Výběr cestovního kufru

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Bugatti
4086 příspěvků 26.8.13 23:04

@Mylady2 No to je právě to, co tu už celý večer řešíme v sousední diskusi. S přibývajícím věkem člověk řeší jen podstatné věci. Já musím ten kufr především unést, tj nastoupit s ním do autobusu/vlaku, zvládnout eskalátory atd. V hotelovém baru ve svém věku za hvězdu nebudu, i kdybych měla každý den jiné lodičky od Laboutina… ;-)

Mylady2
12413 příspěvků 26.8.13 23:13

@Bugatti ale proč ne :-) to si tedy nemyslím!

Bugatti
4086 příspěvků 26.8.13 23:17

@Mylady2 I kdyby (pro někoho ve věku dejme tomu 65+) ano, rozhodně to nebude těma botama. V mém věku to jde dohnat jedině laskavostí, milým úsměvem a intelektem. ;-)

Mylady2
12413 příspěvků 26.8.13 23:41

@Bugatti jak myslíte… Pochybuju že byste někoho pohoršila louboutinkama :-)

666mahu
1490 příspěvků 27.8.13 09:42

@Mylady2, jsem na tom jako vy, vozím si na 7-14 dní nejméně šestery boty, na kratší nejméně čtvery. :-)
Jestli mě bude bavit cestovat až mi bude přes 60, tak si asi jehly vozit nebudu, protože v nich nevydržím, nejspíš nějaký nižší podpatek, ale počet bot se zřejmě nesníží. Při tom @Bugatti obdivuju, že jí stačí s sebou tak tak málo věcí. Mám vždycky všeho hodně, můj kosmetický kufřík je spíš kufr, mám potřebu brát si sebou všechno a ještě něco navíc, asi nějaká úchylka. :D

Co se týká nezamčeného zavazadla, jak píše @Zoe, tak to nechápu. Můj muž si to vyzkoušel jednou s tím, že mu také nemají co ukrást, a pak mu pootevřená přehrabaná taška se dvěma ztracenými věcmi (i když ty neměly skoro žádnou cenu - zloděj si vůbec nepomohl) hodně vadila. Od té doby jezdí zásadně se zamčeným. Já bych se pominula, kdyby se mi někdo hrabal ve věcech. Pokud zavazadlo zničí, očekávám náhradu.

K „visacím“ zámkům: jak dokážete, že tam byl, když ho někdo odstraní? To si kufr před odbavením fotíte?? - Zaručeně bych na to zapomněla.

Bugatti
4086 příspěvků 27.8.13 09:55

@666mahu Mně se šedesátka teprve blíží, cestování mne baví pořád, snad ještě víc než dřív (nebo spíš mám pro cestování lepší podmínky).
Pokud jde o boty na dovolenou, vozím jedny kvalitní kožené sandálky v barvě off white, ty se hodí k veškerému dennímu oblečení a lze je vzít na méně náročný celodenní výlet a jedny boty na podpatku na večer, které se zase hodí ke všemu, plus gumové žabky na pláž. Nikdy jsem víc nepotřebovala; kdyby se cokoliv stalo, nejedu přece do pustiny, kde nejsou obchody.
Naopak při cestě na sever Evropy se celé rodině ztratila zavazadla a protože jsme hned odjížděli do místa asi 100 km vzdáleného a následující ráno dalších 350 km, byli celé tři dny! nuceni strávit v oblečení, co měli do letadla; já jsem sice musela cestovat v pohorkách, abych se vešla do zavazadla, zato jsem měla kufřík s sebou.

666mahu
1490 příspěvků 27.8.13 10:12

@Bugatti, ale to já vím, že obchody jsou všude, provizorní boty bych určitě koupila (s krásnými pohodlnými by to bylo horší), ale mám takovou úchylku, že mi nic nesmí chybět, a nemůžu si pomoct. :-) Boty vozím jak univerzální, tak parádní, které mi neladí se vším. Sportovní boty vždy, i když ne vždy je použiju. A snažím se mít v příručním zavazadle aspoň plavky a nějakou drobnost, abych nezůstala úplně bez ničeho. Tedy v případě, že jedu k moři, do města nějakou jinou pohotovostní věc (náhradní tričko, prádlo apod.). :-)

dodatek: věk nebyl na vás, psala jsem ho jako příklad. ;-)

Sekhmet
1918 příspěvků 27.8.13 10:15

.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:47

Bugatti
4086 příspěvků 27.8.13 10:22

@Sekhmet Mám to podobně, ale kdyby už ta situace nastala a já si třeba kvůli tomu, že mi totálně promokl kufr a věci v něm se zničily, jak tu někdo výše psal, musela na místě koupit oblečení, něco bych si vybrala. Pokud by to nebyla láska na první pohled, donosila bych to na doma. Konečně v takovém případě je přepravce povinen uhradit škodu, takže bych svých peněz nelitovala. Každopádně bych se snažila užít si dovolené a nestresovat se tím, že v hotelovém baru jsem za šedou myš. Nejezdím na dovolenou tak často, abych si ji nechala něčím nepodstatným pokazit.

Mylady2
12413 příspěvků 27.8.13 10:29

Já chci být na dovolené hezká a užít i to :-) lítáme často a prostě mě to baví. Není to pro mě přítěž proto mám velký kufr :-)

Bugatti
4086 příspěvků 27.8.13 10:33

@Mylady2 Ale to já (přes svůj pokročilý věk) taky! Jen jsem zkušenostmi došla k závěru, že to jde i s malým zavazadlem. Jen musím už při pořizování věci víc přemýšlet, k čemu se co bude hodit a jak to zkombinuji.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.13 12:18

Máme to s mužem podobně jako @Bugatti, je pravda, že také jezdíme jen do teplých krajin v zimě, stačí nám na 14 dní každému kabinové zavazadlo.
Jednou nám do Venezuely nepřišel kufr - jednou jedinkrát jsme si dali oba věci do jednoho trochu většího. Tři dny jsme se modlili, aby nepřišel vůbec, neb za odškodné jsme nakoupili vše potřebné a to ostatní, co mělo ještě dorazit už byla přítěž. Také to děláme tak, že některé věci, hlavně plážové, tam rovnou hodíme do koše a zpět nevozíme, pravda, zrovna Dior to není, ale jsou to věci, které bez problémů pořídíme znova na jiném místě, tak co se s nima ještě vláčet do letadla. Zjistila jsem, že to je velmi osvobozující a o nic se nebojím. No a věkově to mám přesně jako @Bugatti, tak drahé boty na večeři už to nezachrání.

Sekhmet
1918 příspěvků 27.8.13 12:21

.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:46

Bugatti
4086 příspěvků 27.8.13 12:31

@Sekhmet Ale my nerezignujeme! Kdybychom rezignovaly, nebyly bychom tady na MP! Jen tím chci říct, že i když se v šedesáti obléknu od hlavy k patě do Diora, navěším na sebe šperky od Tiffanyho a obuju luboutinky, nemohu vám, třicítkám, konkurovat, ani kdybyste byly oblečené v pytli.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.13 12:36

@Sekhmet
Opravdu jsme to tak nemyslely, tedy jestli mohu přibrat i @Bugatti, ale dovolená a zvlášť v destinacích, které volíme, je trochu něco jiného, než domácí prostředí, kde si ovšem zrovna na své vizáži dost zakládám. :) Rozhodně ani já, ani můj muž jsme ještě nerezignovali a ani to nemáme v plánu :). Doufám, že jste si nás hned nepředstavila jako šmudly, jen to máme už mírně zredukované, ovšem přesto jsme většinou mezi americkými a kanadskými dovolenkáři za hvězdy. :)

Garfie
4456 příspěvků 27.8.13 12:45

Taky myslím, že je to spíš o vychytanosti balení…já letos balila poprvé čtyřčlennou rodinu do letadla-kufry jsme měli dva (na palubu opravdu jen knížku na čtení) a do kufru se vlezla i cestovní postýlka, jídlo pro roční mimino na dva týdny, plenky a k tomu oblečení pro každého na každý den jiné…Sama to teď skoro nechápu…Kamarád, který nás vezl na letiště tomu ani nechtěl uvěřit-prý ke mě pošle na balicí školení svou ženu…:-)
Zpomněla jsem napsat, že šlo o městské prázdniny, žádné povalování na pláži…

Sekhmet
1918 příspěvků 27.8.13 12:53

@cibetka 1 @Bugatti Opravdu ne, zrovna vás dvě si jako šmudly nedovedu představit. Jak jsem napsala, byla to taková asociace mezi dvěma prohlášeními

DanielaS
5020 příspěvků 27.8.13 13:42
@Anwen píše:
@666mahu no jako studentka asi na všechno :) nerada beru krosnu takže ho budu tahat asi všude kam pojedu takže nechci nějaký obří „loďák“ ( ten bych totiž do přihrádek čd nenacpala)

Nektere latkove tasky maji jak kolecka, tak popruhy jako batoh a nepotrebne se da schovat/zapnout do kapsy.

real.blond
6688 příspěvků 28.8.13 19:21

@Mylady2 nam uz se to stalo, ze se kufrt definitivne ztratil ;-)

real.blond
6688 příspěvků 28.8.13 19:22

@666mahu na 14dni vezu klidne 20+ paru :-D

666mahu
1490 příspěvků 28.8.13 20:26

@real.blond, tak to asi zvítězíte, jsem zvědavá, zda vás někdo trumfne. :D
Myslím, že víc jak 10 jsem nikdy s sebou neměla. :-)

real.blond
6688 příspěvků 28.8.13 20:30

@666mahu pocitam i zabky a baleriny.. Ale hodne paru beru vzdy, jak psala @Mylady2 chci byt hezka a uzit si pekne veci.. Na co je susit doma v satne, kdyz nejsem skoro limitovana zavazadlem?:-)

666mahu
1490 příspěvků 28.8.13 20:36

@real.blond, ale to já taky počítám plážové boty i pokojové pantoflíčky. :D Myslím, že mi to na parádu stačí, víc by mě nebavilo balit, zbytek užiju doma. Navíc manžel i tak zvedá obočí na co toho tolik tahám (někdy to musí tahat on, třeba do schodů). Mívám mnohem víc šatů než bot, šaty nikdy nestačím vystřídat ani když je beru jednou, jsem hrozná, a pak nemám mít největší kufry (vy mě možná ještě trumfnete). ;-)

real.blond
6688 příspěvků 28.8.13 20:43

@666mahu ja nemam takove vyziti mimo dovolenou.. Proto si to tam chci uzit. Balim se zasadne v nepritomnosti muze, na dovolene uz mu zbude maximalne zvednout oboci :-D

real.blond
6688 příspěvků 28.8.13 20:44

@666mahu jo a mame odlehcene kufry, coz je super pomoc. A jsou fakt velke, vlezla bych se do nej i se psem :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek