Výběr cestovního kufru

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
gummybee
4596 příspěvků 22.8.13 12:29
@Sekhmet píše:
Mám tenhle
http://www.samsonite.co.uk/…hili-red.jpg
Edit: nepodařilo se mi z oficiálních stránek Samsonite dostat větší obrázek, ale je to řada Firelite. Cenově trošku výš, vyjde na cca 10.000,–Kč

mám ho taky, cabin size na kratší cesty, na delší pak tenhle krasavec
http://www.samsonite.be/…odukt-nl.htm?…{f936a04e-88a6-45df-a013-fee74ebf1a60}
oba jsou relativně lehké - ten větší méně než 5 kilo, 4 kola, TSA zámek, skvěle členěný vnitřní prostor.. a navíc prostě vypadají krásně :)

Sekhmet
1918 příspěvků 22.8.13 12:32

@gummybee Úžasné, že? Navíc ten můj rozhodně není cabin size, je to normální kufr na dovolenou a váží jen cca 2,5kg. Já jsem z něj úplně nadšená, navíc je na přepravnících mezi těmi černotami dokonale vidět

gummybee
4596 příspěvků 22.8.13 13:38

@Sekhmet jo, ten essensis ještě víc, líbí se mi na něm že ho nemá zas tak moc lidí, takže si ho na páse fakt nespletu :) tím vykompenzuje tu o kousek vyšší váhu :) taky cenově, ten firelite byl ještě o pár desítek euro dražší :)
samozřejmě jsou samsonity cenově trochu jiná kategorie než kufry z lidlu, ale mám s nima už docela naježděno a nalítáno a spokojenost nejvyšší, takže to za ty prachy fakt stojí

skylor
166 příspěvků 22.8.13 14:04

Zdravím, nečetla jsem celou diskusi, takže možná se už tato rada objevila: určitě si kupte kufr se 4 plně otočnými kolečky (táhnout jej za sebou jako ten dvoukolečkový můžete taky). Myslím, že rychle podlehnete jeho kouzlu.

Mylady2
12413 příspěvků 22.8.13 14:06

@Zebra33 :-) no můj chlap má občas kufr těžší než já! Je to tím, že jeho boty váží rozhodně více než moje střevíce :-D

Cimrwoman
42 příspěvků 22.8.13 14:07

Já razím pravidlo, čím fádnější kufr, tím lépe. Tedy pokud cestuji letadlem a nechávám si ho odbavit. Říkám si, že laciný kufr značí laciný obsah a že se mi ho nikdo nebude snažit vykrást. K tomuto účelu mám už pár let kufr od Deichmana za 950 Kč. Většinou si ho nechávám balit, aspoň na cestu tam. Pak mám jeden kabinový kufr Lancetti na parádu a na cestování autem tašku Ungaro http://www.znackove-darky.cz/…etail/UTT003?…
Prostě, každá příležitost chce své, záleží na Vás, co nejlépe využijete.

Mylady2
12413 příspěvků 22.8.13 14:22

Stalo se už někomu že jeho kufr zmizel?
Nemyslím že třeba doletěl později nebo ho někde nechali a pak dodali…to se stane asi každému kdo lítá víc než 5× za rok. Ale fakt zmizel a už nikdy se neobjevil :-)

Příspěvek upraven 26.08.13 v 14:29

gummybee
4596 příspěvků 22.8.13 15:13

@Mylady2 mně naštěstí ještě ne, lítám docela často a zatím mi vždycky kufr doletěl kam jsem potřebovala a včas, kolega měl ale minulý rok hodně špatný rok pro lítání, jednou mu cestou na služebku poslali kufr jinam, takže třídenní míting absolvoval v jedné košili, ale to se kufr ještě našel, napodruhé už ho ale schovali tak dobře, že už ho zpět nedostal nikdy :)
můj šéf pro změnu cestoval se sklenicí sleďů v kufru, krátký let a nic se přece nemůže stát, kufry ale kvůli stávce dojely až za 14 dní a sledi mezitím explodovali, tím pádem byl na vyhození kufr i veškeré oblečení v něm..

Moir
2306 příspěvků 26.8.13 13:33

Pokud se létá, rozhodně barevný kufr. Skořepinový jsem zdědila po bratranci a nenadchnul. Mám látkový superlehký z Tchiba, už asi tři roky, je odřenější, ale stále slouží. A asi spíše bez kódového zámku, nýbrž na zamykání visacím, který, když se rozbije, se odštípne, kdežto integrovaný zámek kufr zcela znehodnotí. 4 kolečka jsou fajn, ale jaksi to po MHD jezdí ;).

Mylady2
12413 příspěvků 26.8.13 14:32

@Moir visací zámek? To jako really? :-D

Moir
2306 příspěvků 26.8.13 14:35

@Mylady2 A jak nazýváte tu věc, čím se zamykají kufry skrze očko v jezdci zipu? Visí to, zámek je to, možná malinký, takže spíše zámeček, tak jo, dobrá, visací zámeček.

Mylady2
12413 příspěvků 26.8.13 14:51

@Moir nevím na cestovním kufru který odbavuji jsem měla vždy TSA zámek… ne visací zámeček.
Myslím že to co radíte je už mimo mísu…je rok 2013 :-)

Zoe
316 příspěvků 26.8.13 14:52

Přidám zkušenost mého syna, který často lítá: kufr si nezamyká. Prý to nemá cenu, prý když budou chtít, zámek rozlomí a kufr bude zničený. Je ale pravda, že má jen běžné oblečení, nic značkového.

Jinak ze všech kufrů, co máme, je nejlepší skořepinový American tourist, se 2 kolečky, koupený asi před 10 lety v Makru. Je světle šedý, takže už má nějaké šrámy, ale zato se dobře hledá na páse. Zatím odolal všemu.

Moir
2306 příspěvků 26.8.13 15:05

@Mylady2 Hm, tohle je TSA zámek a stále ho považuji za visací
tvrdím, že rozbitý integrovaný zámek (a obvykle to bývají zámky číselné) na kufru znehodnotí kufr, kdežto zámek přídatný (jedno, jeslti číselný, nebo na klíček), rozbije-li se, se dá uštípnout, koupit nový za pár korun a kufr za třeba tisíce používat dále

Bugatti
4086 příspěvků 26.8.13 17:59

Chápu velký kufr na delší cesty, ale vzhledem k tomu, že cestuji občas služebně na 2 - 3 dny a na dovolenou jen do teplých destinací na týden, vystačím si vždy s kabinovým zavazadlem. Velká těžká zavazadla nesnáším a umím se sbalit tak, aby se mi všechno vešlo do kabinového zavazadla. Asi jsem chlap… ;-) Jen při cestě zpět musím kupovat dárky až na letišti, do kufru by se mi už asi nevešly.

Mylady2
12413 příspěvků 26.8.13 18:52

@Bugatti hmmm tak to si nedokážu představit…a to taky cestuji max na 8-10 dní.
No a předpokládám že v některých destinacích by měli problém s obsahem příručáku.

Dahllie
2222 příspěvků 26.8.13 19:02

@Bugatti Já zvládla i dva týdny, heč. Aktuální pokus o tři týdny v příručním mi ale podle všeho nevýjde :-D

Bugatti
4086 příspěvků 26.8.13 19:07

@Mylady2 Na dovolenou toho moc nepotřebuji, jezdím jen do tepla. Šatník mám za léta vymakaný tak, aby se daly jednotlivé kousky dobře kombinovat. Pokud jde o kosmetiku, mám na cesty jen malá balení, která projdou, šampon a sprcháč je v každém hotelu. Místo nůžek jen pilník. K tomuto stavu jsem dospěla po dlouhých létech pracovních cest. Malé zavazadlo člověka osvobozuje. Konečně většina věcí jde koupit i v místě, když se něco zapomene.

Bugatti
4086 příspěvků 26.8.13 19:08

@Dahllie Já taky. Cestovala jsem dva týdny po Irsku s příručním zavazadlem. Ale to už dalo trošku víc práce vymyslet.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.13 19:16

@Bugatti Tak to bych nedala. Jednak jezdíme minimálně na 14 dní (na kratší dobu by se mi snad ani nevyplatilo balit, jednak v mém podání vypadá balení na dovolenou do pětihvězdičkového rezortu jako příprava na půlroční expedici do srdce Amazonie), a jednak dobře 1/3 jednoho z kufrů zabírá lékárnička, lépe řečeno drobnější polní nemocnice. Jsem strašně paranoidní, co se týká možných zdravotních komplikací, ačkoli jsme zaplaťbůh nemuseli nikdy řešit nikdy nic vážnějšího, než bodliny z mořských ježků v noze a sluneční ekzém.
Za hvězdu první velikosti se moje „lékárnička“ proměnila v Řecku, kdy jeden britský turista skákal z lodi do moře tak šikovně, že si sedřel kůži z celé přední části holeně. Šít tam nebylo co (byť i na to jsme ready), ale moje desinfekce, sterilní krytí, baterie obinadel a analgetika byly bouřlivě oceněny. A to byla prosím jen pohotovostní minizásoba na jednodenní výlet lodí.

Bugatti
4086 příspěvků 26.8.13 19:24

@Lola Taky bych ráda jela na delší dovolenou, ale z různých důvodů to není možné. Lékárničku nevozím vůbec (snad jen nějaké analgetikum), nikdy jsem víc nepotřebovala a lékárna je v každé destinaci. A konečně vždycky se najde dobrá duše jako jste vy, kdo je dobře vybaven. Ovšem nikdy jsem nebyla na dovolené v divočině mimo civilizaci, na to bych se určitě připravila lépe.

madline
56 příspěvků 26.8.13 20:25

Na dlouhodobější cestu jsem si koupila tenhle cca 100l „loďák“ Unicorn (http://www. cestovnizavazadla. cz/katalog/Cestovni-kufr-UNICORN-T-9700-4-70-seda) a naprostá spokojenost. Přežil i 25 kg což byla váha při návratu do Čr, dobře se s ním manipulovalo a navíc mám ráda šedou barvu, takže mu nemám co vytknout.
Nejsem příznivce drahých zavazadel, šla bych do toho jen kdybych jezdila často na byznys cesty, kde by se mi hodilo mít zavazadlo kvalitní jak vzhledem, tak vlastnostmi.
Ten Unicorn kufr mám i v kabinové verzi a je výborný.

Mylady2
12413 příspěvků 26.8.13 22:52

@Bugatti tak bude to asi tím do jakých míst jezdíme :-) neberu si jen dvoje boty a klidně si nabalím i 30 kg ikdyž lítáme do tepla jako vy :-D

Bugatti
4086 příspěvků 26.8.13 22:57

@Mylady2 Zpravidla čtyřhvězdičkový hotel. Dovolená není módní přehlídka, jedu relaxovat, ne předvádět poslední modely, i když s sebou samozřejmě mám i šaty na večer. Pohodlí malého zavazadla mi vyváží to, že zkrátka musím na večeři v univerzálních botách, které se hodí ke všemu.

Mylady2
12413 příspěvků 26.8.13 22:59

@Bugatti :-D tak na to není co dodat :-D
Jen snad že sem zatím nepřišla na to jak mě omezuje v pohodlí odbavené zavazadlo :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek