Za co jste se oblékaly/i, když jste ještě nepracovaly/i?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Mahtiel
443 příspěvků 13.2.13 11:07

@Pirek Ano, tak to chápu, já jsem rozmazlená městem (ačkoliv nevelkým) a mám tu vše na dosah (tedy pěšky do do třičtvrtě hodiny)…Pak je to samozřejmě o něčem jiném. Já jsem se Vás určitě nechtěla dotknout. (Snad to tak nevyznělo?)

Juliect
301 příspěvků 13.2.13 11:52

@Mahtiel s tou volbou souhlasím maximálně v tom co, ale ne kolik. sama píšete, že to odnáší škola. Syn chodí na školu placenou a tu si prostě musí zasloužit prospěchem.

DanielaS
5244 příspěvků 13.2.13 11:55
@Dalmitka píše:
@DanielaS /12:04/ - v žiadnom prípade som nemala úmysel sa Vás akokoľvek dotknúť, len som Vám v náhlom pocite spoluúčasti s Vami chcela vyjadriť svoje sympatie a možno aj trochu súcitu.

Bozinku, ja prece nejsem dotcena. Dnes nad tim jen sama kroutim hlavou. Mozna jsem se proste nenaucila delat psi oci, pubertacke sceny a dupat nozickama „ja jednu jen svou podprsenku chci a chci a chci!“ Zas me to postrcilo co nejdriv se zaopatrit sama, i kdyz, jako predchozi pisatelky, mam dodnes problem s naucenym setrilkovstvim.

Mahtiel
443 příspěvků 13.2.13 12:10

@Juliect Asi máte pravdu…Nadruhou stranu, dokud se nepropadá ze všech předmětů (no z žádného, žejo)… Ale to je mezi rodičem a dítětem. K tomu pokud má tematickou vysněnou školu, určitě si dá záležet :) Tím nechci říct, že já na to kašlu, ale zabírám velký počet předmětů…A na některých mi záleží velmi a jiné jdou mimo mě ať se snažím sebe víc. Od toho se samozřejmě odvíjí - na co se chci zaměřit, čím se zabývat (no a taky průměrné známky…).
Do výchovy Vám zasahovat nechci, ukazuji svůj postoj :)

Curlygirl
1901 příspěvků 13.2.13 12:11

@Mahtiel na ty různé „dramatické“ věci chodíte „jen“ proto, že vás to baví, nebo proto, že v tom vidíte své budoucí uplatnění a připravujete se na příjímačky třeba na Damu, nebo někam?

Mahtiel
443 příspěvků 13.2.13 12:13

@Curlygirl Ty různé dramatické věci, beru částečně i jako přípravu pro budoucí uplatnění :)

Curlygirl
1901 příspěvků 13.2.13 12:14

@Mahtiel aha, díky za odpověď… Pak už chápu, nicméně by možná bývalo lepší už být na takto zaměřené střední škole, ne? :-)

Papla
516 příspěvků 13.2.13 12:15

@Pirek přesně, není důvod, aby dítě zvlášť prvního stupně mělo osm kroužků a aktivit a matka byla řidič na plný úvazek. Na vsi se musí vyjít s tím co je - zpravidla hudebka v sousední vsi, kam se stejně dojíždí do školy a něco v místě - hasiči, fotbalisti, někdy Sokol, místní knihovna, příprava na hody atd. Proč ne, ať dítě aspoň zná ostatní místní děcka a lidi a vytváří si zázemí, není důvod jej vyvážet někam daleko. Na druhém stupni či SŠ si dítě s případným výrazným zájmem o něco už i dojíždění zařídí samo.

Mahtiel
443 příspěvků 13.2.13 12:18

@Curlygirl To určitě ano, ale „vzpoměla“ jsem si pozdě…K tomu zde mají rodiče docela jasný postoj. Za a) jsou tu ještě „vejšky“, za b) co když tě to přejde a za c) i bez tematického vzdělání se dá uchytit. Tento postoj rodičů chápu.

Curlygirl
1901 příspěvků 13.2.13 12:21

@Mahtiel ano, taky to vlastně takhle vnímám.. Všeobecné vzdělání se rozhodně nikdy neztratí. Tak držím palce, ať se vám daří to, co jste si vytyčila.

Mahtiel
443 příspěvků 13.2.13 12:40

@Curlygirl Taky věřím, že se neučím zbytečně :) Děkuji! :) Ačkoliv nedávno se mě jeden kamarád, který studuje učňák (proboha nic proti nim, řemesel si hrozně vážím…) zeptal „K čemu ti ten gympl dop*dele je?! Z čeho myslíš, že tam dostaneš výučňák?“. To jsem o smyslu svého snažení trochu zapochybovala :D Ale co ze mě „bude“ asi ukáže teprve čas.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.13 12:50
@Pirek píše:
@Mahtiel
S největší pravděpodobností zůstaneme tam, kde jsme teď, tj. na vsi. Hudebka je v sousední vsi, do blízkého městečka jedou 2 busy denně! Jsme za Prahou, ale nechci se stát řidičkou z povolání. Budou mít zahradu u rybníka, psa, kočky, knížky, papíry i barvičky. A protože jich chci mít, dá-li bůh, aspoň dvě, budou mít i samy sebe.

Jo, to jsem si také myslela, že si děti vystačí. Ačkoli byly od sebe rok a půl, nikdy si spolu moc nevyhrály, měly každý odlišné zájmy. A i když jsme bydleli v Praze, s velkou zahradou, psi a jiná zvířatka také byla, stejně jsem se kroužkům a sportům nevyhla. A to z důležitého důvodu - zjistila jsem totiž, že dítko školou povinné nedostane absolutně žádné povědomí o kultuře, architektuře, chování, prostě celkové estetice, ze které by mohly další léta čerpat. Proto jsem děti vozila na hodiny k výtvarnici, která jim tyto věci vysvětlovala, mohli si u ní zkusit spousty technik, prošly Prahu s vysvětlivkami kde co proč bylo postaveno a pod. To bohužel škola dětem nenabízí. Pak si vybíraly ještě samy kroužky od tancování až já nevím po co a sport byl nutný. Ano. fungovala jsem jako taxi, ale dodnes toho nelituji, děti si vyzkoušely vše, co bylo možné a jistě jim to prospělo. Jako taxi jsem fungovala celou školní docházku a dokonce ráda. I když v Praze, nechápu, jak někdo může v zimě za tmy dítě pustit samotné, párkrát se stalo, že šly samy a už je někdo obtěžoval. Já teda raději měla děti pod kontrolou a to i za cenu, že jsem obětovala těch pár let. Z dnešního pohledu je to tak krátká doba a o nic jsem nepřišla.

Papla
516 příspěvků 13.2.13 14:28

@cibetka 1 Nikomu to neberu, dětem to jistě prospívá, když mají hodně podnětů, nicméně já osobně pevně věřím, že děti nemají zcela změnit život rodiny, ale začlenit se do něj a mj. se naučit i zabavit se a nespoléhat na vnější podněty. ( Samozřejmě do nějakého toho sportu nebo kroužku jsem také vozila, ale vždy jen do jednoho, ostatní zájmy byly voleny tak, aby do nich dítě mohlo dorazit samo).

Juliect
301 příspěvků 13.2.13 15:02

@cibetka 1 když si představím, že bych synkovi sdělila, že ho vezmu na dovzdělání k výtvarnici, asi by se zamknul na záchodě :) je nadaný hudebně, sportuje, ale tento směr umění jde mimo něj. nikdy nekreslil, výtvarno obecně nemá rád a nemyslím si, že by byl nevzdělaný. Slohy v architektuře docela rozeznává a to díky svému zájmu o historii, ví že existovali nějací holandští mistři i co je to naivní umění.
K taxikaření se vyjadřovat nebudu, protože mám s řízením problém.

eveK
334 příspěvků 13.2.13 22:09

No když to tady čtu, nestačím se divit, jak je tady většina zodpovědná. Na střední jsem brigádničila jen o prázdninách, výdělky jsem rozfofrovala za oblečení, cigarety a alkohol. Běžné oblečení jsem dostávala k narozeninám, Vánocům a svátkům a občas i něco akutního mimo. Kapesné jsem dostávala myslím pětistovku a i ta byla propita a prokouřena, peníze na obědy a svačiny též. A co se týče těch lyžáků a výletů, tak jsem nejela jen jednou na základní škole(finanční krize v rodině) a byla jsem tehdy na rodiče strašně uražená. Jinak myslím, že tím že v dětství jsem nedostala všechno co jsem chtěla na mě nemělo nikterak pozitivní vliv. Jsem přesvědčená, že moje neschopnost šetřit a všechno rozfrcat za to co se mi líbí pramení právě tam. A dětské kroužky? Syn je ještě malý, tak máme jednou týdně hodinu v Sokole, a prozatím to nijak rozšiřovat nehodlám a až bude větší, tak si vybere sám, ale myslím, že jeden kroužek stačí.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.13 14:30

@Juliect
Děti to nesmírně bavilo a ačkoli já se o výtvarné umění a architekturu hodně zajímám, nedokázala bych je tak zabavit, jako ona sochařka. Chodili na výstavy, krásně se jim věnovala, vše probíhalo i s jejími dětmi. Mluvila krásnou češtinou, prostě esence estetična a rozhodně to děti hodně poznamenalo. Krom sportu /jejich otec trenér, tam nebylo vyhnutí :) /to myslím byla ta nejlepší věc, co jsem jim mohla zajistit. Mělo to skutečně úroveň. Ostatní kroužky byly tak pro doplnění, aby si vyzkoušely, co by je tak bavilo, dcera třeba dost dobře tancovala rock and roll, z gymnastiky jsem ji stáhla sama kvůli požadované dietě, ačkoli byla hubená. Přesto měly děti dostatek času dělat co chtěly a vyblbly se s kamarády. Vzhledem k tomu, že jsme bydleli v přírodě, věčně jsem je nacházela někde na stromě, nebo tajných bunkrech. A na své dětsví strašně rádi vzpomínají. Tak snad tolik chyb nebylo.
Taxi mi nijak nevadilo, jen jednou při cestě do školy strašně v autě řvaly a mlátily se, jsem dupla na brzdu, vyhodila je a musely po svých. No v práci mi pak dobře nebylo, tehkrát mobily nebyly.

stric
762 příspěvků 14.2.13 22:09

@cibetka 1 @Juliect Vždyť máte obě dvě pravdu :-) Je přeci skvělé moct a chtít dětem dopřát něco, co je baví a naplňuje, stejně jako je skvělé mít rozum a nenutit je do nenáviděných činností jen proto, aby se odfajfklo, že tohle taky dělá. A že všechny děti nebude bavit to samé ani každé dítě nepotřebuje stejnou intenzitu nebo rozmanitost činností ve volném čase, to je snad taky jasné.

continuity
5853 příspěvků 14.2.13 22:36

Rekla bych ze mezi: „maximalne jeden krouzek tydne, pak si musi vystacit sami, nebudu jim delat taxikare“ a „kazdy den v tydnu krouzek a o vikendu soustredeni“ je docela siroka skala moznosti.

vzhledem k poctu hodin telesne vychovy a jeji urovni si dovolim mit nazor, ze normalni zdrave skoloupovinne dite, by melo mit nejakou sportovni aktivtu, ktere se venuje, at uz s rodicema nebo bez nich. (ja si tedy myslim, ze to dela dobre i dospelym, kdyz se trochu hybou a ten pohyb je bavi)

Juliect
301 příspěvků 15.2.13 10:00

Cibetko no mě jako dítě by to určitě taky bavilo, bavilo by mě to i teď. Ale můj syn na to není. Takže dětem nemůžeme dát stejně. Včera jsem se ho pro zábavu zeptala zda je můj odhad jeho reakce prevděbodobný. Odpověď zněla, tak do 13ti 14ti bych se tam zamknul já, pak bych chvilku přemýšlel jestlit tam nezamknu tebe, no a pak bych se už jenom smál. Pak dostal zvláštní výraz ve tváři a zeptal se zda to opravdu nemám v plánu :)Tak jsme se pak smáli spolu. Završil to větou - já ti za to seženu zas nějaký obrázek od Srncové, ale dáš si ho do loožnice :)
Mám hodné děti.

Caralina
916 příspěvků 15.2.13 11:27

V útlém věku rodiče, taky jsem hodně dědila po sestřenicích ( zní hrozně, ale ony žijí ve Švýcarsku, takže i v těch děděných věcech jsem bývala za hvězdu )a chodívala jsem na brigády, protože pro položky typu lakované botky na 2000 tisíce nemívala moje matka pochopení :-)

katkarinka
1255 příspěvků 20.5.13 23:38

No, na gympli to bolo zvacsa tak, ze som si pobehala s kamoškami obchody a keď sa mi niečo zapáčilo, tak som o tom povedala doma a buď som peniaze na to dostala alebo nie. Prípadne išla so mnou maminka do obchodu, aby to mohla skorigovať :)
Od nástupu na vysokú som mala pomerne dobrú a trvalú prácu, takže som si nakupovala už všetko sama.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek