Vypadat dobře za málo peněz nelze

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
rice
352 příspěvků 19.11.12 22:34

@Sibyla Jenže já nemyslím jenom roztržitého profesora :-) Ostatně je to spíš takový exemplární de facto neexistující příklad. Mluvím o lidech, kterých potkává každý z nás denně mraky. Jsou to ti, kteří si vezmou džíny a bundu proto, že nad ničím nechtějí přemýšlet, protože je to nezajímá.
Já to za zločin nepovažuju. Nemyslím si, že je povinností člověka upravovat se kvůli druhým lidem, kteří na něj koukají na ulici.

JedovatéHádě
350 příspěvků 19.11.12 22:41

@RenataRen S přítelem, platíme vše napůl(dobře nám funguje-vše mé, je tvé). Má jen o něco málo víc, než já. Máme hypotéku na byt. Právě jsme ve stádiu, kdy si ještě kupujeme věci, které nám chybí do plnohodnotného šatníku a výbavy, protože jak přijdou děti, je nám jasné, že budou na prvním místě. I proto vybíráme tak, aby to mělo dlouhou životnost.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.12 07:50
@rice píše:
@publicenemy mě docela taky. Fakt pro mě není oblečení zas takové kruciální téma a nepožaduju od všech nějaký minimální limit sebeúčasti na tvorbě outfitu. Asi jsem na poměry pekelníků moc tolerantní.
Dost dobře si dovedu představit člověka, který se prostě o oblečení nezajímá, nepřemýšlí nad ním a nechápu, proč bych se ho měla snažit předělávat. Je to o hodnotách. Každý je máme jiné a každý zaměřujeme pozornost na něco jinýho.
Jenže přiznat si tohle - to už rovnou můžeme říct, že celý koncept pekla je špatně. Nemůžete si najednou říct „žij a nech brouka žít“.

Proč ne?
Sybila výše má pravdu. Jen pouhý fakt, že existuje peklo, ještě neznamená, že není možné nechat na pokoji lidi, co nesdílejí tentýž koníček. Dokud je oblečení čísté a zakrývá, co se zakrývat má, není nejmenší důvod spouštět palbu, i když na něm není nic invenčního, zajímavého ani nějak zvlášť hezkého a dokonce i když je poznat, že bylo koupené spíš někdy kolem sametové revoluce než z nové kolekce dané do prodeje minulý týden. V takovém případě taky považuju kritiku za naprosto nemístnou.

Linie
2020 příspěvků 20.11.12 08:23

Pánské kabáty se šijí se širšími rameny, protože se nosí přes s oblek.
Princův kabát je jistě na míru - kdo jiný by už měl nosit perfektní oblečení, když ne on?

JedovatéHádě
350 příspěvků 20.11.12 08:40

Jinak k těm botám-vím, že jsou celkem drahé, na druhou stranu mám za sebou 5 let marného hledání bot v takové kvalitě, jakou vyžaduji. Vzhledem k tomu, že v zimě nosím výhradně kozačky, bych řekla že je ta cena ještě celkem průměrná na to, že jsou kromě podrážky, samozřejmě, celokožené. V poslední době se navíc strašně často dělají boty takové, které jsou sice zvenku kožené, ale zevnitř koženkové, nebo velice špatně lepené. Letos jsem musela slevit z požadavku, aby ty boty byly šité a ne lepené. Ještě stále lze najít nějaké opravdu podrážky přišité a ne lepené. Ne však kozačky, na ty jsem měla smůlu. Takže jakmile jsem našla boty, které jinak perfektně odpovídaly mým požadavkům - vyjma toho posledního, tak jsem neváhala a koupila si je. A nelituji. Po každém příchodu je krémuji, na noc je vycpávám papírem, nosím je jen do počasí, na jaké jsou stavěné a rozhodně to není jen módní obuv. Tudíž si myslím, že co se týče oblečení, je snadné obléct se dobře a při tom hezky i za málo peněz. Někdo tady psal, že šel s velkou nadějí do sekáče a že pak byl zklamaný, ale to je v mém oblíbeném sekáči úplně stejné, je to spíš jako o hledání pokladu a neustálém navracení se kvůli zjisteni, zda tam náhodou nebude neco perfektně pro mě. Ale třeba takové boty, tam, pokud chcete dobré boty, moc jít s cenou dolů nemůžete. Jasně, jde počkat na slevy, ale ne každý má takovou velikost nohy, aby tam ty boty na něj počkaly. Přesto, i s malým platem je možné si na ně našetřit. Pokud se o to pak člověk dobře stará a kupuje si to s vědomím, že je to minimálně na jednu dekádu, neměla by to být ztracená investice. Leč, není to pro člověka, co potřebuje mít 10 druhů kabelek, 20 párů bot atd. Já mám jak jsem psala zimní/podzimní boty troje. Kabelky mám dohromady taky 3. A stačí mi to. Jediné, co mě mrzí, že jsem si ty boty nemohla nechat ušít. Raději bych ty peníze vrazila do zručného ševce, než do řetězce.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.11.12 08:48

@JedovatéHádě
To je skvělý přístup, já Vás obdivuju!

continuity
5853 příspěvků 20.11.12 09:09

@JedovatéHádě: souhlas. opravdu clovek nepotrebuje tolik kramu.

jinak ten kompromis je v pohode. lepene podrazky se delaji, aby do bot neteklo. pres to siti muze tect - mela jsem jedny kozene polobotky, chtela jsem je do sloty a chyba lavky. treba pohory mame doma troje a site na podrazku nejsou ani jedny, i kdyz dvoje z nich jsou site rucne.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.12 09:14

@JedovatéHádě Tohle mi připadá jako ideálně rozumný přístup k věci.

Khajka
506 příspěvků 20.11.12 09:51

@JedovatéHádě Mám v současnosti přístup velmi podobný a začínám si přesně jako vy budovat šatník a botník z nadčasových a kvalitnějších věcí před tím, než budu mít děti, protože je mi jasné, že pak to nějakou dobu úplně snadné nebude…
Zrovna o víkendu jsem si koupila kožené zateplené kožačky s membránou. Dlouho jsem nad nimi přemýšlela, ale vzhledem k tomu, že sedly přesně kolem lýtka, nikde netlačí a splňují i moji představu (hladké bez přezek a jakýchkoliv ozdob), investovala jsem do nich.
A jen k těm šitým podrážkám - mám jedny kožené mokasíny a po prvním letním deštíku v nich jsem měla nohy řádně mokré :( Voda šla přesně přes to šití…

Edit: četla jsem vaše příspěvky v této diskuzi a váš přístup je fakt úžasný!

JedovatéHádě
350 příspěvků 20.11.12 10:11

Děkuji všem za uznání, je to od vás milé :)

lessie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.12 10:17

Vybudovať si šatník pred dieťaťom je dosť riziková záležitosť. Vratila som sa k povodnej veľkosti 38 už v porodnici. Pred porodom zakúpené oblečenie mi veľkostne sedí, ale nepristane. Mám úplne ináč tvarovanú postavu a šatník budujem kompletne nový. Sedia mi akurát topánky.

ofeliet
429 příspěvků 20.11.12 10:23

No ten přístup Háděte určitě není pro každého. Já mám třeba potřebu věci kolem sebe včetně oblečení stále obměňovat, vyloženě mi vadí mít stále to samé. Nesnesla bych proto třeba tetování, protože je na pořád. I to je jeden z důvodů, proč kupuju laciné věci, abych je s lehkým srdcem mohla obměňovat. Tento rys mám od dětství…a nejsem sama, je to taková touha po změně…i v maličkostech jako je oblečení.

Linie
2020 příspěvků 20.11.12 10:45

To se nevylučuje - můžete obměňovat, i když máte jen pár základních kousků. Vtip je v tom mít vše vzájemně kombinovatelné. Jedna barevná škála /někdy před rokem tu o tom byl článek/, pokud možno bez vzorů a můžete různě kombinovat vršky a spodky. K tomu doplňky, které tolik nestojí a jste každý den jiná.

JedovatéHádě
350 příspěvků 20.11.12 10:53

@lessie To je jasné. Je to vždycky trochu sázka do loterie, právě proto se nebojím investovat do bot a tašek, těm nějaké to nabrané kilo, nebo pozměnění dispozic nevadí. Navíc děti zatím nemám naplánované k určitému blízkému datu, můžou přijít už letos, stejně tak třeba za 5 let. Uvidíme :)

Kerstin
516 příspěvků 20.11.12 15:04

@MP Barbucha Nedávno jsem našla v sekáči kabát Hugo Boss v perfektním stavu, zimní (poměr vlny a kašmíru z hlavy nedám) za 360,–. Příteli sedí perfektně. Taky se mi chtělo brečet :)

@MP Barbucha píše:
@MP Meri
Já jsem si nedávno na letišti okoukla třeba kašmírový kabát Hugo Boss a málem jsem se rozplakala dojetím:-) Byl krásný :-)
Sibyla
2646 příspěvků 22.11.12 09:59
@Khajka píše: …začínám si přesně jako vy budovat šatník a botník z nadčasových a kvalitnějších věcí před tím, než budu mít děti, protože je mi jasné, že pak to nějakou dobu úplně snadné nebude…

Viz Se šarmem Pařížanky - přesně tak to Francouzky dělají. Nedávno jsem si uvědomila, že většinu z mých nových věcí bych si klidně mohla koupit před deseti-patnácti lety. Jisté šaty nikdy nevyjdou z módy: rovné sukně ke kolenům, zvonové do půli lýtek, rozumné mini, krátké klasické kabátky z flauše nebo tvídu, roláky a pulovry. Nevzorované kusy v kombinovatelných tlumených barvách z dobrého materiálu vám vydrží léta - oživte je výstřednějším doplňkem, punčochami, šátkem, a když se okoukají, na rok odložte. Důležité je nekupovat unáhleně a nekupovat hadry.

Lilith.III
15 příspěvků 22.11.12 14:09

Chtěla bych tu podpořit řady těch, kdo si myslí, že oblékat se dobře za málo peněz možné je:) Určitě je to o našich měřítkách, ale jak tu někdo psal na začátku - obléknout se dobře ve smyslu nepekelně možné je, sehnat kvalitnější kousek je často těžší (při velmi nízké částce na oblečení).

Co se týká kvality vs kvantity, já se teď řídím pro mě zlatou střední cestou a vyhýbám se při nákupu na moje měřítka velmi drahým věcem, protože pro moje potřeby se kvalita vyplatí jen do určité ceny, nad ni už to vnímám jako zbytečné vyhazování peněz (podotýkám, že v profesním ani osobním životě nemusím nijak ukrutně representovat, vlastně jen samu sebe:), takže se můžu obléct opravdu jak chci). Při nákupu vždycky beru v úvahu nějakou směs vzhledu té věci, materiálu, ceny a já nevím, čeho všeho ještě:) a musí mi vše tak nějak ladit dohromady (samozřejmě dělám i výjimky, když něco hodně chci nebo potřebuju, tak vydám i částku nad můj rámec). Chci říct, že i když je věc velmi kvalitní, tak se prostě po určitém čase onosí, ošoupe, svetr ožmolkuje… a je potřeba vyměnit ji jednou za čas za novou. Vím, že teď můžete psát příklady kousků, které nosíte deset let a jsou jako nové, ale já zase můžu psát příklady opačné:) A mimo to, i já mám v šatníku věci, a není jich málo:), které nosím řadu let a nebyly to úplně drahé kusy, prostě snesu nějaký ten žmolek nebo ošoupání a dál to nosím.
Dřív jsem vlastně měla taky taktiku, že jsem si koupila vždycky jednu drahou věc a tu nosila do roztrhání, ale teď se přikládním spíš k té zlaté střední cestě - ke věcem, které jsou tak nějak kvalitní (aspoň pro moje potřeby), ale nestojí majlant. Abych dala konkrétní příklad, asi před 15 lety jsem si v raném mládí:) koupila kabátek v Cottonfield Jackpot (možná komolím název), stál tenkrát (!) 6.000,–, což pro mě byly nehorázné peníze. Ale měla jsem pocit, že prostě jiný mít nemůžu:), takže jsem dala všechny peníze z brigády a od rodičů a prarodičů k Vánocům a pořídila jsem si ho. Kvalitní myslím byl - dobře ušitý, materiál koukám také dobrý, s převahou vlny. Tahala jsem ho roky denno denně od podzimu do jara, nutno říct, že ho mám ve skříni dodnes, i když nejvíc jsem ho nosila asi první 4-5 let a teď už se ho chystám vyhodit, ale prostě po několika letech nošení se mi ošoupaly rukávy a látka kolem kapes, což teda není divu, po takovém náporu:) a zdaleka už léta nevypadá jako nový. A podobně mi posloužil i o víc jak dvě třetiny levnější kabátek, koupený asi 5 let poté a i podobně nošený (taky ho mám dodnes:)i když už ho nenosím ), ošoupaný je podobně, roky jsou na něm znát, ale nositelný je pořád. Další plus pro „levnější“ věci (nebo spíš říkejme ne ty velmi drahé) tu už zaznělo - člověka i velmi kvalitní a drahá věc po čase omrzí, chce změnu, anebo se změní vkus a líbí se najednou něco jiného, případně se změní proporce:) A za další, když mám nějakou dražší věc na sobě, tak se o ni stále trochu bojím a setsakra mě mrzí, když se mi nějakým nedopatřením poškodí.
Abych shrnula, mám teď prostě při nakupování nějakou „záklopku“ a pokud věc stojí nad určitý limit, tak si ji už nekoupím, protože pro mě tu hodnotu už pak nemá, byť by byla sebekvalitnější.

P. S. Vím, že ani kabát za 2000 není levná záležitost, použila jsem to tu jen jako příklad (ilustruje ale tu představu mojí „střední cesty“, protože za dva tisíce se dá koupit kvalitní kabát, myšleno pro mé potřeby, a samozřejmě existují i kabáty v mnohem vyšší cenové kategorii a i když jistě i kvalitnější, tak pro mě osobně se už nevyplatí)

Lilith.III
15 příspěvků 22.11.12 14:48
@mujercita píše:
Proč ne?
Sybila výše má pravdu. Jen pouhý fakt, že existuje peklo, ještě neznamená, že není možné nechat na pokoji lidi, co nesdílejí tentýž koníček. Dokud je oblečení čísté a zakrývá, co se zakrývat má, není nejmenší důvod spouštět palbu, i když na něm není nic invenčního, zajímavého ani nějak zvlášť hezkého a dokonce i když je poznat, že bylo koupené spíš někdy kolem sametové revoluce než z nové kolekce dané do prodeje minulý týden. V takovém případě taky považuju kritiku za naprosto nemístnou.

Úplně s vámi souhlasím. Akorát si myslím, že takový přístup se tady neuchytí:-( protože Peklo je založené na tom, že se vymezilo PROTI těm skupinám lidí, které jsou tu tak často pranýřované (a sem spadají nejen lezoucí podprdy a bundo-džíny-keckaři, ale i módně nenadaní nebo módně laxní:) )
A ještě k diskusi, která tu byla na začátku a týkala se toho, jestli sem mají zmíněné skupiny a jejich zastánci právo chodit prosazovat/obhajovat takový styl oblékání, tak za mě už v zájmu korektnosti jednoznačně ANO. Protože proč by ne, když je tu ten „jejich“ styl napadaný? Srovnání se zarytými sportovci a čokomilnými fajnšmekry není namístě, jejich weby budou pravděpodobně zaměřeny spíš pozitivně, bez takového negativního vymezení vůči jiným skupinám, anebo aspoň to vymezení nedosáhne takové míry. Neumím si moc představit, že by např. sportovci ztráceli čas vyvěšováním rozostřených fotografií nejen nadměrně obézních nesportovců, ale taky průměrně nesportovních postav a komentovali jejich tloušťku, lenost a rozteklé (nebo alespoň dostatečně nevysportované) svalstvo:)

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 22.11.12 15:10

K lacnym kabatom - osupu sa samozrejme aj tie drahsie, ale pri kabate od Vietnamcov za petikilo mam pocit, ze po par noseniach vyzera proste onosene. Zmolky, vysuchane miesta, viditelna nekvalita materialu… Mam teraz porovnanie - minuly rok sme si kupili s kamaratkou kabat zhruba v rovnakom case, a strasne sa mi divila, ze sa mi chce za to davat 5tis. No, lenze ta jej petikilova zalezitost teraz vyzera tak…smutne :-/ A to sa o ten kabat starala lepsie ako ja (tzn aspon nejak), a vacsinu zimy ho aj tak nenosila, lebo jej v nom bola strasna kosa. Tak nosila bundu, sice v rovnakej cenovej hladine, ale aspon nemrzla 8-)

Sibyla
2646 příspěvků 22.11.12 15:31

@MP alex No, to je právě to: když kupovat věci levně, tak nesmějí být laciné- čili mizerné. Sekáč nebo výprodej, ale kabát musí být kvalitní. Má zámožná sestra si před lety pořídila v Dánsku drahý vlněný kabát ve stylu, jemuž říkáme doktor Živágo: dlouhý dvouřadý, trochu army, úžasně teplý. Nosila ho nějaké 4 roky a pak ho odložila - a já po něm skočila, protože se mi strašně líbil, ale nikdy bych na podobný neměla. Už ho nosím sedmou zimu. Každý rok si říkám, že bych ho snad už měla odložit, a nakonec změním jen doplňky. Je pořád jak nový, stačí nechat vyčistit. Nosím ho ovšem jen do mrazů, na podzim/jaro mám lehčí.

rice
352 příspěvků 23.11.12 22:02

@Lilith.III přesně takhle jsem to myslela i já.
Princip pekla je de facto nenávistný - kritizovat cizího člověka JENOM na základě oblečení - což je tak strašně povrchní a nic neříkající marker!
Jasně, většina lidí se tak oblíká, protože na všechno ostatní kašle, ale ostatní - a nebude jich málo - se tak třeba opravdu oblíkla jenom ten den (sama se oblíkám docela hrozně, když cestuju z koleje domu a celej den se tahám s těžkou taškou), má za sebou složité životní období nebo se prostě NEUMÍ oblíknout jinak.

To ale teď nechme stranou - co chci říct je, že mě je vlastně úplně jedno, proč se někdo obléká tak, jak se obléká. Jednoduše to pro mě nemá význam. Zajímá mě, jak se oblékám já a chci se líbit, ale tím to končí. Ostatní nesleduju a radím jim, jen když mě o to poprosí.

Komentáře pod články jsou tradičně plné výsměchu a urážek - nenapadlo vás někdy, že se jimi snižujete na úroveň primitivů?
Nějaké řečičky o módní osvětě obyvatelstva jsou jenom pokrytecký převlek maloměstské drbačky a každý, kdo bude v tomhle serveru hledat víc, se asi dost zklame.

katango
1356 příspěvků 23.11.12 22:33

@rice Úplně jsem se opotila, asi se dám na nějaké to pokání, klečet na hrachu nebo tak. Sakra, vždyť o nic důležitého nejde, proč to hrotit, ráda se škodolibě pobavím. V rodinném i profesním životě jsem vlídná, tolerantní, vstřícná…krucajselement, to si od toho nemůžu odpočinout? Aspoň na Módním pekle? Furt lepší, než podkopávat stařečkům berle nebo seřezat nějakého spratka.

rice
352 příspěvků 23.11.12 23:51

@katango Upřímně řečeno je mi to lhostejné :-) Vyjádřila jsem svoje stanovisko :-)
Ačkoliv…možná to bude tím, že se nesnažím být v profesním a osobním životě pořád vlídná, tolerantní a vstřícná, takže si pak nemusím nic kompenzovat jedováním na netu.

ofeliet
429 příspěvků 23.11.12 23:55

Rice, jste mi sympatická :-)

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.12 11:00

@rice
Jako bych to napsala sama. Se mi líbíte, škoda, že vás neznám osobně.

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek