Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (647) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
vlm
4718 příspěvků 22.9.19 16:21

@s_sirena díky,, s filtrací

Veronika P
570 příspěvků 1.10.19 09:22

Nečekala jsem, že najdu na zahradě tolik květů ještě na konci září.

benyka
7662 příspěvků 1.10.19 09:49

@Veronika P Krásné. Já jsem minulý týden našla na zahradě fialky. I některé keře kvetly letos dvakrát.

Porkpiehat
1632 příspěvků 1.10.19 09:54

U nás na vesnici jsem zase na několika zahradách viděla velké žluté krokusy.
A mně osobně se objevil jeden kvítek na plaménku. Klasické fialové fialky mi kvetou spíš v zimě, ale po deštích v minulých týdnech se jim krásně obnovily listy, tak kdoví, jestli si nepospíší.

Veronika P
570 příspěvků 1.10.19 10:17

@benyka Ano, je to zvláštní, opravdu kvetou podruhé. Já našla květy na kalině, levandule mi stále znovu nakvétá. A statici nestíhám sklízet. No ale na dušičky bude do vazeb fajn :)

Porkpiehat
1632 příspěvků 3.11.19 22:29

Potřebovala bych pomoc s určením této rostliny. Ani nevím, jak se k nám dostala, pamatuji si jí už v květináči, možná jsme jí vypíchli z nějakého náletu v zahradě. Na podzim jsem jí dala do země, aby neživořila další zimu v květináči. Nevím, jestli je to nějaký plevel, jestli je to nějaký keřík, který dosáhne obřích rozměrů nebo ještě něco jiného. Zatím má listy, nepamatuji si, jestli je opadavá.

benyka
7662 příspěvků 4.11.19 00:02

@Porkpiehat Nevím, jak se to jmenuje, ale asi jich mám několik na zahradě jako kus živého plotu. Je to keř, který roste poměrně bujně a neuspořádaně do všech směrů a do výšky asi tak 2,5 m (slibovali, že výhony porostou nahoru, ale skutečnost je jiná, takže to musím asi tak dvakrát ročně umravňovat a odřezávat pruty které vyrostou do šířky). Květy milují hmyzáci všech druhů, pak se z nich udělají bílé kuličky. Na podzim se listí krásně zbarví všemi barvami od světle žluté až po tmavě rudou a opadá.

Vinca_minor
1141 příspěvků 4.11.19 07:16

@Porkpiehat Je to svída bílá, Cornus alba. Taky to máme na zahradě a souhlasím se vším, co napsala @benyka .

Porkpiehat
1632 příspěvků 4.11.19 07:43

@benyka @Vinca_minor Děkuji moc, to jste mě potěšily. Vyhledala jsem si jí a splňuje všechno, co bych si od rostliny v mé zahradě požadovala. Navíc jsem jí umístila na dobré místo a bude zdobou :-)

Vinca_minor
1141 příspěvků 4.11.19 07:58

@Porkpiehat Budete s ní spokojená, je to hezký nenáročný keř. Svída má i spoustu barevných kultivarů, ale mně se ta „obyčejná“ moc líbí. Edit: mě/mně, a to si na tom tak zakládám:)

Příspěvek upraven 04.11.19 v 20:07

benyka
7662 příspěvků 4.11.19 09:09

@Vinca_minor My máme i jednu s těmi panašovanými listy jako solitér, ale bohužel mi ji před pár lety seřízli až u země a nějak se z toho nemůže vzpamatovat. Její listy jsou na podzim kouzelné, barví se do růžova.

Porkpiehat
1632 příspěvků 4.11.19 09:11

@Vinca_minor Už jsem si zjišťovala, kolik svíd vlastně existuje. Definitivní potvrzení bude až bude kvést a mít plody. Ale jinak je velice potěšující, že má ráda zásaditou půdu, že snáší veliké mrazy a že jí je jedno, jestli je na sluníčku nebo v polostínu. To, že je vytrvalá, se mi už potvrdilo tím, že přežila minimálně jednu zimu v malém plastovém květináči bez jakékoli ochrany. Uvažovala jsem, jak se k nám vlastně dostala. A tak jsem zjistila, že svída krvavá je běžně rozšířená na kopcích v Provence. Takže ať už se to nakonec vyjeví jako jakýkoli kultivar, tak mu bude u nás v zahradě dobře. A bude pro potěchu oka.

bao-baba
457 příspěvků 4.11.19 10:31

Když mluvíme o svídách, posílám obrázek Cornus florida z volné přírody. Sehnala jsem ji také v zahradnictví, zatím má asi 1m. Plody této svídy jsou červené, vypadají trochu jako velké maliny.

Vinca_minor
1141 příspěvků 4.11.19 11:17

@bao-baba Tak ten je nádherný. Ale u nás by asi vymrzl, že? (PS: Cornus florida je česky dřín, ne svída, jeden latinský rod mají Češi jako dva.)

bao-baba
457 příspěvků 4.11.19 11:54

@Vinca_minor
Nevymrzne, mám ji už třetí rok. Naopak jí moc nesvědčí prudké slunce. Foto také není z nějaké mimořádně teplé oblasti, ne z Floridy :-)

benyka
7662 příspěvků 4.11.19 18:35

Jedna aktuální pro potěchu oka (promiňte, že se opakuji, ale nemohla jsem odolat). Zlatice (dole) taky potěší. Na jaře i na podzim. A navíc vyhání pruty vertikálně podstatně ochotněji než svída.

Porkpiehat
1632 příspěvků 4.11.19 20:00

@benyka Jen se opakujte, to se neokouká :-) Máme na zahradě jediný strom - katalpu - a té se listy na zimu nevybarvují, přejdou do žlutozelené a spadnou. Takže jediné, co se vybarvuje je psí víno a černý jeřáb.

benyka
7662 příspěvků 5.11.19 02:33

@Porkpiehat Katalpu (roubovanou) máme od letoška taky. Jsem zvědavá, jestli přežije zimu a ujme se. Přes léto jsem ji poctivě zalévala, listy už má dole, takže zrovna vypadá jako ježibabino koště, nic moc.

Veronika P
570 příspěvků 5.11.19 13:13

Foceno 3. listopadu… Blázinec

Porkpiehat
1632 příspěvků 5.11.19 14:52

@Veronika P Letos je to fakt nějaké splašené. Loni a předloni jsme měli kolem Halloweenu jahody (misku), kdyby nepřišel mráz, tak by byly i později. Ale letos se to všechno překonalo, protože máme ještě několik malin (a dobrých). Malinovník má nasazeno asi na 8 kilo malin, přitom v létě normálně plodil.

ertz
85 příspěvků 5.11.19 16:29

@Veronika P Není ta první rostlina čemeřice? Ty přece běžně kvetou v zimě, ne?
A druhá by mohla být ostrožka. Po seříznutí v létě myslím, že taky běžně remontuje.
@Porkpiehat Jahody se dělí na jednou plodící a stále plodící ( např. Ostara), ty stáleplodící opravdu plodí až do zámrazu.

Porkpiehat
1632 příspěvků 5.11.19 19:29

@ertz Proti jahodám nic nenamítám (máme tu plodící vícekrát). Ale maliny?

ertz
85 příspěvků 5.11.19 19:49

@Porkpiehat U malin jako u jahod. Záleží na odrůdě. Některé plodí jednou a na podzim nic, některé mají hlavní a myslím koncem léta druhou menší sklizeň a pak jsou stáleplodící, které vyžadují trochu jiný řez a myslím i vyšší drátěnku nebo treláž. S těmito malinami nemám zkušenost, máme klasické, které zrají v červnu a mají spíš menší chutné plody, ale vydrží naše sucha a nulovou péči.
U jahod jsem se přiklonila k jednou plodícím. Když je naráz hodně jahod, udělám marmeládu + zmrazím+ se najíme. Ty stáleplodící mají menší množství po delší dobu a pak jsme nesesbírali na džem. Ani ta chuť pak už není tak dobrá. A nebo mám každé období spojené s urč. ovocem a jedu ustálené pořadí od jara do podzimu. Mě by ani nenapadlo si teď kupovat jahody nebo maliny, nemám na ně chuť. Ovšem takové švestičky z naší zahrádky :-) by neškodily.

bao-baba
457 příspěvků 5.11.19 20:03
@Porkpiehat píše:
@Veronika P Letos je to fakt nějaké splašené. Loni a předloni jsme měli kolem Halloweenu jahody (misku), kdyby nepřišel mráz, tak by byly i později. Ale letos se to všechno překonalo, protože máme ještě několik malin (a dobrých). Malinovník má nasazeno asi na 8 kilo malin, přitom v létě normálně plodil.

Myslím, že je to tím suchem. Jak v září zapršelo, mnoho rostlin se jaksi vzbudilo z letargie a začalo růst, i když už měly po sezóně.

Porkpiehat
1632 příspěvků 5.11.19 20:24

@bao-baba Ano, také v tom vidím vliv počasí, protože maliny máme už několik let a tohle nám udělali poprvé. Zato v létě byla úroda spíš chudá oproti ostatním rokům. Dohledala jsem si v poznámkách, že má plodit od května do listopadu, takže se první rok chová tak jak má :-D
Ale máme zase nádherný trávník :-) (i když toho se nenajíme).

Stránka:  « Předchozí 1 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek