Vysoké ženy

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
honza
403 příspěvků 11.11.13 04:01

Ja mam 175 cm a vybec by mi nevadilo mit partnerku o 5-10 cm vyssi, ja bych s tim probem nemel.
Tezko tohle vysvetlit vetsine zen, ktere ac tvrdi, jak nezalezi na vzhledu a vsechno je o povaze a blablabla tak se nakonec prokaze, ze potrebuji partnera vetsinou dost vyssiho, aby se mu mohly schoulit na hrudniku a poplakat si a mit pocit, jak jsou ochranovane.

defilenaiguille
2824 příspěvků 11.11.13 09:09

Měřím 180 cm a s mojí výškou měl problém jen můj první kluk, který se se mnou pořád přeměřoval, jestli není menší. Naštěstí náš vztah neměl dlouhé trvání. Vždycky jsem si myslela, že muži preferují malé křehké ženy, ale teď si po přečtení příspěvků uvědomuji, že tohle mi celý život tvrdila moje maminka (176 cm). A přitom o mě měli zájem i menší, někdy i o dost mladší muži.
Osobně jsem se svojí výškou byla vždy spokojena, na rozdíl od menších spolužaček jsem v davu viděla to, co jsem potřebovala. Občas si dělám z o hlavu menších kamarádek legraci, když k nim přistoupím a podívám se jim na temeno. Jak tu někdo psal, tak v obchodech mě malé paní milují, někdy mě požádají samy, abych jim něco sundala, často se nabízím sama. Jediné, co mi na mojí výšce vadí je to, že si mě lidi občas pletou s mužem. Když do mě žena narazí vozíkem, tak se omluví: Pardon, monsieur. A to i když mám delší vlasy, naušnice a jsem nalíčená. Teď jsem konečně přišla na to proč - ony jsou o hlavu menší a nezvednou oči k mému obličeji, automaticky předpokládají, že jsem muž, protože jsem tak vysoká.
S podpatky jsem si nikdy hlavu nelámala, nosila jsem je podle své nálady, nejvyšší měly asi 8 cm.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 11.11.13 09:31

Mám 182 cm a miluju každý z nich :-) Menší jsem snad nikdy být nechtěla, líbí se mi být vysoká, mít přehled, lidé si mně zapamatují ( to asi nebude jenom výškou)…Nosím velikost 42, takže nejsem droběna, ale i tak si myslím že nevypadám jako babochlap a naopak i vedle svého o 5 cm menšího muže si připadám jako drobná princezna, kterou on chrání :-)
Lidé se ke mně chovají mile a přátelsky, ale myslím, že to nebude spojeno s výškou nebo nevýškou, ale třeba tím jestli se usmíváte :-) Já mám na obličejí úsměv téměř nonstop a lidé se pak usmívají také…
Jediné koho jsme dlouho nesnášela byli výrobci oblečení - všechny džíny jako kdybych čekala velkou vodu, kabáty super, ale rukávy krátké, všechny šaty jako mini…Když jsem se ale seznámila s mužem a stále častěji za ním jezdila do Německa, tak mi bylo jasný, že chyba je u našich dovozců a ne u výrobce…Protože v cizině seženu džíny po kterých si šlapu!!! a to podotýkám, že nohavice od švadleny mám šité s délkou 119 cm, takže nohy opravdu dlouhatánský…
Mají o mně zájem ibmuži menšího vzrůstu, vždy básní o dlouhých nohách a nikdy se mně snad žádný nezaleknul jenom kvůli tomu, že jsme trochu vyrostla :-)
Takže centimetrům zdar a užívejte si, že jste vysoká, protože i když třeba o Vánocích 3 kila naberete, nikdo to na vás nepozná ;-)

kikulienka19
182 příspěvků 11.11.13 09:37

Ja mám 176 cm, s výškou som spokojná. V minulosti, počas školských čias a puberty som mala veľký problém kúpiť na seba nohavice, ktoré by nevyzerali ako havlovky. V dnešnej dobe extra predĺžených riflí si môžem vybrať aké chcem. Podpätky si dám aké chcem, pokiaľ v nich viem chodiť :D Čo sa týka opačného pohlavia, väčšinou výšku prijímali kladne. Poznámky typu „Tá má nohy až po zem :D“ ma vždy vedeli rozosmiať. Ženské uštipačné poznámky ako „Žirafa“ ma nikdy nerozčuľovali, skôr som na ne vo svojom mladšom veku rada poznamenala „Závidíš krpec :D“, potom som to už neriešila a ani ma to netrápilo. Takisto v športe to bola veľká výhoda.
Na záver - vážte si sama seba, aká ste a skúste z toho vyťažiť maximum :D

kikulienka19
182 příspěvků 11.11.13 09:39

@VeronikaProsteNika
Vidím, že sme pridali obidve skoro rovnaký príspevok :D

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.13 09:41

@RenataRen Pridám vám skúsenosť z opačného spektra. Kamarátka kamarátky s ktorou som sa párkrát stretla má 190cm /ja 172/. Behom rozhovoru na ulici ma zničoho nič za hurónskeho smiechu začala poťapkávať po hlave s komentárom „toto tak rada robím malým ľuďom“. Prekvapilo ma ako moc sa ma to dotklo a dodnes to považujem za jeden z najpriblblejších prejavov aký som od niekoho zažila a od tak vysokých žien sa podvedome držím ďalej.
Možem vám tiež zaručiť, že mi ani „nevýška“ neprináša samozrejmú vľudnosť a pozornosť okolia, či nejaký ochraniteľský prístup vyšších mužov-fakt to bude v niečom inom..

Cornero
415 příspěvků 11.11.13 13:10

Lenka M. To s tou vlidnosti bude asi tim ze 172 neni zadna mala vejska. To ze je na maly holky vetsina lidi hodnejsi plati ale tak do 160 cm kdy ty holky vypadaj jak panenky.

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.13 13:42

@Cornero Samozrejme-je to nadpriemerná výška, brala som to len tak, že je to málo oproti zakladateľke vlákna z ktorej som získala pocit, že sa domnieva, že muži obletujú všetky, ktoré niesu TAK vysoké. Použila pravda slovo „malé“ - ja som to pochopila „menšie ako ja“, možno to myslela tak ako vy -skutočne objektívne malé.

dost_bot
2071 příspěvků 11.11.13 20:05

Dámy, prosím, opusťe premisu, že malá = křehká a drobná. Neplatí! Spousta malých/středních žen je pevně a mohutně stavěná (nemluvím o tloušťce, ale o postavě. A k autorce : netrapte se výškou, fakt to tím není, mějte se ráda.

RenataRen
512 příspěvků 14.11.13 19:42

@Lenka M. Myslela jsem to spíš jako objektivně malé - tj. takových 160 cm a méně. Se svými 172 cm už spíš patříte do teamu nás vysokých:-)

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.13 19:59

@RenataRen Haha-tak do týmu vysokých ma niekto zaradil prvýkrát :)

swead
19 příspěvků 15.11.13 19:45

Měřím 176cm, když jsem byla pubertální mládě, raději jsem nosila boty bez podpatků. Teď to neřeším a pokud mám chuť, obuju si klidně 9cm podpatky. Manžel je dostatečně sebevědomý, takže mu nevadí, že je potom menší.

Fallon
147 příspěvků 15.11.13 20:14

Buď se v téhle diskuzi cíleně sešly samé vysoké ženy a nebo je jich obecně fakt hodně :D Já jsem z opačného tábora - měřím 160 cm a nikdy jsem nad svou výškou moc nepřemýšlela. Tedy, na střední škole se mi pár chorých mozků posmívalo do prcků či skřetů, ale to jsem příliš neřešila. Souhlasím, že částečně je problém v našich hlavách, protože dokud něco nevadí přímo nám, je všechno v pořádku a okolí to také akceptuje.

Ale pravda je i ta, že na první pohled podvědomě soudíme podle vzhledu člověka a výška a celkově stavba těla k němu patří. Mně osobně čím dál víc rozčiluje, že do mě na ulici, v tramvaji, apod. večně někdo vráží, šlape a tak dále, protože nejsem žádná hrozba. Když se srazím s někým na ulici, pokud to není dítě, odskáču to vždycky já. Často si ani ostatní nevšimnou, že do mě vůbec vrazili. Nemám respekt a každý si dovolí. Když se kolem mě například shlukne dav lidí a já vidím jen oblohu nad sebou a jinak nic, není to příjemné, to mi věřte.

A ano, spoustě lidí připadám roztomilá a muži mívají někdy ochranitelské sklony. Ale to není vždy výhoda. Protože každá věc v životě, tedy i výška má svoje pro i proti. Každý chce to, co nemá. Takže, jsem spokojená tak, jak jsem, ale někdy bych si zvědavosti ráda vyzkoušela, jaké to je, stát na opačném břehu. Jen tak pro srovnání…No, možná někdy v příštím životě ;)

Konvalinka
244 příspěvků 15.11.13 23:08

@Fallon Copak 160 cm, to je ještě běžná výška, já mám 152 a to je teprve mazec. V podstatě s vámi souhlasím, akorát jsem si nevšimla, že by do mě někdo vrážel častěji než do druhých. Opravdu se vám to stává? Verbální povýšenost od jiných zažívám běžně, ale že by mi to někdo dával najevo i fyzicky? Spíš naopak, někteří se mi bojí i stisknout ruku, aby mi neublížili :)

Fallon
147 příspěvků 16.11.13 16:58

@Konvalinka Ano, bohužel v poslední době se mi stává často, že do mě někdo vráží. Bavila jsem se s hodně kamarády a známými (říkala jsem si, že je to třeba normální a jen já to vidím přehnaně), kteří jsou vyšší, a podobné věci nezaznamenali. Takže ano. Není to tak, že by do mě někdo vrážel úmyslně, ale spíš to, že lidi jsou bezohlední a podvědomě pro ně svou konstitucí nepředstavuju nebezpečí, tak si klidně vrazí, šťouchnou, šlápnou. Je jim to jedno…U známých lidí je to samozřejmě naopak - spíš, jak píšete Vy- jednají se mnou jemněji a ohleduplněji.

Vroony
59 příspěvků 16.11.13 17:06

Ne vždycky jde o centimetry. Záleží taky na celkové tělesné stavbě. Znám spoustu lidí, co vypadá drobně, ale když si k nim stoupnu zjišťuji, že jsou přece jen vyšší než já a obráceně.
Taky nejsem žádná žirafa. Mám přesně 163 centimetrů, ale většina lidí mě vnímá jako vyšší osobu. „Copak ty, ty jsi vysoká. Podej mi to, ty tam určitě dosáhneš apod.“
Já sama jsem si nikdy malá nepřipadala, spíš naopak. Navíc miluju podpatky a můžu je nosit bez rozmyslu. Svoje cenťáky bych neměnila.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.13 17:08

Měřím 176 a nosila jsem relativně vysoké podpatky. Největším mým problémem bylo, že vyšší kluci si namlouvali mrňavé holky (což je okolím pociťováno jako roztomilé), zatímco na mě se lepili mrňaví kluci (což je viděno jako legrační, případně trapné). :-) Když si tak na to vzpomenu, tak komplexy těch malých kluků musely být neskonale větší než ty moje, takže celkově si nemám na co stěžovat. Mírný komplex mám dodnes, když mluvím s ženou, která je vyšší než já. To si připadám jako trpaslík. :-)

EJK
270 příspěvků 18.11.13 10:00
@Vroony píše:
Ne vždycky jde o centimetry. Záleží taky na celkové tělesné stavbě. Znám spoustu lidí, co vypadá drobně, ale když si k nim stoupnu zjišťuji, že jsou přece jen vyšší než já a obráceně.
Taky nejsem žádná žirafa. Mám přesně 163 centimetrů, ale většina lidí mě vnímá jako vyšší osobu. „Copak ty, ty jsi vysoká. Podej mi to, ty tam určitě dosáhneš apod.“
Já sama jsem si nikdy malá nepřipadala, spíš naopak. Navíc miluju podpatky a můžu je nosit bez rozmyslu. Svoje cenťáky bych neměnila.

No vidíte, o to práve ide. Vy si pripadáte vysoká, hoci máte 163 cm. Ľudí, ktorí sú naozaj vysokí podvedome nazývate žirafami. Iste aj dokážete pochopiť ten rozdiel medzi slovami „drobček“ a „žirafa“.

arpa
1250 příspěvků 18.11.13 11:48

Mám sice jen 170 cm, což považuju za průměrnou výšku (skoro bych řekla, že z pohledu spousty lidí „ideální“), ale často se mi stává, že lidi tipují, že měřím víc; když je potom opravím, jsou překvapení. Zřejmě tím, že mám docela dlouhé a hubené končetiny, dělám na své okolí vyšší dojem.

V minulosti jsem občas také mívala pocit, že se chlapi chovají galantněji k méně vysokým ženám (jako určitou hranici jsem odhadovala cca 165 cm), a to tím spíše, pokud jsou navíc ještě blondýny (nejlépe přírodní) :-). Dnes bych řekla, že to není čistě jen o výšce nebo o barvě vlasů, ale nemyslím si ani, že by tyto vlastnosti vůbec nehrály roli v tom, jaký člověk dělá (nejen první) dojem. Kdybych měla říct za sebe, co považuju za rysy, které způsobují, že vás okolí chce ochraňovat, tak bych kromě těch dvou výše uvedených dodala např. oblé tvary postavy a obličeje (např. kulatější ramena, velké oči, malá brada), oblý zadek a ne úplně malá, ale zase ne moc velká prsa :-), malé chodidlo. Hodně dělá i oblečení a projev… Prostě ta žena musí působit (nejen svým vzhledem, ale i chováním) sice už jako žena, ale pořád ještě tak trochu jako dítě.

Na druhou stranu je ale blbost to nějak absolutizovat - je to kolikrát dost subjektivní a navíc ne všichni chlapi hledají ženu, kterou by měli ochraňovat, někoho to může dokonce odpuzovat. Záleží i na prostředí, v němž se dotyčná pohybuje, atd.

Nechce se mi už o tom dál moc teoretizovat, protože se obávám, že stejně nebudu schopná popsat, co se mi honí hlavou, a navíc to, co jsem napsala výše, nepovažuju za nějaký hotový názor, na kterém bych zuby nehty trvala.
Ale když byla zmínka o těch „vzrůstově menších kamarádkách“, tak jsem si vzpomněla na jednu svou. Je to takový ten typ viz předchozí odstavce :-), co se ráno asi sprchuje ve feromonech nebo co :-), prostě chlapi se kolem ní točí, aniž by se o to musela snažit, a nemá o ně nouzi + jsem se občas právě setkala s nějakým výrokem typu, že „ona přece potřebuje ochraňovat“, narozdíl ode mě přece, že. A mně to tehdy bylo jaksi líto nebo jak to říct, asi jsem jí to záviděla (v dobrém)… To spíš já jsem měla kolikrát v životě pocit, že bych potřebovala nějakého ochránce, ale nedařilo se mi a pořád se mi nedaří v opačném pohlaví účinně navodit požadovaný postoj.
Až zpětně mi došlo, že tady ten „ochranitelský komplex“ je spíš jedna velká lež než pravda, protože ti chlapi, co to takhle podávali, ve skutečnosti zase až takoví ochránci nebyli. Nechci jim křivdit, ale kolikrát jsem dospěla k závěru, že si na mojí kamarádce akorát nahonili ego. Paradoxně mi dnes připadá, že když už si teda někdo troufl na mě (s tím mým obrýleným ksichtem a občasným výrazem a projevem amazonky), tak to aspoň vážně myslel.

PS: Položenou otázku asi poněkud zužuju na problematiku seznamování a navazování vztahů.

Robena
1257 příspěvků 18.11.13 12:20

@arpa Hezka uvaha.

Acrobaleno
1036 příspěvků 18.11.13 13:24

No a vidíte? Čo by som dala ja za to, keby som mala aspoň 170 cm. Od malička som mala iba vysoké kamarátky. teraz majú všetky cez 175 cm, takže som bola medzi nimi ako hobbit, možno som dúfala, že sa z ich výšky niečo nalepí aj na mňa. Mám 163 cm a celkovo pôsobím drobne a hlavne mlado, nikdy som si nemyslela, že je to problém, no ale je! A ešte mám aj teraz pridrbaný účes, takže vyzerám na 14! Dokonca ma kvôli tomu neoficiálne nevzali na jedno miesto. Takže sa viem naozaj vžiť do problémov zakladateľky, aj keď z opačného konca.

Vroony
59 příspěvků 18.11.13 15:58

@EJK Asi jsem se špatně vyjádřila. To slovo „žirafa“ neměl být útok na vysoké lidi. V tomhle případě šlo jen o slovní obrat a trochu to vyextrémizovat. Je rozdíl když má někdo 185 a umí je nosit než když má jiný 185 a je na něm vidět, že se v nich necítí.
Taky jsem chtěla naznačit že hodně záleží na tělesných proporcích(poměr délky nohou ke zbytku apod.) Někdo má hold tu výhodu že ač má bezmála dva metry tak mu to prostě sluší. A někdo zase působí jako ta „žirafa“ - tak to prostě je, nikdo nemůže mít všechno.

xluki
90 příspěvků 23.1.14 23:14

Mám 181 cm a jsem na to hrdá. Dokonce nosím i podpadky, nic extra, do 7 cm. Být hrdá na výšku mě naučila kolegyně v práci a ona mě přesvědčila, že mám nosit podpadky. Celý můj život mi moje okolý naznačovalo, že to není normální, aby holka měla přes 180 cm a aby ještě nosila podpadky.Je to normální. Mám 181 cm a 65 kg a jsem na to hrdá.
Jediná věc co mě štve, že neseženu košili nebo halenku, všechvy mi jsou krátké, takže si je nemůžu pohodlně zastrčit do kalhot nebo sukně. Pokud nejsou až do pasu. Takže si je musím nechávat šít. Občas mám problém s kalhoty, ale všetšinou tam jsou záložky a stači o kousíček popustit. Jo, vlastně dlouhé šaty bývají taky problém, ale ty moc nenosím.

Sekhmet
1918 příspěvků 24.1.14 11:40

(@xluki za trest napíše stokrát „podpatky“. Konec grammar nazi okénka)

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.14 11:55

@Sekhmet, žádný konec, ještě přihodíme „okolí“.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek