Vzhled na fotkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Len
490 příspěvků 5.11.12 22:07

Já se byla nedávno znovu fotit na průkaz, který mi zcizili… Divila jsem se, že jsem tam vloni mohla přijít tak nepřipravená a byla ráda, že jsem se krásně nalíčila i přečesala vlasy čerstvě od kadeřnice… No a pak mi došlo, že ta stará fotka nebyla hrozná kvůli přípravě. :D Opravdu nejsem ani trochu fotogenická a navíc si myslím, že většině lidem focení z přímé perspektivy nesluší, a to i těm opravdu krásným.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.12 23:21

Pokud si fotím profilovou fotku, tak musím udělat několik fotek, než usoudím, na které vypadám dobře :D většinou si na fotkách připadám blbě. Nějak mám najednou malé oči, velkou bradu a připadám si celá nateklá :)
Pasové fotografie bylo vždycky peklo, ale naposledy mě vyfotili tak pěkně, že jsem ho jeden čas měla jako profilovku na facebooku. Měla jsme tam sice strašně vykulený oči (jak je mým zvykem :D ) ale za to pleť hlaďounkou jak dětská prdelka… pak když jsem koumala tu fotku blíž, tak jsme zjistila, že obličej mi museli vzít nějakým programem na uhlazení obličeje :D make-up jsem neměla, jen namalované oči a upravené vlasy.
Ale většinou se na fotkách strašně nelíbím. Dělají mi malý oči a velkou bradu a celkově mohutnej hrudník :D

analfabet
50 příspěvků 5.11.12 23:46

Mně na fotkách nějak záhadně mizí obočí, a to ho mám v reálu docela výrazné. Taky vždycky musím trochu sklonit hlavu, aby mi nebylo vidět do nosu. Při focení na občanku jsem to udělat nesměla a navíc jsem si musela dát vlasy za uši, takže tam vypadám jak prase od Josefa Lady. Fotky jsou zlo.

Jiná Realita
13791 příspěvků 6.11.12 00:06

@analfabet
Jaj, mně taky :-) v reálu mám obočí jak brežněv (nadsázka, ale mama neustále zjišťuje, jestli jsem si ho náhodou nedomalovala), a na fotce mám jen jakési kraťoučké čárky, ta tenčí část prostě nikdy není vidět.
taky se mi často dělá podbradek, který taky nemám, hrozně se mi zvýrazní špatná pleť, mám divně zapadlé oči, přestože v reálu je nijak malé nemám a celkově jde vidět hlavně nos…který větší mám, ale že by až tak nevyváženě koukal z xichtu, to se mi prostě nezdá :-D

blacken
2449 příspěvků 6.11.12 00:11

Nejhorší je, když člověk pospíchá a narychlo se vyfotí v automatu… Jeden mi kdysi udělal pěknou fotku, tak jsem to letos riskla znovu… Barvu obličeje to totálně potlačilo - jsem bělejší než obvykle…vlasy uplácnuné a tváře rudé (a to v reálu opravdu nebylo). Fakt „nádherná“ fotka, budu na ní muset koukat několik dalších let. Kamarádka z ní dostala záchvat smíchu. Na pasovce pro změnu s krátkým sestřihem vypadám jako žalud. Přitom když mě někdy v minulosti vycvakl někdo, kdo umí víc než mačkat spoušť, tak jsem vypadala i jako člověk. Když se vidím na momentkách z různých akcí, tak mi to taky nepřijde tak katastrofální. Ale když se vyfotím sama, tak je to hrůza.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 09:51

Na fotkách ponejvíce nejsem vůbec k poznání a dokonce se mi několikrát stalo, že jsem byla na fotografii průhledná.

Jiná Realita
13791 příspěvků 6.11.12 10:02
Tak jste potom ale duch a ti jsou vůbec dost nefotogeničtí :-D
@Pavučinec plyšový píše:
Na fotkách ponejvíce nejsem vůbec k poznání a dokonce se mi několikrát stalo, že jsem byla na fotografii průhledná.
Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 10:11

@Jiná Realita A to je prosím jenom jedna z těch menších potíží, se kterými se my strašidla v běžném životě potýkáme! :)

Khajka
506 příspěvků 6.11.12 10:21

Ono už se na nové OP fotí přímo na úřadech, stejně jako na cestovní pas. Úplně se děsím, až budu muset měnit občanku, protože na ní mám momentálně jednu ze svých mála povedených fotek. Jestli to dopadne jako s pasem, který se prakticky stydím kdekoliv ukázat, tak potěš koště :D

Alizon
1235 příspěvků 6.11.12 10:46

Uz jsem to tu psala do jinych diskusi. Kazdy muze na fotce vyfocene v nevhodnem okamziku vypadat primo desive - zkuste si nekdy stopnout DVD kde je nejaka krasna herecka, ktera zrovna natocila divne hlavu, privrela oci, otevrela pusu - dostanete priserku.
Pokud se clovek nekam foti, pochopitelne se snazi vypadat na fotce dobre a tvarit se dobre - ALE - nekteri lide proste jsou mene fotogenicti a nekteri pred fotografem doslova vytuhnou a tvari se gumove. Kdyby muj manzel vypadal tak jak vypada na fotkach (kdyz vi ze ho nekdo foti zacne se tvarit hrozne neprirozene a jeste jak se nerad foti ma vyraz „smrt fotograovi“)tak bych zahodila vsechno co mam a utikala pryc. Pritom ve skutecnosti se mi opravdu libi:)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 11:35

Já mám kamarádku, pro kterou je peklo nechat se kdekoliv fotit. Ona má takovej ten krásnej širokej úsměv a když se směje, tak jí slyší kilometr daleko od místa činu :D ale jak jí někdo fotí, tak najednou nasadí svůj vražednej výraz a pak na fotce vypadá jak vrah. Když se snaží se před foťákem usmát se, tak je to spíš takové divné cukání koutků a potom jakmile už na ní ten foťák nemíří, tak se zase krásně usměje…Já tohle fakt nějak nepobírám, jak je to možné :) tréma? fotograf z ní byl taky nešťastnej, když sme se byli fotit spolu každá na vlastní OP. U ní to trvalo tak 20 minut a dobrali se akorát na fotce, kde se tváří alespoň neutrálně a né jako profesionální zabiják.

PepaPopper
27 příspěvků 6.11.12 11:43
@analfabet píše:
Při focení na občanku jsem to udělat nesměla a navíc jsem si musela dát vlasy za uši, takže tam vypadám jak prase od Josefa Lady. Fotky jsou zlo.

Made my day :D

kudka
78 příspěvků 6.11.12 11:54

@Alizon to je pravda! Kdyz vim, ze budu focena, je muj oblicej najednou bezradny, snazi se ze sebe vytvorit prijemnou a usmevavou osobu a vyleze z toho vzdycky nejaka grimasa

Nordlyseet
203 příspěvků 6.11.12 12:19

Haha, téma pro mě :D Zhruba 5 let se focení vyhýbám, když to jde. Je mi 19, mám za sebou taneční, maturitu, různé plesy a večírky, imatrikulaci, ale ani jedinou fotku. Nevím, jestli žiju v bludu, mám nějakou poruchu zraku nebo co, ale v zrcadle se sama sobě líbím, na fotkách bych si o sebe neopřela ani mulu. Kdysi jsem byla takový magor, že jsem se hodiny zkoumala před zrcadlem ze všech možných úhlů, přeměřovala si, jestli mám oči v jedné rovině, jestli jsou obě ve stejné vzdálenosti od nosu atd. Hodně mě to trápilo, vlastně trápí dodnes, že jednou nebudu mít u čeho vzpomínat. Jenže každá fotka (a je jedno kdo a kdy to vyfotil) mi ohromně srazí sebevědomí. Nejlíp ještě když je opatřená komentářem kamarádů, jak to tam té obludě sluší.
Taky pozoruju, jak vypadají v zrcadle ostatní. No, samozřejmě úplně normálně. Tak čím to sakra je?

Alizon
1235 příspěvků 6.11.12 12:20

@kudka Ja se nesmim divat primo do fotaku, coz treba u fotek na doklady nejde. Mam jednu fotku na doklady kde vypadam dobre, tu jsem si nechala rozmnozit a davam ji kam se da - zatim mi to prochazi i kdyz je uz vic nez 10 let stara. Nejlepsi fotky jsou pochopitelne momentky (pokud tam zrovna nezivam), kdyz ani netusim ze me nekdo fotil. A nejprirozeneji vypadaji na fotkach deti - i kdyz zazila jsem si foceni 4 mesicniho kojence na pasovou fotku - to byl taky horor - dudlik byt nesmel, oci mely byt podle instrukci otevrene a pusa zavrena - ukol temer nemozny.

Curlygirl
1901 příspěvků 6.11.12 12:24

@Nordlyseet ten váš popis mi evokuje nějaký problém se vnímáním sama sebe.
Samozřejmě, že to je nezvyk se vidět na fotce, často to je navíc v ten nejvíc nevhodný moment a člověk tam vypadá zvláštně. Málokdo je ze svých fotek a momentek nadšený. Každý spíš vybírá to nejmenší zlo :-)
A ti kamarádi to tak určitě nemyslí, my si taky takhle s kamarády přisazujem, kdo je zrovna obluda, každý to někdy schytá. Oni možná nevědí, že jste křehká duše a že vás to tolik znejistí. Jinak by to nedělali.

llolla
2102 příspěvků 6.11.12 13:06

@Nordlyseet
Tak ja se o par let starsi, ale taky nemam skoro zadnou svoji fotku- presne z tehoz duvodu. Taky si rikam, ze je to skoda, ale nedokazu se pres to prenest=]

Pirek
7060 příspěvků 6.11.12 13:43

Já hlasuju za znovuzavedení fotek z poloprofilu, jak se dělaly dříve, protože z anfasu vypadá jako smrtelně nemocný sadistický sériový vrah na koksu po celonočním flámu 90 % lidí, včetně mne samozřejmě.

Zde je příklad poloprofilu:

Pirek
7060 příspěvků 6.11.12 13:56
@Kay_Adams píše:
V SR sa na všetky doklady fotí priamo na príslušnom úrade (polícia - OP, vodičák a pas). A keďže brutálne nestíhajú, aspoň u nás vo „veľkomeste“, je to pásová rýchlovýroba - kým obeť dosadne na stoličku, je odfotená a ďalší.Tak sa stalo, že na vlastnom vodičáku vyzerám na 15 a ako z programu „Polícia pátra po mladistvých“. Ale aspoň to vždy pobaví…

Ale pokud vás takhle vyfotí třikrát, jednu z anfasu, další z profilu, tak to ale není na občanku :D

Kay_Adams
1614 příspěvků 6.11.12 14:18

@Pirek
Nadbehla som si, fair enough :D

Každopádne, skutočne tam vyzerám tak trochu ako uprchlý mladistvý. Nechcem vidieť nový pas o dva mesiace :D

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 14:55
@seznam.mih píše:
Já mám kamarádku, pro kterou je peklo nechat se kdekoliv fotit. Ona má takovej ten krásnej širokej úsměv a když se směje, tak jí slyší kilometr daleko od místa činu :D ale jak jí někdo fotí, tak najednou nasadí svůj vražednej výraz a pak na fotce vypadá jak vrah. Když se snaží se před foťákem usmát se, tak je to spíš takové divné cukání koutků a potom jakmile už na ní ten foťák nemíří, tak se zase krásně usměje…Já tohle fakt nějak nepobírám, jak je to možné :) tréma? fotograf z ní byl taky nešťastnej, když sme se byli fotit spolu každá na vlastní OP. U ní to trvalo tak 20 minut a dobrali se akorát na fotce, kde se tváří alespoň neutrálně a né jako profesionální zabiják.

jsem si vzpomela, jak me pred par mesici fotil kolega na firemni prukazku a ja jsem nasadila ten svuj poloprofesionalni vyraz modelky na mole, o nemz vim, ze s nim vypadam na fotkach relativne dobre… a ten trouba se rozhodl, ze se musim na fotce usmivat… tak me zacal rozesmivat… ja to nevydrzela, on to blejsknul… a na firemni prukazce mam fotku, na ktery vypadam jako retardovany sysel krizeny s hanickou zagorovou… takze ne kazdemu usmev slusi!:D

kacenka.smile
428 příspěvků 6.11.12 17:32

K té nefotogeničnosti. Já moc ráda fotím, mám i trošku lepší foťák (nejobyčejnější digi zrcadlo), ale tedy nejsem žádný nadaný fotograf, prostě jen nadšenec. Ale kamarádkám se mé fotky líbí a už jsem jich spoustu fotila. Většina mě před focením varuje, jak jsou nefotogenické, kolikrát jsou předem nešťastné, že budou vypadat hloupě. Zatím to vždycky dopadlo dobře - snažím se navodit příjemnou atmosféru, povídáme si, občas je „cvaknu“, nasmějeme se. Opadne z nich nervozita, chovají se a vypadají přirozeně. Nakonec mám třeba 300 fotek a vyberu těch 20-30 nejlepších. Nakonec byly vždy spokojené, říkaly, že se samy sobě na fotkách konečně líbí.

Tím se nechci chválit, zkušený fotograf by mým fotkám jistě vytkl spoustu věcí, ale myslím, že spousta lidí je nefotogenických právě kvůli špatnému fotografovi.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.12 20:57

@kacenka.smile Vřele souhlasím. Na fotkách je vidět (při domluveném fotografování), jestli fotografovi důvěřujete.

Ymber
98 příspěvků 6.11.12 22:55

Severoameričtní Indiáni se prý neradi fotili, tvrdili, že „focení krade duši“. Já bych dodala - a pokud žádná duše není, focení ji může klamně přidat. Zkrátka fotky jsou šméčko. Ale nic si z toho my nefotogeničtí nedělejme, všechno má svá pro a proti - když jsem nedávno viděla v reálu kolegyni, která má ve firemním profilu fotku opravdu fantastickou, říkala jsem si, že je snad lepší být nefotogenická, aby pak překvapení v reálu bylo příjemné a ne naopak :)

MP Janka
431 příspěvků 8.11.12 10:16

@seznam.mih
Jako by jste mluvila o mě. Jediná průkazová fotka, kde se tvářím normálně, je hned na první OP, kde jsem se ještě mohla smát a pak fotka na ISIC, kde nás fotil učitel na střední, který je amatérský fotograf. Na pozdějších fotkách se tvářím jako vrah, na černobílé variantě na Opencard a na řidičáku vypadám jak cikán. Bála jsem se ukazovat index, aby chudáka zkoušejícího nekleplo. Až poslední fotka, co jsem si nechala dělat na nový školní index vypadá trochu normálně, ale to jsem se ještě těsně před focením dopudrovávala, doma jsem se pečlivě nalíčila. Ale stejně mě na těchto fotkách nikdo nepozná, protože já když s někým mluvím, tak se většinou usmívám.
zato moje kamarádka, ta vypadá úžasně na úplně všech fotkách, ještě jsem neviděla fotku, kdy by nevypadala líp jak v reálu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek