Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (20) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8150 příspěvků 30.1.21 16:05
@Adini202 píše:
Ohledně nároků.. já mám v zásadě jen tyto požadavky: aby to byl někdo starší, ze stejného oboru jako já, chtěl se mnou rodinu a děti a byl hodný. Vzhled atd neřeším. Co se týká těchto požadavků, kámen úrazu je podle mě v tom, aby to byl člověk ze stejného oboru. Tihle muži jsou totiž hodně žádaní a zřejmě poměrně brzo „rozebraní“. Na druhou stranu, co je špatného na tom, chtít s partnerem sdílet své pracovní zkušenosti a rozumět profesi toho druhého?

Vy ste zlatokopka a nenavravajte nám za nie. Starší z rovnakého oboru? To tým kariernym šplhanim po jeho chrbáte prídem kričí. Viete čo dievča zlaté, vyriešte si svoje vzťahy s vlastným otcom a až potom si hľadajte manžela.

giuliettka
8150 příspěvků 30.1.21 16:19
@Adini202 píše:
@Paris1789 A ti moji zájemci, kteří by se mnou chtěli být, jsou vesměs moji blízcí kamarádi, stydliví kluci bez zkušeností, studenti technických škol (kde nepotkávají moc dívek), náruživí hráči počítačových her a taky trochu mamánci.

No zbohom u mladého vám mamankovství vadí, u starého zaisteného už nie. Tam sa kľudne nasťahujete do bytu k jeho matke. Začínam sa dobre baviť. :-D

giuliettka
8150 příspěvků 30.1.21 16:27
@Paris1789 píše:
Berte ho, nebudete se nudit. Což je víc, než si v tuhle chvíli uvědomujete.
Jak moc explicitní byl text té skladby?

Poznáš Enrique Iglesias - EL BAÑO? On tam začína skladbu:
Když jsem tě viděl Zastavilo se mi
Srdce, nenechalo mi jediný úder
Chci s tebou být sám
Protože kvůli tobě se neovládám
ale španielský je to rovnaké ako keď som ťa videl postavil sa mi. Tá pauza je tam vraj naschvál a je to dvojvýznam a že španielom je jasném, že to čo stojí po tom čo ju zhliadol nie je srdce, ale iný orgán. :-D
https://www.youtube.com/watch?…

bao-baba
1564 příspěvků 30.1.21 17:23

Tak nějak mi tu chybí vyjádření Pebroda(y), že se její vytahy výrazně zlepšily, když si udělala zvětšenou fotografii oka.

Oveeec
2820 příspěvků 30.1.21 17:31

@Adini202 Vím, že je zbytečné někoho přemlouvat, aby měl jiná kritéria, než má, ale tím, že chcete člověka ze svého oboru, si strašně (a zbytečně) zužujete výběr. Je pravda, že mě třeba absolutně neláká představa například ajťáka, ale to spíš proto, že je považuju (možná mylně) za úplně jiný typ lidí, než jsem já, a ne proto, že bych si s ním nemohla povídat o své profesi (což bych určitě mohla).
Ono je takové kritérium podle mě stejně nanic, protože když potkáte někoho, do koho se zamilujete, a budete si chtít racionálně zvážit, jestli je to vhodný partner, je určitě rozumné ptát se, jestli je hodný/spolehlivý/věrný, ale kdyby všechno ostatní klapalo, určitě byste ho neodmítla jen proto, že není z oboru, ne?
Mimochodem co mi zatím tady v té debatě trochu chybí, je vzájemná přitažlivost (třeba zrovna v souvislosti s těmi vašimi ostatními zájemci). Když se zamyslím nad některými muži, kteří se mnou chtěli mít vztah, vypadalo to, že mají v podstatě všechno to důležité, co by měl dobrý partner mít (jasně, to se ukáže až později, ale v té fázi to tak vypadalo), ale prostě to nešlo, protože si to u mě prostě (fyzicky?) nesedlo. Nemůžu ani říct, že by něco chybělo, prostě něco ve mně nechtělo, připadalo si nepatřičně. A bylo mi vždycky líto, že se připravuju o kvalitního člověka, i kvůli němu mě to mrzelo. Proto mě tahle otázka mimořádně zajímá - jak moc na to dávají ostatní a jestli do toho třeba někdo jde i přesto a jestli je chyba do toho naopak nejít i přesto.

Adini202
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.1.21 17:49

@Oveeec Asi jsem měla zmínit, můj předchozí partner ze stejného oboru nebyl a bylo to v pohodě a byli jsme spolu dlouho a rádi.
Myslíte asi, když mezi lidmi neproběhne „chemie“? Právě s tím bývalým partnerem z jiného oboru „chemie“ nebyla na začátku. Čekala jsem, že to jednou přijde. Nikdy nepřišla a z mé strany to bylo časem spíš přátelství. Ačkoli lidsky jsme si velmi sedli a byli jsme naladěni na stejnou notu, něco zásadního tam chybělo. S tím šetřivým a starším, o kterém jsem tu původně psala, chemie byla a silná. Oboustranná. A lidsky ani partnersky to nebylo nic moc. Netvrdila bych, že to bez fyzické přitažlivosti nejde, ale zřejmě pak hrozí, že přijde někdo, s kým bude (třeba jen) ta přitažlivost a i dobrý vztah půjde ke dnu jako Titanic.

giuliettka
8150 příspěvků 30.1.21 17:58
@Adini202 píše:
@Oveeec Asi jsem měla zmínit, můj předchozí partner ze stejného oboru nebyl a bylo to v pohodě a byli jsme spolu dlouho a rádi.
Študujete a máte 23, podľa toho čo ste písala. Rok ste bola s tým posledným. Takže 22- koľko je dlhý vzťah z rovnakého oboru?! A jak možete trepať o obore vo vašom veku? Ste študentka, nič ste ešte nedosštudovala a váš obor sú len vedomosti zo skript. A túžba dotiahnuť to kariérne vysoko a je jedno akým sposobom, kľudne aj cez posteľ. :-D
giuliettka
8150 příspěvků 30.1.21 18:28
@Adini202 píše:
S tím šetřivým a starším, o kterém jsem tu původně psala,

strašne by ma zaujímalo, čo je podla vás cghorobná šetrivosť. Bola ste s ním na zahraničnej dovolenke, aj keď celý posledný rok bol covid, tak to tipujem len na Bali :-D a dostala ste diamanty pod stromček. Na tu dovolenku ste vy neprispela ani korunu, tak kde je to prehnané šetrenie? Čo ste mu pod stromček dala vy? Spej AXE, :-D

Tyana
146 příspěvků 1 inzerát 30.1.21 19:01

@Adini202 Působí to trochu zmatečně, když například napřed napíšete, že jste byla šokovaná jeho vzhledem a potom, že mezi vámi byla od začátku chemie, ale lidsky, ani vztahově to nebylo nic moc… A ptáte se, jestli se k němu máte vrátit…

Nemyslím si, že jste zlatokopka. Jen mě napadá, jestli jste byla někdy sama, bez partnera? Jestli se do těch vztahů obecně neženete po hlavě proto, že hledáte „zachránce“.

ajatar
696 příspěvků 31.1.21 20:54

@Adini202 Z tej formulácie vo vašom prvom príspevku nakonec jsem spolu začali mít vztah a já se do něj zamilovala, začal se mi i líbit to ale moc ako chémia nevyznelo. Skôr mi to zaváňa trochu tým, že ste sama seba zvládla presvedčiť, že splňuje dostatočne veľké množstvo z vašich nárokov, čo na tom, že je škaredý…

Budiž, aj chémia sa môže prejaviť časom. Ale sama píšete že po ľudskej stránke ten vzťah za moc nestál. To, ako sa zachoval (zbalenie tašky po hádke) + jeho kecy o „sociálnom kapitále“ - mne je z toho úplne úzko. Všetci vám radia dobre - utekajte kade ľahšie. Ten človek je manipulatívne hovado.

ertz
840 příspěvků 31.1.21 22:42

@ajatar A nebo je to úplně jinak. U prvního příspěvku jsem se lekla, že ho psala jedna moje známá. Ale ona je s tím „manipulativní, sebestředným sobcem“ a jeho „sobeckou matkou“ v jejich domě už skoro dvacet let. A čím déle poslouchám její stížnosti, tím častěji si říkám „tebe bych za ženu nechtěla“ (i když jinak jsem ji měla ráda, žít bych s ní asi nemohla).

ajatar
696 příspěvků 1.2.21 01:44

@ertz Schopný manipulátor práve ľahko presvedčí okolie, že je on tá obeť :-)

Neviem, v tomto konkrétnom prípade mi proste príde ten dobre zaistený štyridsiatnik, ktorý býva s maminkou, má nesplniteľné nároky, je k tomu nepekne žiarlivý (pokiaľ teda je všetko z toho pravda) ako pult plný blikajúcich červených kontroliek. Ono samozrejme že aj slečna môže byť dobré číslo. Pokiaľ dáva okato najavo, že by sa s chlapom „z iného oboru“ nezahadzovala, tak by som sa ani nedivila, keby z toho partner dostal pocit, že ho chce využiť.

Moudd
164 příspěvků 1.2.21 19:05

Řeší se tu chorobná šetřivost a lakota partnera Adini202.Ale ona sama hned v prvním příspěvku píše o zahraniční dovolené a velmi drahém šperku s brilianty k Vánocům. Tak koukám, že jsem měla doposud hranici lakoty opravdu hodně špatně nastavenou :frowning2:️. Budu muset přehodnotit…:grinning:.

Oveeec
2820 příspěvků 1.2.21 19:07

@Moudd A tak víte co, třeba byly na začátku diamanty a na konci se vyčítalo, že měla koupit ten levnější chleba :)

giuliettka
8150 příspěvků 1.2.21 20:49
@Oveeec píše:
@Moudd A tak víte co, třeba byly na začátku diamanty a na konci se vyčítalo, že měla koupit ten levnější chleba :)

Vianoce boli pred mesiacom a vyhodil ju pred dvoma týždňami. Pochybujem, že 2 týždne výčitiek nákupu drahého chleba, by ju unavili. :-)

ertz
840 příspěvků 1.2.21 22:11

@Oveeec Kdyby nekupoval levný chleba, nebylo by na diamanty a dovolenou, třeba :-) Asi nemá tiskárnu na peníze.

if5
444 příspěvků 2.2.21 09:35

Diamanty a drahá dovolená jsou investice do statusu, to není velkorysý dárek z lásky. Znám to ze svého okolí.

Moudd
164 příspěvků 2.2.21 14:04

@if5 Já myslím, že on nebude ten případ, co má potřebu se předvádět. Adini202 o něm píše, že běžně žije naprosto „low cost“.

Ghost B.C.
4019 příspěvků 3.2.21 10:01

Škoda, že to low cost a šetřílkovství není definováno víc. Jestli je tím myšlen třeba dumpster diving pro potraviny, oblečení nebo spotřebiče a že nájem/energie platí maminka, pokud se vůbec může topit a mýt se v teplé vodě, nebo jestli to znamená to, že se nekupují zbytečnosti a kabelky za 50k jen tak mimochodem, merci, za to, že jsi.
Neříkám, že pán s tím vyhozením z bytu jednal dobře a že jeho důvody k tomu nezní poněkud vypočítavě (klidně ale mohl myslet jenom to, že hledal někoho sobě rovného). Ale chápu šok a rozčarování po probuzení na obou stranách. Mladá krásná čekala velkorysého rytíře, když už ten je zajištěný a rytíř si holt jednoho dne spočítal, že s mladou krásnou je sice všude za frajera, ale že za to chleba nekoupí a že za těch ještě dost let (beru do hry případné děti), kdy by vše opravdu táhnul spíš sám, by se mu ty našetřené korunky dost rozkutálely. To už se mu v jeho věku podstupovat nechce a je fakt, že se ženou s podobným vstupním kapitálem by prostě o tolik „neklesnul“. On každý chlap nebude slepě platit jenom proto, že mu žena „obětuje nejlepší léta života“. Navíc co si budem, ten požadavek starší a ze stejného oboru (aby se dobře rozjížděla kariéra nebo naskakovalo zpět po mateřské?) je minimálně trošku zvláštní.
A třeba ten majetek není zas tak velký, jak se zdá 23 letým očím. Ono koupit/pronajmout další byt/dům buď pro vás dva (jednou třeba tři/čtyři) nebo pro maminku něco stojí a z dvojích úspor nebo výplat se to dává dohromady přeci jen o něco lépe, než z jedněch a rodičáku. Nebo byste byli i s dětmi pořád všichni na jedné hromadě?

edit: Aby to dávalo víc smysl (možná).

Příspěvek upraven 03.02.21 v 10:37

Chichinka
102 příspěvků 3.2.21 10:06

A mě strašně zajímavá ten „vzácný obor“, jehož muži jsou hned rozebraní - lékař, právník, politik,…?

Osobně stejné povolání nepovažuji za výhru. Jsem ráda, když mi můj muž zaujatě povídá o své práci, o které mnoho nevím. Tu svoji mám ráda a jsem také ráda za to, že ji nemusím řešit doma.

Od pána rychle pryč. Myslím, že ať byste byla v budoucnu jakkoli úspěšná, časem by Vám bylo sděleno, že je to jen a jen díky němu.

Edit - hrubka jak Brno..

bao-baba
1564 příspěvků 3.2.21 10:20

Pocit toho pána, že se mu chce dotyčná „vyšplhat po zádech“ není tak od věci, když dívka tak kategoricky trvá na tom, aby partner měl stejný obor jako ona.

DanielaS
5245 příspěvků 3.2.21 11:11

Teoreticky bych mu na zadosti o navrat rekla, ze za ty dva tydny muj socialni kapital nijak nestoupl.
Prakticky bych proste neodpovidala. To neni chlap, na ktereho se da spolehnout. Tyhle svoje vyhrady vam mel zjevit predtim, nez jste se k nemu nastehovala.

ajatar
696 příspěvků 3.2.21 13:48

Ja ani tak nie som a priori proti partnerovi z rovnakého oboru (môžu sa dať dokopy spolužiaci z VŠ, ľudia sa zoznámia v zamestnaní atď…), ale je divné, ak to má to byť primárna podmienka. A ešte k tomu v kombinácii s tým aby bol starší.

By ma zaujímal ten obor - tiež tipujem medicínu alebo právo :-D

Jordaan
9337 příspěvků 3.2.21 14:57

@Adini202

1. Poslala bych ho do haje, je to blbec.

B) Hledala bych nekoho, koho budu mit rada, kdo se mi bude i fyzicky libit, kdo bude mit rad me a bude hodny a poctivy/mily a bude mit praci/obor, ktera ho bavi. To je imho dulezitejsi, nez aby mel praci ausgerechnet ve Vasem oboru.

s_sirena
127 příspěvků 3.2.21 17:29

@ajatar slečna píše, že pozice má numerus clausus a složitý jmenovací proces, tipuju soudce…

Stránka:  « Předchozí 1 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek