu takže nechci nějaký obří „loďák“ ( ten bych totiž do přihrádek čd nenacpala)

Anwen
692 příspěvků 20.8.13 22:21

@Giulietta Ten je fakt krásný.

noemi
1645 příspěvků 20.8.13 22:31

Mám kufrů několik a přiznám se, že v oblíbenosti vede látkový z Lidlu, který stál snad 600 kč, ale je skvělý, dá se i o dost zvětšit, je-li to potřeba. Vtipné je, že ty ostatní kufry, které doma mám byly dražší a tenhle je stejně nejlepší.

Mylady2
12413 příspěvků 20.8.13 22:33

@Anwen no kvalitní skořepina je dražší co si budeme povídat.
Já ji upřednostňuji z důvodu nepomačkání věcí uvnitř kufru. Což se u látkáče většinou děje :-(
Ale zkuste mrknout na něco v akci :-) myslím, že za 3tis se dá koupit i ten samsonite. Nějaký menší…a těžší.

Alizon
1235 příspěvků 20.8.13 22:41

@Mylady2 @Anwen
Ten velky Samsonite (latkovy, ctyri kola, obsah pres 100L), ktery je i pomerne lehky jsem loni koupila v akci za asi 140 euro, ovsem puvodni cena byla o dost vetsi (sleva byla tusim 50 procent), ale to jsem opravdu mela stesti. Obchod byl plny malych nebo osklivych kufru ve sleve a ten muj se tam krcil zapomenuty.

Mylady2
12413 příspěvků 20.8.13 22:45

http://samsonite-ict.cz/…-termo-young
Tenhle stojí 3,5… No ale je 88l to je spíše kufr střední. A váží 5kg…to je podle mě na tak malý kufr fakt dost :-(
Radši se mrkněte po těch látkových tedy.

elesse
102 příspěvků 20.8.13 22:45

Já mám asi rok výrazně růžový kufr z Carpisy. Tenkrát jsem si ho zamilovala, mám rozměr cca kabinové zavazadlo, obsahově tak na prodloužený víkend, stál 1200,– dělají i větší, cenově myslím max do 2000, látkové i skořepinové

Anwen
692 příspěvků 20.8.13 23:28

@Mylady2 5 kg to je fakt hodně - třetina nebo čtvrtina limitu v economy. Takže si koupím textilní a rovnou cestovní žehličku…

Ati
77 příspěvků 21.8.13 00:52

Ja mam totalne klasicky latkovy, stary pres 10 let, ten beru na delsi cesty na dovolenou atd, nikdy jsem ani tak nemela nic pokrcene a ze se se mnou uz nacestoval:) na takove to kazdotydenni jezdeni do skoly mam neco mezi skorepinou a latkovou, konstrukce je pevna, ale potazene latkou. Pozor je treba davat na kolecka, ta se mi rozpadla prvni, dnes bych chtela s lepsima a vymennyma (myslim, ze se pak na to daji dat casto kolecka z inlinu, ale muze to byt jen divna predstava). Stal nejakych 80 zlotych v tescu a mam ho uz 4 roky a nechci se ho vzdat i kdyz kolecka uz nemaji horni plast, ten odpadl. Nikdy mi nepromokl.

GabrielaD
19 příspěvků 21.8.13 03:55

Ja hlavne koukam na to, jak je veliky a material, abych se nemusela omezovat v baleni co vzit a co uz se nevejde :-) a co se tyce znacek, na to moc nekoukam, s kufrem stejne hazi pri preprave, neinvestuji do toho moc. A material je nejlepsi tvrdy plast! latkovy: kdyz prsi a nez daji kufry do letadla, obcas promokne i kdyz je z casti zafoliovany (kratke lety), ale je dobry na obleceni, plastovy je fajn na veci, ktere nechcete, aby se Vam rozbili! do letadla si ja osobne beru jen kabelku, malo mista, a 20 hodin se tahat s malym a velkym kufrem, jsem leniva.. zalezi co do kufru chcete dat, jakou dopravou s nim pocestujete, atd.

andreama
228 příspěvků 21.8.13 06:42

Tchýně si koupila nový skořepinový, předtím měla látkový a najednou měla na letišti nadváhu a byla z toho celá paf. Naštěstí jí pak nějak sečetli váhu kufru mojí dcery a nemusela doplácet.

MUDr.Lant
389 příspěvků 21.8.13 07:48

Mi se osvědčil menší kufr z Ikea, jednak splňuje podmínky na kabinové zavazadlo (tedy u těch aerolinek se kterými létám, jiné jsem neověřovala a navíc byl levný. V případě, že vím, že budu mít překročenou hmotnost a jako kabinové zavazadlo jej vzít nemohu, tak jej nechám odbavit, nikdy jsem neměla potřebu jej balit, přistupuji k němu jako ke spotřebnímu zboží. Známá má nádherný a drahý kufr o který se náležitě bojí, já o ten svůj ne.

Mylady2
12413 příspěvků 21.8.13 09:15

@andreama tak to asi při koupi nedávala pozor můj skořepiňák váži 3kg…při 120 litrech. Chce to se dívat. Myslet si že když si koupím látkový, že bude lehčí je velice ošemetné :-)
@MUDr.Lant vždyť o kufr se není důvod bát :-) existuje pojištění a aky když Vám ho zničí tak bez keců vrátí peníze :-)
@Anwen no právě jestli lítáte těmi lety co maji jen 15 kg tak je to fakt na dvě věci :-)

yamama
185 příspěvků 21.8.13 09:19

@Anwen Zalezi, jak casto a na dlouho budete cestovat, a take cim a kam - vlakem, letadlem, autem… nebo treba vlak a letadlo? Kazdy tyden? Jednou za mesic? Po celem svete, do Afriky nebo do Ameriky (specialni zamky)?
Jako prirucni zavazadlo, ktere vetsina pouziva take jako kazdodenni tasku do kancelare a do ktereho se vam vejde prace a obledeni na jeden az dva dny, je rozhodne nejlepsi „pilotni kufrik“ od Tumi. Jsou vymakane do kazdeho detailu a pokud hodne cestujete, budete to takovy vas domov na koleckach. Spousta vnitrnich kapes, odepinaci, zvetsovaci, laptop case… muzete si udelat custom tag s monogramem, samozrejme vam vymeni kolecka a podobne. Vyrabi se ze stejneho materialu, jako neprustrelne vesty, nepromokaji a zvladaji velmi drsne zachazeni kazdy den. Samozrejme jsou lehke, krasne jezdi a nekradou vam nic z weight allowance v letadle. Krome toho ma Tumi specialni tag schovany uvnitr, ktery si online zaregistrujete a kdyz si kufr nekde zapomenete, ztrati ho aerolinky a podobne, je relativne rozumna sance, ze ho najdete. Nejsou nejlevnejsi, ale pokud jste hodne na cestach, budou vam delat velkou radost kazdy den. Relativne hezke trolleys dela take Mont Blanc nebo Porsche Design, ale kvalitou a vnitrnim usporadanim se s Tumi nedaji srovnavat. Skvele kufry dela take RIMOWA. Velke a pevne (klasicka RIMOWA je hlinikova, takze fakt nerozbitna) take 4 koleckove (popularni treba v Japonsku, skvele do vlaku). Za mne rozhodne radim Tumi a Rimowa. Pokud hledate neco levnejsiho, tak Wenger, Samsonite, American Tourister nebo Delsey - ale tam musite hodne vybirat, protoze kvalita treba u Delsey je v nektere rade skvela, jine kufry jsou leda tak do Tesco vyprodeje. No a pokud Vas kufr nemusi vypadat moc formalne, tak si kupte Kipling (ty s tou opickou). Latkovy, lehky, hezky a budou ho tahat i vase vnoucata.

Příspěvek upraven 21.08.13 v 09:26

Mylady2
12413 příspěvků 21.8.13 09:24

@yamama hezké kufry :-)
Jinak k tomu TSA zámku…je to skvělá věc. Ale už nám jeden v US vypáčili :-D zlí lidé :-)

yamama
185 příspěvků 21.8.13 09:29

@Mylady2 Jojo, myslim, ze je to oblibena kratochvile nekterych uredniku. Vypacili, ale take presekli. Ja si kazdopadne davam do horni kapsy v kufru vzdycky laundry bag s pouzitym pradlem a dokorenim to ponozkama z fitka… to je docela casto odradi od zlodejin a dalsiho zkoumani meho zavazadla, hahah :-)

Sekhmet
1918 příspěvků 21.8.13 09:32

Mám tenhle
http://www.samsonite.co.uk/…hili-red.jpg

tedy tu o něco menší verzi. Váží kolem 2,5kg a na skořepinu poskytují spediální záruku. V obchodě mne dokonce prodavač vyzval, abych si na něm (prázdném) zaskákala, že to vydrží. Neskákala jsem, jen jsem si na něj stoupla - vydržel. Ke kufru navíc přiložili takový kousek materiálu, ze kterého je vyroben, takže jsem metodou pokus/omyl zjistila že: Nejde to ohnout, natož zlomit, prorazíte to leda hřebíkem a kladivem, když se budete hodně snažit.
Jsem absolutně spokojená.
Edit: nepodařilo se mi z oficiálních stránek Samsonite dostat větší obrázek, ale je to řada Firelite. Cenově trošku výš, vyjde na cca 10.000,–Kč

Zebra33
2038 příspěvků 21.8.13 09:48

Mam velky skorepinovy Samsonite, zarive ruzovy :). Vyhovuji mi 4 kolecka, ma takove ty, co se umi tocit do vsech stran, coz mi prijde na jezdeni prijemnejsi. U levnych kufru se mi nekolikrat stalo, ze kolecka po kratke dobe odesla do vecnych lovist, coz je celkem neprijemne, pokud jste na dovolene s velkym tezkym kufrem. Podobne riziko predstavuje nekvalitni zip. Ten muj Samsonite ma na kolecka zaruku mam pocit 10 let, takze pokud se s tema koleckama neco stane, muzu jim ho jit aspon nasledne omlatit o hlavu. Jedinou nevyhodu toho kufru vidim v tom, ze vazi sam o sobe pres 5 kilo.

Sekhmet
1918 příspěvků 21.8.13 09:55

@Zebra33 Proto jsem vybírala kufr tak, aby byl co nejlehčí. Ten můj má taky 4 kolečka - a ty něco vydrží - mám Samsonite v „kabinové verzi“ vozím v něm spisy k soudu, takže poskakování po pražských kostkách si už užil dosytosti - a kolečka drží jak helvétská víra

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 10:41

@Anwen Ja mám kufor Silver Case, za 2500 Sk, látkový, ale s pevným rámom. Mám ho dlhé roky, dostáva do tela a jediné poškodenie je odtrhnutá cedulka z čias keď som ho nenechávala obaliť :) Na litre neviem, ale na výšku má 65 cm, na šírku nejakých 53, hlbka okolo 30 a dá sa zvetšiť. Zhruba tento rozmer mi pripadá najpraktickejší, pretože plne naprataný bežnými vecami nemá nikdy viac než 24kg, je to tak akurát na príjemnú manipuáciu pri ceste všetkými prostriedkami:) A hlavne kolečká!! Najlepšie sú čo najvetšie-ideálne také čo pripomínajú skorej kolieska na korčuliach-tie malé tvrdé valčeky sú v prípade, že kufor občas vezmete aj mimo letiskovú halu uplne nanič..

Zebra33
2038 příspěvků 21.8.13 10:57

@Sekhmet - on je mezi temi tezsimi a lehcimi modely bohuzel dost vyrazny rozdil v cene. Ten muj (tezsi) stal kolem 150 Eur. Ja nastesti nemivam problem s tim, ze bych s sebou na cesty tahala moc veci. Obcas mivam pocit, jestli nahodou nejsem chlap :).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek