Vztahové vlákno

Fotoalbum tématu (20) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8147 příspěvků 3.2.21 17:37

@s_sirena Tak teraz stačí 15minút googlenia, niekoho kto je registrovaný na zozname a máme meno. :-D

Paris1789
5353 příspěvků 3.2.21 17:41

@s_sirena notář

s_sirena
125 příspěvků 3.2.21 19:24

@giuliettka :grin:

tajinka
106 příspěvků 3.2.21 20:10

Mne sa to zameranie na odbor tak zvlastne nezda, tiez som chcela, aby mal moj priatel podobne zameranie. Islo mi skor o sposob uvazovania. Neznamena to, ze keby to nesplnal, ale inak by bol super, tak by som ho nechcela. A preferovala som, aby bol podobne stary ako ja, aby sme vsetko budovali spolocne. Osobne by ma desila predstava, ze sa vezmeme zacne ma podvadzat/bit/byt neznesitelny/… a ja nebudem mat kam ist, lebo vsetko bude jeho. A ja zacnem v 50tke (napriklad) uplne odznova.

kalmar
197 příspěvků 3.2.21 20:50

Vzpomněla jsem si na svá telecí léta: byla jsem přesvědčena, že budu žít s cizincem, prostě abych měla bilingvní domov. Celkem jsem si ani nespecifikovala, odkud přesně měl být. Samozřejmě, že jsem potom našla štěstí za rohem. Ještě že mi mě přání tehdy nevyšlo, kolem sebe vidím, že jsou takové vztahy docela náročné.
Třeba slečna s numerem clausem taky najde štěstí. Ovšem toho šetřivého pána s brilianty nebrat.

Judy24
1246 příspěvků 1.3.21 12:29

Těhotná Gabriela Soukalová mi teď připomněla jednu vztahovou otázku, která mi delší dobu vrtá hlavou. V jednom čerstvém rozhovoru teď rezolutně říkala, že se v žádném případě nebude vdávat.
Fakt to nemyslím jako útok na ni ani na nikoho v obdobné situaci, ale mám to prostě nastavené obráceně - proč se lidé bojí manželství (jako závazku), ale pouští se do plození dětí? Vždyť to je přeci mnohem větší závazek, ne? Jako i ve vztahu k tomu, s kým dítě mám - už napořád nás to dítě bude nevyhnutelně spojovat, s bývalým manželem se člověk teoreticky už nikdy vidět nemusí…

Puffin
369 příspěvků 1.3.21 12:48

@Judy24 To je asi otázka na sociology. Nedávno jsem četla jednu studii a tam bylo zajímavé, že nejvíc za možnost nevdat se bojovaly vysokoškolačky z Prahy, ty se ale pak paradoxně často vdaly. Naopak ženy s nízkým stupněm vzdělání žijící v chudších částech země nejčastěji zůstávaly svobodné, přestože spíš sňatky chtěly. Ale neměly na výběr muže, kteří by byli ochotni jít do sňatku. Protože pokud by na sňatku trvaly, muž by prostě šel o dům dál a ony by zůstaly rovnou úplně samy.

xSx
1025 příspěvků 1.3.21 13:07

@Judy24 taky jsem přesně tohle nechápala, ale když se nad tím zamýšlím, tak třeba vstupem do manželství vzniká SJM, že, a lidi se toho možná bojí a nechtějí uzavírat předmanželskou smlouvu? Protože žitím na hromádce Vám nevzniká nárok na žádný vybudovaný majetek (já osobně to nechápu, když s někým něco buduju, tak bych to teda chtěla mít právně ošetřené, třeba tím manželstvím). Když máte děti, tak oni mají nárok na vaše statky, ne partner, fakt možná proto.

giuliettka
8147 příspěvků 1.3.21 15:16
@xSx píše:
Protože žitím na hromádce Vám nevzniká nárok na žádný vybudovaný majetek (já osobně to nechápu, když s někým něco buduju, tak bych to teda chtěla mít právně ošetřené, třeba tím manželstvím).

A ja to chápem, pretože ak ste niečo vybudovala ptredtým, kým prišiel darca spermii, alebo voľná deloha, tak to chcete dať tomu decku a nie tomu, kto s vami bol tých 10 rokov života, ktoré v priemere trvá dnešné manželstvo.

giuliettka
8147 příspěvků 1.3.21 15:27
@Judy24 píše:
Jako i ve vztahu k tomu, s kým dítě mám - už napořád nás to dítě bude nevyhnutelně spojovat, s bývalým manželem se člověk teoreticky už nikdy vidět nemusí…

Zoberte si takú Agatu Hanychovú, jak teraz kydá na exmanžela, že je ču..k, lebo ona mu musí zaplatiť barák. Pritom Veronika Žilková tvrdí, že predala chatu, za 6 milionov a tie mu dali a stále to nestačí, lebo ešte je tu hypotéka. Natíska sa teda otázka, koľko do toho domu dala Agáta pred tým, kým ho začali stavať? Mne z toho vychádza jedna veľká nula. No manžela/ku nemusíte už vidieť, ale ak ste všetko zaplatila vy z peňazí ktoré ste nadobudla predtým, kým ste ho stretla, tak sa vám o to deliť nechce. Predmanželská zmluva je vec vynikajúca.

s_sirena
125 příspěvků 1.3.21 17:29

@giuliettka já nechápu, když nemá na vyplacení, proč barák neprodá a nerozdělí se, ale musí jí vyplácet máma, koukala jsem na tu jejich haciendu a chápu Prachaře, že 6 mio mu přijde málo…:grin:

Jordaan
9337 příspěvků 1.3.21 18:15

@giuliettka @s_sirena

Cele to je takove divne, pozemek na dum patril pred stavbou Agate. Nevim, kolik takovy barak stoji, ale velka cast ceny byva prave pozemek a ten Prachar od Agaty nejspis nekupoval. Ten dum je pekny, ale ze by stal zas az tak o moc vic, nez 6 milionu se mi nezda, az takova megavila to neni.

To s tim pozemkem je treba tady https://sedmicka.tyden.cz/…_549155.html

giuliettka
8147 příspěvků 1.3.21 18:17
@s_sirena píše:
@giuliettka já nechápu, když nemá na vyplacení, proč barák neprodá a nerozdělí se,

Osobne si myslím, že je to z dovodu, aby všetkým a najmä Prachařovi dokízala aká je ona úspešná a ako si vie na seba zarobiť sama. Že to nebol on kto u nich po výplate robil stojku, ale že to ona všetko zaplatila z fotiek na Instáči. :-D

s_sirena
125 příspěvků 1.3.21 19:27

@Jordaan a nehraje tam roli současná cena? Protože 6m teď stojí rodinný dům u nás na vesnici, Suchdol tipují 20-30m…
@giuliettka ale to jí kazí ta máma, co truchlí po chalupě… Úspěšná, teď nevím co vlastně je, by ho vyplatila sama..ne? :wink:

Jordaan
9337 příspěvků 1.3.21 19:38

@s_sirena

Ja do rozvodu, pozemku v Praze a do baraku vubec nevidim, takze nevim, ale zni to logicky. Ale stejne by se pak ten jeji (uz pred svatbou jeji) pozemek od toho musel v soucasne cene odecist a zbyla by samotna stavba. Tj. asi par milionu, ale zase ne treba desitky milionu. Tezko rict, mozna to Agata nekdy sama vyslepici :-).

s_sirena
125 příspěvků 1.3.21 19:59

@Jordaan já taky moc ne, mám jen zkušenosti s nízkonákladovou rekonstrukcí, ale myslím, že ten barák stál hodně, je to od architektonického studia, ty rohové okna, obrovské portály, když k tomu přidáte interiér..to naskáče… ten dle mého názoru za 6 nebyl…

Jordaan
9337 příspěvků 1.3.21 20:06

@s_sirena

Asi mate pravdu :-). Ja z Cech odesla v dobe, kdy dum na vesnici byl kolem milionu a obcas mam predstavu o realite v CR asi jako Hurvinek o valce :-). A kdyz tam pak prijedu, tak jen cumim, jak je tam draho.

giuliettka
8147 příspěvků 1.3.21 20:11
@Jordaan píše:
@giuliettka @s_sirenaCele to je takove divne, pozemek na dum patril pred stavbou Agate. Nevim, kolik takovy barak stoji, ale velka cast ceny byva prave pozemek a ten Prachar od Agaty nejspis nekupoval.

Ja si práve myslím, že mala len ten pozemok a ani floka na stavbu domu. Už podľa tých jej rečí, že Dopita dom nestihol začať stavať, že to až Prachaŕ. Myslím, že to zacáloval celé. Že si z neho urobili oslíčka otras sa. Ja poznám podobný pár, kde jej rodičia darovali pozemok a s tým, ona má pozemok, ty zaplať zvyšok, postavili barák. On však nemal takých právnikov a zrejme ani predmanželskú zmluvu ako Prachař a tak odišiel po rozvode ošklbaný ako kurča. Ona nakoniec ten barák aj tak predala, nemala na jeho provoz a údržbu.

giuliettka
8147 příspěvků 1.3.21 20:14
@s_sirena píše:
@giuliettka ale to jí kazí ta máma, co truchlí po chalupě…

A ja u toho truchlenia furt premýšľam, jak to, že sa jej nepodarilo tie prachy vytiahnuť zo Stropnického, jak to že odolal. :-D

xSx
1025 příspěvků 2.3.21 09:21

@giuliettka jasně, že člověk chce zdroje primárně investovat do svých dětí spíš než exmanželek. Ale jako jsou i situace, kdy prostě spolu něco budujete a byla bych radši, kdybych na to prostě měla tu smlouvu, což manželství je (nebo předmanželskou, to je mi jedno). Tím spíš, kdy odnosím dítě a jsem pak trochu hendikepovaná na trhu práce. Nevim, prostě v ideálním světě bych se radši vdala se všemi pozitivy i negativy, než žít na hromádce. Hlavně teda když do toho přijdou děti.

Stránka:  « Předchozí 1 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek