Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (20) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
7309 příspěvků 20.7.20 15:49
@Moir píše:
Bez HA krvácím jak píchlé prase několik dnů…hodně a opravdu bych to nechtěla řešit za situace, kdy mne na záchod museli vozit a myla jsem se žínkou v lavoru na stolečku.

No bez toho vášho dodatku a bez tejto informácie by som sa zaobišla.

Oveeec
2522 příspěvků 1 inzerát 20.7.20 16:49
@giuliettka píše:
Menštruácia nie je masívne krvácanie do mozgu, ktoré musí riešiť lekárské konzílium, ale normálne krvácanie, ktoré vyriešim vložkou.

No jo, ale vezměte si, že třeba týden ležíte a nesmíte vstávat ani na záchod. Pak by vám to musely měnit sestry, a toho je ráda ušetřím, když můžu. A jak píše @Moir, mýt se v tom případě na posteli ve škopíčku, to taky nechcete.
Nebo teď nedávno jsem byla na angiografii, a to nesmí člověk mít dole na sobě nic - takže jedině tampon. Jenže pak se nesmí asi 8 hodin vstávat, takže je to zase na chudácích sestrách… Já nevím, třeba už jim to ani nepřijde, při tom všem, co dělají a vidí, ale když to jde, lepší se tomu vyhnout :)

KajčaLiška
150 příspěvků 21.7.20 09:30

@Oveeec nejde jen o to, že to sestry musí měnit, to o nic nejde (jsou horší věci :-D), ale pokud nesmíte vstát, hygiena na lůžku prostě při menstruaci není dostatečná, sprcha je sprcha. Následkem může vzniknout (i opravdu závažná) infekce.

Druhá věc je, že antikoncepce zvyšuje riziko trombózy, takže informace o tom, že ji žena bere, je důležitá, především před operací. Nahlásit se musí opravdu všechny léky, protože často se po dobu hospitalizace mění, některé se vynechávají, jiné přidávají a doktor musí vědět, že nenastane nějaký problém kvůli kontraindikaci léků.

Lizbeth
1381 příspěvků 22.7.20 18:53

Mám takovou myšlenku do diskuze. Jedná se o navázání nového vztahu po ukončení toho předešlého.
V mém případě jsem před pár dny cca 2 týdny ukončila zhruba sedmiletý vztah. Nestalo se nic dramatického, proběhlo vše v klidu, vztahy korektní.
A teď..když čtu různé články o překonání rozchodu atd, většinou doporučují se z toho nějak " vzpamatovat " odžít si to, dát tomu čas..atd.
Nechci působit jako nějaká poběhlice, ale já se cítím normálně na to začít vztah nový - tedy žádný nemám, ale normálně koukám po mužích, hodnotím je, přebírám, vybírám - alespoň takhle v duchu poměřuji eventualitu atraktivity. Prostě najednou koukám, kdo by přicházel v úvahu, kdyby. ( tedy je to bída, ale to je na jiné téma)
Nikdy jsem singl nebyla, ale nyní se cítím dobře, jsem v pohodě, netrápím se, neřeším v hlavě rozchod, ani nemyslím na bývalého. Líto mi ničeho není.
Myslíte, že je špatně začít nový vztah? Jak to máte vy? Asi záleží z jakého důvodu byl vztah ukončen a jestli proběhlo nějaké trauma, křivda, nespravedlnost..

Oldyn
6400 příspěvků 22.7.20 20:24

@Lizbeth
Já jsem stará koketa, zamilovat a odmilovat za svobodna nebyl problém, dnes v manželství z toho mám obavu, on je totiž ten pravý, na celý život, ten můj, aby bylo jasno.

MarryJu
466 příspěvků 22.7.20 20:36

@Lizbeth Já si myslím, že až vás někdo okouzlí, tak už nebudete řešit, jestli je to brzy na navázání vztahu či nikoliv :-)

Femur
437 příspěvků 22.7.20 20:39

@Lizbeth Jestli jste ten vztah ukončila vy, a jste s tím spokojená, pak asi nemáte nic moc co „odžívat“. Jiná věc je, pokud vztah skončí ten druhý, člověk se cítí zraněný, osamělý a to se pak z toho musí otřepat. Nebo když rozchod proběhne dramaticky, nebo se rozcházení vleče. Já jsem se po takovém rozchodu, který se mnou zamával, vzpamatovávala rok. A sama jsem si to naordinovala - aspoň rok bez vztahů. Měla jsem pocit, že kdybych v tom duševním rozpoložení hledala hned rychle někoho nového, naletím akorát tak nějakému hovadu. Nebo naopak ublížím někomu hodnému, protože v něm uvidím toho bývalého. Jenomže já jsem na rozdíl od vás takový singl typ, kterému samota nevadí. Vždycky jsem si říkala, že je lepší být sama, než s někým špatným. Jsou ženy (netvrdím, že k nim patříte :-) ), které říkají „třeba sněžnej muž, aspoň, že je nějakej“. :-)

vlm
5322 příspěvků 22.7.20 21:20

@Lizbeth on to má každý jinak a asi má vliv i důvod rozchodu, způsob… někdo nedokáže být sám a jde že vztahu do vztahu, když jeden konči, už má náhradu.., někdo si zase po rozchodu užívá samotu, nebo si užívá s kamarády pocit svobody, dělá konečně ti co ve vztahu nedělal, nemohl dělat…Za sebe můžu říct, že po rozvodu jsem chlapa nechtěla, rozvod byl klidný. po čase se tu a tam někdo objevil, ale nic co by stálo za to představit dětem a rodině. Se současným manželem jsem se poznala po sedmi letech a šlo to tak nějak přirozeně, prostě jsem do pozvala domů a už zůstal. Ono to není o to co je dobře a co špatně, Dělejte podle toho jak to cítíte.

tajinka
96 příspěvků 22.7.20 22:19

@Lizbeth
Kludne zacnite, ked sa na to citite. Je mozne, ze kym niekoho najdete prejde nejaky cas. A mozno bude za prvym rohom:))

EmilyG.
2068 příspěvků 22.7.20 22:37

@MarryJu tak nejak, me si muz chtel zitpo trech tydnech, brali jsme se presne rok od seznameni a brzy budeme mit zlatou svatbu.
Strasne, ne ze ne. Strasne rychle to uteklo.

Sheba
386 příspěvků 23.7.20 00:46

@EmilyG. Vy budete mít brzy zlatou svatbu, takže jste vdaná už 50 let? To je teda úctyhodný počet let.To já jsem vdaná zatím „jen“ 30 let :-).

wakrim
3 příspěvky 23.7.20 07:01
@giuliettka píše:
@Oveeec Tak aj ja želám hlavne zdravie. ;-)
Ja som sa anesteziologičky, ci jak sa ta pani čo vás uspava volá, opýtala doslova: prebudim sa ešte niekedy? Prežijem to? A ona ma s úsmevom uistila, že určite. Možno každý dá dajakú praštenú otázku. Ktohovie.

Já jsem se na sále zeptala, jestli si můžu vybrat hudbu, která bude při operaci hrát… už jsem byla trochu pod vlivem a zároveň dost vyděšená…

Oveeec
2522 příspěvků 1 inzerát 23.7.20 12:47

@wakrim Co vám řekli? :D

giuliettka
7309 příspěvků 23.7.20 15:43

@wakrim Tak to som rada, že nie som sama praštená. :-D

wakrim
3 příspěvky 23.7.20 16:45

@Oveeec smáli se a prý že ne, že bych si to stejně moc neužila… a to ani nevěděli, co by mi tak udělalo radost… Rammstein, Disturbed nebo něco podobného..

EmilyG.
2068 příspěvků 23.7.20 16:46

@Sheba jj, strasne, strasne rychle uteklo tech poslednich 20 let a nektere udalosti mi pripadaji jako ze zivota nekoho jineho.

Fakirka
67 příspěvků 23.7.20 18:25

@giuliettka
Ja se na operačním sále ptala, co když neusnu… Taky jsem je pobavila

Kryptozoo
347 příspěvků 23.7.20 21:45

Poslední věc co si pamatuju když už jsem napůl spala při poslední operaci byla otázka kolik vlastně vážim. Po mojí odpovědi jsem vnímala mírny ruch na sále a větu mezi doktory „no snad to bude stačit“.
Nebylo mi z tohoho vůbec dobře :)

Čírina
329 příspěvků 24.7.20 12:53

@Kryptozoo Moje známá mi teď na dovolené vyprávěla strašidelnou historku o uspávání k operaci. Když jí nezabrala oblbovačka, už začala větřit, že bude problém. Na operačním sále jim nemohla usnout a bavila se s nimi až do chvíle, než dostala další uspávačku. A pak se jim probudila ještě na sále… naštěstí už sešitá. Prý se strašně vyděsili. :)
Je teda rozměrnější a díky skrytým svalům značně těžší, než vypadá, tak jí asi hrubě podcenili dávku.

MP Janka
618 příspěvků 24.7.20 18:19

Já takhle při operaci v lokálním umrtvení přesvědčovala doktora, že asi není úplně v pořádku, když cítím, jak ve mě dloube šroubovákem a snaží se ho nasadit do vrutu. Pomohlo, až když jsem bolestí zezelenala a polil mě studený pot, pak naznal, že anestezii píchnul špatně, dal mi druhou dávku a už to bylo v pohodě. A ještě že tak, vzal na mě kladivo, protože nemohl najít správný šroubovák, tak to zkoušel na sílu. Bez bolesti to už bylo docela vtipné, jak po nemocnici sháněli správné nářadí. (není to chyba chirurga, ve zprávě jsem měla napsaný jiný potřebný šroubovák, než ve skutečnosti a ještě tuším, že ve zprávě byl normálně křížový šroubovák a ve skutečnosti byla potřeba taková ta hvězdička, co je hodně podobná a na rtg to je vlastně k nerozeznání)
Před operací v celkové anestezii si pamatuji akorát, že jsem se strašně styděla, protože jsem se musela převléct před zdravotním bratrem nebo kdo to byl. A pak jsem se krásně vyspala.

Oveeec
2522 příspěvků 1 inzerát 27.7.20 20:49

@MP Janka Mně vrtá hlavou fakt hloupá věc, ale…při operaci má člověk na sobě andělíčka, ne? Já si totiž nepamatuju, kdy a jak jsem se předtím převlékala, ale pamatuju si, že mi byla na sále strašná zima a tak jsem poprosila sanitáře, jestli by mě něčím nepřikryl a on mě přikryl, a pak mi hrozně vrtalo hlavou, jestli jsem náhodou nebyla nahá :D

vlm
5322 příspěvků 27.7.20 20:55

@Oveeec myslím že byla

Oveeec
2522 příspěvků 1 inzerát 27.7.20 21:27

@vlm Fakt, nebo si ze mě děláte srandu? :D Mně to teda nevadí, myslím, že mnohem horší (tj. nedůstojnější) bylo, když jsem si zase jindy musela v tom andělíčku přelézat z postele na lehátko - to jde všechna důstojnost stranou :)

benyka
8495 příspěvků 27.7.20 22:28

Když jsem přelézala z lehátka na stůl přikrytý plachtou, tak jsem hmátla do nějakého místa, kde byla zrovna díra, a málem jsem spadla na zem - zapadla jsem tam tou rukou až po rameno. Před operací fakt povzbudivé.

vlm
5322 příspěvků 27.7.20 22:28

@Oveeec nevím, já na žádné operaci nebyla, ale manželovi sroubovali zápěstí a neměl na sobě nic.

Stránka:  « Předchozí 1 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek