XXL móda

Fotoalbum tématu (38) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
stéblo
58 příspěvků 6.7.12 15:56

Mám za sebou pár strategických chyb. Plně to uznávám. Málo jsem cvičila po dětech, při náročných situacích klidnila nervy čokoládou a když pak přibyl dlouhodobý stres a smutek, tak jsem dávky čokolády zvýšila. To vše posčítáno tvoří teď mou postavu kolem devadesáti kilo s velkou zadelí.
Už nějaký čas se pokouším o „běh na dlouhé trati“ a jde to ztuha, hodně.
Mám za sebou „pytloidní období“, kdy jsem se chlácholila tím, že můj maskovací stan je čistý a hezky barevný a konec konců při mé výšce se nějaké to kilo navíc ztratí…
Z této pozice, když vidím fota dvacetiletých těžkotonážních dívek…je mi smutno, nelíbí se mi to.
Jdu vypít další sklenici vody místo zmrzliny.

LaalaB
787 příspěvků 6.7.12 17:34

@stéblo Držím pěsti. Přidejte se k našemu Hubnoucímu vláknu :-)

Krásná XL
10 příspěvků 27.8.12 20:39

Ahoj, mluvíte mi z duše - jakmile se člověk se svými proporcemi srovná a naučí se vyzdvihnout přednosti, hned je to veselejší! Jen ta růžová je fakt drsná kombinace..:-) Škoda, že se u nás nenosí víc šálů, šátků a výrazných doplňků, spíš se silné ženy schovávají za cosi šedo-beztvaro-myšího..

Krásná XL
10 příspěvků 27.8.12 20:45

Cibetko 1, nemusí to být jen „vyžráním“, třeba se paní stalo něco jaké mojí známé - byla štíhlounká, pak jí začala blbnout štítná žláza, ona si toho nevšimla a teď se to pěkně rozjelo. Má skoro 100kg, rostou jí vousy,.. hrůza. A i kdyby to bylo u někoho „vyžráním“, tak asi nemají pevnou vůli s jídlem přestat a začít se víc hýbat - a to je taky problém.

kacenka.smile
428 příspěvků 27.8.12 21:08

Musím přiznat, že velká obezita se mi opravdu nelíbí. Ale přeci jen, když potkám hezky oblečenou a upravenou obézní ženu, třeba i dobře naladěnou, tak je to příjemné setkání a působí na mě dobře. Stejně tak, pokud uvidím hezky upravenou a dobře naladěnou ženu na vozíku bez nohou, ženu s problematickou pletí nebo jizvou ve tváři.
Ono za obezitu si asi člověk často může sám (nemluvím o nadváze a ani neříkám, že všichni), ale když už je tedy obézní, má se snad zahrabat? Ne, určitě je lepší, když si bude užívat života, co může.

Slečna z prvního obrázku je obézní a nelíbí se mi. Ale prostě v tomhle oblečení působí dobře, pozitivně. Rozhodně to vítám :) Ale blogerka Cupcake z předchozí stránky je pro mě přímo děsivá. Podle mě její modely nejsou roztomilé, naopak mě spíš odpuzuje. Jakoby kombinací své postavy a oblečení křičela na celý svět „jsem vyžraná!“, i když takto obvykle o obézních lidech neuvažuji.

Lacrimosa
164 příspěvků 27.8.12 23:17

No, upřímně, když vidím velmi prostorově výraznou dámu, asi mi nejprve prolítne hlavou otázka: Proč? Důvodů a příčin je samozřejmě spousta. Ale v tom se nechci vrtat. Pokud to beru čistě vizuálně, přiměřeně oblečená otylá žena mě nepobuřuje. Pokud si svou mohutnost uvědomuje a podle toho se obléká (klidně i extravagantně), tzn. choulostivé části těla jsou dostatečně zakryty, střih pokud možno co nejvíce lichotí tvaru postavy, žena obecně nerezignuje. Někdy mám totiž pocit, že pokud je žena tlustá, nemá snad právo na to, aby byla pěkná a aby jí to slušelo. Je to nepříjemné, je to komplikace, ale není nutné se na to úplně vykašlat. Jinak mně se třeba dost líbí Beth Ditto. Je tedy pravda, že ta leckdy odhaluje téměř vše…Ale jí to prostě prominu :D

Nitty
112 příspěvků 27.8.12 23:44

@Lacrimosa Souhlasím se vším, co jste řekla, kromě těch posledních vět o Beth Ditto. Hlas má a i nějaké to odhalování bych jí odpustila, ale to v čem ona obvykle chodí na koncertech je už podle mě za hranicí. http://1.bp.blogspot.com/…th-ditto.jpg http://www.realbollywood.com/…tto13113.jpg
Chápu, že jí to přináší jistou publicitu, ale rozhodně by mi byla sympatičtější, kdyby se stala správně oblékanou ikonou XXL módy než tím čím je.

Lacrimosa
164 příspěvků 28.8.12 10:26

@Nitty Ano ano, i takhle někdy vypadá. Je to extrémní a u ní to tak nějak beru, nemohu si pomoci. A co teprve, když začne tančit :) Řekla bych, že se pohybuje velmi ladně, v rámci možností.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 10:36

@Nitty

Beth Ditto je rockova hvezda a ne upjata oblekaci panenka. To jak se oblika pri koncertech je proste cast jejiho umeni - kritizovat to s tim, ze byste ji radsi videla jako spravne oblekanou ikonu XXL mody, nez to co, je trochu hloupe. Ona se nesnazi stat ikonou nejakeho oblekani, ona je proste zpevacka, rockerka, nekdo, kdo provokuje, upozornuje - slavnou se nestala kvuli oblekani, ale kvuli muzice.

Nitty
112 příspěvků 28.8.12 11:53

@GreatSusan Nerozumím, proč by to mělo být hloupé. Nesnižuju její talent a hlas jen kvůli tomu, že se mi nelíbí některé její kreace a jak už jsem psala, chápu že to k ní patří. To ale přece neznamená, že mi to musí být sympatické. Stejně můžu prohlášit o Lady Gaga, že její masový obleček byl pro mě za čárou. (uvedeno jen jako příklad)
S tou ikonou XXL módy jsem se asi špatně vyjádřila, nechci z ní flitrovou panenku na hraní, ale i Beth se umí hezky a slušivě v rámci svého stylu obléknout, tak by se mi líbilo, kdyby takové modely převažovaly.

@Lacrimosa Schválně jsem si pustila znovu pár jejich koncertů a ten pohyb má nejen ladný ale hlavně přirozený :) Je vidět, že muziku opravdu prožívá a navíc to zvládá udýchat a uzpívat.

Lennita
145 příspěvků 23.10.12 11:24

Je to sice uz starsie vlakno ale neda mi nevyjadrit sa. Sama nepatrim prave k stihlym zenam a musim povedat ze ma dost hneva ked niekto nazve zenu nosiacu velkost 46 obeznou. Je predsa rozdiel medzi zenou ktora ma 175 cm vysku a 100 kg a tou ktora ma 160 cm a 100kg, mozno obidve nosia vel. 48 ale rozhodne vyzeraju uplne inak. O tej vysokej zene by pri osobnom kontakte mozno nikto nepovedal ze je obezna, ale skor mierne pri tele, zatial co pri tej druhej by mal skor pocit ze je „mala gulicka“. Cisla na papieri (monitore) su teda dost zavadzajuce. A ked vidim zenu ktora je pekne a originalne upravena a oblecenie jej sedi otocim sa za nou a napadne mi jedine ze vyzera super, bez ohladu na to kolko vazi alebo aku velkost nosi.

Coraline
1980 příspěvků 23.10.12 11:47

@Lennita Máte pravdu, že není stejná žena 175 cm/100 kg a žena 160 cm/100kg - ale právěže obě určitě nebudou nosit stejnou velikost. A tedy upřímně, při 100kg je žena dle BMI obézní, i kdyby měřila 180cm.

Bugatti
4086 příspěvků 23.10.12 11:57

@Coraline Mne by docela zajímalo, kdo a jak stanovil ideální váhu, potažmo rozsah BMI. Každý má přece jinou kostru a při stejné váze někdo může vypadat dobře a jiný může působit kostnatě/obtloustle. Já bych kupříkladu podle všech výpočtů měla ideálně vážit 59 kg, ale když jsem jako mladá tuto váhu měla, byla jsem hrozně kostnatá, lezly mi klíční kosti a nemohla jsem kvůli tomu nosit výstřih a ani na mně nevypadaly dobře v té době módní minisukně, protože jsem měla hubené nohy a k tomu obrovská kolena. Doporučované váhy bych vůbec nebrala moc vážně.

Lennita
145 příspěvků 23.10.12 12:05

@Coraline Tiez som si predtym nemyslela ze by mohli nosit rovanku velkost ale ked som tu citala ze slecna bloggerka na uvodnej fotke nosi velkost 46/48 tak ma to dost prekvapilo. Podla mna vyzera skor na velkost tak 52/54 aj ked niekto tu pisal ze je to preto ze je dost nizka. Ja nosim tiez velkost 46/48 a pri mojej vyske 174 cma vahe 88 kg som podla mna ovela stihlejsia ako ta slecna (nemyslim si ze som stihla ale skor plnostihla/s nadvahou). Z toho som usudzovala tu rovnaku velkost. Co sa tyka tych 100kg som uviedla len ako nazorny priklad v rozdieloch postav, suhlasim ze clovek vaziaci 100 a viac kil je obezny (z medicinskeho hladiska).

Coraline
1980 příspěvků 23.10.12 12:18

@Bugatti Jasně, můj svalnatý přítel má stejné BMI jako můj otec, který už má pivní mozol. Kulturisti jsou obézní. Ono to BMI opravdu nejde brát naprosto vážně, je to spíše orientační míra u takového běžného jedince. Hlavně už se začínají objevovat další indexy, například takový, kde se do výpočtu zohledňuje myslím i obvod pasu a krku. Ale BMI vám určitě nemohlo říct, že máte vážit 59kg, protože tam máte velké rozpětí, které třeba mně přijde dost velkorysé.

Bugatti
4086 příspěvků 23.10.12 12:50

@Coraline Ano, samozřejmě, je tam rozpětí. Nicméně mne většinou kalkulátor upozorní, že moje ideální váha je 59 kg. Tak málo neváží ani moje dcera, která je opravdu štíhlá, jen má širší kostru jako já.

menhet
51 příspěvků 23.10.12 13:06

@Bugatti BMI není dogma, kterého by se měl člověk řídit, BMI je malá pomůcka, jak zjistit, že je potřeba se sebou něco dělat. Cítíte se dobře v 65 nebo 70 kilech? Noste si je s hrdostí a na kalkulátory kašlete :)
BMI kalkulátory vám prostě řeknou kg na střed normálního BMI na vaši výšku, víc se nestarají.

Coraline
1980 příspěvků 23.10.12 13:59

@Bugatti Přesně jak píše menhet - není to dogma, ale přibližný ukazatel, proto je tam to rozpětí. Každý má jinou konstituci, je jinak osvalený. Pokud člověk vidí, že dobře vypadá, dobře se cítí, a je zdravý, má snad dost rozumu na to, aby se na nějakou,,ideální váhu" vykašlal. Já třeba za svou ideální váhu považuji tak o 10-12kg méně, než mám (a to opravdu nechci být nějak vyhublá). I tak mi výživová poradkyně doporučila zhubnout maximálě 6-8kg, kdy se dostanu na váhu, při které si většina holek mé výšky přijde oplácaná. Všechno je tak relativní :).

Lála_druhá
471 příspěvků 23.10.12 14:26
@saryvary píše:
Nechci zakládat nové, „nožní“ téma, a tak využiju tohohle vlákna. Když už tu řešíme tloušťku a co ano a ne na sebe v souvislosti s ní… sebrala jsem odvahu a vyfotila svoje nohy. Strašně vám všem závidím ty sukýnky a šatičky, co nosíte (navíc je to hrozně jednoduché, hodit na sebe v létě něco takového a jít). Ač je mi přes čtyřicet, v životě jsem mezi lidi nešla v sukni či šatech. Za své sloupy se stydím. Pokud myslíte, že bych mohla někdy v sukni vyrazit, jakou délku (typuju, že jedině maxi) bych měla zvolit? Když zakryju tlustá kolena, vylezou mi tlustá lýtka, když vezmu něco do půli lýtek, lezou mi tlusté kotníky.

Podle mě máte nohy dočista normální. Teda furt jste na tom o chloupek líp než já s maxistehny, které máme v ženské linii našeho rodu všechny (a jeden strýc taky, mimochodem). Kolena zpředu nemám taky nic extra, na šíři lýtek koupím málokdy kozačky. To vše při výšce cca 154cm.
Kalhoty nosím vyjímečně, naposledy v neděli do lesa, většinou sukně, šaty, v délce po kolena nebo max. 2-3cm nad kolena. Na podzim a jaro s barevnými punčochami (ovšem tmavší barvy - tmavozelené, modré, bordó etc., žluté si bohužel dovolit nemohu).
Jděte do sukní bez obav!

Edit k původnímu tématu: Rozhodně raději perfektně oblečenou dámu XXL než zanedbanou. Mají můj obdiv, už proto, že s tímto problémem se taky potýkám celý život. Nelitovat námahy, času ani peněz, upravený zevnějšek je tady ještě důležitější než u těch „normálních“.

EJK
270 příspěvků 23.10.12 19:35

@Bugatti Ja som v mladosti pri 175/58 vyzerala tiež „kosť a koža“.Teraz som po ochorení nabrala na 85 kg. Cítim sa v nich výborne, ale aj napriek tomu postupne chudnem (bojím sa jojo efektu), pretože mám problém s nákupom vhodného oblečenia.

Krásná XL
10 příspěvků 23.10.12 20:54

BMI je určitě orientační, důležité je, jak se cítíte. Není ale od věci si nechat třeba změřit podíl tuků v těle - tam je vidět, kdo má „těžké kosti“ nebo hodně svalů (kulturisti)..

Krásná XL
10 příspěvků 23.10.12 20:59

Baculky, boubelky, plnoštíhlé ženy,.. Jak se vám vlastně líbí tato označení? Které je podle vás nejlepší a které naopak spíš uráží? Zjistila jsem, že v mém okolí to každá žena vnímá dost jinak.. mně se třeba nejvíc líbí boubelka - ale spíš kvůli tomu, že jsem zjistila, že boubelka je taky krásná nízká trvalka s velkými bílými nebo modrými květy:-)

Teroush
14 příspěvků 23.10.12 21:37

Co se týče obecného konstatujícího pojmenování, tak je pro mě asi nejvíc vyhovující „baculka“. k „boubelce“ se mi totiž váže hlavně vzpomínka na pooperační péči v nemocnici, kdy mi sestra neřekla jinak… že si nepamatovala jméno, by mi bylo možná i jedno, ale ve chvílích, kdy mi bylo dost nedobře, mi neustálé oslovování tohoto typu i vadilo… nejspíš tím vůbec nic nesledovala, ale při komunikaci preferuji svoje jméno, nebo obligátní „slečnu“ :)

Krásná XL
10 příspěvků 23.10.12 21:45

Teroush - díky za názor. Narazila jsem na ženy, které i označení baculka uráželo, přestože měly víc než nadváhu.. ale nahrazovat svou sklerózu obecným označením je blbost - stejně jako když chlap všem svým milenkám říká jen „miláčku“, aby se náhodou nespletl ve jménu:-))

Coraline
1980 příspěvků 23.10.12 21:45

@Krásná XL ,,Baculka" a,,boubelka" jsou pro mě akorát eufemismy a vyložila bych si je asi hůř, než reálné pojmenování skutečnosti. Slovo plnoštíhlá jsem nikdy nepochopila v této souvislosti, když je odvozené od slova štíhlá. Když už, jsem pro,,pár kilo navíc", případně,,nadváha" a,,obezita", to snad nemůže nikoho urazit. Naproti tomu za korektní nepovažuji slova,,tlustá„,,,macatá“,,,špekatá" atd.

Příspěvek upraven 24.10.12 v 06:53

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek