Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (20) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Moir
2407 příspěvků 28.7.20 18:48

@vlm po operaci páteře jsem taky nesměla sedět, dlouho, i poté, co mne postavili a chodila jsem, takže jsem potřebovala mísu…no a to bylo pro jednu sestru něco, furt brblala, vždyť ta chvíle na záchodě…strašná kráva to byla

bao-baba
1102 příspěvků 28.7.20 18:48

@VeronikK
Moje mladší kamarádky zhusta mají tělísko.

Femur
437 příspěvků 28.7.20 18:57

@bao-baba To ale taky není pro každého. Mojí mámě ho třeba nedoporučili, protože trpěla na záněty.
A co mě tedy překvapilo, byla jedna maminka naší žákyně, která nechala dceři v 15 letech dát právě tělísko, protože řekla doslova, že „holka je rozhoďnožka, ona ji neuhlídá a ani ty prášky by nebrala poctivě“. Myslela jsem, že tělísko je primárně pro ženy již po dětech, přece jen, je to zásah do organismu.
A teda upřímně mě udivila i otevřenost té matky.

bao-baba
1102 příspěvků 28.7.20 19:01

Ad návštěvy v nemocnici - při dřívějším modelu s povolenou chvílí ve středu odpoledne a v neděli se nemocným stýskalo, nicméně si myslím že by se návštěvy měly přece jen trochu regulovat, když je na pokoji více lidí. Protože když chodí návštěvy celý den a v libovolném počtu, ruší ostatní pacienty, kterým je třeba opravdu zle, potřebují spát, nebo jim dělají různé ošetřovatelské úkony jako, mytí a převazy, převlékání znečištěné postele, výměnu mísy a oni musejí strpět zvědavé oči.

Femur
437 příspěvků 28.7.20 19:11

@bao-baba To souhlasím, ale třeba v porodnici (před třemi lety) byl zákaz pro návštěvy chodit až do pokojů, právě z těchto důvodů. Návštěvy se odehrávaly ve společenské místnosti, která volně navazovala na chodbu. Návštěva nahlásila číslo pokoje a za kým jde a sestřička pro maminku došla. Ta mohla ven i s miminkem ve vozíčku. Kdyby třeba maminka zrovna kojila, musela návštěva počkat, až dokojí. A to číslo pokoje prý bylo z bezpečnostních důvodů, protože tam prý zažili situaci, kdy tam vtrhnul zhrzený bývalý partner jedné maminky a strhla se jim tam bitka mezi ním a tatínkem. To číslo pokoje znamenalo, že vám ho maminka sdělila a očekává, že přijdete. Dobrý systém, myslím.

vlm
5322 příspěvků 28.7.20 19:31

@Moir jj taky jsem ti měla na dýl, úraz jsem měla v únoru a sednout jsem si mohla poprvé sednout někdy v červnu nebo červenci a to jen na záchod. nad tu postel mi psali do termínu kontrolního rentgenu, po rentgenu jsem se učila chodít..celou dobu jsem byla přesvědčená, že vstanu a půjdu :-)

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 07:29

@bao-baba ad tělísko: já taky, ale to je hormonální antikoncepce :-)
Pokud to není to nehormonální, ale to přináší zas jiné nepříjemnosti…

Příspěvek upraven 29.07.20 v 07:36

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 07:33

@bao-baba přesto návštěvy dětí 2× týdně… Už jsem to v těch 10 letech samozřejmě zvládla bez stýskání, staraly se o mě spolupacientky. Jen to byla příšerná nuda - opravdu jediná zábava rozhlas po drátě :-)

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 07:45

Abych napsala ke vztahům :-) V porodnici jsem byla na pokoji ve třech nebo ve dvou. Ale vždycky jsem měla štěstí na prima spolubydlící. Užili jsme si dost legrace, bylo to hrozně fajn. Je zajímavé, že moje sestřenice zas měla vždycky na spolubydlící smůlu… Říkám si, jestli to taky není tím, jak k tomu člověk sám přistupuje. Možná někdo vidí na lidech to lepší a někdo to horší?

květušína
517 příspěvků 29.7.20 08:06

@VeronikK já byla po úrazu v nemocnici ve 12 letech a stýskalo se mi tedy hodně. Ale byla jsem tam 6 týdnů, tak asi to hrálo velkou roli. Pamatuju si, že jsem mladším dětem četla pohádky. A taky jsem jim kreslila obrázky a jedna paní mě tam pak učila vyšívat. Musela jsem to dělat levou rukou, jelikož pravou jsem měla operovanou. Ale já jsem nevyhraněný pravák, takže mi to nedělalo zas až tak velký problém.

@bao-baba ale souhlasím s vámi, že návštěvy přímo na pokojích neomezenou dobu jsou velmi rušivé. Alespoň u pohyblivých dospělých bych to řešila společenskou místností.

MP Janka
618 příspěvků 29.7.20 08:50

@VeronikK
Já jsem rozený a nenapravitelný optimista, nechápu stesky nad nevrlíma sestřičkama, prodavačkama apod. protože mi přijde, že se ke mně chovají mile nebo nějak v rámci možností a když náhodou narazím na někoho nevrlého, tak to netuším a za chvíli o tom nevím. Ale spolubydlící v nemocnici mi v hlavě fakt utkvěly. Možná to bylo tím, že jako jediná jsem musela ležet a chodit jsem směla jen na záchod.

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 08:57

@MP Janka no v těch 10 letech jsem se v noci probudila z narkózy a celá ještě zmatená volala mami mami. Zdravotní sestra otevřela dveře a řekla: „Buď ticho nebo ti dám injekci“ To se určitě za nevrlost dá označit a myslím, že to nemohlo být mým přístupem k lidem :-) I jiná sestra byla nepříjemná, ale ostatní asi ok. Jako zpětně jsem fakt ráda, že nebylo v dětském pokoji místo, protože se ty spolupacientky ke mě chovaly hezky, na rozdíl od personálu.

xSx
874 příspěvků 29.7.20 10:07

@VeronikK no já nevim, strašně mě štve, že to břímě antikoncepce leží na ženě. Hormonální antikoncepce je samozřejmě dobrý vynález, ale má velké ALE. Fungují přeci i nějaké ty bariérové metody, nebo snad ne?

Jinak není tu nějaké vlákno o nemocnicích a prodělaných nemocech, kam by se tohle přesunulo? :)

MP Janka
618 příspěvků 29.7.20 12:16

@xSx Já už si myslela, že jsem nějaká divná, když do sebe odmítám cpát prášky a radši využívám jiné metody. Navíc tak nějak člověk vidí, jestli nastal nějaký problém nebo ne.
Ale nemám moc vzorků mužského pohlaví, abych měla nějak přesnější představ, co oni na to. Já zatím na problém z jejich strany nenarazila.

xSx
874 příspěvků 29.7.20 13:54

@MP Janka já razím heslo, že pokud s tím má muž problém, tak za to nestojí :)

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 15:26

@xSx @MP Janka já nemyslím, že by břímě antikoncepce leželo na ženě. Vždyť si to každý může zařídit po svém. Jen že teda ta bariérová antikoncepce - já mám jen jeden vzorek mužského pohlaví, ale co by mohl dělat, kdybych to tak chtěla… Jen mi to nevyhovuje.

Stránka:  « Předchozí 1 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek