XXL móda

Fotoalbum tématu (38) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 Další »
Krásná XL
10 příspěvků 23.10.12 21:52

Coraline - tak právě na podobný názor jsem také narazila. Trochu mě to překvapilo, zvlášť když dost stránek třeba na FCB je tak nazváno. Děkuju za odpověď!

Grossularia
3204 příspěvků 23.10.12 21:57
@Coraline píše:
@Krásná XL a,,boubelka" jsou pro mě akorát eufemismy a vyložila bych si je asi hůř, než reálné pojmenování skutečnosti. Slovo plnoštíhlá jsem nikdy nepochopila v této souvislosti, když je odvozené od slova štíhlá. Když už, jsem pro,,pár kilo navíc", případně,,nadváha" a,,obezita", to snad nemůže nikoho urazit. Naproti tomu za korektní nepovažuji slova,,tlustá„,,,macatá“,,,špekatá" atd.

Vnímám to podobně, výraz „nadváha“ je vpodstatě lékařské označení stavu, neemotivní.
Boubelka je sice květina, ale oné květině je častěji říká boubelík (takže muži mohou zaplesat:) ) a ve mně boubel spíš evokuje představu tasemnicové boubele v mase.
„boubelka, baculka…“ mi připadají zbytečně přislazené, trochu jako ta cupcake, jejíž fotografii kdosi vpředu vlepil. Zbytečně emotivní výrazy, sice pro někoho asi v kladném smyslu, ale pro mě moc ne.

No a samozřejmě ani opačný konec spektra, tedy „tlustoprdka, špekatá, prasnice…“ apod. To jsou už výrazy urážlivé.

Připadá mi nejnormálnější používat lékařskou škálu, tedy nadváha - mírná obezita… atd.

Bugatti
4086 příspěvků 23.10.12 23:04

@EJK Přesně tak. Já se také ve velikosti 44 cítím dobře, ale přece jen ve mně hlodá pocit, že by mi pár kilo dolů vizuálně prospělo. ZAjímavé je, že ať už jsem následkem úrazu něco zhubla nebo při dlouhodobém stresu pár kilo přibrala, vždycky se to za pár měsíců samo srovnalo, aniž bych vyvíjela nějakou snahu, na původní váhu; tu si už udržuji asi 20 let.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.12 23:11

Nejradši mám výraz pro xxl ženu, že je „prostorově výrazná“. Hezké výrazy mi připadají boubelka, baculka, plnoštíhlá, macatá a hanlivá mi připadají tlustá, špekatá, prasnice a tak.

Jetthro
1130 příspěvků 23.10.12 23:12

@Bugatti OT, ale k te vaze: tady je na tohle tema zajimavy dokument :) http://www.youtube.com/watch?… resi se tam prave i proc je nekdo hubeny a nekdo tlusty, jaktoze neci telo povazuje za normalni stav jedno a neci zas druhe..

Dahllie
2222 příspěvků 23.10.12 23:26
@Krásná XL píše:
Baculky, boubelky, plnoštíhlé ženy,.. Jak se vám vlastně líbí tato označení? Které je podle vás nejlepší a které naopak spíš uráží? Zjistila jsem, že v mém okolí to každá žena vnímá dost jinak.. mně se třeba nejvíc líbí boubelka - ale spíš kvůli tomu, že jsem zjistila, že boubelka je taky krásná nízká trvalka s velkými bílými nebo modrými květy:-)

Tyhle výrazy absolutně nesnáším. Prostě jsem tlustá a basta. Vím to o sobě. Proč to zaonačovat. Za označení baculka a boubelka bych lidi mlátila kyjem po hlavě. Jediné co snesu je „prostorově výrazná“ to mi příjde i docela vtipné.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.12 23:30
@Dahllie píše:
Tyhle výrazy absolutně nesnáším. Prostě jsem tlustá a basta. Vím to o sobě. Proč to zaonačovat. Za označení baculka a boubelka bych lidi mlátila kyjem po hlavě. Jediné co snesu je „prostorově výrazná“ to mi příjde i docela vtipné.

zenska vy mi uplne mluvite z duse! ve me ty dva vyrazy na Bé zas vyvolavaji nauzeu:)

LaalaB
787 příspěvků 24.10.12 00:02

Taky boubelky a baculky nemusím. Když mluvím o někom jiném, používám výrazy prostorově výrazná nebo velká. O sobě říkám prostě tlustá nebo plnotučná.

Tajtrliková
190 příspěvků 24.10.12 08:47

Onehdy v rozhlase byla nějaká diskuse se stylistkou o oblékání ve větších velikostech.Po té, co moderátorka (koza nebeská jedna!) neustále tyto ženy označovala jako boubelky, jsem měla chuť tam dojít a vysvětlit jí, že boubelka fakt není roztomilé, ale blbé označení. Jako starší osoba pamatuju, že se dámy v xxl velikosti označovaly jako silné nebo silnější. Tento výraz mi příjde docela vhodný.

zwedavka
1281 příspěvků 24.10.12 09:05

Souhlas, jsem tlustá, mám nadváhu nebo obezitu, jsem silná…
Ty výrazy od B* jsou trapné

Lennita
145 příspěvků 24.10.12 09:29

Pridavam sa, neznasam vyrazy baculka a boubelka - je to otrasne, to by som kludne vrazdila, proste som silnejsia alebo velka alebo viac „pri sebe“ ako sa u nas hovori, alebo mam nadvahu.

JarkaJar
432 příspěvků 24.10.12 12:01

To jsem ráda, že nejsem sama, kdo přímo nesnáší baculku a boubelku. Připadá mi to nevhodně familiérní, asi jako když v nemocnici oslovují starší pacienty místo občanským jménem označením „babi“ nebo „dědo.“
Plnoštíhlá žena je myslím něco jiného než otylá, rozumím tomu tak, že je ještě štíhlá, ale nepatrně silnější a do tloušťky má daleko.
Rozhodně bych nemluvila o otylé ženě jako o „macaté“ - jednak to je degradující a mírně vulgární, jednak se to často používá místo označení „prsatá.“

katango
1356 příspěvků 24.10.12 15:42

Mně se líbí výraz použitý v jedné detektivce s kapitánem Exnerem (v knížce) - byla štíhlá, ale ne všude.

Krásná XL
10 příspěvků 31.10.12 20:36

..není nad smysl pro humor, ať máte jakoukoli velikost:-)

http://prozeny.blesk.cz/…beyonce.html

Tobislava
22 příspěvků 2.7.13 23:31
Silná...

„Ona je taková silnější..“, to tak moc nechce urazit, až to bolí.. :D

Bookworm
229 příspěvků 18.7.13 20:44
@Karoshi píše:
Mimochodem, mám jednu známou, hodně silnou holku, která má nadváhu hodně díky cukrovce (vždycky bývala trochu oplácanější, ale až potom co se jí projevila cukrovka, přibrala na současných asi 100 kg). Snaží se hezky, zajímavě oblékat, má hezký obličej, je vždycky upravená, decentně nalíčená, učesaná, usměvavá… Dokonce i můj přítel uznal, že jí to sluší, ale nikdo nemůže popřít, že kdyby měla o 20 kilo méně, vypadala by prostě líp.
…vy mě znáte? :D
z_dediny
1133 příspěvků 18.7.13 21:05

Taky slova boubelka a baculka velmi nemám ráda. Řadím je k mimískům, manžům a těhulkám. Brrr. Boubelatá a buclatá bývala miminka nebo batolata, u těch to může někdy být roztomilé, když nejsou samý faldík a sádlo. Stokilová žena není roztomilá, ani když ji má člověk rád. Ta je prostě buď mohutná (třeba vzpěračky, koulařky apod.) nebo tlustá. Už dávno neplatí, že tlustí lidé jsou dobromyslní medvídci. Většinou jsou nemocní (i přejídání je porucha příjmu potravy, ne jen bulimie a anorexie) a nešťastní, protože je bolí kde co a rádi by zhubli, i když se k tomu někteří nepřiznají.

Caralina
916 příspěvků 19.7.13 11:15

Nejsem tlustá, jsem barokně tvarovaná :-)

Doudou
1387 příspěvků 19.7.13 11:33
@Bookworm píše: …vy mě znáte? :D

Nene, paní mluvila o mě :-)

Karoshi
344 příspěvků 19.7.13 11:57

@Doudou @Bookworm Pokud máte iniciály L. S… :D

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.13 12:28

@z_dediny Záleží na tom, co definujete slovem „roztomilá“ :). Mám BMI 28,6 a většina lidí mě tímto slovem charakterizuje. Slova jako „boubelka“, „baculka“ atd. na mě působí nepříjemně. Nelíbí se mi - přijde mi ponižující. Mám z něj pocit, že jsem odporná velryba a někdo se naoko snaží udělat z toho přednost :D.
A k tématu diskuze - snažím se oblékat hezky (vel. 42) a myslím, že do toho, kolik vážím a z jakého důvodu, nikomu na ulici nic není ;).

Bookworm
229 příspěvků 19.7.13 13:46
@Karoshi píše:
@Doudou @Bookworm Pokud máte iniciály L. S… :D

Tak to nejsem já :)

z_dediny
1133 příspěvků 19.7.13 15:07

@jumbeee Roztomilé je kotě nebo štěně nebo malé dítě, u dospělých tento stav nepovažuji za žádoucí. Milá, příjemná, sympatická, přitažlivá, to jo. Jestli máte velikost menší než 48 a měříte více než 160 cm, nejste pravděpodobně stokilová a rozteklá. Aby bylo jasno - já tlouštíky neodsuzuji, to bych musela odsoudit skoro všechny své tety a strejdy. Ani je nelituji, vím, že to nemají za vzduchu. V naší rodině se prostě smutek a stres zajídá, vydatně zajídá, prostě máme tuhle poruchu příjmu potravy. Taky bych si přála ze stresu hubnout, bohužel mi to nebylo dáno do vínku. U starších žen je častá snížená činnost štítné žlázy. Ale ani ony se nemusejí dostat přes metrák, když se snaží. Na endokrinologii potkávám jednu ženu, která má krásnou štíhlou postavu, i když jí štítná žláza nefunguje od puberty. Holt jí záleží na tom, aby nepřetěžovala své klouby, a tak se udržuje.

Martilla
8 příspěvků 20.7.13 13:06
Ne

Dle mého názoru, pociťovat jakékoli libé pocity vůči vzhledu takovýchto dam, je asi stejně zvrácené jako obdivovat třeba anorektické dívky. Je to především nemoc, která by se měla léčit a myslím, že zde už ani to hezké oblečení opravdu nepomůže. Peníze, čas a energii by měli tito lidé raději investovat do zhubnutí(do léčení).

z_dediny
1133 příspěvků 20.7.13 14:13

@Martilla Léčbu anorektiček a bulimiček pojišťovny proplatí, to je stav přímo ohrožující život. U tlouštíků nejde o akutní ohrožení zdraví, takže si to musí platit sami a bývají to spíš nízkopříimové skupiny. Kromě toho si všichni myslí, že je jen otázka pevné vůle, aby zhubli. To je pravda jen částečně. Když si jídlem něco kompenzují, je třeba najít tu příčinu. Chlácholení ani posměch nepomohou. Mají to i těžší než alkoholici nebo kuřáci. Bez alkoholu a kouření lze žít, ještě lépe než s nimi, takže úplná abstinence je možná. Bez jídlo žít nelze, o to je to těžší. Ale raději se budu dívat na dobře oblečenou silnou dámu než na cuchtu v přiměřené velikosti.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek