Vybíráme pánský oblek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.12 19:08
@Opravdovy P. píše:
@GreatSusan Mate mne (postavu) v oku. :-)

zivot me naucil :-D

Moir
2488 příspěvků 10.9.12 08:14

Zkuste se poinformovat na akci Friends Coffee House v Palackého ulici „krejčí z Honkongu“, ceny neznám, ale mohl byste se vejít a na podzim by měl opět přijet.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.12 08:45

@Moir Díky za tip, vím o té akci, ale již ten slogan „Krejčí z Hongkongu“ mne děsí (jen na okraj bych podotknul, že v zásadě nemám nic proti lidem z Číny/Hogkongu, ale celé zdůvodnění by bylo do úplně jiné diskuse). Jinak bych čekal, že u „krejčího z Hongkongu“ se vejdu hooooodně pod dvacet tisíc.

chekotay
411 příspěvků 7.10.12 12:35

Jen malou poznámku k barvě: Černou snad ani ne, ta se hodí spíše pro formálnější stupeň oblečení, smoking. Pokud chcete univerzální oblek pro odpolední/podvečerní jednání a večerní návštěvu kulturních událostí, vhodná bude tmavě šedá, antracitová, případně půlnoční modrá nebo navy.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.12 12:43

@chekotay Blbost, je to přesně naopak. Černá na večer, modrá, šedá, hnědá je denní.

Mylady2
12413 příspěvků 7.10.12 12:49

Jednoduše a už asi 100× řečeno - černá není na den! (Výjimka je třeba svatba)

idp
133 příspěvků 5.12.12 00:16

Koupil jsem si černý oblek slim fit v Marks & Spencer na Václaváku. Musím pochválit personál, který opravdu věděl, co prodává a uměl oblek vybrat i poradit. Černý oblek nosím párkrát za rok, takže jsem nechtěl investovat hodně. Stál pod 4000 Kč. Pokud sháníte něco v této kategorii, tak M&S můžu doporučit. Nemyslím si, že automaticky vše pod určitou cenovou hranici nemá smysl.

Teď ještě ten pracovní oblek, který budu potřebovat častěji, to bude těžší :-)

Příspěvek upraven 05.12.12 v 22:09

MPSkrolew
1850 příspěvků 5.12.12 00:23

@idp Díky, že jste dal vědět! Aspoň ti, co radili, mají zpětnou vazbu.

Sebir
34 příspěvků 6.12.12 13:55

Zajímavé, můžete sem napsat ještě materiálové složení? Díky =)

mbb
1 příspěvek 2.2.13 12:10

Dobrý den

queenmargot
1106 příspěvků 4.3.13 11:39

Také jsem s přítelem vybírala černý pánský oblek. Přítel je vysoký 182 cm a postavu nemá žádné tintítko. Nejprve se nechtěl na černý společenský oblek nechat přemluvit, ale jdeme na ples (VUT) a já budu mít šaty ve stylu třicátých let dvacátého století, tak by ten tmavě šedý co má nebyl úplně ono.
Hlavní požadavek je, aby seděl jak má, tam kde má, cena do 10000,– a pokud možno kvalitnější materiál. Bude jej sice nosit jen párkrát do roka, ale na kvalitní materiál si on potrpí.
Naše první cesta vedla v Brně do firmy Bandi (úžasná reklama koho všechno vlastně oblékají), jenže není všechno zlato co se třpytí. Prodavačky - čekala jsem úroveň, že budou slušně oblečené, ale ne. Ta co nás obsluhovala měla na sobě odrbané džíny a nějaké triko s nápisem. Důležitě měla krejčovský metr kolem krku, ale nejsem si jistá, zda ho vůbec umí správně použit. Její chování moc profesionálně nepůsobilo. Přišli jsme s tím, že chceme černý oblek, to jsem zopakovala celkem 3× než nám přestala nutit jakýkoli tmavý.
Nejprve zkoušel saka, aby věděl, zda má následně cenu zkoušet kalhoty. Velikosti nekombinují. Už to nás trochu zarazilo. Pak nám slečna tvrdila, že to sako, které má je nejširší co mají. To nás rozesmálo, přítel má docela vysportovanou postavu. Kalhoty v jeho normální velikosti mu děsně neseděli v místě sedu, u větších však nesedělo sako. Ptali jsme se tedy na úpravu, což všude ve svých reklamách vyzdvihují. Odpovědí bylo, že to by byla úprava placená. Takže jsme se se slušností sbalili a šli pryč. Ano, co by člověk čekal od prodejny, která má nablýskanou reklamu na nízké ceny obleků.
Naše cesta za černým oblekem však byla úspěšně dovršena ve Freeportu v Hatích v prodejně Sarar. Milá paní prodavačka, adekvátně oblečená, přesně věděla pro jaký oblek sáhnout. Cenově sice dražší než v Bandi, ale kvalitnější. Nakonec si přítel u nich oblek koupil včetně kravaty (na košile jsme šli jinam). Odcházeli jsme spokojení a s úsměvem na tváři, že takto by to mělo být. Nepřipadali jsme si, že někoho obtěžujeme.

Elona
44 příspěvků 23.4.13 19:56
Van Graaf

Mám teď jednu docela špatnou zkušenost z Van Graaf, tak se o ni chci podělit. Snad to pomúže někomu dalšímu vyvarovat se případné podobné ztráty času a vztekání se.

Přítel potřeboval oblek do práce. Bohužel tamní prodavač nám vůbec nedovedl kvalifikovaně poradit s výběrem velikosti a když jsme pak oblek vraceli, byli ještě drzí a řekli nám, že ho zpátky nevezmou pokud ho nenecháme vyžehlit. Prý, že to je oblek za 12 tisíc, to vám takhle zpátky vzít nemůžu.. jako bychom nevěděli kolik stál když jsme ho tam před dvěma dny kupovali. A navíc jsme ho tam přinesli přesně tak jak nám ho dali.

Navíc jsem pak zjistila, že jim tam ve slevě visely ty samé obleky v různých neobvyklých velikostech, a příteli krásně sedl jeden ve velikosti 90. Docela mě dostalo, že nám ten prodavač neporadil správnou velikost (asi proto že byla ve slevě). Skoro jsme se tam pro ten správný chtěli vrátit, ale po té zkušenosti z reklamace, jsme se rozhodli, že tam už ne.

Takže pokud si nejste přeně jistí tím, co chcete, a nedovedete si při koupi poradit sami, rozhodně Van Graaf nedoporučuji.

Tomáš 7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.13 22:26

Muži nějak nemáte fantazii, já na společenské akce nosím jedině sukni.

Tomáš 7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.13 09:18

@queenmargot Tak kup příteli na ples Kilt po česku, alespoň bude originální.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.13 13:10

@Tomáš 7 Souhlasim, ze kazdy ma pravo vypadat jako idiot. Ale proc do toho tlacit ostatni?

Tomáš 7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.13 18:58

@corleone Jak píšeš, bych vypadal v obleku, proto ta sukně :)

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.13 22:04

@Tomáš 7 V tom pripade jsi proste jen na sobe nemel slusny a padnouci oblek..

Tomáš 7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.13 22:07

@corleone V létě je ta sukně přece jen o něco praktičtější než oblek :)

novaack
5 příspěvků 8.6.13 19:02

Na to ale musíte mít i postavu…

Bender1
135 příspěvků 2.7.13 20:33

Zrovna na podzim jdu do tanečních a zaujala mě nabídka od T. M. Lewin (http://www.tmlewin.cz/…i-slevy.html). Nejlevnější kolem 4500 Kč, dočetl jsem se, že 80's vlna ale nevím jaká podšívka :-/. Má podle Vás cenu jenom na taneční a na pár příležitostí si toto pořídit nebo radši si našetřit na něco s 120's? Nechci tam být za upocené „prase“, v polyesterovém jsem si zažil své. :D Mám ještě dost času ale obhlížím si slevy a nabídky. Ke konci prázdnin se, ještě podívám do Van Graafu. Budu rád, když mi poradíte.

modra_kocka
903 příspěvků 3.7.13 00:47

@Bender1 T.M. Lewin podšívá cuprem (viz http://www.tmlewin.cz/obleky.html ). A možná částečně hedvábím (aspoň co si vzpomínám). Ale ty ceny v odkazu… Moc se mi tomu nechce věřit - nevzpomínám si, že by u Lewina měli nějaký oblek pod 20tis. Nejsou to jen saka?

Mylady2
12413 příspěvků 3.7.13 08:16

@modra_kocka já myslím že je to oblek. Jde o konfekci…cena je jako při výprodeji v UK.

Bender1
135 příspěvků 3.7.13 12:22

@modra_kocka No, jiné obleky v katalogu byly v průměru kolem 10 tisíc. Na jiných stránkách, co jsem Googlil večer jsem našel, že je to viskóza a polyester. Při další cestě do Prahy se tam stavím a poptám se na další modely obleků. Chci tmavší modrý a jak v jejich katalogu, tak v tom „výtahu“ nabídky tam je snad jenom jeden až dva se slim fit. Regular fit by taky nemusel být špatný na hubenější postavu, ne? :)

modra_kocka
903 příspěvků 3.7.13 12:29

@Bender1 viskoza a polyester? No nevím, nebudu se hádat. Asi je lepší tam zajít. Od Lewina jsem viděla několik obleků (nepočítám návštěvy obchodu a prohlídku na místě, jen zakoupené a nošené obleky), a byly z merino vlny podšité hedvábím a cuprem. Pietro Filipi cupro používá taky, na podšívku je dobré. Mám jim podšitý zimní kabát.

@Mylady2 konfekce to samozřejmě je, ale jiný level, než HM, MS apod. Možná jsme jen kupovali jinou řadu, než je teď ve slevě.

skl
462 příspěvků 3.7.13 12:53
@Bender1 píše:
Má podle Vás cenu jenom na taneční a na pár příležitostí si toto pořídit nebo radši si našetřit na něco s 120's?

pokud nehodlate vyrazneji menit postavu (napr predsevzeti ze do 2let budete vypadat jak Arnold) doporucuji koupit oblek z kvalitni latky = 120s, minimalne 100s. Do 80tky bych nesel v zadnem pripade. Jinak kvalitni oblek ma tu vyhodu, ze v nem budete chodit rad a zacnete vyhledavat prilezitosti, kdy ho muzete na sebe obleknout, nez jak to casto byva, hledat duvody proc si oblek nevzit. Jo a ke kvalitnimu obleku patri kvalitni kosile…na co mit luxusni oblek ze 160s vlny, kdyz si pak clovek vezme nekvalitni a neprijemnou kosili.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek