Vybíráme pánský oblek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Mylady2
12413 příspěvků 25.8.12 09:43

@RenaLange To jsem ještě chodila na základku a nevěděla co nejaky boss je-))))

MartinaMarie
123 příspěvků 25.8.12 10:01

Boss na Jungmaňáku byl dlouho, asi 15 let, první specializovaný u nás. Předtím prodávali v jednom obchodě v Jindřišské, kde měli i jinou konfekci a pro ženy - Betty Barclay apod.

@idp, obejděte si všechny zmíněné a určitě vyberete. Hodně štěstí.:-))

Park
443 příspěvků 25.8.12 10:58
@Mylady2 píše:
Slim fit oblek;-) světlý…
http://thestyleraconteur.files.wordpress.com/…-pitti01.jpg

Pěkné, bohužel pro chlapy se sportovní postavou nepoužitelné

Mylady2
12413 příspěvků 25.8.12 11:00

@Park??? No a co tím chce kdo říct? K čemu nám je toto vyjádření?

miuskas
10 příspěvků 4.9.12 21:34

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde pořídit kvalitní oblek v Brně- aby partnerovi seděl a zároveň byl i celkem kvalitní materiálově. Na nošení tak 1×týdně… Nemáte třeba zkušenosti s Blažkem či atelier Mahdall(dříve Maxim fashion)?
@gulietta Jak je to s tou kvalitou obleků u Blažka?

Mylady2
12413 příspěvků 5.9.12 09:26

@miuskas kdybych měla vybírat mezi Blažkem a Mahdallem tak jdu určitě do ateliéru Mahdall:-) nejviditelnější rozdíl je ihned v tom, že u Blažka mají konfekci za stejné nebo i vyšší peníze;-) myslím, že každý muž ocení individuální přístup a oblek který bude mít přesně na míru;-) (v rámci možností, pan Mahdall asi neposkytuje bespoke obleky:-))

miuskas
10 příspěvků 5.9.12 16:53

@Mylady2 děkuji za radu, já jsem práve na rozpacích- Blažek mi přijde celkem kvalitní konfekce, o Mahdallu jsem slyšela z pár zdrojů, že nemají kvalitní látky. Ale asi zkusíme ten Mahdall :)

Mylady2
12413 příspěvků 5.9.12 16:56

@miuskas Mrkla jsem na jeho stránky… Je fakt že nabízí i velmi levný oblek na míru…takze tam bych o kvalitě látky taky pochybovala. Chce to nejaký kompromis;-) rozhodně nebrat to nejlevnější co nabízí…

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.12 21:55

Obávám se, že potřebuji nový oblek, vzhledem k mé ne zcela standardní postavě a tomu, že v okolí nemám nikoho, na koho se při výběru opravdu mohu spolehnout, uvažuji o obleku za míru. Účel: koncerty, opera (tak 2× týdně), občas práce (setkání na „vyšší úrovni“), celoročně, na více obleků nemám prostředky ↓
Prostředky: max. 20t.
Otázky, alespoň rámcově:
Barva? (antracit?)
Materiál?
Střih?
Kde v Praze? (Za rohem je Zach, má někdo zkušenosti? Nebo mám se svými prostředky zapomenout?)
Co si ještě ujasnit?

Předpokládám, že s mnoha mi poradí krejčí/ová, ale abych nebyl úplně mimo. Předem velice děkuji za rady.

llolla
2102 příspěvků 8.9.12 22:13

@idp
Tak ve van graafu je spousta znacek, v ruzne cenove hladine, pokud vim. (teda, takhle: i na tu nejnizsi ja par mesicu setrim, ale pro normalne pracujiciho by to nemel byt takovy problem, zvlast, kdyz jde o dlouhodobejsi investici). Jak je to s panskymi kolekcemi nevim, ale v damske (kdyz jsem tam byla) byl vyber takovy, ze z toho sla hlava kolem…

Sebir
34 příspěvků 9.9.12 10:35

Podšívka je velice důležitá, pro oblek určený na nošení déle než hodinu bych se polyesteru vyhnul obloukem. Aspoň viskóza. Jinak se většinou vyplatí dojet za hranice - jako chudý student jsem jel do Polského Rybnika, pro pracovníky nosící oblek častěji se možná spíš vyplatí Vídeň či Drážďany. Inspirujte se na internetu

Dobré pro získání přehledu o dobrých a špatných cenách.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.12 11:06
@Opravdovy P. píše:
Obávám se, že potřebuji nový oblek, vzhledem k mé ne zcela standardní postavě a tomu, že v okolí nemám nikoho, na koho se při výběru opravdu mohu spolehnout, uvažuji o obleku za míru. Účel: koncerty, opera (tak 2× týdně), občas práce (setkání na „vyšší úrovni“), celoročně, na více obleků nemám prostředky ↓
Prostředky: max. 20t.
Otázky, alespoň rámcově:
Barva? (antracit?)
Materiál?
Střih?
Kde v Praze? (Za rohem je Zach, má někdo zkušenosti? Nebo mám se svými prostředky zapomenout?)
Co si ještě ujasnit?Předpokládám, že s mnoha mi poradí krejčí/ová, ale abych nebyl úplně mimo. Předem velice děkuji za rady.

V této cenové hladině to není jednoduché. K Blažkovi jsem nedávno byl nucen jít kvůli taláru a vzhledem k tomu, jak dlouho jim všechno trvalo, nezbylo mi, než se projít po jejich prodejně (OC Chodov). Tak příšerné materiály za (relativně) vysoké ceny jsem už dlouho neviděl.

Když na to nebudete chvátat, za 20 tisíc můžete v pražském Bossovi (v této relaci bych zkusil spíše prodejnu Na Příkopech) sehnat docela slušný oblek, ale nemusíte mít štěstí na poprvé. Jinak dle mě je v Praze použitelný jen Boss (ale nejvyšší řada Selection, která je obvykle mimo Vámi počítaný rozpočet) nebo Zegna.

A vzhledem k určení na večerní akce si jen těžko dovedu představit, že bude jiný než černý nebo hodně tmavý.

MP MS61
124 příspěvků 9.9.12 11:55

@corleone Dobré tipy, jen mi vrtá hlavou, jestli potřebuje pan „Opravdový“ skutečně naprosto formální oblek. Opera - dobře, ale ostatní koncerty už nemusí vyžadovat 100% diskrétní eleganci. Vyšší level jednací - občas. On tu bude jediný oblek na míru (bespoke? MTM?) pro daného gentlemana. Nebyl by přípustný kompromis a větší univerzálnost?

OT: jak vlastně fungují reálně dresscody v našem jediném velkoměstě? (Pominu diplomaty, plesy v opeře a podobné mimořádnosti - v našem malém a plebejském rybníčku ZATÍM spíš okrajové).

Díky

M.

P. S. K pořádnému obleku totiž pomalu směřuju také…

viera666
967 příspěvků 9.9.12 12:01

Podla mna to vsetko zavisi od postavy dotycneho pana. Manzel ma uplne krasnu standardnu postavu, konfekcia povacsinou c.50 mu sedi dokonale, oblek na mieru teda nemusi riesit, co sa tesime, kedze „monterky“ ako tomu on hovori nosi denne. Obvykle zbehneme do Peek and Cloppenburg, pripadne do viedne a je to vybavene. V peeku maju mimo ine BOSS, JOOP!, nema problem si vybrat.
@Opravdovy P. Pokial mate moznost na iba jeden kvalitny oblek, tak urcite neexperimentujte a chodte do uplnej klasiky - cierneho. S podporou krasnych koseli a roznych doplnkov ho mozete pretvarat od denneho nosenia az po vecerne bez problemov. V pripade inych farieb to uz nemusi byt take stastne.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.12 12:40

@corleone @viera666 Děkuji za rady, Boss a Zegna mne napadly. Měl jsem ale na mysli opravdu „nechat si ušít“ než „koupit si“. Nebo jste mi chtěli naznačit, že do 20t můžu zapomenout? :-) Chci mít jeden oblek, který mi skutečně padne (pár - takových, co byste asi šmahem odmítli - mám).
Druhá věc je, že mne NEUVĚŘITELNĚ nebaví konverzace v obchodech a koneckonců i samotné nakupování. Rád bych se vyhnul předvádění možných obleků, zkoušení, rad a návrhů co kde upravit. Chtěl bych přijít, porozprávět o své představě (kterou, jak vidíte, moc nemám) a pak nechat dotyčnou osobu konat.

chinin
2788 příspěvků 9.9.12 13:00

Pokud by vam nevadilo udelat si vylet do Brna, napiste mi SZ, dam vam dobry tip, v Praze bohuzel neporadim.

@Opravdovy P. píše:
@corleone @viera666 Děkuji za rady, Boss a Zegna mne napadly. Měl jsem ale na mysli opravdu „nechat si ušít“ než „koupit si“. Nebo jste mi chtěli naznačit, že do 20t můžu zapomenout? :-) Chci mít jeden oblek, který mi skutečně padne (pár - takových, co byste asi šmahem odmítli - mám).
Druhá věc je, že mne NEUVĚŘITELNĚ nebaví konverzace v obchodech a koneckonců i samotné nakupování. Rád bych se vyhnul předvádění možných obleků, zkoušení, rad a návrhů co kde upravit. Chtěl bych přijít, porozprávět o své představě (kterou, jak vidíte, moc nemám) a pak nechat dotyčnou osobu konat.
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.12 13:05

@Opravdovy P.
nekde tady v pekle byl odkaz na clanek s rozhovorem s nejakym slavnym krejcim, ktery sije v Praze a Vidni obleky na miru a je v tom hrozne dobry. Bohuzel si nevzpominam, ve ktere diskusi to bylo, slo tam spis o siti, remeslo a pod. v sirsim smyslu, uz si to presne nepamatuju. Ten clanek by Vam ale urcite trochu pomohl pri reseni Vaseho „problemu“. Treba si nekdo vzpomene, kde to bylo nebo to najdete…

pabylka
1088 příspěvků 9.9.12 14:13

Skuste Vyvoj Trest - spominala som ho prednedávnom aj v Peklo radi. Obleky aj kosele na mieru, síce drahšia cena, ale zato perfektne sluzby. Manžel takisto nemal nijaku predstavu a do obchodu s konfekciou by som ho nedotiahla a nakoniec si nenechava sit obleky nikde inde. Ine skusenosti nemám, snad pomoze.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.12 14:13
@Opravdovy P. píše:
Druhá věc je, že mne NEUVĚŘITELNĚ nebaví konverzace v obchodech a koneckonců i samotné nakupování. Rád bych se vyhnul předvádění možných obleků, zkoušení, rad a návrhů co kde upravit. Chtěl bych přijít, porozprávět o své představě (kterou, jak vidíte, moc nemám) a pak nechat dotyčnou osobu konat.

Tak to mě zase neuvěřitelně nebaví představa chození na zkoušky, čekání na oblek (když ho chci, chci ho teď) apod., takže na míru si nechávám šít jen košile, u kterých je to hodně znát. Navíc mnozí se mnou asi budou nesouhlasit, ale myslím, že 20 tisíc Vám nikdo neušije skutečně kvalitní oblek.

Samozřejmě kvalitní konfekce je „nedodělaná“, takže Vám ji doupraví na míru, což je podle mě rozumný kompromis.

Mylady2
12413 příspěvků 9.9.12 14:35

@Opravdovy P. Tak Áno 20tis není moc vysoký rozpočet na oblek:-) ale myslím, že to můžete zkusit v Le Premier… Mrkněte na jejich www.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.12 14:35

@Opravdovy P.
rozhovor jsem nasla, ale nejde mi prekopirovat. Kdyz date do ceskeho googlu „zdenek hartl rozhovor readersdigest“, tak ho najdete ve vysledcich na prvnim miste.
Jinak se priklanim k nazoru corleone, myslim, ze za 20 tis. je lepsi koupit velmi kvalitni konfekcni oblek a pripadne ho nechat doupravit, nez mene kvalitni oblek na miru. Krome toho bych Vam doporucila prekousnout Vasi nechut k rozhovorum s personalem a vybavit se trpelivosti - nekupujte prvni, o kterem si budete myslet, ze je to ten spravny. Nechte to trochu odlezet, 20. tis. je hodne penez a clovek by si mel byt jisty. Zkousejte vsechno, ne jen to, o cem si myslite, ze je to to spravne, co Vam sedi nejlip zjistite jen porovnavanim. Podle fotek vypadate stihly a vysoky a celkem „konfekcni typ“ (to neni nadavka :-D ), je mozne, ze budete potrebovat delsi velikost, tipuju ca. 104 - takze si nechte dobre poradit od nekoho, kdo tomu rozumi, nejlepe v nekolika obchodech (kvuli porovnani) a nenechte se zblbnout recma typu „to Vam doupravime“, kdyz se v obleku necitite. Kvalitni konfekce sedi vetsinou dobre, kdyz mate spravnou velikost a spravny strih, u uprav bych se drzela spis toho, ze cim min, tim lip. Radsi hledejte o neco dele, nez aby Vam nejaky dobrodej znicil drahy oblek prilisnymi zasahy do konstrukce strihu, jen kvuli tomu, aby prodal. Male upravy nabizi dobre obchody ve vlastnim krejcovstvi (aspon tedy tady v Nemecku, doufam, ze v Cechach taky).

Jeste jsem zapomela: pripada mi, ze cerna barva je na vetsinu beznych prilezitosti „prilis“, volila bych spis antracitovou, ktera se imho take lepe kombinuje (nebo spis nabizi vice moznosti kombinovani). Pokud se na konci prece jen rozhodnete pro oblek na miru, prosla bych pred tim presto vice obchodu s dobrou konfekci a zkousela, co to da. Cim vic toho vyzkousite, tim vetsi ziskate cit pro vec. V podstate je to stejne jako u tech nepadnoucich svatebnich satu, ktere tu obcas Ada kritizuje - kdyz chodite jinak jen v dzinach a najednou si navleknete jakekoliv saty, tak si pripadate jako princezna, bez ohledu na to, jak vypadate ve skutecnosti. Kdyz tech satu vyzkousite padesat, tak zacnete videt detaily, ktere Vam predtim naprosto unikaly.

chinin
2788 příspěvků 9.9.12 15:32

@Opravdovy P.
Souhlasím s Vámi a s GreatSusan, pokud jedníný kvalitní oblek, pak v barvě antracit. Černý oblek by se dle etikety měl nosit až po 18. hodině, s výjimkou mimořádných událostí, jako jsou pohřby ap.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.12 16:06

Vsichni: Dekuji velice! Rozhovor jsem kdysi cetl. Myslite, ze Le Premier je i na oblek? No, asi jo, jinak byste to nepsali :-)
Vim, ze mate pravdu, ale nevim, jak se rozhodnu. Asi budu dal tahat ty, co mam. 20tisic jsem si stanovil jako hranici, co jsem ochotny dat, mohl bych vic, ale… to je jedno :-) A podobne je to s obihanim, zkousenim… Ten cas radeji investuji jinak (rikam ted).

„tak se neptej!“ - slysim Vas - a mate pravdu.

PS: porad nekde ctu a slysim, ze Boss a pod. jsou u nas predrazene znacky - tedy i presto zajit tam?

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.12 16:07

@GreatSusan Mate mne (postavu) v oku. :-)

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.12 16:39
@Opravdovy P. píše:
Vsichni: Dekuji velice! Rozhovor jsem kdysi cetl. Myslite, ze Le Premier je i na oblek? No, asi jo, jinak byste to nepsali :-)
Vim, ze mate pravdu, ale nevim, jak se rozhodnu. Asi budu dal tahat ty, co mam. 20tisic jsem si stanovil jako hranici, co jsem ochotny dat, mohl bych vic, ale… to je jedno :-) A podobne je to s obihanim, zkousenim… Ten cas radeji investuji jinak (rikam ted).

„tak se neptej!“ - slysim Vas - a mate pravdu.

PS: porad nekde ctu a slysim, ze Boss a pod. jsou u nas predrazene znacky - tedy i presto zajit tam?

Říká se to, ale pravda je někde jinde. Ty skutečné „lepší“ značky mají obvykle centrální ceny, takže je úplně jedno, jestli daný kousek koupíte v ČR nebo Rakousku, Německu, Francii nebo Jihoafrické republice. Výjimkou je USA, kde jsou zpravidla ceny nižší, ale to je způsobeno absencí DPH. Tyto značky jsou samozřejmě cenově trochu výš, než je reálná hodnota materiálu a práce vložené. Ale nesmíte zapomenout, že příplatek za značku v sobě zahrnuje také určitý standard.

Takže pokud máte čas a chuť strávit dlouhou dobu sháněním, můžete najít srovnatelně kvalitní kousek za poloviční cenu. Anebo také ne. Takže jako vždy je to otázka priorit.

Další aspekt značek, který souvisí s kvalitou je ten, že značky o kterých mluvím nevyrábějí v Asii. Ano, i za to připlácíte a opět je to otázka priorit.

Kapitola sama pro sebe jsou outlety a outletové řetězce (P&C). Těm bych se vyhnul zdaleka. Nejen, že často mívají viditelně to samé zboží ve výrazně nižší kvalitě oproti butiku, ale občas je dokonce dražší. Vnímám to jako využití efektu „mámo tady mají sako od bosse, do butiku ani nepůjdem, tam to bude drahý“. A teď nemluvím o situaci v ČR, ale např. ve Vídni.

Takže pokud někdo pokřikuje, že luxusní značky jsou u nás „napálené“ oproti zbytku Evropy, lže, protože nikdy nenakupoval v těchto obchodech. Konkrétně u Bosse mi nepřijde, že by měl špatný poměr výkon/cena.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek