Vysoké ženy

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Konvalinka
244 příspěvků 8.11.13 23:03

@RenataRen Já jsem zase hodně malá a taky není o co stát. Vždycky jsem vysokým ženám záviděla automatický respekt, který si získavaly u druhých. Na mě se spíš lidé měli tendenci dívat s blahosklonnou přezíravostí.
Fakt si nevyberete, každá výška má své výhody i nevýhody.

RenataRen
512 příspěvků 8.11.13 23:05

@yako Nemyslím, že jste psychopat, ale psala jste přece, že se svou výškou taky bojujete a že máte pocit, že ti vyšší chlapy jsou mimo váš dosah…

yako
3225 příspěvků 8.11.13 23:14

@RenataRen no to teda jsou, ale nemůžu mít všechno :). Bude mi muset můj spolubydlící stačit :). Bavíme se o pocitech a vám nesedí, že jste velká a mě nesedí, že nejsem trošku větší. Ale vážně, jestli vám je tak jak píšete, chtělo by to řešit, ulevilo by se vám. Jdu spát, přeju vám dobrou noc.

Dahllie
2222 příspěvků 8.11.13 23:25

Po přečtení tohoto vlákna už chápu, proč mi můj drahý (vysoký cca 190cm), pořád říká, že jsem se svými 172cm prcek a přitom jsem se sama vždycky řadila mezi vyšší ženy :-D

FloCo
24 příspěvků 8.11.13 23:33

Ja mám teda 186cm, konfekčnú velkost 42/44, čiže nie som žiaden drobček ale s takýmto chovaním som sa nikdy nestretla :) Som proste vysoká, trochu väčšia, mne sa to páči a keď s tým má niekto problém, je to len jeho problém, nie môj :) So svojo výškou nespravím nič, velmi rada dokonca nosím aj opätky (žiadne 13cm, ale nosím).

vendulael
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.13 09:01

Měřím sice na poměry této diskuze pouhých 175cm, ale zato nosím hodně vysoké podpatky, klidně i těch 13cm. S negativním postojem jsem se nikdy nesetkala. Jen když jdu na kafe s kamarádkou, která měří o více jak o hlavu méně, tak si ty podpatky beru nižší, protože ona má ze své malé postavy trošku komplex a tak jí ho nechci ještě zvyšovat.
Jinak výšku beru spíše jako výhodu, nikdo vás jen tak nepřehlédne a rychleji zaujmete, když je to třeba :-)

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.13 09:32

Já mám asi 179 cm, dlouhé nohy jak „tejden před výplatou“ a docela mě baví se oblékat, protože spoustu kalhot, třeba 7/8 délky, sukní a šatů na mě vypadá celkem dobře. Nemusím se starat, zda mě něco zkracuje, takže si klidně obléknu širokou áčkovou sukni a kotníkové boty. Podpatky nosím, ale spíš menší, protože těch 10-12 cm by na mě bylo už moc. Připadám si potom jak nějaký mrakodrap mezi chatkami. Vždycky vyčnívám, ale nedávno jsem byla v Praze a tam jsem potkala ještě větší ženy, minimálně o 10 cm vyšší, které si s tím evidentně hlavu nelámaly a vzaly si vysoké podpatky. Ve větších městech se to asi lépe ztratí.
Co se týče galantnosti mužů, tak nemám vůbec žádnou špatnou zkušenost. Jak už někdo psal výše, není to o té výšce, ale o celkovém vzezření dané osoby. Já bych právě řekla, že určitě nepůsobím hřmotně, ale tak nějak jemně, mám i jemné rysy v obličeji. ( i když před děckem jsem byla štíhlejší).
Občas se mi na ulici stane, že potkám nějaké pubertální 165 cm vysoké střívko, které si v partě jemu podobných dovolí vykřiknout něco ve stylu „žirafa“ atp.,ale z toho si ve 30 hlavu nedělám, trápilo mě to v pubertě, stejně jako tetičky a další příbuzní : „Ty jsi tak vyrostla. Ty už jsi zase vyrostla! Ty ještě rosteš, ne? Po kom, ty, holka, jsi?“ To jsem tak nesnášela! Dnes se tomu směju.

Ichy
67 příspěvků 9.11.13 09:40
@FloCo píše:
Ja mám teda 186cm, konfekčnú velkost 42/44, čiže nie som žiaden drobček ale s takýmto chovaním som sa nikdy nestretla :) Som proste vysoká, trochu väčšia, mne sa to páči a keď s tým má niekto problém, je to len jeho problém, nie môj :) So svojo výškou nespravím nič, velmi rada dokonca nosím aj opätky (žiadne 13cm, ale nosím).

Pod toto se můžu podepsat. Mám to úplně stejně :) Se svými 183 cm je jediné, co mne „trápí“, shánět oblečení správné délky. Podpatky si směle také obuji, nemám problém, a to ani když vedle mne cupitá můj chlap se svojí výškou 170 cm :)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.13 10:48

@ještěřička no, mně příbuzný pravidelně říkali: že jsi ve třídě největší? A děsně se divili, když jsem jim říkala, že co do pořadí jsem třetí. To jsem věděla přesně, jak se při tělocviku bůhvíproč muselo řadit podle velikosti

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.13 11:17

@stricc :-) řazení dle výšky se už dnes nedělá. Aspoň na škole, kde jsem učila. Na citlivější duše neobvyklé výšky (ať už příliš malé nebo příliš velké), to může působit negativně. Jinak, ve třídě jsem taky nebyla vždy nejvyšší, ale vyšší průměr to byl vždy.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.13 11:25

@ještěřička ono to asi žádnej praktickej smysl nemělo kromě toho, že tělocvikářovo estetický cítění netrpělo při pohledu na zubatou řadu, ne?

janafell
17 příspěvků 9.11.13 12:03

Mám „jen“ 175 cm, ale doháním to ještě dost vysokými podpatky. Okolí občas reaguje stylem „teda, ty jsi ale vysoká“! Nikdy to ale není myšleno hanlivě. Je pravda, že mezi kamarádkami trochu vyčnívám. Oblíkám se žensky, myslím, že za mužatku by mě nikdo neoznačil. Nikdo se taky za mojí výšku na mě skrz prsty nedívá. S chlapama zatím problém nebyl, většina se ke mě chová docela galantně nebo alespoň korektně. Vždycky jsem si přála chodit s někým vyšším, ale zatím jsem vždycky skončila s někým, kdo byl stejně vysolký jako já bez podpatků (takže skoro pořád menší). Doporučovala bych vám, buď se přestěhovat někam do muslimského světa (setkala jsem se už s několika musilmy, kteří byli z mojí ýšky paf a to přitom byli výrazně menší). Nebo zaměnit náhled na sebe. To, co si o sobě myslíte z vás totiž vyzařuje a podle toho se k vám pak taky chová okolí.

Lištička666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.13 13:06

@RenataRen Já myslím, že si z toho děláte zbytečně hlavu. Mám taky nějakých 179/180cm a vúbec mě to netrápí, naopak. Přičtěte si ještě 10cm podpatky, někdy. S negativními reakcemi jsem se nesetkala. Přiznám se, že se občas bavím tím, když koukám na nějakého muže z výšky. :-)

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 9.11.13 13:14

Já mám jen 172 cm, ale nemám pocit, že by dnes vyšší ženy měly problém s hledáním ještě vyššího partnera. Mí synové mají ke 190 cm a jejich kamarádi na tom nejsou jinak.

Šošanah
1224 příspěvků 9.11.13 14:26

@stricc Vsadím botky, že to bylo jedno z dědictví rakousko-uherského školství. Ordnung musí být! Teda - měli oni vůbec tělocvik? Nebo bylo vyžití jen později v Sokole? Víte to někdo? Učí se na pedago něco jako ´dějiny školství´?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.13 14:31

@Šošanah nikdy mě nenapadlo nad tím přemejšlet, ale teď mi to taky začalo vrtat hlavou

nanjua
1153 příspěvků 9.11.13 14:43

Já si také myslím, že to co jste napsala tak doopravdy není. Možná jste si to trochu sama vsugerovala díky toho, jak se ve svém těle ve skutečnosti sama cítíte.
Ano, malé ženy jsou spojovány s určitou „křehkostí“ ale nikde není psáno, že se do té role musíte nutně stylizovat abyste působila ženštěji. Jste žena a tak k sobě přistupujte.
Pokud se k Vám lidé chovají hrubě, výškou to určitě není, zamyslela bych se ještě jednou…

Dadoo
5536 příspěvků 9.11.13 17:33
@Šošanah píše:
Učí se na pedago něco jako ´dějiny školství´?

Ano, učí se historie pedagogiky :-) Je to dokonce jedna z pedagogických disciplin :-)

Šošanah
1224 příspěvků 9.11.13 17:49

@Dadoo Díky.

RenataRen
512 příspěvků 9.11.13 22:43

@nanjua No je fakt, že jsem měla za kamarádky většinou dívky výrazně menší než já, a vedle nich jsem se cítila trochu jako jejich ochránce a z toho se pak asi odvíjelo moje chování.
Ale abych nevypadala jako traumatizovaná bytost, nedávno jsem někde četla studii, ze které skutečně vyplynulo, že vyšší ženy mají větší problémy s hledáním partnera.
Většina chlapů preferují ženy průměrné výšky - to je prostě biologický fakt.

Drobní lidé působí na ostatní trochu jako děti, a nevyvolávají dojem, že by mohli ostatní ohrozit. Jinak působí, když si v metru proráží cestu ke dveřím malá žena, a jinak, když ta žena je vysoké a urostlé postavy. Neříkejte mi, že to působí stejně, a to za předpokladu, že obě používají zdvořilých výrazů k okolním spolucestujícím.

Pak tady taky máme efekt „jak se z lesa volá, tak se do lesa ozývá“. Je pro to nějaký odborný výraz, teď si nevzpomínám jaký. Jde o to, že se automaticky chováte podle toho, jak k vám ostatní lidé přistupují. Zjednodušeně: ke zlatovlasé malé princezničce se budou chovat jinak než ke snědému špinavému klukovi.

Když od vás lidi očekávají, že budete milá, hodná, roztomilá, nevědomky se podle toho očekávání začnete chovat. Zatímco když k někomu přizpůsobují tak, že se od něj očekávají problémy, tak tohle chování u něj může skutečně nastat.
Je možné, že lidé od drobných osob očekávají určité povahové vlastnosti (u žen např. křehkost), a podle toho se k nim chovají, čímž zase u nich toto chování posilují?
A naopak u vysokých lidí - autoritativnost, nepřístupnost, určitá nadřazenost?
Edit:http://cs.wikipedia.org/…%C4%9B%C4%8F

nanjua
1153 příspěvků 9.11.13 23:18

@RenataRen Vy jste to teď vystihla úplně přesně. Ano, já naprosto souhlasím. Je to tak. Jste chytrá, k důvodu jste si vpodstatě došla sama.
Napíšu Vám takovou svou zkušenost, třeba Vás to nějak povzbudí. Asi jsem něco podobného cítila v pubertě, dohnalo mě to tenkrát k nepřiměřenému hubnutí. Byla to vpodstatě cesta za onou „křehkostí“. Bohužel se tím tenkrát nic nezměnilo. Uplynulo nějakých deset let a nyní chodím do fitka, snažím se budovat svaly, na břichu mám lepší vánočku než kdejaký chlap a schodou okolností jsem si na Vás dnes vzpoměla, protože mi podržela dveře o dvě hlavy menší žena (a taková situace nebyla ničím vyjímečným). Chci tím říct, že kdybyste byla najednou o dvě hlavy menší, možná by se vůbec nic nezměnilo. Nyní mám svou postavu ráda, ve svém těle se cítím dobře ale nebylo tomu tak vždy.
Zkuste se zaměřit v první řadě na sebe, je to běh na dlouhou trať ale s výsledkem budete spokojená.
Máte to jako vysoká žena těžší, to nepopírám ale i z té výšky jde udělat přednost :-)

PartyLover
153 příspěvků 10.11.13 21:46

„Zdá se mi, že menší ženy ode mě očekávají, že se k nim budu chovat jako muž, tzn. že je nechám první nastoupit do autobusu,…“
To je zvláštní, já měřím 183cm a reakce menších žen (v mém věku) jsou opačné - zakloní hlavu, aby se na mě mohly podívat a uskočí z cesty, když se třeba setkáváme ve dveřích. :-D Tohle pozoruji hlavně ve škole. Běžně na ulici, kde se setkávám samozřejmě i se ženami různých věkových kategorií si ale ničeho takového, že by vyloženě ode mě očekávaly, že ustoupím nepozoruji.
A s tím, že by mi vadilo, že jsem vysoká to mám přesně naopak. Vadilo mi to v dětství a v pubertě, kdy byli minimálně o hlavu měnší opravdu VŠICHNI, ale teď jsem se s tím jednak vyrovnala a snažím se to brát jako přednost (kromě nákupů kalhot a oblečení s dlouhými rukávy - to mám pocit, že se psychicky zhroutím) a jednak většina chlapců už dorostla cca do stejné výšky jako jsem já. Jinak jsem hubeňour a když to hodně přeženu, tak je pro mě namáhavé zvednout plnou 2L láhev. :-D Takže o nějaké fyzické síle taky nemůže být řeč.
Zítra ráno mám imatrikulaci a odhodlala jsem se koupit si lodičky s 6cm podpatkem. Tak uvidím, jestli se lidi budou pohoršeně otáčet, ale myslím, že ne, takhle „troufalá“ jsem byla už párkrát a všechny to nechalo chladnými.

eldaeve
47 příspěvků 10.11.13 22:15

Mám 184 cm a o 12 cm menšího přítele. Podpatky nosím ráda a docela často a nikdy jsem s tím problém neměla. Kromě tanečních, ale když máte s podpatky 190 a více, tak si prostě nevyberete. Nikdo na mě zle nekouká a upřímně? Moje výška mě prostě baví nosit!

PartyLover
153 příspěvků 10.11.13 22:23

Tak jsem dočetla diskuzi a ještě jsem si vzpomněla na mírně veselejší historku.
U doktora jsem jednou potkala cca třicetiletou paní, která byla vysoká stejně jako já, ale jelikož byla vážně ale vážně mohutná (tipla bych ji tak na 130Kg, možná víc - já mám 65) a ještě měla obří tetování přes celou její mohutnou paži, tak na první pohled vypadala vážně jako „tu bych naštvat nechtěla“, ale jelikož jsem byla zfetovaná po narkóze, tak jsem se s ní zvesela dala do řeči a vyklubala se z ní usměvavá, příjemná paní s opravdu jemňoučkým dívčím hláskem. :-)

Cornero
415 příspěvků 11.11.13 01:36

Asi na tom neco bude. Lidi vnimaj odlisny postavy a reagujou na ne. Samozrejme nic neni definitivni a mnohe ovlivnuje osobnost ale mezi zakladni vnejsi predpoklady jak clovek pusobi patri i vejska. Z toho co vidim kolem sebe tak s malejma holkama se skutecne jedna vic v rukavickach zejmena ze strany chlapu je to znat. Mala holka proste pusobi zranitelneji nez zenska ktera je vetsi nez vetsina chlapu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek