"Vyfoukané" laky na vlasy v obchodech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
chinin
2788 příspěvků 19.8.13 15:03

Dekuji vam za reakci. Chapu, jak to myslite. Mozna to neni z meho puvodniho prispevku zrejme, ale ja nepovazuji za spravny pristup „volnost penez a sladkosti“, ale „naucit dite s nimi hospodarit“. Je totiz jasne, ze chovani ditete castecne zavisi na jeho povaze a castecne na tom, co ho okoli (v malem veku predevsim rodice) nauci, popr. co od nich „odkouka“.

@jumbeee píše:
@chinin Já měla kamarádky, které měly vždy volný přístup ke sladkostem přesně jak píše continuity. A evidentně jde spíš o povahu než o to, jestli je sladkost výjimečná. Já právě proto, že pro mě byly tyhle věci výjimečné, jsem si to nechtěla sníst všechno najednou. Ty mé kamarádky si zvykly neustále se něčím cpát mimo normální jídla.
666mahu
1490 příspěvků 19.8.13 15:09
@chinin píše:
Predesilam, ze mi nejde o raminka!!! Ale nahodou jsem si vsimla, ze s mym prispevkem, ktery cituji nize, jednoznacne nesouhlasite, nicmene nikdo na nej nereagoval. Hodne by me zajimalo, zda nesouhlasite s pristupem mych rodicu (ze me podporovali v „maximalnim setreni“ a „neutraceni za sebe“), nebo s mym lehce negativnim hodnocenim jejich pristupu. Predem dekuji vsem, kterym budu stat za odpoveď.

Myslím, že jsem vám za tento příspěvek žádné ramínko nedala a částečně odpověděla. ;-)
Svou odpověď klidně ještě doplním o to, že jsem to šetření a myšlení v první řadě na druhé nikdy neměla, ale taky se mi nestalo, že bych neměla na nájem a jídlo. :-) Já si rozděluju, jak dávám na stranu na důležité, tak pro druhé, ale nikdy nezapomínám na sebe. :D

Miluju spravedlnost = nesnáším nespravedlnost. :-)

A trvám na tom, že děti je dobré vést, ale nejde předělat, když někomu není dáno, žádný příklad ani výchova nepomůže (je to dobře vidět na adoptovaných dětech).

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.13 15:13

@666mahu Co je dobře vidět na adoptovaných dětech?

continuity
5853 příspěvků 19.8.13 15:19

@jumbeee ne kazde dite naucite, ze si nema snist vsechno najednou, ale zkusit se to v jistem veku proste musi a ty, co si radsi uzivaji alespon dovest k tomu, ze opravdu nemuzou mit vsechno.

ja ani netvrdim, ze se deti maji vychovat podle mne, mne jenom ty darky 2× rocne nejdou pod nos a nejak se vam to snazim argumentovat. zadny extrem neni dobry a toto mi (je to zas jenom muj nazor) trochu jak extrem prijde. ale babicky treba hamuji, at jim nekupuji spoustu blbost, ale bud neco na tvoreni, co se stejne spotrebuje, nebo pak radsi jednu vetsi poradnou vec.

666mahu
1490 příspěvků 19.8.13 15:22

@RenaLange, že dítě - člověka nelze předělat. Často se u adoptovaných nezadaří dobře vychovat, i když se náhradní rodiče snaží sebevíc, bohužel.

Zebra33
2038 příspěvků 19.8.13 15:23

@666mahu - myslim, ze vychova je naprosto zasadni. Samozrejme, ze ja se nechovam naprosto totozne jako muj bratr, ale treba co se financi tyce, tak jsme byli vychovani k tomu, myslet na budoucnost, mit financni rezervu a „nerozfrcat“ penize za kraviny. Kazdy z nas treba spori jinym zpusobem na jine veci/zivotni cile, ale drzime se, abych tak rekla, podobneho modelu.

continuity
5853 příspěvků 19.8.13 15:25

@RenaLange vubec nic, ale jako klise je to dobre.
taky se rado zapomina, ze ti deti hodne ovlivni, ze v ranem detstvi nemeli stalou pecujici osobu (vyjimka jsou snad deti adoptovane v prvnich tydnech a tech zas neni tak moc).

ale jinak ma @666mahu pravdu, jenom argument byl blby. nektere vlastnosti jsou vrozene a okolni prostredi je muze ovlivnit jenom malo nebo vubec.

Pirek
7060 příspěvků 19.8.13 15:27

@666mahu
To je argument jako stehno toto.

My jsme tři děti a každý jsme jiní. Vzhledově. Povahově. I vychovatelností. kdo z nás je ten, kterého rodiče vychovali nejlíp?

Grete
800 příspěvků 19.8.13 15:29
@666mahu píše:
@RenaLange, že dítě - člověka nelze předělat. Často se u adoptovaných nezadaří dobře vychovat, i když se náhradní rodiče snaží sebevíc, bohužel.

Tak to je ona stará a nekonečná debata „nurture v. nature“ (tedy zda je ve vývoji člověka zásadnější původ nebo výchova) na kterou neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý člověk je obvykle vychován jen jednou v konkrétním prostředí - nevíme tedy, jak by to bylo, kdyby byl vychováván jinde nebo někým jiným. Já se osobně kloním k optimistické teorii 40 % geny/60 % výchova, tedy že láskyplné prostředí a vhodné vedení mohou dovést docela daleko i děti, které nemají na startovní čáře úplně šťastně rozdané karty.

666mahu
1490 příspěvků 19.8.13 15:33

@continuity, jaký blbý? - to je argument z normálního života.

@Grete, ano, dobré vedení je nesmírně důležité a pro odložené děti skvělá věc. ;-) Škoda, že není mnohem větší procento těch, které to dokážou využít a zhodnotit.

666mahu
1490 příspěvků 19.8.13 15:36

@Pirek, nechápu, nic o nejlépe vychovaném dítěti z několika jsem nepsala.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.13 15:36

continuity co přesně myslíte tím, že " ti děti hodně ovlivní„???
pokud to znamená že " ty děti hodně ovlivní“ tak co je ovlivní a jak se to projevuje?

@continuity píše:
taky se rado zapomina, ze ti deti hodne ovlivni, ze v ranem detstvi nemeli stalou pecujici osobu (vyjimka jsou snad deti adoptovane v prvnich tydnech a tech zas neni tak moc).

ale jinak ma @666mahu pravdu, jenom argument byl blby. nektere vlastnosti jsou vrozene a okolni prostredi je muze ovlivnit jenom malo nebo vubec.
@continuity píše:
taky se rado zapomina, ze ti deti hodne ovlivni, ze v ranem detstvi nemeli stalou pecujici osobu (vyjimka jsou snad deti adoptovane v prvnich tydnech a tech zas neni tak moc).ale jinak ma @666mahu pravdu, jenom argument byl blby. nektere vlastnosti jsou vrozene a okolni prostredi je muze ovlivnit jenom malo nebo vubec.
EJK
267 příspěvků 19.8.13 15:39
@Sekhmet píše:
Do matek s rohlíkama kecat nebudu, protože sama matka nejsem a znám jedno dítě, který stejně furt jen řve a je vcelku jedno, jestli skáčete jak ono píská, nebo se ho pokoušíte vychovávat - stejně jen pořád řve a řve kvůli každé blbosti, ale poslední dobou si myslím, že jíme mnohem víc a na mnohem víc místech, než dřív.
Jako dítě si pamatuju, že byla ráno snídaně, pak jsme ve škole dostali svačinu, pak byl oběd a pak večeře, když přišla máma domů. Opět nehodnotím, jak je to správné z výživového hlediska, ale jako dítě mne nikdy nenapadlo lézt do ledničky a brát si jídlo, nebo vyžadovat jídlo u televize…
Poslední dobou mne nakrkla reklama na (tuším) KFC, kde mladý pár jde s kyblíkem kuřecích křidýlek na ledovou plochu a tam bruslí a… jí ty křidýlka. To fakt musíme jíst u všeho?

Tiež mám pocit, že dnes sa je všade a vždy. My sme boli tiež naučení od malička na raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Jedlo sa pri stole. A nebehali sme s krajcom chleba, alebo hocičím iným, po byte.Dnes matky strkajú hocičo na jedenie deťom do ušmudlaných rúk, ktorými pochytali všetko, čo sa dalo. A tiež ma vyvádza z miery, keď vidím mamičky na prechádzke s detičkami v kočíku a tie v sa napchávajú slanými tyčinkami. Som na to alergická.

continuity
5853 příspěvků 19.8.13 15:41

@666mahu pisu vyse, vy nevite jestli to adoptovane dite negativne ovlivnily geny nebo ten blby start do zivota. prvni mesice zivota jsou docela zasadni predevsim v navazovani citovych kontaktu v ltech pristich. jestli dite v tomto obdobi nema stalou pecujici osobou (typicky pripad deti z kojenaku) nebo z nejakeho duvodu prijde o svoje domaci prostredi, je to od zacatku spatne. (nechce se mi to tady rozepisovat, ale ani sebelepsi vychova to uz nespravi, proto je taky tlak na pestounskou peci vs. ty kojenaky.

toto co rikate lze lepe podlozit na oddelene vychovavanych jednovajecnych dvojcatech, ale z jasnych duvovu neni dostatek dat (i tak se to jevi, jak pise Grete, vliv deticnosti a vychovy je cca pul na pul, podle skoly a autora +/- 15%) takze na vychovu se rezignovat neda, na druhou stranu si nesmime bohorovne myslet, ze vychovame deti na obraz svuj, protoze to proste nejde.

edit: tak ze byl na to primy dotaz. dite, ktere v prvnim roce zivota nemelo stalou pecuji osobu a primerene laskyplne prostredi se proste nenauci vytvaret stale citove vazby. da se to budoucnu trochu vylepsit, ale nikdy uz to nebude stejne jako kdyby tu rodinu melo. lepsi je pro nej pestoun, o ktereho sice prijde, ale byl tam a byl pro nej.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.13 15:47
@continuity píše:
@666mahu pisu vyse, vy nevite jestli to adoptovane dite negativne ovlivnily geny nebo ten blby start do zivota. prvni mesice zivota jsou docela zasadni predevsim v navazovani citovych kontaktu v ltech pristich. jestli dite v tomto obdobi nema stalou pecujici osobou (typicky pripad deti z kojenaku) nebo z nejakeho duvodu prijde o svoje domaci prostredi, je to od zacatku spatne. (nechce se mi to tady rozepisovat, ale ani sebelepsi vychova to uz nespravi, proto je taky tlak na pestounskou peci vs. ty kojenaky.toto co rikate lze lepe podlozit na oddelene vychovavanych jednovajecnych dvojcatech, ale z jasnych duvovu neni dostatek dat (i tak se to jevi, jak pise Grete, vliv deticnosti a vychovy je cca pul na pul, podle skoly a autora +/- 15%) takze na vychovu se rezignovat neda, na druhou stranu si nesmime bohorovne myslet, ze vychovame deti na obraz svuj, protoze to proste nejde.

Nějak Vám nerozumím. To víte, parchant z děcáku adoptovaný v předškolním věku.
O " důležitosti pevného vedení " jež zmiňuje mahu666 si myslím své.

Příspěvek upraven 19.08.13 v 15:53

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.13 15:49

@continuity Já znám dívku, která je dítětem ze znásilnění. Ona to neví, její sourozenci také ne. Přesto jasně vybočuje a je mnohem hůř vychovatelná než ostatní děti v tomto manželství.

continuity
5853 příspěvků 19.8.13 15:51

@RenaLange no jako kazda statistika se toto neda aplikovat na konrektniho jedince. je to stale jenom vyzkum na urovni statistiky, nic to nerika prave o vas, jenom o obecne tendenci v lidske populaci. taky je otazka, kdy jste se do domova dostala, mozna jste mela stesti na konkretni vychovaelku, ktera se vam venovala celou dusi, dnes si to uz ani nepamatujete a stejne to obrovsky vliv ma.

Grete
800 příspěvků 19.8.13 16:03

Další věc je, že ty „ne úplně dobře rozdané karty“ se samozřejmě mohou týkat i dětí vyrůstajících u svých biologických rodičů: adhd, asperger, vývojová vada… I tam bude obvykle veliký rozdíl v pokroku a vývoji mezi dětmi, kterým se budou rodiče věnovat, a těmi, nad kterými zlomí hůl.
No a dětem ze zcela bezchybného prostředí může najednou v pubertě rupnout v kouli a rodiče se mohou tak akorát modlit, aby to dobře dopadlo.

666mahu
1490 příspěvků 19.8.13 16:05

@continuity, nerozebírala jsem zvlášť děti adoptované hned po narození a ty později. Ani nevím, zda je nějaké statistiky rozdělují.

Pokud vím, vliv výchovy a dědičnosti na osobnost hodnotí různí odborníci různě. Já se přikláním k variantě, že hlavní je dědičnost, výchova minimum, ve výchově je potřeba hlavně co nejméně kazit, dítěti stačí ukazovat možnosti a rozšiřovat obzory a pak už víceméně čekat, jak s tím naloží. :-) Ale ať si každý vychovává po svém, nikomu bych jeho způsob nevymlouvala, jistě má každý své důvody pro zvolený způsob.

Blbý už mi připadá, že někdo vůbec dítě odloží (v dnešní době, kdy přežije každý), už to samo o sobě se mi zdá jako anomálie. Další blbý je, že odložené děti nejsou spokojenější a úspěšnější při výchově jak v ústavech, tak v rodinách, kde se o to hodně snaží. (Moc bych si to přála.) Beru v úvahu samozřejmě celek, ne šikovné úspěšné jednotlivce - @RenaLange;-)

A omlouvám se za zaneřádění diskuse, neměla jsem v úmyslu ji drobnou poznámkou takto stočit.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.13 16:08
@Grete píše:
Další věc je, že ty „ne úplně dobře rozdané karty“ se samozřejmě mohou týkat i dětí vyrůstajících u svých biologických rodičů: adhd, asperger, vývojová vada… I tam bude obvykle veliký rozdíl v pokroku a vývoji mezi dětmi, kterým se budou rodiče věnovat, a těmi, nad kterými zlomí hůl.
No a dětem ze zcela bezchybného prostředí může najednou v pubertě rupnout v kouli a rodiče se mohou tak akorát modlit, aby to dobře dopadlo.

Grete přesně :-).

Zebra33
2038 příspěvků 19.8.13 16:11

Myslim, ze co se tech adoptovanych deti tyce, byvaji „problematicke“ hlavne romske deti. I kdyz jsou vychovavany v „bile“ rodine, preci jen se treba ve skole muzou setkat s tim, ze jim ostatni deti (a nejen deti) daji pocitit, ze jsou „cikani“. Pekne to bylo zachyceno napr. ve filmu Smradi. Myslim si, ze musi byt pro to dite tezke se vyrovnat s tim, ze vuci nemu ma spousta lidi predsudky jen kvuli barve pleti (cimz chci rict, ze velka cast spolecnosti takove predsudky ma a nikoliv, ze kazdy Rom je automaticky nevychovatelny kriminalnik!). K vychove v rodine je podle me treba pricist i pusobeni vnejsich vlivu, ktere rodina ovlivnit nemuze.

Robena
1257 příspěvků 19.8.13 16:29
@jumbeee píše:
@continuity Já znám dívku, která je dítětem ze znásilnění. Ona to neví, její sourozenci také ne. Přesto jasně vybočuje a je mnohem hůř vychovatelná než ostatní děti v tomto manželství.

On a to nevi, ale okoli to vi? Neni mozne, ze dite je schopno take neco vycitit? A proc si zena necha dite pocate ze znasilneni? (Vynecham z uvah zeny znasilnene v zajateckych taborech behem valky v byvale Jugoslavii, tam jaksi zena nema volbu, ale proc tady a ted?)

Grete
800 příspěvků 19.8.13 16:29

@666mahu Myslím, že na to máte dost pesimistický náhled. Existují studie, které ukazují, že v zásadě jakákoli osobní péče (dětské vesničky/pěstouni/adoptivní rodina) je z hlediska budoucnosti lepší než ústavní péče.
A pak také záleží na definici „úspěchu“ ve výchově. Vzhledem k tomu, že třetina dospělých vychovaných děcákem končí na ulici nebo v base (i když ne nutně navěky), je velmi slušným úspěchem adoptivní nebo pěstounské rodiny, když se jejich dítě za mříže nikdy nepodívá. A mnoho adoptivních dětí prožije plnohodnotné dětství a dospívání a stanou se z nich lidé žijící svůj úspěšný či méně úspěšný život úplně stejně jako my, kteří jsme byli vychováni pokrevními rodiči.

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.13 16:33

@Robena Třeba proto, že potrat považuje za vraždu.

Robena
1257 příspěvků 19.8.13 16:34

@jumbeee A, no jo.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek